John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

Asgy

Russel Crowe nezklamal a Elizabeth Banks příjemně překvapila. Až na pár scén, které jsou už vyloženě přitažené za vlasy jde o povedený thriller. ()

mysiak

moja slabosť pre Prison Break si naplnila v tomto filme..výborný cast, parádna hudba (po väčšine Moby), dosť ikonické zábery a la Prison Break..a napätie gradujúce každou sekundou vo výbornom thrilleri ()

havLord

Jen řeknu, že Croweova postava ve mně lítost nevyvolala, spíš ťukání na čelo. To nebylo o smůle, to bylo o tom, že to byl břídil, když to řeknu hezky. Všechny průsery si přivodil vlastní stupiditou, naivitou a neschopností se nad věcmi trochu hlouběji zamyslet a domyslet je do důsledků. Když si na YouTube najde návod na výrobu paklíče, který selže a málem ho dostane do vězení a ob dvě scény později zase něco vyrábí podle YouTube, tak pardon, ale to je mu snad patnáct? Ani zběsilá kadence zvratů mě příliš nezaujala. Takže všechny scény s Crowem jsem obracel oči v sloup (bylo jich většina). Návštěvy jeho ženy ve věznici byly ovšem většinou velmi vypjaté a pro mě divácky zajímavé - výkon Elizabeth Banks se mi moc líbil. Dále ovšem dojem hatí nepatřičná hudba. Předvídatelně nastrčené postavičky. A ty také byly směšně šablonovité (hodná, holohlavá černá policistka; všímavý detektiv pátrající na vlastní pěst), nebo jen směšné (hluchoněmý motorkář? Wtf). Kdyby alespoň byl divákovi zanechán nějaký prostor pro pochyby... ()

KIT.HL

Nikdy se nesmíme vzdávat....všemocný systém nás nesmí pokořit ,aneb malost a bezmocnost lidského bytí ! Dobře natočený film který donutí člověka přemýšlet... ()

Praxis

Aneb jak se z nechápajícího taťky, co kdysi lítal s gladiátory po Koloseu, stane žák kriminálních živlů. Napínačka jako bejk, ale ke konci se to začíná trochu kupit klasickými klišé scénami. Dopadlo to všecko příliš moc skvěle, a zároveň ne, takže si podle režiséra můžete domyslet spoustu věcí, ale ten konec prostě příliš neuspokojil. I přesto nadprůměrná žánrovka, která zabaví, a o postavy se kolikrát i docela bojíte. 80% ()

Riddick77

Opravdová pecka a skvost ve svém žánru. Neznám originál, takže nemohu porovnávat, nicméně se mi nezdá, že by mohl být o moc lepší. Haggis prostě dokáže diváka totálně vtáhnout do příběhu a ač je thriller pojat civilně, tak atmosféra je velmi přesvědčivá a podmanivá. No takhle už jsem u filmu dlouho nefandil, navíc když Haggis opravdu brilantně graduje napětí. Crowe a Banks jsou v pořádku a Olivia Wilde s Liamem Neesonem v malých roličkách potěšili. 10/10! (mam poslední dobou kliku na dobré filmy :-) ()

oondra

Velice povedené drama, i když první hodinka mě trochu nudila, tak ta druhá mi to vynahradila i s úroky. Ke konci mě možná trošku mrzí prozrazení Lařiny neviny, což je z morálního hlediska správné rozhodnutí, ale pro mě by možná byl příběh o to zajímavější kdyby se do konce nevědělo zda je Lara vinná nebo ne a milující Russell by jí přesto zachránil. Jinak samé kladné hodnocení, herecké výkony výborné (teda hlavně Russell,jak jinak), scénář jak by smet - hlavně se mi líbí, že útěk není přitažený za vlasy (jak tomu v některých filmech bývá) a je velice realistický. ()

GodComplex

Vseobecne nadseni nesdilim, protoze se v ramci zanru jedna prinejlepsim o prumer, ktery je navic v tom zasadnim - planu a zpracovani uteku, dokonce velmi podprumerny. Dobry, ale jaksi rutinni Russell Crowe a otravna blondyna Elizabeth Banks tomu take napridavaji. Russelovi bych doporucil ji nechat shnit ve vezeni a upgradovat na Olivii Wilde, ktera je asi 10x sympatictejsi, ale bohuzel spolecne s dalsim trumfem - veteranem Liamem Neesonem zustali naprosto nevyuziti. Nakonec se mi na celem filmu nejvic libil Moby - Be The One. 4/10 ()

zipper111

Vynikající thriller, který sice není převratný svojí myšlenkou ani scénářem, zato je ale výborně zahraný (ano, Russell a Liam ;)) a naprosto výtečně zrežírovaný. Po celý film jsem byl doopravdy napjatej a ať jsem si mohl domýšlet, co se stane (děj je lehec předvídatelný) tak mě to stejně hodně bavilo. Jop, te se Haggisovi doopravdy povedlo. ()

Freemind

Sám o sobě je to poměrně zdařilý thriller, příběh o schopnosti sebeobětování. Ve srovnání s francouzským originálem ale tento americký remake nakonec vyznívá dost rozpačitě - pár silných okamžiků (rozloučení s otcem, všechny sekvence útěků) se nakonec utopí v záplavě hluchých míst. ()

Alementina

Proč nedat pět, i když filmu nejde co vytknout a dokonce mě v jeden moment i rozbrečel (kdy otec vi, ze ho mozna vidï naposled...) protože za pul roku si na nej nevzpomenu, protože je to prostě JEN hodně dobrej film, kterýmu chybí ten faktor "X", který dělá z některých filmů pětihvězdičkový, i když jsou to někdy téměř sra*ky. Ale zklamaný nikdo po shlédnutí určitě nebude, protože to dokáže udržet napětí až do konce. ()

blackrain

Sympaťák Russell Crowe zachraňuje co se dá a nejen svou drahou polovičku, která se dostala do moc pěkné šlamastiky. Fakt nechápu, proč se musí točit remake dva roky starého filmu. Zřejmě se Američanům zachtělo toho, co má Evropa. ()

Makky

Keby Crowe na tejto ceste za spokojnou budúcnosťou len strieľal deti, kňazov alebo rehoľné sestry a spokojne sa pri tom usmieval, aj tak by som mu fandil a s filmom by som bol nadmieru spokojný. Veľmi dobré! ()

SarumanKo

Perfektne napísaný a ešte lepšie zrežírovaný útek z väzenia neprávom obvinenej väzenkyne. V časoch, kedy som si myslel, že táto zápletka je vyčerpaná až na samé dno, sa objaví Paul Haggis a je to moja sánka, ktorá klesá ku dnu. Neveril som, že toto sa ešte dá napísať originálne, nepredvídateľne a skutočne prekvapivo. Ale ide to. A dá sa to zrežírovať tak, aby ma napätie a skvostná gradácia tlačili do kresla silou trojtonového slona. Crowe síce starne a tučnie, ale charizmy mu neubúda a status hereckého boha si v mojich očiach zachováva naďalej - krásny a precízny výkon. Banksovej viac sedí komediálna poloha a mohla radšej točiť porno (fanúšikovia Kevina Smitha vedia), ale nejde o to, že by nebola sympatická či ma otravovala, no vedľa herca Russellovho formátu to majú ostatní herci ťažké. Tri dni k slobode je remeselne dokonalá takmer-žánrovka, ktorej nedávam piatu hviezdičku jedine kvôli pomalšiemu rozjazdu a zbytočne jednoznačnému epilógu. Inak je to kráľovská zábava. (8/10) ()

Tony.cs

Russell jen potvrzuje svůj stálý status vynikajícího charakterního herce, Elizabeth velikým překvapením + je opravdu krásná žena, hudbu považuji za perfektní a režisér přidal k výbornému scénáři i osobitý výraz. Super. ()

kaylin

I když si myslím, že by bylo možné si úplný závěr odpustit, protože zas tolik nepřináší, tak je film jinak moc dobrý, i když lehce roztahaný. Touha být zase se svou ženou, udržet rodinu kompletní, je tak silná, že Russellova postava udělá v podstatě cokoli. Scéna na dálnici je skvěle natočena, ale je jich více. Dobrý příběh. ()

rt12

,,Láska, hory přenáší", rčení převedené do špičkové záležitosti na plátna kin. Vše již výstižně napsáno od ostatních uživatelů. Vřele doporučuji, celý film držíte palečky, aby vše vyšlo a to až do konce, protože nic není předvídatelné. ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona