klima777

Opravdu je svět tak rigidní a černo-bílý? Chci říci: The Kids Are All Right se tváří strašně liberálně (netradiční rodina atd.), ale ve skutečnosti je usedlý takovým dosti zapšklým způsobem. Opravdu můžete milovat někoho, kdo neocení vaši osobnost nebo práci? A když se lesba vyspí s "heterákem" je to "hřích"? Takže heterosexuálové na svém písečku a homosexuálové na svém? Protože tak je to správné & pořádek musí být? O LGTB hnutí mnoho nevím, ale vím jistě, že se honosí duhovou vlajkou. DUHOVOU. Všichni herci podávají velmi dobré výkony, ale jedná se (IMHO) o film zkostnatělý a ono podprahové poselství o nezměnitelnosti čehokoli je mi osobně velice nepříjemné. Daleko nepříjemnější než prostá konfrontace s faktem, že jsme lidé různí a že život je složitý. Děcka jsou možná v pohodě, ale už tenhle film nechci vidět. Určitě ne. Sorry. A třeba jsem jenom zahořklá a mám pocit, že celý příběh měl skončit jinak... ()

Blackberry

Je to celé akési samoľúbe ako Paul. Polovážne či polosmiešne, hlavne polo. Typická americká nadávka tu padala až pričasto a nesedí mi ani zbytočná ostrosť intímnych scén. A ono vlastne, vyznelo to tak, že tie decká sú ozaj oveľa viac fajn ako rodičia (v tomto prípade dve mamy). Nie je to úplne na zahodenie, celkom to ubehlo, ale kopec vecí nenašlo svoje spojivko v scénari. A tie 4 nominácie na Oskara? Pri všetkej úcte k mierne nadpriemernému Ruffalovi, berme to ako vtip, teda polovtip. ()

horacko

Taká atypická rodinná záležitosť, ktorý určite poteší originalitou príbehu, no sklame jeho priemerným priebehom. Ruffalo od začiatku do konca veľký sympaťák, ktorý si vás určite získa svojou (ne)otcovskou charizmou, no celkový dojem je aj tak len priemerný. ()

blackJag

Výborná Benningová (s adekvátní podporou zbylého ansámblu) a dobře napsaný scénář jsou hlavními taháky tohoto nenápadného snímku. Komentuje téma dysfunkce rodiny z méně násilného pohledu a přitom pro toto téma dělá víc než by se na první pohled zdálo. Homosexualita je tu navíc jen obyčejným výchozím bodem, bez tendence alibistických odsudků, což má na další pozitivní proporce snímku nezanedbatelný dopad. 85% ()

Mr.Dogman

Stoprocentní herecké výkony nám ukazují, jak strašně moc a často se měníme, nebo spíše přizbůsobujeme novým a novým situacím. ()

Bagr_007

Výborně odehrané, přirozené, ale chybí tomu něco navíc, čím vyčnívají někteří sourozenci mezi indie filmy. ()

JančiBači

Dej filmu ma zaujal už od začiatku a do konca som bol veľmi zvedavý ako to v "trojlístku" dopadne.Príbeh o tom ako sa deti lesbického páru rozhodnú vypátrať a spoznať ich "darcu sprematu".No a kedže sa jedná o sympatického chlapíka, rodinná pohoda je narušená.Film ťahaju hlavne ústredné postavy "matky a otec".Beningova a Mooreová patria k tej menšine amerických herečiek ktorím je na plátne vidieť každú jednu vrásku a očividne neskrývaju že už nie su najmladšie.Osobne si myslím, že je to veľke pozitívum.. ()

European

Průměrný film o krizi středního věku u lesbického páru s povedenými hereckými výkony. Nic víc se snad ani o tomto filmu napsat nedá. ()

TroiMae

Upřímné a opravdové. Žádná agitka, žádné řešení, zda homosexuálové mohou mít děti (jak absurdní otázka), umělé oplodnění, náhradní matky… Není to ani příběh o tom, že lidská sexualita je „komplikovaná“… mnohavrstevná a nejednoduchá. Prostě jen skutečná rodina, kterou netvoří jen geny, pár minut sexu a těhotenství. Tak jako v životě si do ní její jednotliví členové nacházejí různé cesty. Nejen závěr dokazuje, že není pravda, že rodinu si nevybíráme… ()

Almásy

ono je to v podstate ,,all right,, film považujem v kontexte nekonečných debatách o tom či áno alebo nie pre deti v homosexuálnych rodinách, v tomto pred scenárom klobúk dole. čo je však väčší prúser je že tie situácie ktoré sa tu rozohrávajú sa nedohrávajú, akoby sme sledovali iba také fotografie že aha ako sa vedia tváriť keď sa stane toto a tak. decké obsadenie bol veľký prúser, 4 hviezdičky . Veľké plus za scénu pri stole a bravo ústrednému triu (ale na oscara to nebolo). ale ináč, veľmi pekná štvorpercentná oddychovka. ()

voleman

Děcka jsou v pohodě je poměrně netradiční drama, které nepřináší nic převratného, ale jde spíš o naprosto průměrný ničím zajímavý, ale poměrně příjemný a optimistický film. Je to takový film který vám naprosto stačí vidět jednou, řeknete si že to celkem šlo, ale na vícenásobné shlédnutí to prostě není. Mark Ruffalo je asi největší hvězdou tohoto filmu a i ostatní herci jsou všichni poměrně dobří. Příjemný letní film, který ničím moc neoslní, ale ani nijak neurazí. 70% ()

Soweek

Je velmi příjemné podívat se jednou za čas na neokoukaný námět zpracovaný do indie filmu, který kvalitními herci přímo čiší. Moore, Ruffalo a Bening jsou pro mě v současné době jedni z nejlepších herců a Josh a Mia vypadají jako slibná budoucnost amerického filmu. ()

Cejny

Určitě se jedná o zajímavý film, který vypraví o rozhodně (teď si vypůjčím termín z filmu) nekonvenční rodině. V hlavě mi vskutku moc dlouho nezůstane, protože některé dialogy byly nemastné, neslané. Na druhou stranu musím říct, že tyto dialogy byly vzhledem k řešenému tématu asi správné a upřímné. Herecké výkony mě nijak zvlášť neoslnily. 60 % ()

vitekpe

Jedna hvezda za Annette Bening, jedna za Julianne Moore a jedna za film...dalo by se asi napsat spousta veci, ale me nejnutkaveji napadla tato myslenka: Nebyla Annette obsazena jen proto, ze zadny herec muzskeho pohlavi nemel zrovna volno? Jinak receno, kdyby jeji postavu hral muz (a pribeh by nebylo treba pozmenit ani o slovo), byl by to tez tolik opevovany film...? nejsem si jisty.... takove neslane, nemastne... P.S.: ...obe predstavitelky samozrejme famozni! ()

Heraldika

Vynikající, po dlouhé době jsem si v kině zase poplakala a nestyděla se za to :-) Asi že tam nebylo moc lidí a to je velká škoda, vřele doporučuji! ()

Ferinka

Nominace na Oscara? nechtějte mě rozsemát, vždyť by to i jako vtip bylo hloupé. Pokud bych měla čekat s hodnocením, až ze sebe dostanu vztek z toho, že jsem 106 min strávila nad něčím, co mě nejen že neobohatilo, ale přímo znechutilo, tak bych tenhle brak neohodnotila asi nikdy. Stručně řečeno: americká superblobost o tom, jak je přeci normální a krásné žít ve velmi "přirozeném" prostředí homosexuální domácnosti (termín rodina se nedá použít). Hvězdičku uděluji za ukázku toho, že to vpodstatě normální není, ale nemyslím si, že by to byl tvůrčí záměr. Případné diváky upozorňuji na scénu, kdy matka číslo jedna sedí s dětmi na gauči, drží se za ruce, protože matka číslo dvě tropí před televizí srdceryvnou scénu týkající se jejich vztahu - to byl pro mě poslední hřebíček do rakvičky. ()

tempus

Obsahuje spoiler! Je to zajímavý film, ve kterém mi chybí konflikt rozhodnutí Paula, jestli se vyspat s lesbičkou nebo zůstat věrný Tanyae. Příběh se trochu táhne, ale moc na závadu to není. Co je na závadu, je jak se čím se blíží konec, tím je to víc průměr (to nejhorší je chování postav). Nejradši si udělejte konec (kéž bych si ho udělal já) nočním příjezdem Ruffala k domů Nic a Jules. PS: Za shlédnutí to jako snímku, kde beru jako Ruffala a ne jako herce XY (na rozdíl od A co když… a Avengers). PS: V průběhu sledování mě napadlo, kdyby si 2 postavy jednoho herce vyměnily filmy (M. Ruffalo-Hulk do "A co když je to pravda" a Ed. Norton-Hulk do "Klubu rváčů" a opačně ;-} ()