kihsleek

Ok... dám pět, i když je to těsný. Myslím, že si to tenhle film zaslouží. Za to, že se nebojí. Za to, že jde bez přikrášlování pěkně do hloubky. Za upřímnost, přirozenost a za skvělé herecké výkony ústřední trojice Moore - Bening - Ruffalo. A taky za to, že mě donutil několik dní přemejšlet nejen o tom, jestli mu dám čtyři nebo pět hvězdiček :) ()

vetsinezobri

Tak po scéně, kdy si ústřední dvojice pouští svou oblíbenou videokazetu, jsem si myslel, že to nedám. Nicméně jsem to vydržel a na konci jsem nespokojený nebyl. Škoda, že se z toho stalo v poslední půlhodině slzavé údolí, to já nerad. Ruffalo si zahrál pohodového sympaťáka, kterému jsem opravdu přál, aby Moore "dostala rozum". A ta jeho hubená, střapatá holka byla jednou z nejzajímavějších černošek, co jsem kdy viděl. ()

departed

Zajímavý námět a skvělé herecké výkony, hlavně teda Ruffalo, dělají z Děcek pěkný film o lidských citech a problémech, které se řeší tou dramatickou cestou se spoustou omluv, jak už to u těchto snímků bývá. Okouzlit dokázala taky příjemná atmosféra a hudba. ()

xenopus

Film bych hodnotil jako výborný, nebýt jaksi odbytého závěru. V nic závratného totiž nevyvrcholí, což zamrzí o to víc, že má od začátku slušně našlápnuto. Jinak téma není příiliš převratné, scénář se scukl do frázovitých rozhovorů, kterým rozumí i průměrně vybavený angličtinář. Nechybí vztahy, sex, dospívání, relativně kuriózní zápletka s biologickým otcem, výborní herci a sympatická, spíše podbarvující, hudba. Mark Ruffalo je frajer, Mia Wasikowska stále ne atraktivní... chjo... není na co koukat... V současné tvorbě amerických vztahových filmů nadprůměr, ale znovu opakuji, konec první hodinu dvacet dost zabil... Ale snad to byl účel. ()

Armageddon

Neviem, ale žánre Drama a Komedie mi nejdú k sebe. Počas tohto filmu som sa zasmial asi raz. Aj to možno preháňam. Bolo vidno, že film sa snažil povedať niečo viac, no podľa mňa sa mu to nejak nepodarilo. Ako všetci mi hovorili aký super film to je, ostal som sklamaný. No čo už. Aj sklamanie je súčasť života. ()

dacek

Děcka jsou v pohodě je film, který vás nenutí vyhroceným koncem k pláči ani nesnaží násilně rozesmát po celou dobu. Je to velice zdařilý mix komedie a dramatu u kterého se chvilku usmíváte a za chvilku vás přinutí trochu zvážňet. Hodně tady už toho bylo, ale jsou tu některé originální prvky, které děj trochu oživí. Hlavně skvěle napsané charaktery s vlastními problémy, klady a zápory, které jsou také výborně obsazené a zahrané, umocňují skvělý, ve výsledku pozitivní zážitek. ()

Bounded

Tak subtilní, až mě to přešlo. Herecké obsazení je podařené. Role matek jsou občas nepříjemné, ale to není chyba hereček. Mark Ruffalo je takový oblíbenec vedlejších rolí, takže klasika. Jenom jsem celkově nepochopil to poselství (bylo-li vůbec nějaké). Protože abych hodinu a tři čtvrtě sledoval příběh, který mi řekne: "Shit happens, deal with it.", na to už nějak nemám. Každou postavu opustíme na půl cesty, a jestli to mělo být o stratech a radostech života, tak bych příště hrábnul po něčem spíše depresivnějším nebo naopak optimističtějším. Tento mix mě totiž, až na Ruffalova dárce, nechává emociálně chladným. ()

myse

Poměrně netradiční námět, u filmu jsem se nenudila a pořád jsem byla napjatá, jak se to celé vyvine. Čekala jsem trochu jinej závěr, ale i tenhle se dá. Dokonce se u sledování i místy pobavíte. ()

Petus

Příjemné rodinné drama, které nad lehký průměr povyšuje nestandardní rodinné uspořádání (včetně z toho pramenících problémů) a skvělé herecké výkony, zejména obou hlavních představitelek. Mimořádně zajímavé téma, mimořádné herecké obsazení, ovšem ve výsledku vcelku obyčejný příběh o rodinných hodnotách (i když jsou tyhle hodnoty v daném případě prezentované 2 matkami). ()

SharpChick

Film jako celek spíš na 4*, ale ten každou feministku potěšující závěr to zkazil... Nechápu, jaká ženská (ať už lesba nebo ne) by nebrala Marka Ruffala - tohle ve scénáři nebo při castingu nedomysleli........... ()

Zombiepod

Ďalšia z rady ohranejších, avšak príjemných dramédií, ktorá je výrazná predovšetkým vďaka skvelému obsadeniu. Príbeh neobyčajnej rodinky lesbického páru plný viac vtipných a predvídateľých, ako emotívnych situácií, no isté čaro v sebe film nezaprie. Nie je to nič, z čoho by som padol na zadok, ani čo mi na dlhší čas utkvie v hlave, no pobavilo a naladilo ma to viac než len dobre. ()

TommyDiamond

Tak tomu opravdu říkám moderní a originální rodinné drama… Dvě starý lesby(A.Bening a J.Moore), jejich dvě inteligentní dítka (M.Wasikowska a J.Hutcherson) a do toho všeho ještě jejich ..bio,,otec-hlavní alfa samec (M.Ruffalo) vytváří velmi neobvyklý a úsměvný trojúhelník. Film mě velice příjemně překvapil a i díky skvělým hereckým výkonům všech zúčastněných dokázal bavit od začátku až do konce.... Pro mě to jsou jasné čtyři hvězdy ()

monikka87

Aaach, na toto sa tak príjemne pozeralo... až som sa musela usmievať po väčšinu času :) Všetko sympatickí a schopní herci (Miu Wasikowsku si dávam do hľadáčika). Musím pochváliť aj výborný pesničkový soundtrack (kde inde sa dá počuť Vampire Weekend, MGMT, Fever Ray, Uh Huh Her, David Bowie a Joni Mitchell na jednom mieste? :) ). Nevyhlo sa to zopár klišé, ale dostalo ma to, veľmi príjemný film, civilný, zahrial pri srdci. Ak by som to mala porovnať, mám z neho podobný pocit ako pri Adventurelande alebo 500 Days of Summer. ()