M_A_I_A_

Asi jsem moc poznamenaná svým studiem (glbtq studies), ale tenhle film mi prostě nesedl. Milý pokus o zobrazení nového typu rodiny, ale moc stereotypních představ a "mainstreamu". Škoda.. ()

LuckyDuckie

nechápu, proč Julianne sezdaly zrovna s Annette, ale budiž. v první půlce film jede, příjemně se na to kouká, usmíváme se nad tím, jak se má jedna obyčejná lesbí rodinka. v druhý půlce se to poněkud zamotá, Julianne to posere a spěje to ke stejnýmu konci jako všechny light rodinný psychodramata. s tim gay pornem nevim, trochu vyšumělý. každopádně kdepak jinde se tohle dá vidět, že? za 4 hvězdičky, protože Mooreová je prostě extratřída. ()

Angelos

Tenhle film měl jen jednu vadu - konec. Bylo to, jako kdyby najednou režisér nevěděl co dál s filmem a prostě to uťal, jenže úplně jinak, než jsem si představoval. Velká škoda, že ke konci nebylo využito potenciálu velmi příjemné postavy Marka Ruffala, no co už. 4* si bezpochyby zaslouží. ()

ljukyljuk

Skvelý film, či už obsadenie, dej alebo spracovanie. Keď to malo byť vtipné, bolo to, keď to malo byť dramatické, bolo to. Nenásilné, úprimné, inteligentné a naozaj presvedčivo podané každým jedným hercom. 75% ()

matt85

Až na dobře zahrané výkony a zajímavý nápad je tento film poměrně obyčejné a nevybočující drama. 3 a půl ()

Kingjiri

"Proč jsi daroval sperma? Zdálo se to jako větší sranda než jít darovat krev." Stejně jako děcka je v pohodě i tenhle snímek. Před jeho zhlédnutím jsem si však důkladně nepročetl jeho popis a tak jsem na to koukal jako z jara, když Julianne Moore lezla do postele za jinou ženskou a já si řikal, na co to koukám?! Ale po pár minutách mi to všechno docvaklo a ze snímku se vyklubala velice příjemná podívaná. Nezaregistroval jsem žádné přehánění, přehrávání či něco podobného a měl jsem pocit, že to takhle v životě klidně může být. A proč taky ne? Kromě toho měl příběh vcelku originální zápletku, což musím také ocenit. Párkrát jsem se zasmál a ke konci filmu jsem si zase vychutnával dramatické pasáže a sympatické herecké výkony. Bez většího rozmýšlení dávám čtyři silnější hvězdy. ()

sigf07

Pochybuji, že by se o filmu vůbec mluvilo, kdyby se netočil okolo rodiny, v jejímž čele stojí dvě lesby. Toto soužití je na jednu stranu prezentováno jako naprosto přirozené, na druhou stranu má z filmu učinit unikát a posloužit jako univerzální štít před jakoukoliv kritikou. Odmyslíme-li si však tento prvek, zbude nám stará známá kostra příběhu o biologickém otci, jehož nenadálá přítomnost naruší rovnováhu rodiny. Děcka jsou možná v pohodě a zaujmou po herecké stránce, nevynikají ale ani formou ani dějem, nejsou ani nijak zvlášť vtipné a díky obehrané šabloně nefungují nijak zvlášť ani jako drama, zato jsou připravené kohokoli s výhradami označit za netolerantního sociopata. ()

E lan

Příjemný originální film z tak trochu jiného života jedné zvláštní rodiny. Postavy jsou dobře napsané i zahrané, děj filmu ubíhá obstojně rychle a vůbec celkové dění je zajímavé. Jedině označení komedie bych se zdaleka vyhnul... ()

Kvasekus

Stejně sem fandil tomu chlápkovi...volnomyšlenkář, pohodář, měl restauraci a organickou farmu...já bejt lesba, tak si ho necham. ()

markotter

Bál jsem se toho, měl jsem to doma dobře rok a půl a zbytečně. Výborná vztahovka, kde nevadí, že hlavní hrdinky jsou lesby, protože řeší úplně normální věci, není tam vlastně žádná úplně záporná postava a celé je to hodně přirozené. I když si myslím, že nic nenahradí heterosexuální výchovu a také jsem samozřejmě držel palce těm dvoum, co se spustili navzdory překážkám, konec mi připadal jediný správný a přirozený. Obě hlavní hrdinky hrály tak perfektně, že bych i uvěřil, kdyby spolu opravu žily. ()

prasokote

Snad první film, kde se mi Mark Ruffalo líbil a pořádně jsem si ho všimla, i když jsem ho už viděla ve více filmech. Prostě pohodová komedie s fajn výkony Julianne a Annette. ()

diodoros

Americká skôr dráma ako komédia o lezbickom páre vychovávajúcom dve deti zo spermií toho istého darcu, ktorého sa neskôr ich deti snažia nájsť, pričom sa to celé zamotá... Herecké výkony tak akurát, hudba skoro žiadna, pár vtípkov podarených, sexuálne scény zbytočne otvorené a skôr samoúčelné. Tvorcovia chceli zrejme ukázať, že lezbické rodiny sa potýkajú s tými istými problémami ako heterosexuálne a že medzi nimi (okrem pohlavného) veľa rozdielov nie je... a to je tak všetko. Jednoduchá americká rodinná dramo-komédia akurát tentoraz o jednej netradičnej rodine zo strednej vrstvy a ich problémoch a o problémoch manželstva celkovo na jedno pozretie, ktorá ponúka pár absurdných situácií na pousmiatie spolu s niekoľkými kritickými situáciami na zamyslenie a zostáva pritom na hranici priemeru. ()

mira.l

Takový šedý průměr, kouknout se na to dalo, ale nějak mě to neodrovnalo. Dost netypická rodinka:). Dvě lesby, které mají dítě - budiž. Dvě lesby, které mají každá jedno dítě? Dejme tomu. Dvě lesby, které mají každá jedno dítě, děti jsou asi 3 roky od sebe, a mají stejného otce/dárce spermatu?? Není to trochu divný?? A pokud se budu zase někdy chtít podívat na film o lesbách, asi zvolím film o mladých lesbách, bo tohle už působilo v jistých pasážích kapku ... divně. Ta třetí hvězda je spíš za Miu Wasikowskou. ()

chicab8

Film, který před vámi doslova ožívá. Výborný koncept zpracovaný více než skvostně. Skvělé herecké výkony, které jednoznačně okralovala Julianne Moore, nás provádějí zdánlivě fádními životními osudy obyčejných lidí, kteří milují, chybují a žijí si tu svou životní sinusoidu, jak jen se dá. Krása až srdce usedá. ()

coinneach

Herecký koncert! Komupak jen dát Oscara? Adepti by byli tři, Mark Ruffalo v roli objeveného otce, Anette Bening jako zlomený člověk, Julianne Moore jako prototyp stárnoucí ženy hledající nové cestičky v životě. Jedinou velikou nevýhodou tohoto snímku je jeho reklama, jež může klamat a vyvolávat dojem, že se jedná o další z řady tuctových pseudointelektuálských dramat, jež se tváří jako nosná dramata nynější filmové tvorby. Omyl! The Kids are all right naopak mile překvapují přirozeností jednání postav, absencí scénáristického alibismu v podobě "šokujících" zvratů, k potěše diváka se taktéž vyhýbají klišoidním proslovům a profláknutým frázím. Vyprávění o neobvykle seskládané rodině v čele s lesbickým párem, který je vystaven nečekané zkoušce, také získává body navrch za nenásilný a vlastně takřka nepostřehnutelný odklon od milé komedie k sytému dramatu. Na závěr snad dodat, že ohledně oscarových vyhlídek se rýsuje ještě jedna... za nejlepší scénář. 80 % ()

RajCZitko

Upřímně? Docela mě to zklamalo. I když místy to bylo opravdu vtipné a celý pohled do zákulisí lesbického života byl docela zajímavý, tak i přesto mě film nijak nevtáhnul a nikterak neupoutal moji pozornost. Na druhou stranu musím zase říci, že krom jedné scény celý film nebyl vůbec předvídatelný. Netušil jsem co se za chvíli stane a alespoň mě to nutilo se dokoukat do konce. ()

Chamyl

Oops! Stokrát viděný film s tisíckrát zpracovaným námětem, který ozvláštňuje pouze to, že děti "mají" dvě maminky. Jinak úplně plochá rodinná slátanina o dospívání a krizi vztahu po dvaceti letech. Nejednat se o relativně kontroverzní téma rodičovství homosexuálních párů, pak po tomhle díle neštěkne ani pes. Ale v zájmu politické hyperkorektnosti a zejména holywoodské potřeby ukázat svoji toleranci se všichni budeme rozplývat nad hloubkou, šířkou, výškou a já nevím jakými dalšími dimenzemi, ke kterým pochopitelně přidáme i chemii a další podobné kecy. Trefný komentář: honajz ()