John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

mm13

Bez záveru a napriek scéne na diaľnici (ktorú chápem, že musela prísť) by som možno hviezdičku pridal. No s vedomím, ako sa veci skutočne mali, to nejde. Akonáhle je jasno, vytráca sa dôvod, prečo takýto film vlastne pozerať, prestáva byť jasné, prečo to vlastne natočili (zvlášť ak sa jedná o remake) ...pekne ste to dokafrali! ()

Morholt

Já pořád nechápu, jaký má smysl točit remake dva roky po uvedení originálu. To mi přijde totálně na bednu. A navíc remake, který stojí za starou bačkoru, třičtvrtě stopáže nudí a společně s Croweovým ubrečeným výrazem tahá za nervy. Haggis mě tentokrát zklamal. 40% ()

Lucasion

S dobrým nápadem se v tomto filmu zachází jak s kusem hadru. Russel Crowe nám zestárnul a už to není Gladiátor. Je to škoda pač tento snímek staví pouze na scénáři a hlavním herci. Celkem slušná zápletka, ale nezachrání tolik nudných a hluchých míst, které se tady vyskytují téměř na každém kroku. Upřímně si myslím, že po úpravě scénáře by se snímek mohl vyšvihnout do velkých výšin. Takhle je to průměrný snímek na jedno podívání a dost. Škoda. ( 50 procent ) ()

Coleator

I když se jedná o remake francouzského Pour Elle (a podle traileru originálu se zdá, že jde opravdu jen o strojový přepis), nemám co vytknout... Russell tradičně skvělý a ostatní mu zdatně přihrávají... K ději filmu se nebudu moc rozepisovat, nechci spoilerovat pro ty, co případně ještě neviděli... Soundtrack - Mobyho skladba Mistake je jednou z mých nejoblíbenějších "filmových" písní, v téhle úpravě je snad ale ještě lepší, než verze, která byla použita ve filmu - https://play.spotify.com/track/1DQeAbW3ghU45YfnSBsdtt :) ()

Handle

Trochu nevím, co je na tomto filmu tak zvláštního, že má přes 80%... Mě zas tak nebavil a klidně by se mohl prostříhat, protože nezáživných okamžiků je tam nespočet. No, každopádně to není špatný thriller, jen nic nového nepoví, nepřekvapí a hned ho zapomenete. Dobrá mi přišla až poslední třetina. 60%. ()

Lacike

Jedna hviezdicka je za Liama Neesona. Zvysok je totalna nuda, v ktorej nefunguju ziadne vztahy a ani napätie. Uprimne nechapem tunajsie vysoke hodnotenie. ()

ScarPoul

Mám rád Haggisov Crash a to čo spravil s filmom Last Kiss. Next three days okolo mňa ale preleteli bez výraznejšej scény, bez výraznejšej myšlienky a bez nejakých neočakávaných zvratov. Dynamicky a pôsobivo natočený a zahraný(Crowe, Wilde, Banks) thriller, ktorý neponúka v rámci žánru nič nové a okrem poslednej polhodiny, ktorá je po scenáristickej a režisérskej stránke naozaj dokonalá - je zvyšok filmu len efektnou klišé jazdou, ktorá klišé neukazuje ani sa k nim nepriznáva aj keď je na nich vlastne celý film postavený. Jediné čo ma naozaj vo filme potešilo bola epizodka Liam Neesona, ktorý podobné rutinné záležitosti zvláda podstatne lepšie( 96 hodín). Danny Elfman nevýrazný až na poslednú skladbu, ktorá pekne rezonuje celým finále a skvelo dokončuje príbeh. Haggis je veľmi decentný čo sa týka vykreslenia ľudských osudov, čo dokázal už vo vyššie spomenutých filmoch. To je vlastne aj s určitej časti silná stránka aj tohto filmu - aj keď bohužiaľ sú emócie podradené snahe vybudovať napätie a zvýrazniť akciu - čo je veľká škoda. Tá totiž ako som napísal už vyššie neponúka nič nové. Pre mňa dobre natočený a znesiteľný priemer - od ktorého som čakal niečo viac. ()

Jansen

Tři dny ke svobodě mi připomněly devadesátkový look filmů, jako například Uprchlík s Harrisonem Fordem nebo Volný pád s Michaelem Douglasem. S výše zmíněnými má Haggisův film hned několik společných rysů. Děj je striktně lineární a jeho výstavba respektuje klasickou strukturu dramatu. Film zbytečně neexperimentuje a řemeslně je precizně odveden. Stojí na postavě hlavního hrdiny, potažmo výkonu herce - zde Russela Crowea. Je zde citelný morální aspekt s důrazem na odstranění napáchaných křivd. ()

maseer2

po nepříliš záživné první polovině (plánování) se to rozjelo v parádní strhující podívanou.. palec hore :) ()

BoPo

Americký remake francúzskeho filmu Nevinná. Zoberme si režisérsky plán. Tak potrebujem hviezdu na plagáty. Čo tak Russell Crowe? Dobre to by sme mali. Teraz zoberme európsky film, ktorý si vďaka nechuti amerického publika čítať titulky pozrelo len zopár ľudí. Mal by som chuť na niečo francúzske. Nevinná. A teraz to musím upraviť aby američan dostal čo chce a čo už toľkokrát dostal. Nejaké tie príbehové zmeny, zopár vychytávok. A tradá. Je tu kópia, ktorá za originálom naozaj dosť zaostáva. ()

Tommassi3

"Uděláš pro mě něco ??" - "Nemám moc času.." - "Kandiduj na guvernéra !!" - "To by šlo !!" - "A pak zrušíš ten zákaz sexu při návštěvách !! Protože dvacet let to určitě nevydržím.." ;) ()

bouncer

Celkově nikterak špatný film, po filmařské stránce mu není co vytknout. Ovšem trochu mi unikal smysl některých činů, postavy se chovaly všelijak, chyběl jejich vývoj (z pasivní policie se najednou stane skupina neohrožených hrdinů, kteří by za vyšetření vraždy dealera dali život; z ubohého a neúspěšného hlavního hrdiny se zničehonic stane mistr útěků). To mi přišlo iritující a tak nevidím důvod proč dát víc než jen mírně nadprůměrné hodnocení... ()

Martinibaby

Cítím se tak nějak rozporuplně.. Na jednu stranu se mi líbila určitá opravdovost (minimálně větší než u většiny tématicky podobných filmů) - žádný geniální neprůstřelný plán, omylnost, neskutečné štěstí, díky kterému to všechno "vyšlo" a fakt, že Russell už vážně není sexy taťka, ale spíš chlupatý řidič náklaďáku :) Na druhou stranu na mě film z větší části dýchal šíleným patosem, rádoby umělěcky roztřesenou kamerou a podivnou počáteční utahaností, která pak sice polevila, ale i tak způsobila, že jsem z filmu spíš unavená než jakkoli nadšená. Asi jsem si od toho slibovala víc, ale co už. ()

MikaelSVK

Nevedel som, že tento film je remakom, ale som príjemne prekvapený. Po prvej hodine filmu som sa čudoval k čomu je ešte tá ďalšia hodine stopáže a vtedy začalo to pravé. Držal som palce hlavným postavám nech sa im podarí to čo naplánoval(i), no pochopiteľne som stále čakal, kedy sa niečo pos...e. Posledných 40 minút malo naozaj grády a prijmelo nie len mňa rozmýšľať nad spomínaným plánom... PS: Elizabeth Banks je viac sexi s blond vlasmi ;-) ()

Terva

Film je na začátku hodně zmatený a nesourodý. Až asi po půl hodině se začne něco dít. Rozjede se záchranná akce na osvobození ženy z vězení. Po dalších asi třiceti minutách udělal hlavní hrdina věc, po které jsem mu už definitivně přestal fandit. Ve své podstatě se mi celý děj filmu vůbec nelíbil. CITÁT - Něco se děje......... Lara a John jsou divný příběh a divná láska. Nejvíc povedená byla hudba Danny Elfmana, instrumentální doprovázející příběh s přidaným klasickým songovým doprovodem. Ve filmu zazní skupiny Moby, Hamys nebo The Like. ()

moviesfan

Crowe není můj oblíbený herec, ale čert to vem. U NTD jsem se vůbec nenudil, naopak musím pochválit příběh, který sice začíná pomaleji, a to mu nemám za zlé, ale postupně graduje až do závěrečné třetiny, která je opravdu velmi napínavá. Sice by chtělo možná více pátrat po důkazech o nevině, ale tady šlo o něco jiného. Abych ale nespoileroval, tak na závěr musím pochválit film jako celek. K 5* chybí jen málo. ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona