John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

Khumbac

Zacatek filmu mohl byt vice rozvinuty.... i kdyz se nam to ke konci ukazalo. Stred me trochu i uspaval. Postupne gradujici konec prekvapil....a uplny konec potesil. Ale max je 4* ()

LeoH

Slušně napínavý spotřební zboží, řemeslně více než v pořádku, ovšem ta samozřejmost, s jakou se tu předkládá premisa, že když chudák středostavovský učitýlek nechce, aby se mu v kriminále zasebevraždila žena, nezbývá mu než vzít spravedlnost(?) do vlastních rukou a při té příležitosti si jen tak mimochodem taky trošku zapodvádět, zaloupit a zavraždit, přičemž ve vyprávění se na tom celém vůbec neřeší nějaká byť sebeposunutější morálka (na rozdíl od všelijakých těch Konců s dechem, Motýlků, Bonnie a Clyda a já nevím jakých ještě klasik), ale jenom to, jestli se plán nakonec vydaří nebo ne, je na můj vkus hodně dekadentní a mimoděk vypovídající nepěkné věci o dnešní době, především v kontextu té hry na „jako doopravdy“, kterou se jinak celý film vcelku úspěšně snaží hrát. Zajímalo by mě, jestli se s budováním téhle řekněme morálně-psychologické podsady v původní verzi (díky, milá ČSFD) namáhali víc, to by pak pro mě mohlo být podstatně fajnovější pokoukání. ()

Vecko99

Nejsem moc velký příznivec remaků, ale tenhle nemá chybu. Crowe opět potvrdil svojí hereckou extratřídu (připomíná mi to Čistou duši, tedy jen první půlku). Výborně vystavěný logický děj alá Prison break mě držel celé dvě hodiny v napětí, ani nevadí, že akční scény spočítáme na prstech jedné ruky.Jen bych změnil závěr,aby se divák nedozvěděl jak to vlastně bylo...... ()

chelseaman22

Sázka na dabing se mi opět vymstila - Russel mluví jako Darth Vader. Russel se dotrmácí do vězení za manželkou, a když jí chce uchopit za pozadí, tak sklidí nevrlé ehm ehm od staré zapšklé čarodějnice. O pár dní později: Manželka si podřeže žíly (nikdy jsem nepochopil, proč lékaři zachraňují sebevrahy). Naneštěstí ji doktoři dají dohromady, což vede k tomu, že se učitel renesanční literatury pouští do uměleckého díla - na zdi v obýváků vytváří koláž na téma "jak dostat manželku z lochu a utéct do Jemenu". Gladiátor spřádá plány: Aktivně se věnuje fotografování, nácviku kradení aut či pořizuje zbraně a falešné ID. A aby to bylo ještě nepochopitelnější, tak Russel odmítne (troufám si říct) prvotřídní devítku, což mu prostě nedokáži odpustit. Jindy suverénní Gladiátor si nevěří na "udělání banky", tak vystřílí členy drogového kartelu, zapálí dům, sbalí prachy a vypadne (á la Guy Ritchie). Po úspěšném útěku z vězení se choť pokusí zasebevraždit, což jen umocňuje vzpomínku na výše zmíněnou devítku. Následuje dlouhá fáze operativně nazvaná "útěk" - a ta vážně stojí za to! 80% Celosvětový výdělek k 30. 5. 2013: $67,448,651, což je 2,25 násobek budgetu ()

CzechGod

Pro poradek - videl jsem prvni americkou verzi (the next three days) a az pak original (nevinna), takze clovek uz vi presne co a jak bude, tak to trochu ubere na atmosfere. Americka verze tam vklada vice detailu (nekdy je to naskodu, protoze jsou to nesmysly) a ke konci je vic akcnejsi. Francouzska verze je oproti tomu dejove jednodussi (coz jsem nedokazal posoudit jestli je vlastne dobre nebo spatne), syrovejsi a realnejsi. ()

UhLee

(8/10). Ve sledování filmů tohoto typu si hodně libuju. Thriller s Russellem byl velmi upokojující. Místy se možná trochu táhnu a to nejlepší z thrillerů to rozhodně nebylo. Za to si mysl, že si zaslouží nejvyšší počet hvězd, protože mě vtáhnul do centra dění a dokázal mě přikovat k obrazovce na 2 hodiny. Líbí se mi, že režisér, hned nevyloží všechny karty na stůl a všechno se dozvídáme hezky postupně. Hodně věci nám dochází až během samotného útěku a na mě to hrozně dobře fungovalo. Navíc se mi závěrečná katarze nezdála vůbec zbytečná, ba naopak. Bylo to velmi příjemné pokoukání, které si uchovám ve své paměti. ()

Motinski

Beznádejný Russell a silný príbeh plný emócií. Plán ktorý vyzerá šialene a predsa mi ho predali ako niečo čomu sa v rámci možností dá uveriť. Vrcholná časť kde už sledujeme útek bola nervydrasajuca a nepotrebovala veľkolepé scény. Som rád že toto vzniklo v roku 2010. Keby film natočili o 10 rokov neskôr, spravili by z neho akčný blockbuster plný naháňačiek a výbuchov. Áno, aj tu sa ide občas na hranu ale fandenie hlavnej postave bolo tak silné že s prehľadom zatieni nedostatky. Nie vždy sa stane že som pohltený do príbehu už v prvých minútach, no teraz áno. Pri pomalších scénach (hlavne v strede filmu) aj pri tých dynamickejších (hlavne útek z nemocnice a všetko potom). 3 dni k slobode je osobná dráma, triler aj skromnejšia akčná lahôdka v jednom. A jedno z tých prekvapení čo som až tak nečakal. ()

ivan_drago

Parádní "napínák" ve kterém už bylo vše předtím viděno, ale poskládáno dohromady a zahráno je to peckově a tyhle filmy mě nikdy neomrzí, pokud budou takhle zvládnuté... film nemá hluché místo a ještě jeden velký aplaus pro Russella, ten opravdu umí jako nikdo a to mi není moc sympatický... Velmi kvalitně strávené dvě hodky. ()

honx

I když jsem asi nic podobného neviděl, působí to na mě tak nějak tuctově a ničím mě to zrovna nenadchlo. ()

Sonnik

Lose who you are to save what you love. Haggis je pro mě začíná být sázka na jistotu. Vždycky dostanu kvalitu. Dobré si vybírá herce a zdánlivě ohranému příběhu přidá kromě kvalitní režie vždycky něco navíc. Tentokráte si troufnul na remake, takže nespoléhal jenom na sebe. Doufám, že mu teda nedošly nápady, protože tyhle "haggisovky" bych mohl každeý týden jednu. "Show me where the bullets go." ()

st.jim

Když ujížděli v tom autě pryč, tak jsem na něj řval: "zpomal, ty idiote"!!!! Pak jsem si ale uvědomil, že mu jde vlastně o čas. Bylo by jednoduché říct, že je to one men show, ale nebyla by to pravda. Ač je Crowe neuvěřitelně přirozený a prakticky mu sežerete všechno, tak i ostatní herci jsou na jedničku. Režie je též skvělá. Já dávám 4 + ()

Struhy

Bez toho závěrečného zbytečného vysvětlování a až přehnaného hraní na city by to bývalo bylo i za pět hvězd. ()

Jizni Tlapa

Obyčejné, dějově nenáročné, přímočaře zahrané a tím vším potvrzující, že v jednoduchosti je prostě síla. Perfektní hudba D.Elfmana, který opět potvrzuje, že patří ke špičce filmové muziky. Více než Russel, filmově září E.Banks, která zažívá neskutečné proměny, a to ne jen díky maskérům a kostymérům. Veliká škoda plně nevyužité dvouhodinové stopáže. Hluhých míst je zde hned několik a zabraňují tak kliknout 100%. ()

DivX

Russell Crowe me dokazal přesvědčit o tom, že není průměrný herec. Námět a scénář perfektní. Žena je odsouzena a odvezena do věznice za vraždu šéfky a manžel se ji snaží dostat za každou cenu ven. Jedna věc a to je kamera, která sem tam ujede a nevíte co se děje. Nejvíc potěší i velká škála známých herců která se tam objeví. 75% ()

Honzíno

Čtyři s náběhem na pět. Crowe si mě omotal kolem prstu stejně jako cyklicky působící rodinné motivy ve střídání s noirovou atmosférou. Paráda. ()

Qitek

Žánrovka. Nijak originální. Nikterak agresivní v jakékoliv poloze. Zato naprosto příjemná, precizní, skvěle odehraná a v jistých momentech překvapivá v umění Vás napnout jako strunu. Klasický Americký napínavý film, který je výjimečný tím že je OPRAVDU napínavý a nesmírně příjemně koukatelný. ()

Mrkvič

Haggis kromě důkladného rozboru postav umí i akci. Moc hezký. Navíc akce plná napětí a nejednoznačného vývoje děje. Crowe je prostě parádní a nemá chybu. I díky němu divák často neví, co jak zvládne, a zda se do toho vůbec opravdu pustí. Až jsem na konci trochu doufal, že všechno to dopadne úplně jinak. Vůbec mi ale není jasný, kde sakra vzal to druhý auto? To jsem se musel někam ohlédnout, když si ho tam chystal. Nebo to je logická bota jak kráva. I tak by teda byla, když se tam objevili náhodou, ale stejně by mi to moc nevadilo, protože film nabízí spoustu jiného. ()

Sfinkter

Rutinní první půle a svižnější zbytek, který ovšem také neoplývá ničím, na co byste si po čase vzpomněli. Čtyři hvězdy za Crowea, pro kterého jako by byla tato role něco nenáročného, zkrátka žádná výzva. ()

Mirokukii

Pomalejší rozjezd, jehož tempo vydrží po většinu filmu. Crowe je zde naštěstí opět skvělý, a pro mě je prostě radost, jej sledovat. Hodnej taťka, co pro svou lásku udělá cokoliv. Do puntíku promyšlený plán na závěr filmu je akční, napinavý, ve velice rychlém tempu. Vše doprovázeno příjemným soundtrackem. 90 % ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona