John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

KNTRFKT

Věc, která není až zas tak stará, ale svým projevem a zpracováním působí, jak kdyby byla natočena kolem roku 2000, což nevnímám nijak špatně, spíš to působí dost zajímavě, protože při sledování jsem si řikal, ten Russel už měl tak krátce po Gladiátorovi pupek a ejhle, ono je to 5 let zpátky. V podstatě nejde o nijak převratný snímek, ale rozhodně neurazí. Rozjezd je pomalejší, posledních 45 minut stojí fakt za to. Jenže. Hodina dvacet pět by tomu slušela asi nejlíp. Pan Crowe si v Čisté duši osvojil pohled "spadly mi hračky do kanálu a táta mě jebal do análu" a celou svou kariéru nás tímhle pohledem oblažuje. Já jen doufám, že je takovej dobrák, jak na plátně vypadá a neni to jen další výron Hollywoodu, který je v reálu příjemný jako kapavka. ()

MickeyStuma

Když opomenu naprosto otřesný dabing, nevyznívá tento remake francouzsko-španělského filmu pod českým názvem ´Nevinná´ zase až tak špatně. Je sice tempem krapet pomalejší, než může být očekáváno, ale je zase všemu dán patřičný prostor a náležitý rozsah. Příběh je o tom, jak jednoduché je stát se podezřelým, zatčeným a odsouzeným. Očekávaná spravedlnost když je náhle slepá, bezmocnost a beznaděj nutí člověka k jedinému. Občas se tu některé scény vyjeví jako nucené a rádoby obdařené, ale v zájmu dramatičnosti a obsahovosti děje to zřejmě bylo nezbytné. I tak snímek poukazuje na problematiku, která se může stát každému a všude. Russell Crowe opět ve vynikající formě, který tomu dává tu patřičnou šťávu. Proč ale proboha v českém dabingu tak hluboký hlas? Skoro jsem měl dojem, že obživl Miroslav Moravec. Hlas k Russellovi naprosto nehodící. ()

anatheman

Objektivně (pokud je možno použít toto slovo) to špatný film sice není, ale mě osobně moc nenadchnul. Několik věcí se mi zdálo, že bylo nedořešených. Ale to je spíše dáno tím, že má pozornost byla neustále pokoušena, a je proto možné, že jsem něco zkrátka přehlédl. Úvodní půlhodina je poměrně těžkopádná, ale situace se pozvolna dramatizuje. O akčnějším závěru mohu tvrdit, že je zvládnut na jedničku, což je z velké míry podpořeno i burácející Elfmanovou hudbou. Bruselský krab tradičně výborný; potěšila i krátkodobá návštěva Neesona. ()

merigieren

simpatická vražednice a film založený na bezmoci, když všechny důkazy ukazují na nevinného. Náš hrdina si nakonec najde cestu jak ji zachránit a film nijak nenudí, je to svižné tempo kde se pomalu kreslí plán až k samotnému provedení. ()

Rathalos

Sice podla mna je to absolutne nerealne a pritiahnute za vlasy,ale malo to hlavu aj patu,nuda taktiez nehrozi,cize styri hviezdy si to zasluzi...:-) ()

radaza

Russel Crowe- to jméno dnes už znamená, že se filmu musí věnovat pozornost, protože tento herec si jednak dobře vybírá a taky posune film o příčku výš. Tento film, byť poměrně jednoduchý a nijak objevný, mě dokázal upoutat po celou dobu a udržet napjatého. Navíc ve mě poměrně zdařile vyvolal osobní otázky, co je člověk schopen udělat pro milovaného, kam až sahá jeho důvěra apod. Crowe je skvělý, líbil se mi střih a hudba. ()

Harts

To bylo napínavé... kurňa, i když jsem ze začátku nedoufal... bylo to úplně divné na začátku, ale film byl o něčem jiném, to je fakt ()

foundation

Nedá sa povedať nič iné len že to bol vážne skvelý film. Neesona by som si vedel užiť oveľa viac ale hold má zrejme nabitý program. Ale Russel je takisto náš a v tomto prípade nešlo nedržať mu palce celú dobu od začiatku až do konca. Po technickej stránke to nie sú žiadne orgie, skôr taká rutinná réžia a občas nejaké to klišé či už vinou kamery alebo hercov ( tým nemyslím Crowa ten sa dostal po zbabranom Robinovi znova do formy. ) ale načo sa v tom zbytočne vŕtať keď ma to celé vtiahlo skoro naplno. Jedna vec ktorá v druhej polovici začala otravovať dosť nepríjemne bol detektív tmavej až čiernej farby pleti ktorý dokázal urobiť takpovediac z hovna vrtuľník a všetky jeho slová boli hodné zlata. Tým končím s výhradami. Ten koniec je u mňa v tomto prípade tiež na mieste. Dokonca aj epilog v podode jedného skrčeného dumajúceho sympaťáka ma skôr potešil ako naštval :) 85 percent. Výborný filmový zážitok ktorému k úplnej spokojnosti chýbali dve veci. Lepšia réžia a VIAC NEEESONA. ()

Bird_house

Herecký výkon Russella Croweho netřeba hodnotit..;) Film je poměrně napínavý jak trenky, zvláště pak závěr - cca posledních 15 minut divák (nebo minimállně já) netuší, jak celý příběh vůbec dopadne.. Je to povedený kousek.. ()

Charlie84

Pro Elizabeth Banks mám slabost odjakživa, k božskému Russelovi jsem poměrně neutrální - je bezpochyby, že oba jsou skvělí herci a ve filmu to mezi nimi sympaticky funguje. Samotná útěková pasáž je fajn, problém je či není Elizabeth vinná není ve filmu až tak důležitý, nicméně odpovědi se dočkáme a IMHO je také uspokojující. Celé vyústění filmu je vlastně také docela fajn. A teď to ostatní. Nejsem si jistý, zda je skutečně možné zorganizovat útěk z vězení pomocí youtube. Přerod Russela Crowea z fantazírujícího akademika na šikulu, kerý krade batohy plné pěněz drogovým gangům je k smíchu. Pusťte si 96 hodin nebo Harryho Browna a bude vám zcela jasné, o čem mluvím. Více méně celá první půle je v podobě, která je nám předkládána, silně k nepřežití. Nicméně než došlo k samotnému útěku, mohl z toho být scáristickou kličkou poměrně nápaditý romantický film, případně kdyby byla část s útěkem alespoň dvakrát tak dlouhá, mohl z toho být docela nápaditý akční film. Neříkám, plusy jsou zde nesporné, ale nevyváženost jednotlivých částí filmu je bohužel nebetyčná. Rozumím těm, kteří dávají vyšší hodnocení, souhlasit s nimi ale můžu jen dost těžko.. ()

Pacek

Ze začátku jsem byl plně rozhodnutý dát za 5. Russellovi toho starostlivého tatíka krásně věříte, bohužel konec vše pokazil. K některým filmů prostě happy end nepatří a tohle je důkaz. ()

Ponika

85% ; hodně příjemný film, na druhou stranu jsem po jeho shlédnutí neseděla s otevřenou pusou. Ničím mě nepřekvapil, ani nezklamal. Russell Crowe skvělý jako vždy, jeho styl plánování mi trochu připomněl Michaela Scofielda z Prison Breaku. Hodně pěkný film, ale ke 100% mu ještě něco chybí... ()

truby

Není to žádné velké umělecké dílo, které by zaujalo nějakým vlastním pohledem, či názorem. Je to perfektně zpracovaný motiv (snad klišé) tohoto žánru, kdy jedinec bere spravedlnost do vlastních rukou, kdy selhává soudní a právní systém, kdy paragrafy, důkazy, svědci přes veškerou pravdivost a správnost nechávají v tomto systému miniaturní prostor pro chybu a špatný rozsudek. ()

..Anya

Já teda thrillery moc nemusim a ani je, v rámci mezí, nevyhledávám. V porovnání s hororem ve vás totiž udržujou až nepřirozeně natažený napětí. Ale, povězme si to na rovinu, Russel prostě umí. A až na tu trošku odfláknutou vraždu a wtf moment na dálnici, to bylo naprosto perfektní. ()

darkreider

Zas až také terno to nie je. Ale už dlho som nevidel Prison Break, tak ma to vcelku bavilo. Liamovo cameo zahreje na srdci, ale najlepšie cameo (aj keď v jeho prípade to je proste rola) má Márv (Daniel Stern) zo Sám doma akožto advokát. Síce hrá dobre a vážne, ale já som stále počul len "jóó, ryby!". Inak fajn, subjektívne si dám aj štvrtú hviezdu, aj keď ten záklon z auta bol zbytočne na efekt. ()

kamens

Nejak takto bych tomu i veril. Zezacatku mel pekny posery, az jsem si rikal, ze by toho mohl i nechat. Ale nezvdal se. Pekne to naplanoval. Dost chytrých vecí provedl. Manželka koukala, když si pro ni došel. Kdo by nekoukal? :-) ()

Torgal

Príjemne uveriteľná dráma o tom, že naplánovať útek z basy nie je taká pohoda ako sa to môže z niektorých filmov zdať. Herci hrajú na plné obrátky, emócie fungujú a záverečný hodinový (!) útek vás chytí a nepustí až do konca. Škoda len, že sa scenárista nevyhol niekoľkým klasickým klišé (fotky hľadaných osôb na letisku), ktoré realistický dojem narúšajú. Rovnako je škoda nevyužitého Liama Neesona, keď sa objavil na scéne poskočilo mi radosťou srdce, ale ako prišiel, tak aj odišiel. 8/10 ()

Kingjiri

Filmy, kdy hlavní hrdina žijící spořádaným životem, musí z nějakého důvodu porušovat zákony, mám celkem rád a ani tenhle neni vyjímkou. Ale často, i když vím, že jde o film, přece jen kroutím hlavou nad tim, jak to všechno hlavnímu hrdinovi vychází a čeho všeho je schopen. Přesto jde ale o velice slušný film, který si zaslouží čtyři hvězdy, měl by však navíc, kdyby byl scénář trochu reálnější. Btw. trochu mě zklamalo, že nedostal Liam Neeson více prostoru, těšil jsem se, že tam aspoň zlomí pár končetin :) ()

phoenixer

Z počátku jsem si říkal, že to bude klasickej útěk, ale Russell Crowe mne poměrně věrohodně přesvědčil o tom, že to umí naplánovat velkolepě a dost promyšleně. Jen mi u něj bohužel chybí ten nádech akčního hrdiny, který je zapotřebý pro tak brutální plán. Proto když srovná se zemí narkomanské doupě odhodlaný leč obyčejný učitel, zdá se mi to poněkud přitažené za vlasy. I tak, ale vybočuje film od průměrných. Možná až se podívám za pár let tak dám 5* ()

lxbch

Rodina je základ státu. Když je máma za katrem, zapojíme tátu. Sežene prachy, pasy a zbraň. Co policie okouní? Bežte, běžte naň! ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona