John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

joker.george

Crowe má prostě neuvěřitelné charisma, které dokáže přenést na filmové plátno, a proto ho mám jeho herecké výkony rád, nejinak je to i v tomto snímku... Plánování i uskutečnění plánu je promyšlené, s potřebnou dávkou štěstí, ale také uvěřitelnosti. Režisér dokázal správně zvládnout i policejní vyšetřování, které nepůsobí jako hon na štvané zvíře, ale objektivně a bez předsudků, takže jsem si v pár momentech přál, aby získala policie navrch. A nepřerušovaná scéna smyku na dálnici mi brala dech... Vytkl bych jen závěrečné dovysvětlení a linii v domě s varnou. ()

Rocky88

Rosťa Vrána má docela pěknou, i když výbušnou, ženskou, kterou však bezmezně miluje. A tak když ji nespravedlivě usvědčí z rozmrdnutí hlavy svý šéfový a ani starej dobrej Marv nepomůže (z Dlouhoprstýho/Mokrýho bandity na právníka je to slušnej kariérní skok), zkoukne Prison Break, pokecá se Schindlerem a jde na věc. Film postupuje rozvážným tempem, pečlivě ukrývá či odhaluje pouze to nutné a buduje napětí. Opravdu velkým plusem je, že jakmile Rosťa rozjede svůj plán, chvílemi jsem absolutně netušil, co bude dál a jak tohle může dopadnout dobře. Což je velkej plus, protože za ta léta čučení na filmy dokáže překvapit máloco. Po skončení jsem přemýšlel, proč nemám chuť tomu dát plnou palbu, a pak mi došlo, že se mi na to Rosťova postava vůbec nehodila. Chybělo mi nějaké pozadí jeho chytrosti. Což je docela velký nedostatek. Malým kazem budiž ještě nevyužití ostatních postav. Všichni jsou tu jen křoví pro pana Vránu. I tak je to ale nadprůměrná podívaná a dokazuje, že na Haggise je spoleh. ()

Crawler-D

Haggis se vzdálil skutečnosti a společenským problémům a natočil film o rychlém tempu, jehož schopnost napínat je neobyčejně vytříbená. Titul je zavádějící, protože časový pres tu nehraje takovou roli jako v 96 hodinách nebo 24, ale i tak to lidsky cílevědomý Russell Crowe i ostatní, kteří se chovají v intencích běžných lidí, dokáží prodat jako suverénní příběh, jehož dějové zvraty a cesty k řešení problémů nepůsobí armageddon lidskému rozumu. Nejpřekvapivější je, jak malá je Neesonova role a jak humorně pointovaná je úloha Olivie Wilde. ()

DruidKarel

1057. hodnocený film: Russel Crowe je skutečná továrna na peníze, neboť jeho herecký um je snad nekonečný a podle mě je to skutečný herec, který nemá jen hezkou tvářičku či drsný výraz v očích. Tenhle chlápek zvládá romantické role stejně tak dobře jako role válečníků, boxerů či mužů, kteří chtějí zabránit nespravedlnosti činéné na jeho rodině. Tenhle film čerpá z toho nejlepšího, co nám mohl americký film v minulosti nabídnout. Máme tu špionáž, akci, chytré nápady, záchranu a také honičky. Zkrátka "Amerika" jak má být. Tak se mi to líbí. Film má navíc skutečně dobrý příběh a není nikterak přemrštěně vymyšlený. 5* si zaslouží a tak snad mohu jen doporučit ke shlédnutí. 5* ()

Kwaichi

Silný príbeh, ktorý ma zaujal. Je naozaj zarážajúce, koľkým ľudom zničil ich prekrásny život zle prepracovaný súdnický systém. Rozhodnutie pána Brennana bolo nesmierne ťažké, nebiť pravej lásky by sa svoju manželku určite nepokúsil zachrániť a riskovať pritom osud svojho jediného syna. ()

bukowski83

Velmi zdařilý thriller s panem Vránou v hlavní roli, až na to, že to bylo zbytečně moc natažený a ta stopáž se už ke konci skoro nedala vydržet. Zase na druhou stranu hudba parádní, Elizabeth byla hot, Russel hrát umí a nápad to nebyl vůbec špatnej, však kdo z vás chlapi by nechtěl dostat svoji kočku z basy? ()

zuzinka2

Velmi dobrý thriller (popravdě si nevybavuji příliš klasických thrillerů, které by byli lepší). Jako minus vidím neoriginální scénář a pomalejší první hodinu, která mě místu trochu nudila. Zato druhá polovina a hlavně samotné provedení útěku je o něčem jiném, tam si v podstatě ani na chvíli neoddychnete. Crowe jako obvykle výborný, E. Bank sympatická a navíc L. Neeson v miniroli jako příjemné překvapení. Samotné druhé polovině (teda až na ten úplný konec) bych bez váhání dala plný počet hvězdiček, takhle musím hodnocení o něco snížit, ale i tak film vřele doporučuji. ()

laik_60

Mňamky, po čase zase pekné krimi. Plné napätia celkom fajn scenár, a to čo Russell zase predviedol, stálo za to. A ešte Haggis, Myslím, že po tom pánovi sa bude treba poriadnejšie poobzerať, nielen v režisérskych ale aj v scénaristických prácach. Troška ľúto mi prišlo starého Rambobijcu Dennehyho, ako si nám ten starček ostarol, a ta jeho býčiobuldočia šija mi akosi nepasovala do role dobrého starého otecka :) ale to nevadí. Skvelá hudba a pesničky v čase keď sa to začalo všetko pritvrdzovať to všetko vynahradilo. Dávam vysoko plusovych 4b. ()

C0r0ner

Už u údolí Elah jsem věděl, že mi má Haggis co nabídnout, pokud se chytne pořádného scénáře. Toho jsem se dočkal tady. Parádně napsaný a zahraný film, kde člověk fandí i nefandí hlavním hrdinům a věří i nevěří tomu, co se před ním děje. Finále samozřejmě skvělé, podtrhující už tak velmi dobrý dojem z celého filmu. 90% ()

Gaaron

Trailer k filmu byl příšerný, ale kvůli Haggisovi jsem se stejně zvedl a do kina šel. Film zdaleka tak příšerný jako trailer není, ale Haggis poprvé neskóroval. Je evidentní, že je zcela na vině fakt, že jde o remake, tedy se nemohl ponořit do vlastní látky. Pryč je tak, co dělalo z Crash a V údolí Elah velké filmy - psychologická drobnokresba, nitra hrdinů odhalená a krvácející. Zbývá jen Russell Crowe, jehož výraz (jakkoli ho mám rád) se od Gladiatora nezměnil, obklopený atraktivními ženami. Ve své druhé polovině film funguje velmi dobře a v jedné (jediné, bohužel) scéně dokonce přímo křičí Haggisovo jméno, ale první polovina je až příliš zdlouhavá a není přítomen žádný "haggisovský přesah". Lehčí nadprůměr. ()

sulimo

Originál jsem viděla, a za sebe tak můžu říct, že se jedná o lepší zpracování (tím mylím tento film), filmu by sice asi prospělo, kdyby se zkrátil, protože někdy jsem měla co dělat, abych udržela pozornost, ale i tak je to dost dynamické a zajímavé natolik, aby to diváka upoutalo, i když už víte, o co se jedná, co se bude dít a jak to skončí. Veliké plus filmu spatřuji v obsazení Crowea, protože v původním filmu stejná postava ztvárněná Lindonem si mé sympatie příliš nezískala. ()

agathon

Vlastně se mi líbilo, že to dopadne, jak to dopadne. Vlastně je to v míře žánrové čistoty Haggisův nejzajímavější film. A kdyby ještě ubral na občasných srdceryvných a nitropitvajících momentů, myslím, že by to bylo ještě lepší. Režisérova snaha, být jakýmsi svědomím pravicové Ameriky, mi občas leze na nervy a tady konečně se nic moc takového neděje - žádný rasismus, žádná válečná traumata... Divil bych se, kdyby Haggisovi tahle vlna vydržela, ale jako snaha zkusit něco jiného, se mi Tři dny ke svobodě dost líbily. I když, je pravda, že Liama odstřihli hodně rychle. ()

Flynn

Moc moc povedený filmeček, vůbec nic jsem od něho nečekal (viděl jsem hodnocení okolo 80%, ale nečetl si o čem je, a co o něm lidi píšou). Tím více mne překvapil, skvěle tam gradovalo napětí dokreslené hudbou, Russell je sympaták a člověk mu prostě fandí jako vždy. Pro mě osobně velice milé překvapení, které zkouknu mile rád ještě minimálně jednou. ()

Wormboy

Nadstandartne herectvo, decentny scenar, ktory zbytocne netlaci na pilu a kvalitna remeselna praca su piliere, na ktorych stoji tento film a ktore film drzia aj v jeho slabich chvilkach, v ktorych sa mu nie velmi dari vyhybat nechcenemu patosu a logickym preslapom. Novy Haggis na 100% zaujal moju pozornost a jednoznacne sa mi pacil. ()

Martrix

I kdyby Paul Haggis nenatočil nic dalšího, tak filmem Crash mě o svých kvalitách už dávno přesvědčil. Tři dny ke svobodě sice taková pecka jako Crash není, ale přesto má pár opravdu silných míst, která s vámi pohnou. Bohužel jsou zahrabaná v dlouhé stopáži, takže film působí nekompaktně. Volba Croweho a Banks nebyla špatná, ale...umím si představit obsazení, ve kterém by vzájemná chemie fungovala mnohem lépe. Postava Lary byla podle mě mizerně napsaná a její chování bylo hodně zvláštní. Potenciál námětu byl trestuhodně nevyužitý, což mě specíalně u Haggise moc mrzí. Hloubka postav, vykreslení jejich emocí...to všechno mohlo být mnohem lépe zpracované. Ten film má pár jasně pětihvězdičkových momentů, ale stejně tak má místa, které ho sráží do průměru. I když se tedy matematicky nabízí 4*, jsem s tímto hodnocením tak nějak nespokojený... ****+ ()

Pajky3

Jo, to byl útěkářskej film jak má být. Hlavně od té chvíle co se rozhodne o tom, že jí prostě dostane ven. To se nedá přestat sledovat. A člověk prostě drží palce, musí fandit a obdivuje. Film skvělym tempem postupuje dopředu a krásně se připravuje na finále. Russell Crowe je perfektní ostaně jako vždycky. A i ostatní postavy ve svých rolích potěšili. Vynikající útěk, vynikající film, co na tom, že plivete na reálnost. ()

zette

Jako snad v kazdem podobnem filmu, i zde se najde dost nelogickych fragmentu. Ty vsak nijak zvlast ve filmu nesnizuji napeti (az asi poslednich tricet minut). Ma to akci, spad a Russella Crowea, ktery zahral standartne dobre. ()

Dannysek4U

No jako skoro jsem si plaknul a poetiku to ma radnou. Ale teda prekonstruovany to je fakt pekelne. Celou dobu jsem cekal - jakmile se tam zacalo cachrovat s krevnima testama - ze je holcina treba tehotna:o) Kazdopadne zazitek intenzivni. ()

pakobylka

Co všechno může dát muž a otec v sázku ? Co všechno je ochotný podniknout, aby - podoben rytíři z dávno zapomenutých hrdinských časů - osvobodil milovanou ženu a matku svého syna ? A pokud se mu snad jeho nanejvýš krkolomný plán podaří, s čím vším pak bude muset žít ? Jeho (a její) příběh je střídmý ve svých projevech, nedává okázale najevo své momentální rozpoložení, přesto z něj velice intenzivně vyzařuje strach a bezmoc a zoufalství ... ale i vzdor - a jakési zarputilé odhodlání, které získává převahu ... které vás nutí po každé nové ráně osudu vstát a jít - a znovu se rvát s větrnými mlýny ... a se světským, a proto i chybujícím právem. ()

Juto

Tento americký remake má milo prekvapil. Originál mám rád, ale táto verzia  má rýchlejšie tempo, čo mi vyhovalo. Ak sa teda do filmu pustíte úplne bez vedomia originálu, buď si vychutnáte hodnotu zábavy, ktorú film ponúka, alebo budete na konci filmu naštvaní na niektoré nelogické zvraty. Nechajte sa zabaviť, ak môžete!!!  8/10 ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona