John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

Ant

Kdybych měla tenhle film srovnat s nedávným Conviction, tak Tři dny ke svobodě z toho vyjde jako poražený. Jak je u Haggise zvykem, technická stránka je na vysoké úrovni, ale samotný příběh už na mě tolik nezapůsobil. Prostředek filmu je strašně roztahaný, zachraňuje to až akční závěrečná třetina. Tak jako tak by film potřeboval razantněji prostříhat. 7/10 ()

pm

Chemie mezi ústředním párem téměř nulová, taky pravda nic nového pod sluncem, a to jsem neviděla původní francouzský film. Ale velké plátno filmům přidává a Russell Crowe přidává velkému plátnu dvojnásob, takže přijemná oddechovka, která nám navrch dovolí přemýšlet o smyslu a vymahatelnosti práva. ()

Geralt z Rivie

Už dlouho jsem v kině nezažil takový pocit napětí, kdy jsem měl strach z toho, jak to všechno skončí. Russell Crowe opět předvedl, že patří ke špičce ve své branži. A v neposlední řadě, také musím vyzvednout užasnou písničku od Mobyho ( Mistake ). Byl jsem spokojen opravdu ve všech ohledech od příběhu, hereckého výkonu, obsazení, režie až po zvuk. --- KINO ()

mil@n.fanatik

Hodně dobrý film.. Skvělý Russel Crowe, když už se zdálo, že je konec při útěku s manželkou a synem, tak vždy vymyslel novou a správnou cestu, jak zmizet... Začátek filmu byl úplně jiný film, než nám nabídl po cca půl hodiny zbytek.. Chytré, účelné a zajimavé, promyšlené. To byly myšlenky R. Crowe a i mě v jeho filmu... 8/10 = 85% ()

predators

Zoufalé situace si vyžadují zoufalá řešení! Tady nejde o pohádkový příběh Michaela Scofielda, ikdyž pravda, dopadne o trochu veseleji. Takže, R. Crowe není žádný superman a než podnikne důležité kroky k záchraně své "nevinné" manželky, ochutná, jak chutnají sračky. Po tuď je relativně klid, po půli však musí jít na věc a já se nestačil divit, co všechno měl tenhle univerzitní učitel za lubem. To nám umě režisér skryl, ale není to na škodu. Některé vychytávky pak byly až úsměvné, jako když si hraje kočka s myší. Celkově jde o svěží vítr do dlouho neviděného tématu a převládá ve mně velká spokojenost. 80% ()

nascendi

Ďalší z radu útekárskych filmov. Určite nie horší, ako väčšina ostatných, možno o čosi lepší. Minimálne v tom, že Russel Crowe pôsobí uveriteľne aj ako učiteľ, ktorý je okolnosťami nútený sa na nejakú dobu rekvalifikovať. Film má dobrý spád a jediný problém, ktorý s ním mám, že o nejaký čas ho už nebudem vedieť odlíšiť od iných útekárskych filmov. ()

PetrPan

Solidní thriller s tradičně dobrým a uvěřitelným Crowem, není přímo strhující - vyjma tedy posledních 3 dnů:) ()

nash.

Překvapivě dobré. Od počátku výborně budované napětí v příběhu obyčejného muže, který se pro lásku odváží neobyčejných věcí a pro záchranu rodiny je ochoten vzdát se všeho. Croweovi role dokonale sedne a člověk mu zkrátka musí od počátku držet palce. Příběh šlape, nakopáván každou chvíli nějakým silně emotivním momentem, napětí stoupá, šponováno tempem i falešnými odkazy a stopami, aby nakonec vygradovalo v infarktovém finále s několika zábavně vychytanými detaily. Tohle byl až nečekaně příjemný večer a z útěkových filmů rozhodně patří do té půlky.. ()

Slarque

Kriminální drama, které si chvíli hraje na akční thriller. Není to špatné, nenudí to, ale vlastně mě to ani ničím nezaujalo. Slušný film, ale ani o chlup více. ()

Tomco

V celku mi tento film vôbec neublížil, ba práve naopak, dobre som pri ňom zregeneroval. Odhliadnuc od niektorých vecí (pokus o vyskočenie z auta..) je to solídna jednohubka, ktorá neprináša síce nič nové, ale drží sa po celý čas nad vodou. Minimálne o jednu hviezdu to celé dvíha Russell - vie to chlapec. 70% P.S. originál som nevidel - možno by bolo hodnotenie úplne iné. ()

Arsenal83

Pre mňa špičkový thriller s výbornou dramatizáciou, ktorý som videl skôr ako francúzsky originál 72 hodín k slobode. Lenže výnimočne je americká adaptácia oveľa lepšia než pôvodná verzia. Tá je až o 30 minút kratšia a ani herecky, či skôr sympatiami, sa s Russelom nemôže Lindon vôbec porovnávať. Veľmi vydarený film, vhodný aj na niekoľkonásobné pozretie. ()

Happens

Asi mám alergii na dobré konce, ale neřekl bych, že jsem nepřející. Jak se tu píše, film je opravdu koukatelný, ale hlubina tu není, divák kráčí pozorováním filmu po mělké vodě, snad možná rozuzlení po třech letech ve fantazii vyšetřujícího trochu nadchne, ale pranicvíc, holt Crowe všechno nespasí... 8/10 ()

Rocky62

Úchvatná pecka! Takový brilantně zpracovaný thriller tu dlouho nebyl. Haggis se nikde nezdržuje, zbytečně neotravuje ošuntělou sociální zbraní (dítě) a jde rovnou k věci. I přes delší stopáž tu nezbude čas na klišé, což svědčí o mimořádných Haggisových schopnostech. Divák je po celou dobu vystaven napětí a dějové zvraty ho nenechávají ani na moment v klidu. Akce je málo, což byl jistě záměr a přesto výrazně podporuje dynamický děj svým realistickým zpracováním. Výkony ústředního dua jsou bezchybné a jak jsem se už zmínil o pár řádků výše, jsem velice vděčný Haggisovi, že upustil od rádoby sentimentálních výlevů souvisejících s dítětem. Hudba rovněž dokonalá. Podtrženo -sečteno: Inteligentní kulervoucí podívaná, při které tuhne krev v žilách. 85% ()

eLeR

Ja síce Crowea nemusím, ale zisťujem, že filmy s ním sú skoro vždy dobré :-) Do prvej polovičky to bolo také ťažkopádne, ale druhá sa rozbehla. Film sa mi v konečnom dôsledku páčil. Ináč ale, mali neskutočné šťastie :-) a stenu si polepil skoro ako Májkl Skofíld :-). ()

Chrustyn

Paul Haggis cestující mezi scenáristickou a režisérskou stoličkou, který se v režisérské pozici proslavil oskarovým, ale ve výsledku přeci jen trochu přeceňovaným a samoúčelným "Crashem", tentokrát přináší poutavý thriller, který nejede v "bourneovských" kolejích ale naopak působí příjemným staromódním dojmem. Na první pohled obyčejný příběh milujícího manžela, který se po soudních nezdarech, rozhodne dostat svou nevinou ženu z vězení na vlastní pěst je je ve skutečnosti velice propracovaný a na rozdíl od jiných podobných filmů, kdy se obyčejný člověk stává supermanem aby zachránil své bližní je tento příběh pojatý až překvapivě realistickým způsobem. Vynikající Russell Crowe je zde opravdu za normálního smrtelníka, který dělá chyby a ne vždy mu všechno vyjde a až na pár scenáristických náhod a jednu minimální akční scénu se dá uvěřit, že by se takhle mohl milující manžel chovat aby zachránil rodinné štěstí. Film velice příjemně plyne a dlouho se s ničím nezdržuje, i přes absenci akčních scén má skvělý spád a napětí a co se týká konce, tak gradace je na takové úrovni, že by jí mohl filmu závidět nejeden novodobý biják a navíc režisér dokázal vytvořit takovou atmosféru, že jsem si občas říkal, jak vše dopadne. Docela mě překvapilo, že marketing tohoto výborného filmu byl tak slabý a nevýrazný, protože se jedná o film, který si úspěch zaslouží. ()

iamek

Původní snímek z roku 2008 jsem zatím neviděl tak bohužel porovnávat nemůžu. Zápletka snímků není zase nic nového, ale naštěstí film solidně gradoval a k vidění bylo slušné množství dobrých akčních scén, takže okoukané téma - dostat milovanou osobu z vězení ven nenudilo, ale naopak pobavilo. ()

SeBig

Přemýšlel jsem jestli tři nebo čtyři ale já prostě ty natahovaný filmy nemám rád. Druhá hodina sice neskutečný nervák ale co ta první hodina? Plánování na všechno atd. bych snad i já sám uměl sestřihat do 10minutovky fakt zbytečně natažený. Mimochodem tenhle film si nepouštějte s CZ dabingem..který byl naprosto otřesný. ()

klerik

Prekvapivo dobré a napínavé. Príbeh je síce lineárny a "štandardný", ale je to natočené svižne a príbeh pôsobí uverteľne (a to je čo povedať vzhľadom na to, že hrdina pri plánovaní úteku manželky z väzenia používa akurát tak youtube a mobil). Veľmi dobrá práca s vedľajšími postavami, mňa potešil predovšetým Brian Dennehy v úlohe otca, ktorý pár pohľadmi povedal všetko, čo bolo treba... ()

korbitch22

Vraťte mi moji ženu aneb jak středoškolský učitel se systémem vyjebal. Hodně uvěřitelný i dojemný film, u kterého jsem skoro až do konce netušil jak to dopadne, i když zase koukám že někteří věštci tady to věděli po deseti minutách. Netušil jsem jestli je vinná,nebo není, jestli se jim to povede tak nebo tak.Vůbec sem o tom ani nepřemýšlel a jen sem si užil skvělého Crowea a jeho vychytaný plán, který mě přestal tahat za nos až tak 15 minut před koncem. Podotýkám, že já bych nechal ženu hnít v base a vojel Oliwii Wilde, proto jen 4*. 80%. ps: toho Sterna ste mi taky mohli dát víc šmejdi ;) ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona