John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

Rakosnicek77

Tak tenhle film, se mi dostal do ruky úplnou náhodou, jelikož jsem si ho v jednom bazaru koupil jako orig. Blu-ray. Celkem velké překvapení, bavil jsem se od začátku do konce, zápletka super, napětí, akce, skvěle strávený večer! ()

Maq

Vcelku velmi konformní zboží. Až na jeden prvek, díky němuž nadstandardně hodnotím: Film ukazuje, že k proměně amatéra ve fikaného zločince zdaleka nestačí se spravedlivě nasrat. Ne že by se šlo důsledně do detailů, to by bylo únavné, leč přece jen je jasně ukázáno, že začátečník je absolutní vrták, a jedině skrze pilné studium získáte proti polišům jakousi šanci... "Odseděl jste si poctivě svých dvacet let? Odseděl. Vidíte, poctivost se vždycky vyplácí." ()

MATADOR

Není to ani měsíc, co jsem viděl zdařilý původní snímek Nevinná, na kterém je tento postaven a z ohromné části je mu dost podobný! Slovo remake a s ním vše spojené upřímně nesnáším. Ani jsem nevěděl, že tohle je remake, jen jsem věděl, že se jedná o něco podobného, tak jsem do filmu šel. Sice mě štvalo silné opakování většiny scén, ale přesto jsou některé momenty natolik dobré, že Tři dny ke svobodě jsou lepší, než předchůdce. Není to herci, je to vylepšením všeho, čím trpěl film původní a co mi tolik vadilo dostalo lepší fazónu! A z mám z toho tak celistvější dojem! Perfektní hudba je samozřejmostí! ()

Thomassi

Na tento film jsem se hodně těšil. Chytrá kriminálka s Russellem Crowem je zárukou kvality. A zde se to jen potvrdilo. I když se musím přiznat, že ze začátku jsem nebyl nějak zvlášť oslněn. Dlouho se to vleklo, na druhou stranu se ale vždy objevila nějaká scéna, která vyčnívala nad ostatní. Postupem film skvěle gradoval, až se z něj stala grandiózní adrenalinová jízda. Děj mě dokonale pohltil, že jsem až do závěrečných titulků neměl jistotu, jak to všechno dopadne. Rozhodně jsem spokojen, i když jsem už předem čekal, že to bude nářez. Málo kdy se to ale vyplní. Russell znovu dokázal, že je pan Herec, užil jsem si i miniroličku Liama Neesona. Tři dny ke svobodě je směsicí skvělé hudby, chytlavého děje, dobrých hereckých výkonů, a to má málo filmů. 85%. ()

katuska138

Paula Haggise sice miluju, podle mě je to jeden z nejlepších žijících scénáristů, ale tohle mě prostě nějak nedostalo. Dialogy rozhodně nadprůměrné, jen ten děj mi přišel průhledný a chvílemi i dost nudný. Příště by se zase mohl pustit do něčeho svého a ne do remaku průměrného, celkem nezáživného útěku z vězení. ()

m@rz

Podobné téma jako Ctihodný občan, jen méně akční. Spíš takové krimi-drama. Ale konec stál za to. ()

Duotone28

Originálik so skvelým Vincom Lindonon originálnejší, aj ked vôbec nechápem...prečo ničím výnimočný movie z nedávnej minulosti potreboval remake:), nazdar ()

salalala

Nenápadný, ale vynikající film. Jeho hlavní předností je naprostá realističnost. Takhle nějak by to asi vypadalo, kdyby se někdo z nás laiků pokusil někomu pomoci při útěku z vězení. Po delší době výborný Crowe, který tu není žádný superman, ale obyčejný tatík s mírně narostlým pupkem. Jeho roli jsem mu absolutně věřil, každý zmar a zoufalství dokázal vyjádřit minimem výraziva, což je dobře. Banks je nádherná i bez nalíčení a nehledě na to, zda je pachatel, nebo ne, je to zkrátka sympaťanda. Minirole Dennehyho a Neesona jsou nezapomenutelné a rozhodně potěší. Haggis se předvedl i režijně, protože atmosféra a napětí jsou fantastické. Akční scény mají tempo a jsou přehledné. Hvězdu srážím jen kvůli trošku přetažené stopáži (minimálně čtvrt hodina mohla skončit na podlaze střižny) a až zbytečně dořečenému konci, který až příliš tlačí na emoční pilu. Jinak ale naprostá spokojenost a paráda. 80% ()

FilmFan24

Kam je až ochotný člověk zajít pro záchranu svojí rodiny? Ve vypjaté situaci jakou je obvinění nevinné ženy za vraždu, kterou nespáchala, se ocitá hlavní hrdina John. Role jak vyšitá pro Russella Crowea. Ale je jeho manželka skutečně nevinná? Hlavní hrdina věří, že ne a podle toho se rozhodne jednat! Když už ne ničím tak zcela určitě tohle kriminální drama zaujme výbornými hereckými výkony. Vše odsýpá jak má a to je dobře u filmu, který je remake francouzského thrilleru Nevinná. Někdy se prostě i u znovu natočeného námětu zadaří! ()

CageDepp

Furt jsem nevěděl co mi ten film připomínal. A už jsem na to přišel... Docela okopírovaný první dvě série ze seriálu Útěk z vězení. ()

TominoLa

Russell Crowe si od Robina Hooda pořídil nějaké to kilo navíc. Postavě to určitě pomohlo, protože vypadá jako klasický tatík od rodiny a divák se s ním může lépe ztotožnit a drží mu pěsti. Od chvíle kdy se tam objeví Liam Neeson se to začne rozjíždět a hlavně poslední půl hodinu už je to potřeba. Napětí graduje a já chvílemi ani nedýchal. Asi se mnou málo kdo bude souhlasit, ale pro mě nejlepší Haggis. ()

hunty

Trošku protáhlejší remake, nebylo to ale vůbec na škodu.. šel jsem do toho filmu bezhlavě a už po prvních minutách jsem měl podezřelé dejavu a ano, Vincent Lindon v americké podobě.. první reakce "američani jsou prasata, zase remake .)" se pozvolna měnila v nadšení, příběh oproti originálu na ničem netratil a já ho napjatě prožíval znovu. No dobrá, na něčem přeci jo.. Crowe pana Lindona prostě nenahradí (ale neměl tak daleko). Jen poslední výtka: srdceryvná pusa na konci a hloupé znovushrnutí vraždy.) a teď už můžu spokojeně jít spát. ()

Skip

Tomu příběhu se jaksi těžko věří, ale to nevadí, protože je to dobře natočený film s Russellem Crowem, který si střihl další ze svých obtloustlejších postav, které mu docela dost sedí. ()

PP66

Žádný až takový super hrdina, který zachraňuje manželku a potažmo celou rodinu, ale chybující učitel... Napětí a romantika určitě, krimi trochu. ()

Eldrick

Originál jsem neviděl, a ani mě to nesere. Dějově dost přitažený za koule, ale aspoň je to ke konci napínavý jak kšandy. ()

Petroff

3 a hůř... dopíšu víc... Jako ano, "napínavý" s celkem spádem... moc mě to ale neoslovilo, a jak to spělo ke konci, přidávalo to na trapnosti. Ve Finále fakt nic moc... natočený slušně, všechno dobrý... Jen ten scénář ... prostě moc.. ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona