Ali opouští rodnou Iowu a míří přímo do L.A., aby si splnila svůj sen a stala se zpěvačkou a tanečnicí. Hned první den narazí na noční podnik Varieté, který řídí vysloužilá kabaretní zpěvačka Tess se svým kamarádem a krejčím Seanem. Podnik má své dny slávy dávno za sebou a Tess bojuje o to, aby chátrající divadlo udržela při životě. Ali se do tohoto místa hned zamiluje a za podpory číšníka Jacka se v něm snaží prorazit. Tess je k jejímu snažení vrcholně skeptická. Ali nezbývá než vzít do ruky podnos a v roli servírky čekat na svou příležitost a bojovat o své místo na jevišti. Události však naberou rychlý spád, když její silný hlas způsobí, že se z ní nakonec stane hvězda, jakou vždycky chtěla být. (TV Nova)

Džany

Ohranější schéma filmu snad už ani nenajdeme, ale má to "něco" a to "něco" je přitažlivější a důležitější než to, že každý víme, co se za pět minut stane a jak to dopadne. Z hlasu Christiny mě mrazí, atmosféra klubu převládá a celkový dojem jen upevňuje. A Stanley Tucci mě tu snad posté utvrzuje v tom, že je to jeden z největších sympaťáků v Hollywoodu. ()

nirvana91

Tak strašne by som chcela tomuto filmu dať 4 hviezdičky, ale nemôžem. Prvý krát keď som šla okolo kina a zbadala som vyvesený tento plagát, tak som si pomyslela, že sa zase raz niekto nudil a snažil sa zbúchať nejaký MEGA muzikál s 2 viac-menej SPEVÁČKAMI ako herečkami v hlavných úlohách, a že to radšej nechcem vidieť. Potom som videla pár zostrihaných záberov na odovzdávaní Oscarov a... musela som si to proste pozrieť! Pesničky - PERFECT! Kostýmy - PERFECT. Choreografia - PERFECT. Obsadenie - ej, a dostávame sa trocha ku kameňu úrazu. Musím povedať, že Christina ma celkom milo prekvapila. Ale Cher! Ja osobne nič proti nej nemám. Sama milujem niektoré staré filmy v ktorých hrala a ako malá som vypekala jej hity. Ale tu, aj tie 2 pesničky čo spievala tak vyzerala pri nich tak divne. Bude to asi tou plastikou. Proste tá mimika tváre bola taká nijaká. Čakala som aspoň, že medzi tými dievčatami sa bude viacej hýbať a ukáže kúsok choreografie. Stačila by mi jedna scéna a mala by som srdce viacej na mieste. Ale keď nič, tak nič. Ďalšiou položkou v obsadení, ktorá ma 2x neoslnila bola Kristen Bell. Celkovo mi príde nesympatická ale tu bola poriadna mrcha, tak ju nič nemohlo zachrániť. Alan Cumming a Peter Gallager mohli dostať viacej priestoru namiesto nej. Cam Gigandet priam božský :) Stanley Tucci podarený ako vždy... Takže Burlesque rozhodne beriem ako príjemnú podívanú. A keď už nedám tie 4 tak aspoň také 3 a 1/2 :) ()

phoebess

Hodnotím čistě jenom po hudební a choreografické stránce, protože co se týče děje... buďme upřímní, ten za moc nestál. Sice jsem čekala, že Cher předvede trochu víc hudebních kousků, ale Aguilera to utáhla skvěle. ()

SaNcHeZ_cz

Několik relativně zábavných hudebních čísel navlečených na stereotypní příběh plný klišé. Varieté je jen průměrnou výplňovkou která kromě hudby nemá moc co nabídnout. ()

MartinezZ

Problém: Skutečně nemusím muzikály. Skutečně. Navíc v tomto případě šantán, varieté, kabaret, nevidím v tom rozdíl, prostě noční klub s tancem bez tyče a zpěvem. ~~~ Mladá blondýna z nějakého zapomenutého zapadákova bere roha a přijíždí dělat kariéru do velkého města. Jejím snem je křepčit v negližé na pódiu a přesvědčovat okolo sedící "voslinty", že umí zpívat a vnášet jim tak do duše něco víc, než jen to negližé. Příležitost najde v krachujícím nočním podniku Burlesque, který má na starosti dnes už poněkud přezrávající Madame Cher, přičemž je otázkou, proč v tomhle právě Cher vůbec hraje, když se tu takřka nijak neprojeví. Cher je sice vyztužená a vysilikovaná víc, než naše "Duralová Lady" Frau Vondráčková, což je už sakra co říct, ale sezení nebo opřeni se o stůl, zeď, cokoliv, co zbrzdí pád, je zřejmě její záchrana. Za celou dobu si nepamatuji, že bych Cher viděl chodit, celou, takže ji možná jen vozí, protože jinak furt jen na něčem sedí nebo je o něco opřená. Navíc tu zazpívá jen jednou a šmitec, zbytek mohl bez problému odehrát kdokoliv z castingu. ~~~Jedním z mála plusů jsou melodické rytmické písničky (celé tři, wow), přičemž naštěstí neumím natolik dobře anglicky, abych rozuměl textům, což je určitě jedině dobře. ~~~ Nakonec na to, že muzikály fakt nemusím (a to říkám tak slušně, jak jen mi to doba před 22. hodinou dovolí) a že se bez zábavy ála noční kluby se taky dokáži zcela bez problému obejit, jsou **, si říkám, ode mě až skoro nějak moc. ()

GodComplex

Na Moulin Rouge to sice nema, ale kvalitni muzikal to urcite je a rozhodne Burlesque radim minimalne o uroven vys, nez priserne Chicago. Christina Aguilera svou prvni vetsi roli dala s prehledem a Cher je veteranka, ktera to ma v malicku (a btw, jak je mozne ze vypada takhle, nebo jako na fotce zde v profilu kdyz ji je 65???). Nicmene kdyz porovnam jeji hrani s dalsi ji rovnou veterankou Madonnou, je na tom Cher herecky podstatne lepe. Ale co, Madonna ma zase mnohem lepsi hudbu (a mozna proto zde take zazni s Ray Of Light), i dalsi songy a hudebni slozka je jak se na muzikal slusi na urovni, obzvlast me pobavila burleskni verze Mansonovych Beautiful People s Christinou na vokalech. Skoda, ze reziser je gay a jako spravny gay neni schopny si to nechat sam pro sebe, takze to musel proste zakonite nacpat i do filmu ve forme totalne zbytecnych gay scen a dialogu. Bez nich bych nevahal jit na 4*. 6/10 ()

numi

Klady? Tolik podprsenek uvidíte maximálně ve tříhodinovém sestřihu reklam Victoria's Secret. (Ne, Cher naštěstí ne.) Zápory? Dvouhodinová plejáda otřesných oslích můstků, které navíc podpaluje nemotorný střih. Režie, herci i Xtina OK. Ale scénář? Jednotlivé scény relativně fungují, včetně gradace a sex-appealu, ale to, jakým způsobem jsou propojeny v jeden "celek", je (jak by napsal soudruh Hušák) šikanózní. Vrcholem budiž zařazení písničky You Haven't Seen The Last Of Me, která nemá s filmem absolutně nic do činění... Ale Zlatý glóbus je doma, takže serepes. ()

Makky

Začiatok mi pripadal tak trošku nepodarený. Vstupom do klubu našťastie všetko nabralo na obrátkach. Zo začiatku mi tanečné čísla trošku pripomínali Moulin Rouge (ešte žiadny film som neporovnával s MR) a doslova sa Moulin pripomenul piesňou Sparkling Diamonds. A práve tam začal Burlesque! Síce som nevidel Nine, no dovolujem si tvrdiť, že lepšie čísla sme tu už pekných pár rokov nemali. Práve tie držali celý film, keďže príbeh bol samozrejme slabučký. Aguilera zhltla celý film a je to len a len dobre, pretože sex appealu má na rozdávanie. A nielen ona, bolo sa na čo pozerať :). By the way, nadupanejší koniec som už dlho nevidel. "So get your ass up, show me how you burlesque!" ()

blackrain

Od zhlédnutého traileru v kině jsem se mohla samou nedočkavostí zbláznit a strašně jsem se těšila až se Christina Aguilera objeví na pódiu a začne zpívat. Byla jsem stejně ohromená jako Cher. Cher vypadá díky plastikám stále dobře a stejně tak i zpívá. Jak už poznamenal Tom Hardy, film je opravdu hloupoučký a naplňuje všechna myslitelná klišé. Nicméně, kouzlu barevných reflektorů a blyštivých kostýmů se strašně špatně odolává, alespoň v mém případě. ()

kaylin

Neskutečně klišovitý snímek o tom, jak obyčejná holka, která má ale kuráž a talent, přijde do světa varieté a udělá zde terno, i když se musí naučit, jak být správnou holkou a ne mrchou. A samozřejmě nechybí ani trable v lásce. Podívejte se na to jen kvůli hlasům Cher a Christiny. Jiný důvod ke sledování není. Jo, Christina je místy hodně sexy. ()

Dr. Hawkeye

Trochu Chicaga, trochu Moulin Rouge, navěsit to na příběh a lá Divoké kočky nebo Flashdance (holka "od vedle" si jde za svým snem a jak ta cesta dopadne je každému jasné od první chvíle), zpestřit to zázraky plastické chirurgie (a tím nemyslím jenom čtyřiašedesátiletou (!) Cher, jejíž postavu ji může závidět leckterá třicítka nebo Christinu Aguileru a její ňadra dmoucí se tak, až se bojíte exploze), charismatickým Stanley Tuccim (asi 20 minut jsem trávil s manželkou v debatě, zda je či není gay) a máte necelé dvě hodinky úhledného videoklipu. Ale nakonec, proč ne... ()

Britney75

Christina je jedna z mála zpěvaček, která má tak úžasný hlas .... A zpěv naživo ve světě hudebním kromě filmového je něco mimořádného! Bylo to stavěné právě na něm a děj filmu byl jen pozadí .... Bavilo mě se dívat i poslouchat ... ()

slunicko2

Laciné, ale pěkné. 1)  Výborné songy, průměrný nepříliš nápaditý děj a samé samice. V ženském pekle, v němž jsem se na dvě hodiny ocitl, se mi kupodivu líbilo a to navzdory faktu, že burleska rozhodně můj oblíbený žánr není. Holky konec konců taky ne a přesto..._____ 2)  Na druhé straně stojí výborné songy, atraktivně zpracovaná choreografie a přece jen pár pěkných kluků._____ 3)  Pohledný scenárista a režisér 52letý (!) Steve Antin si asi s pěknými kočičkami natáčení užil._____ 4)  64letá (!) Cher (šéfová Tess) byla fajn, i 30letá Christina Aguilera (blonďatá Ali) zpívala a tancovala jako o závod. Někomu se líbit může. Když není nalíčená, vypadá pěkně. 30letá Kristen Bellová s černými vlasy (žárlivka Nikki) se taky nedala zahanbit._____ 5)  Samozřejmě na 28letého Cama Gigangeta (barman Jack) nemají. I 32letý David Walton (choreografův milenec DJ Mark) vypadal k světu._____ 6)  Výstižný koment: Aknah*****. ()

FilmFan24

A jejda..."Burlesque" řadím do mojí celkem oblíbené kategorie "Když něco chceš tak to dokážeš" anebo "Jdi za svým snem". Tak asi tak. Fakt je, že tenhle flák ničím nevybočuje z uvedených témat. Máme tady zase jednu pipku (Christina Aquilera), která uteče z Vidlákova do L.A. za svým snem stát se zpěvačkou. No a na to že se jí to po mnoha úskalích povede není třeba sázet! Jo a ještě najde lásku svého života! To samé v bledě modrém, ale...přesto nebo právě proto za 3*: Aquilera výtečně zpívá. Gigandet je sympaťák. Tucci ve vedlejší roli nezklame . A Cher je prostě Cher. Asi tak! A je dobré mít sen... ()

Skip

Zcela prostý děj, film plný varietních výstupů a pro mě jen těžko zkousnutelná Christina Aguilera. Cher vypadá jako zombie mother, ale když zazpívá, stojí to za to. Škoda, že tam měla jen dvě písně a ostatní odzpívala výše zmíněná. ()

kajas

Chudá holčina přijede do města, zamiluje se do zadaného mladíka a udělá úžasnou kariéru. Co na tom, že dívku hraje fantasticky zpívající Aguilera a mladíka neskutečně přitažilvý Gigandet. Film je nudný. ()

Patw

Když smícháte jednoduchý příběh, lásku, hudbu, tanec, Cher a Christina a nedostatek peněz aneb problém který mají obě tyto hvězdy máte = Burlesque - a ono to překvapivě funguje. Film je doplněný o skvělé kulisy (bar), kostýmy a především o skvělé písně. ()

Vědma

Vůbec to nebylo špatné. Nemám ráda přezdobený styl zpěvu Christiny Aguilery, ale uznávám, že zpívá fenomenálně. Ovšem tady byla stejně nejlepší Cher, která přesto, že je z umělé hmoty, působila v roli mimořádně přirozeně. Svět burlesky je zvláštní, svět Moulin Rouge v dnešní době. ()

Zlatý glóbus 2011 - výsledky

Zlatý glóbus 2011 - výsledky