Ali opouští rodnou Iowu a míří přímo do L.A., aby si splnila svůj sen a stala se zpěvačkou a tanečnicí. Hned první den narazí na noční podnik Varieté, který řídí vysloužilá kabaretní zpěvačka Tess se svým kamarádem a krejčím Seanem. Podnik má své dny slávy dávno za sebou a Tess bojuje o to, aby chátrající divadlo udržela při životě. Ali se do tohoto místa hned zamiluje a za podpory číšníka Jacka se v něm snaží prorazit. Tess je k jejímu snažení vrcholně skeptická. Ali nezbývá než vzít do ruky podnos a v roli servírky čekat na svou příležitost a bojovat o své místo na jevišti. Události však naberou rychlý spád, když její silný hlas způsobí, že se z ní nakonec stane hvězda, jakou vždycky chtěla být. (TV Nova)

Darneth

Průměrný muzikál o tom, jak jedno chudé, naivní a vlezlé děvče ke slávě přišlo v klubu Burlesque. Songy chytlavé, Cher uhrančivá, Aguilera dědička trůnu pop music, leč příběh plochý. ()

Flego

Pravdou je, že v tomto príbehu nenájdete absolútne nič nového, všetko je dávno opozerané. Stavba príbehu je jasná po prvých minútach. Prečo potom tento film splnil svoj zámer ? Všetky ingrediencie ( pesničky, tanec, láska ) funguje dokonale, veľmi dobre sa na všetko pozerá. Ak by nad celým filmom nelietal závan povrchnosti a prílišnej jednoduchosti, pridal by som ešte jednu hviezdičku. ()

virus10

Skvělá Kristen Bell. Jinak nezpočetněkrát obehraný příběh o holce z vesnice ze který se stane hvězda. A jelikož se mi ty muzikálový písničky nelíbí, tak to byla chvílema docela nuda. ()

honajz

Nepovedený pokus o levný muzikálový film, kde Aguilera vypadá STARŠÍ než Cher. http://www.dvdextra.cz/dvd-recenze/variete.html --- Obliba hudebních a muzikálových jevištních filmů je v USA docela populární. U nás ta obliba až taková není, ale zase fanoušci Cher a Christiny Aguilery si tentokrát přijdou na své. Zvláště u Cher jde o návrat na plátna po 11 letech. FILM Žel se nedá říct, že jde o vydařený návrat. Ne že by to Cher navzdory věku nezpívalo - stále vytáhne výšky jako málokdo. Ale tak nějak hapruje vše okolo - příběh, casting, výběr hudby a koneckonců i ta choreografie. Pokud jde o výpravu, je znát inspirace Kabaretem a All That Jazz, ale v takovém fušerském, laciném provedení. Takhle by to inscenovali možná amatéři v nějakém divadelním spolku v menším městečku, ale na podobný celovečerák je to vážně chudičké. Příběh vypráví o blonďaté, prsaté servírce z americké Horní Dolní (Upper Down?), která si svévolně vezme z pokladny výplatu, kterou jí majitel dluží, a vypraví se do Big City dělat kariéru. V konkursu nakonec uspěje, a i když je zde pár drobných zádrhelů (muzikálový bar má finanční problémy, blondýna je přijata na místo jiné tanečnice), vše se jako v pohádce vyřeší. (Ostatně, některé záběry, včetně hotelu, odkazují na Pretty Woman víc, než je zdrávo.) On by ten pohádkově laděný příběh ani nevadil, kdyby fungovalo vše ostatní. Jenže pokud 31letá Aguilera vypadá STARŠÍ než Cher, a navíc má v popisu role právě odrostlou teenagerku, působí to podivně. Zvláště když si pak nabrnkne chlapa. Ale což, pořád by to mohla zachránit muzikálová čísla. Jenže. Jenže ona nemají drajv. Všech šest provedení a písní jsou pomalé kousky, k nimž se nablýskaná, vyflitrovaná výprava hodí jako ke Klausovi pero, a podobně nám to může být ukradené. Jednotlivé ukňourané kousky nemají - s výjimkou jednoho - žádný šmrnc, ze židle by to skutečně nikoho nezvedlo. A ten jediný kousek, co ujde, zpívá chlap (vynikající Stanley Tucci, který vlastně film táhne). Ani kamera není příliš nápaditá, navíc kombinovaná s moderním houpavým stylem je spíše nepříjemná. Střihač se snaží, ale evidentně měl málo záběrů, které posléze mohl stříhat... Takže, pokud máte rádi Aguileru nebo Cher, asi vás snímek potěší. Muzikálově je to průměr, hudebně spíše slabší podprůměr. Jako film nic moc. Nic, jdu si z nostalgie pustit precizní All That Jazz. ()

Roman.Ticka

Pěkné, barevné, dojemné, stylové, potěšilo mě to jako většina hudebních filmů. Ty dvě dámy mají fakt zlato v hrdle, Christina je jedním slovem anděl a Cher si i po letech udržuje status šarmantní distingované dámy. I když filmu kralovaly převážně ženy nebo něco mezi nimi, přesto nad nimi jasně vyčníval zajímavý téměř neznámý Cam, který působil všeljak dobře, ale rozhodně jako gay nevypadal. Scéna svádění s chrumkami, či co to bylo za žravku, se nedá ani raději komentovat...;-) ()

hansel97

Docela příjemný jednoduchý film, jen na spravení nálady. Žádné očekávání, žádné zklamání. Cher je úžasná. Christina Aguilera herecky neurazí, je obyčejná a sympatická, což sem docela sedí. Musím se pozastavit nad tím, jak nádherná Christina je v tomhle filmu bez tuny make-upu, který v Burlesque Lounge nosí. S tou vrstvou šílených černých kreacích bych se za ní ani neohlídl. Je docela zajímavý, že ani tak jak se prezentuje jako zpěvačka, se mi nelíbí vzhledově ani vystupováním a tady jsem jí naprosto žral. ()

Larky

Vcelku slušný muzikál + vynikající Aguilera, škoda ale děje, který je prostý jako bulharská striptérka. ()

claudel

Christina Aguilera se může pyšnit jedním z nejkrásnějších hlasů na světě a velkým rozsahem. Nemůže jí příliš zpěvček konkurovat, takže v tomhle filmu bylo jasné, kdo bude hrát první housle. Nestárnoucí Cher se samozřejmě nenechala zahanbit, ale bylo jí svěřeno spíše hraní - nehraní. Diváci si mohou vychutnat několik velmi povedených pěveckých a tanečních čísel, bohužel zakotvených v naprosto tuctovém a nezajímavém příběhu. ()

ARI50

Kvalitní výborný film, Cher překvapila , Christina pro mě nečekaně okouzlující, výborná hudba skvělé krásné ženy nemůžu nic víc než jsi ten film jenom chválit. ()

becki_tu

Příjemné muzikálové překvapení, které strčilo do kapsy loňské podprůměrné Nine a které snese regulérní srovnání s Chicagem. Překvapením byl i sympatický herecký výkon Christiny, která navíc potvrdila fakt, že má jeden z nejlepších hlasů v současné popmusic. A co filmu chybí po scénáristické stránce, to bylo vyváženo precizními choreografickými čísly a stylovou výpravou. 70% ()

Handle

It's burlesque! Ano, dávám lehce subjektivní 4* a klidně mě spolu s recenzisty a kritikou ukamenujte. Uznávám - je pravda, že je to klišé (velké klišé!), už jsme stokrát viděli příběh, jak si někdo splní sen, stane se z něj hvězda atd. Postavy jsou taky naprosto ohrané. Máme tu nezkušenou, dobrou holku ze které se postupně stává "silná a oblíbená" žena, máme tu mrchu, máme tu kluka na zamilování a chlapa boháče, máme tu ženu, co má problémy a vše dopadne tak, jak předpokládáme. Ale někdy je v jednoduchosti prostě krása... Varieté je rozhodně výborný film co se týče show, zpěvu, prostředí, tance atd. Je to tak trochu dvouhodinový videoklip, stojící na dvou výborných zpěvačkách (a je nejspíš pravda, že pokud je máte rádi, z filmu budete nadšení a pokud ne, tak naopak). Ovšem i pár filmových plusů se zde najde, jakožto pár silných, vtipných nebo prostě jen milých scén... :) Já jsem se upřímně spíše těšil na Christinu Aguileru, ale musím říct, že ta u mě jenom potvrdila svůj jedinečný talent po pěvecké stránce. Za to u Cher se mi velmi, velmi líbil herecký výkon (říkejte si, co chcete, ale podle mě hrála prostě výborně) a její píseň You Haven't Seen The Last Of Me byla vůbec nejlepší z celého filmu, opravdu nádherná a silná píseň, kde je Zlatý Glóbus naprosto na místě a divím se, že nedostala alespoň nominaci na Oscara. A celkově je soundtrack opravdu skvělý. No, film bohužel mírně propadl, ale mně se to prostě líbilo, takže čert vem, že je to tak trochu pohádka... :) ()

bouncer

V rámci žánru slušný počin, pokud tedy zastáváte názor, že v muzikálu je příběh věc nedůležitá či dokonce zbytečná. Když se smíříte s tím, že děj by vymyslela vaše dcera během pětiminutové přestávky mezi hraním si s jednorožci a s Barbie, tak si snímek užijete. Hudební čísla, kostýmy, kulisy, střih jsou dobré, choreografie už trochu horší (přišlo mi, že Christina se na všechno hýbe stejně), leč hlavním problém krom zmíněného příběhu vidím v něčem jiném - je to kabaretní muzikál a ten by měl být postaven na "wow" momentech, klidně přehnaných, citově vydírajících, ale prostě velkých scénách a výkonech, tohle je však jen plochá a nevýrazná pohádka. ()

MoiJe

Pekne kocky, pekni kocuri, pekna show. Pochopitelne, kto nema rad spev Aguilery... no, kvoli deju si listok nekupujte. :) ()

moviesfan

Shoduji se s tím, že se jedná o poměrně jednoduchý příběh, který ku prospěchu filmu není na škodu. Když k tomu přidáte milé herce a výborně zazpívané písně, kostýmy a choreografie, máte vydařený snímek. ()

Bubble74

Burlesque je melodická, zářivá třpytka, na které není po filmové stránce co hodnotit. Příběh průhledný, scénář spíchnutý horkou jehlou, dialogy ztuhlý. Jestli Christina Aguilera hrát umí, musí to dokázat někde jinde, protože tady toho hereckého prostoru příliš nedostala. Ale zpívá a tančí fantasticky, to je bez debaty. Songy mě nebraly, protože můj vkus si lebedí na jiné vlně. V závěru mě ale docela otrávili tou dlouho očekávanou hitovkou, kterou náš barman šmudlal celý film, a která aspirovala na nejdojemnější slaďák večera. To, co z toho vzniklo raději komentovat nebudu. Stanley Tucci představuje jedinou filmovou uměleckou hodnotu. Jako by si odskočil z natáčení „Prady“ a je to vždycky borec, ať jako gej nebo jako psychopat. Plastická ikona Cher má mimiku úplně v háji, což je v herecké profesi největší průšvih. Ale hlas má sílu jako za mlada. Být patnáctiletá puberťačka, vyvěsím si okamžitě plakát sexy cukrouše Cama Gigandeta nad postel. Burlesque je zábavné pozlátko, které na okamžik očaruje, ale rychle vybledne. ()

F.man

"Co takhle něco natočit? Že by muzikál? No jo, ale o čem. A co tak dát dohromady všechny úspěšné muzikálové filmy minulých let? Moulin Rouge, Chicago, Divoké kočky a Nine - to musí přece fungovat. A do hlavní role obsadíme nějaké ty hvězdy, ať to vydělává pořádně. Tak co Mr. Producent? Christina a Cher?" Tak asi takhle nějak Antin přemýšlel a vyšlo mu to skvělě. Christina zpívá jak o život, Burlesque tepe a Jack se dostane do kalhotek každé divačce. Problém ale nastane pokud se někdo tím povrchní pozlátkem nenechá zlákat. To se pak zjeví hrozná neoriginální prázdnota, ploché charaktery, ne-muzikálnost a další a další detaily, díky kterým na Burlesque do několika hodin po schlédnutí jisto-jistě zapomenete. Alice, hm? Well, welcome to Wonderland. ()

Anchi

Muzikálů je málo a vzhledem k tomu, že jsem při sledování měla sto chutí jít vytancovat si kopýtka a vyzpívat si hlasivky... Budu nadržovat 5*. Navíc... Christina by přiměla i mě, abych se do ní zamilovala. :-) Burlesque není nejlepší, co jsem kdy viděla, ale rozhodně ve mně vyvolal radostnou náladu a to se cení. ()

spaceboyCZ

Film ma jednu obrovskou slabinu: hlas Cher uslysite pouze ve dvou pisnickach =(, ptam se PROC??? Cim starsi je, tim je jeji hlas, hlubsi, sametovejsi a dokonalejsi. Jinak neni moc co filmu vytknout, pribeh je jednoduchy jak facka a pro film v podstate naprosto nevyznamny, nemate nad cim premyslet, nemusite zbytecne zamestnavat hlavu, jen se unasite pisnickami a skvelou varietni sou, ktera je zde zmaknuta na jednicku. Christina neni zrovna pohledna holka (aspon pro me v tomto filmu), ale vyvazi to svymi pohyby a skvelym hlasem a vy se tak muzete vseho dosytosti nabazit. Film si urcite zaslouzi poradnou uhlopricku a dobrou audiosoustavu s vyssi hlasitosti, protoze jak si to pustite, rozjedete variete primo u vas v obyvaku... PS: Zamerne nesrovnavam s Chicagem nebo Moulin Rouge, coz jsou muzikaly stojici primarne na pribehove casti. ()

Kryton

Více se kecá než zpívá. Více se nic neděje než tančí. No a Christina umí zpívat to je jasné. Více však film u mě nebodoval. ()

FFilipCZ

Velká nadšenost! O tomhle snímku jsem dlouho nevěděl a budu citovat větu, kterou jsem řekl po shlédnutí Magic Mike: "Áchjo, škoda, že něco takového není také v provedení pro pány." NO A HLE! Objevilo se Varieté. Pánové (a myslím, že i některé dámy) budou bez sebe. Děj sice jednoduchý, ale účinný. Christině Aguileře smekám obrovskou poklonu a to jak za pěvecký a taneční výkon, tak i za ten herecký. Sakra to je ale kus ženský! No nebudu se tu dále rozplývat. ()

Zlatý glóbus 2011 - výsledky

Zlatý glóbus 2011 - výsledky