Cyril, Bruno a Aneta jsou sourozenci ve středním věku. Když byli Aneta s Brunem ještě malé děti, jejich rodiče se zabili při autonehodě a nejstarší Cyril se o ně postaral. Tato skutečnost vytvořila mezi nimi silné pouto. Cyril je soudce, který v tom takzvaně umí chodit. Má přátele mezi politiky, je bohatý a korupce je jen slovo. Aneta je svobodná televizní reportérka, která je právě zamilovaná do svého nového přítele Alana, a protože má skoro naivní představu o tom, jak by svět měl fungovat, nelíbí se jí jak Cyril zneužívá svého postavení. Bruno, naopak, je poněkud zakřiknutý. Jako jediný z nich žije v manželství a vychovává pubertální dceru. Ve volných chvílích sleduje na internetu striptýzovou tanečnici Tali. Sourozenci každoročně společně jezdí na hory. Ani letos tomu nebude jinak, ale přeci jen něco jinak je. Bruno se nedávno dozvěděl, že trpí nevyléčitelnou chorobou a moc života už mu nezbývá. Cyril se tedy rozhodne jejich každoroční výlet pojmout trochu jinak. Má to být něco jako dárek na rozloučenou pro umírajícího Bruna. Cyril se rozhodne, že pojedou do nejluxusnějšího hotelu v Tatrách a jako bonus pro Bruna zaplatí i striptérku Tali a doufá, že si to s ní bratr užije. Nesmělý Bruno z toho evidentně není ve své kůži, ale Cyrilovi se neodporuje. To vědí všichni tři. I když to Cyril asi myslí dobře, jeho povýšené chování sourozenci těžko snáší. Bruno se nedokáže chovat podle Cyrilových představ, a tak se Cyril jednoduše rozhodne, že si Tali nechá pro sebe. Nakonec si ji vlastně zaplatil, takže co by řešil. Tali to není proti mysli. Je jí vlastně jedno, kdo jí dopomůže k životu, jaký si představovala. Po telefonu se rozchází se svým přítelem Reném, který s Cyrilem tento obchod uzavřel. René si to však nechce nechat líbit a rozhodne se, že dá Cyrilovi za vyučenou. Dokonce ho chce zastřelit... (TV Prima)

necisty

Kamerově, zvukově a herecky perfektně zvládnuté. Je jasné, že to tu pan Donutil celé táhne. Mínusy dávám za to, že to má docela pochmurný děj a že jsem z Táni neviděl ani kozy:(! ()

PROCESOR

Snímek mapuje úplně normální věc. A to, že peníze a moc kazí charakter je normální. Pan Donutil zahrál státního zástupce velmi dobře a i s ostatními hereckými výkony jsem byl celkem spokojen. To jakým směrem se ubírá naše společnost se mnohým nelíbí, ale za to film rozhodně nemůže. ()

c.tucker

Film je nekompozitní a nedrží pohromadě. Nevím vůbec proč tam byl ten začátek před 25 lety (ale možná jsem jen hloupý a nechápající) a tohle se mi stávalo u více scén. Většina věcí co opustilo ústa Mirka Donutila byla docela mimo a nepřišla mi vtipná (např. našroubované vtipy o starších mužích při nakládání auta). Jedinou vtipnou linkou byla ta absolutně nedůležitá a zbytečná (pokud tedy takhle neuvažujeme o celém filmu) s Budařem a Čapkou - u těchhle dvou násilně (už tam byli takhle všroubováni, aby se mohl, nízký český divák, jako jsem i já, čemu smát) vtipných týpků jsem se několikrát vážně dobře nasmál. Další věcí je, že Bařina je zručný řemeslník, takže je tam spoustu krásných záběrů, ale to je tak vše. Další kladnou věcí byla Tánička, pro kterou nevím proč, mám slabost, ale ti kteří s ní mají nějaké problémy je to asi ještě o hvězdu méně. Všechny postavy jsou napsány naprosto nesmyslně, vyjma Tali, která byla napsaná jako hloupoučká "tanečnice" a byla sympatická i nesympatická, přesně jak jsem si to představoval. Všechny ostatní byl nejraději pohřbil patnáct metrů pod zem. Hlavně Cyrila, který byl neskutečná svině, ale dost rozporuplně, protože byl hlavní postava, která sypala stále nějaké rádoby vtipné rozumy. P.S. Hudba velice dobrá, až tak že jsem si jeden z motivů stále pobrukoval. ()

DominikV

Jedna hvězdička za skvělého Donutila, který mě dokáže rozesmát pokaždé, když se na něj jen podívám. Jinak trpané, trapné a zase trapné. ()

pufina

České komedie už snad ničím neumí překvapit - pardon, vlastně jednou věcí ještě ano: jsou (pro mě) čím dál nudnější. Film má 100 min a zasmála jsem se třikrát - což i na tu českou komedii je u mě dost málo. Ani příběh mě nijak neoslovil, ale jediný plus na tom filmu přece jen vidim: Miroslav Donutil (kterého moc v lásce nemám) byl skvělý. ()

SHI-SHA

Moje oblíbená kniha - vytáhl jsem si jí u maturity, 9 bodů z 9. Pustit si filmovou adaptaci byla povinnost! Jsem však celkem zklamaný. Bude asi lepší, když to shrnu do plusů a mínusů. (+) Vystihnutí ústředního tématu knihy - za peníze si lze koupit téměř vše, lásku a uznání sourozenců nikoliv. Charakteristika postav je ztvárněna taktéž bravurně - obsazení Vladyky, Donutila a Hybnerové se povedlo, i když mi na své role připadají trochu starší. (+) René & Šimi aneb blbý a blbější , přesně tak, jak jsem si je představoval. Úplnou peckou by bylo obsazení Petra Svěceného do role Šimiho. (-) Přidané a ubrané pasáže oproti knize - namátkou třeba sex s Tali, vynechaná postava kuchaře na konci příběhu... (-) Nízký rozpočet. Tatry místo Dolomitů, Tvrdolín místo Viagry atd.. Působí to až trapně. (-) Hudba - nuda... (=) Výsledek - dalo se to zpracovat o třídu lépe. Možná škoda, že se o režii nepostaral Renč, jeho Román pro Ženy byl o třídu lepší zážitek. ()

dr.fish

Základní chybou filmu je jeho název. Díky tomu se většina diváků dočká hned v úvodu zklamání, ze kterého už se nevzpamatuje. Komedie se nekoná. Jde o v nejlepším případě tragikomedii, kdy jeden kripl (Donutil) terorizuje své dva sourozence a myslí si, že tím koná dobro. Nic víc, nic míň. To většině diváků stačit nemůže, zvlášť když čekali řachandu. Snímek ale vůbec není špatný, Donutil ztvárnil největší "hovado" své kariéry skvěle, Vladyka válí a ostatní splnili očekávání. Je to o hledání cesty životem...a o rozhřešení na konci cesty...70% ()

FFINS

To že film byl občas sprostý bych neubíral, banaopak byl přidal protože vtéto lokalitě se skládal humor. Film nebyl špatný ale bohůžel pár chyb by se tam našlo... Ale přesto dávám 58% ()

Ruuzha

Hodně velký průměr, řekl bych až pod průměr. Oproti Románu pro ženy mi film přišel takový hodně "prázdný" bez pořádného příběhu. Vtipný sem tam, Donutil mě nebavil, Hybnerová byla skvělá. 40% ()

zombkiler

Jenom Miroslav Donutil dokázal tento jinak asi zřejmě průměrný film vytáhnou ze šedi.Jeho postava Cyrila, která v jednom kuse mluví jako nějaký sprostý dělník ač je to soudce dokázala rozesmát jinak Vladyka hraje dobře, bohužel ale skoro vůbec nemluví, takže si ho člověk tolik neužije a Vanda Hybnerová má opravdu nejlepší léta za sebou.Jinak se mi to velmi líbilo.70% ()

Noviik

A český film pokračuje ve svém stylu - jednoduchá zábava, nic zajímavého, průměrné výkony, nudná režie. Akorát Miroslav Vladyka byl příjemné překvapení, krásně přirozený. ()

WinnJets

Podle zdejšího hodnocení jsem čekal fiasko, ale nakonec to pro mě bylo docela ztravitelné sousto. Byť je film plný nelogických situací (nevím zda je to záměr) viz. - fotbalista který má na rameni vytetovaný znak FCB a přitom má přízvuk jako člověk, který nikdy nežil jinde než v Praze atd. Na druhou stranu, ale tento film táhnou vynikající výkony jednotlivých herců viz. M. Donutil ztvárnil onoho namyšleného snoba výborně, M. Vladyka jeho těžce nemocného bratra taktéž, T. Pauhofová byla vskutku rozkošná (byť je její postava neskutečně povrchní)) a její filmový přítel J. Budař film okořenil o několik vtipných scén. No a samotný odkaz filmu, že peníze nejsou zdaleka to nejdůležitější co člověk ke štěstí potřebuje, mi také není úplně cizí, takže vlastně docela spokojenost. 55% ()

Radiq

Pár polonahejch manekýn z toho neudělá záležitost pro muže. Paradoxně Román pro ženy se mi líbil víc, než Román pro muže, tak nevim, jak to ten Viewegh psal. No, von možná ormálně, ale třeba to zkurvil režisér. A možná oba. Každopádně tohle mělo s nudou docela dost společnýho a ani Donutil se svejma hláškama není vtipnej (hlavně proto, že ty hlášky mají být vtipný, ale nejsou... teda kromě Kdo tlačí na pilu, jde spát s tvrdým.) Takže docela zklamání. A fotbalista s tim kuplířem uplně zbytečný postavy... i když zahraný skvěle... Mimochodem Vladykovi ten blbec taky dycky šel, jde a půjde... ()

sator

Ano dnes už se může stát "bezcelerem" cokoliv...Myslím že co Wieweg začal to Bařina dokončil----Howg... Jedniné překvapení je že hudbu složil "nerezový" Vřešťál.... ()

panMartin

Viewegha mám ráda, ale co je proboha tohle?! Miroslav Donutil jako zazobaný právník byl vynikající a díky němu je film o něco lepší. Trapná mi přišla i postava hloupého hráče Sparty, , z Budaře se pomalu stává nejtrapnější český herec, a Vladyka se tvářil celej film jako retardovaný šmoula. Aneb čekání na to, jestli Táňa nakonec ukáže aspoň tu kozu.... se nenaplnila. Zkrátka moje naděje, že to bude stejná pecka jako Muzi v nadeji nebyly naplněny. ()

otík

Absolutně nezaujalo. Donutilovi namyšlený soudce nesedí, některé scény s ním jsou až parodické, ale ne vtipné. Vladyka se také do role umírajícího bratra moc nehodí, Hybnerová akorát furt kouří a Pauhofová hraje úplně blbou a vypatlanou věčně se usmívající striptérku bez potřeby cokoli obětovat pro své dobro, raději se podvolí tomu, kdo ji zajistí a dá jí blahobyt. Jediná hvězda za příběh Budaře s Čapkou, to jsem se zasmál. Jinak naprostá trapárna. Knihu Viewegha jsem nečetl, ale tohle oproti Románu pro ženy bylo strašné. ()