Ali opouští rodnou Iowu a míří přímo do L.A., aby si splnila svůj sen a stala se zpěvačkou a tanečnicí. Hned první den narazí na noční podnik Varieté, který řídí vysloužilá kabaretní zpěvačka Tess se svým kamarádem a krejčím Seanem. Podnik má své dny slávy dávno za sebou a Tess bojuje o to, aby chátrající divadlo udržela při životě. Ali se do tohoto místa hned zamiluje a za podpory číšníka Jacka se v něm snaží prorazit. Tess je k jejímu snažení vrcholně skeptická. Ali nezbývá než vzít do ruky podnos a v roli servírky čekat na svou příležitost a bojovat o své místo na jevišti. Události však naberou rychlý spád, když její silný hlas způsobí, že se z ní nakonec stane hvězda, jakou vždycky chtěla být. (TV Nova)

Sokkk_y

Mučte mne, týrejte mne, mlaťe mne, ale své hodnocení tohoto filmu prostě nezměním. Muzikály většinou kladně hvězdičovány nejsou (ono teda většina z nich stojí za starou belu) a výjimkou bohužel není ani Burlesque. Přitom je to úplně jiný svět. Zatímco ostatní muzikály se odherávají jen v jedné dekádě se vším, co je pro ni typické, Steve Antin tady udělal něco absolutně absolutního. Vzal dnešní moderní 21. století s dnešními lidmi a jejich dnešními problémy a dosadil je do kulis kabaretu ze 30. let s tradiční jazzou hudbou (ovšem s moderními prvky) a se vším, co patří k 30. letům, to znamená litry whiskey, tunami cigaret, špinavými zrcadly, přemršteným líčením, opelíchanými boa a naivními lidmi. To je něco úžasného! A když ještě k tomu ukecal babičku Cher a princeznu Christinu, které nejen že umí mistrovsky zpívat, ale také i perfektně hrát, tak mi neříkejte, že to stojí jen za blbých 69%! Hlavně lidičky, tohle je muzikál, ne nějaký Kubrick, tak se nedivte, že děj je po prvních minutách jasný, o to v muzikálu jde.... It's a passion, an emotion, it's a fashion, Burlesque! ()

ecceHOMMO

Ikeď sa dej točí okolo hlúpučkého príbehu, dokázal ma muzikal mnohokrát fascinovať. Hudba a tanec sú proste jeho doménou a napokon i dôvodom prečo som z Varieté mal dobrý pocit. ()

Maki89

neviem co tu mam hodnotit... ak pribeh, tak klise... ak audiovizual tak v tom pripade fajn... niezeby som bol fanusikom muzikalnych filmov, alebo Christiny Aguilery, ale... velke ale.. toto sa mi pacilo... Christina sice nevie hrat, ale spievat a predvadzat sa, to jej ide v tomto snimku na jednotku... Cher zahrala nad ocakavania, Kristen Bell potvrdila, ze male mrchy jej idu hrat najlepsie(citaj Elle z Heroes) a sympatak Cam Gigandet? celkom ma tesi, ze dostava coraz viac priestoru... komorna atmosfera 30. rokov vo variete sa mi pacila, kostymceky a tanecky tiez... vystrihov a dlhych noh tam bolo tolko az som sa cely spotil a Christinu by som odteraz celkom rad vozil v aute aj ja.. :D ... celkovo som ostal milo prekvapeny... 7/10 ()

uiu

Obyčejný muzikál o tom, jak chudá holka ke štěstí přišla. Písničky průměrné (soundtrack si rozhodně shánět nebudu), Christina Aguilera s oplácanými tvářičkami (jo kde jsou ty doby, kdy bývala hubená jak laňka), Cher by se už taky nad sebou měla zamyslet a nekroutit zadkem jako dvacítka. Muzikály nejsou můj oblíbený žánr, jediný, který můžu je Moulin Rouge, na tento jsem ale byla zvědavá jen kvůli Aguileře a z té rozhodně žádná herečka v budoucnu nebude. ()

Zdeňka

Druhá polovina mi přišla, že jsem na koncertu Christiny A. a jelikož má výborný hlas, tak mi to ani tak moc nevadilo. Film předčil mé očekávání, příběh beru na milost a taneční choreografii vyzdvyhuji hodně vysoko. ()

Pavlínka9

Několikrát obehraná klasika, jak krásná a nadaná dívka do města zábavy přišla a chce prorazit..Každý někdy něco takového viděl...Věděla jsem, že film bude tohoto typu, ale stejně jsem tušila, že od něj můžu čekat něco víc. A opravdu. Zcela souhlasím s komentářem viperblade (****), jelikož choreografie a barvitost Varieté je excelentní. A přestože taneční scény jsou to jediné co si po shlédnutí několikrát ráda pustím, dlouho mi ten film utkvěl v hlavě...:) ()

terunka003

Muzikální, choreografické, sexy ženy × stupidní děj, jasná zápletka i vyústění. Je teda fakt, že když zpívala Christina a Cher tak mi běhal mráz po zádech. A tak nějak mi to přišlo jako koncert Christiny a takový mix Mouline Rouge a Chicaga. Písničku jsem si žádnou nezanotovala, všechny mi přišly podobné. Kostymky ěmly teda slečny podařený a jak tak na ně koukám, dnes radši vynechám večeři. Obyčejný film. ..to mi řekni takhle se kroutit, tak si vykloubím páteř.. ()

venison

Nechápu, proč by nějaká holčina chtěla být polonahá zpěvačka v baru plnejch chlapům, který si myslej, že by se jim měli líbit vyzábliny.. ()

Monoxid

Vůbec nerezonuji s ostrou kritikou, kterou tenhle film dostává. Dialogy jsou silně papundeklové, ale na oskara za scénář tu určitě nikdo neaspiroval. I když to jako film moc nefunguje, pokud někdo není unešený ze dvou hodin koukání na spoře oděnou Christinu Aguileru za doprovodu více než snesitelné zvukové stopy, pak měl jako divák pouze opravdu špatně nastavená očekávání. Měla jsem vlastně strach, že budou chtít dějovou linku víc rozvádět a ždímat z melodramatu co se dá, naštěstí však vztahové zápletky zůstaly na úrovni "dobrý popkorn" a láska k hudbě zvítězila nad lží a nenávistí. Nemůžu než doporučit. ()

drake31

Plný počet je možno trochu prestrelený ale celé to pozlátko mi nedáva inú možnosť. Žiadnu príbehovú hĺbku tu nehľadajte, je to len 2-hodinová show so skvelou hudbou, nádhernými slečnami, zaujímavými choreografiami, a pár vtipnými scénami. Nikdy som nebol nejaký veľký fanúšik či už Cher alebo XTiny ale v tomto filme mi nijako neprekážali a dá sa povedať že ma aj prekvapili - v dobrom - a pieseň You Haven't Seen the Last of Me od Cher - neskutočný zážitok. V neposlednom rade by som vyzdvihol úžasný casting vedľajších úloh ktorý nemá najmenšej chyby a je radosť sa naň pozerať. Burlesque mi učarovalo a nemôžem byť s výsledkom viac spokojný. ()

0lie

Velká škoda, že Burlesque je zaměřen víc na teen vrstvu a nesnaží se být více dospělejší, jako jiné muzikálové pecky typu Chicaga, Moulin Rouge. Filmu nelze upřít skvělou majitelku varieté v podání Cher, která svým songem You havent seen the last of me převálcuje i precizně nacvičenou choreografii ladných slečen s dětinsky laděnou Christinou Aguilerou. Snaha se cení, ale já dávám za tři. ()

Jolinar

Christina Aguilera je herečka stejná jako její ofina - pěkně trapná! Opravdu za to stojí jen dvojice Cher-Tucci, kteří si vážně sedli. Pak mi ještě sedlo tělo Came Gigandeta - "Do you wanna cookie?" ()

Tereza666 odpad!

Dívat se 2 hodiny na polorozpadlou Cher ? .. Nebo snad čekat až vás Aguilera sežere svou velkou hubou, nebo nezabije svým šíleným ječákem. Děkuji, budu mít do smrti noční můry. ()

Blue.Poison

Typická americká pohádka o určitých ambicích a následně splněném snu. Bylo to tu nespočetněkrát, ale tohle má styl. Přestože je od začátku jasné, jak to dopadne, nutilo mě to zírat s otevřenou pusou. Všechny ty barvy, flitry, šminky, kostýmy, prostředí a perfektní hlásek Christiny prostě upoutá. Asi je to trochu pozérská "onegirlshow", ale nic jiného jsem ani nečekala a moje představy o hudebním snímku z varieté to splnilo nadmíru. A musím přiznat, že se těším, až si to pustím znova.. ()

MarekLucin

Pro Christinu Aquileru mám slabost, je to úžasná zpěvačka s nezaměnitelným projevem.Navíc je Christina i dobrá herečka.I když muzikály nemám příliš rád, tak Burlesque mě neskutečně bavilo.A před Cher smekám. ()

!Malak-11!

Ono jako film je to velmi průměrný. Ale Cher a Aguilera tomu dali šťávu -> písně se mi líbily a celkem to tedy dostalo to něco co si zaslouží 4 hvězdy....Ale pro někoho komu se nelíbí písně či Cher nebo Aguilera tak mu ten film nedoporučuji....:-) ()

Master19

Méně keců a o jedno milostné salto méně a bylo by to pod 80 minut a sledovatelné. Ale i tak by to nestálo za moc, protože písničky jsou tuctové a holky moc oblečené. Nemá to šmrnc, možná jen ta choreografie stojí za řeč. ()

VanTom

I na muzikál plytká a okoukaná (romantická) pohádka o tom, jak milá venkovská servírka rozkvetla v L.A. ve schopnou tanečnici a svým zpěvem (+ fištrónem) zachránila "rodinný" kabaretní klub před prodejem, zároveň dokáže být svou nekomplikovanou bezelstností poměrně odzbrojující. Což ovšem nepadá na vrub nevýrazné varietní choreografii ani popíkovým písničkám mimo můj šálek průměru, ale hercům, zejména tedy půvabné (když nepřelíčené) Christině v hlavní roli. ()

Guzo

Do kina se má asi chodit s tím, že od daného filmu vůbec nic nečekáte, protože pak můžete být jen mile překvapeni, jako se to stalo mně s Burlesque. Nejedná se zrovna o film roku, ale v daném žánru dokáže velmi dobře pobavit, některé písničky (včetně tance samozřejmě) byly opravdu dobré a ačkoliv po dějové stránce předem víte, kdy se co stane, nijak mi to nevadilo.. ()

strelenaL

Rozhodně jsem čekala, že tento film nebude zase tak dobrý, četla jsem několik recenzí takže jsem byla připravená na vše. Hodně překvapila Christina jako tanečnice...byla fakt úžasná. ()

Zlatý glóbus 2011 - výsledky

Zlatý glóbus 2011 - výsledky