Sbisa22

Děj se odehrává v USA za prohibice, kdy dochází ke "šmelům" s alkoholem. Výborné obsazení rolí, až na Shiu LaBeuf, který hraje takového strašpytle, což mi k němu vůbec nesedí. Na konci dojde k přestřelce a tím končí napětí filmu. ()

MaNa10

Lawless (Země bez zákona) 2012 Otče na nebesích, prosím, jen ať ještě není konec, nechť pokračuje, ať se zastaví čas ve filmu tak jako kdysi jsi zastavil slunce... z celého srdce tě žádám, nenech skončit tuto slast abych mohl do nekonečna sedět na zadnici mé a zírat na tento film.... Nějak takto jsem se během filmu cítil. Tento film je naprostá topka... Má vše co by měl mít. Velmi surový krimi western se skvělým obsazením. Překvapivě to nejdůležitější na tomto filmu jsou postavy a jejich chataktery... a zabodovalo to. Tom Hardy exceluje ve své roli zdánlivého netečného brblajiciho flegmatika. Na druhé straně nechutný, bravůrně ztvárněný záporák v podání Guy Pearse. Film nestaví na dialogy ale na jednotlivé postavy a jejich charaktery...a i když mám kvalitní dialogy v oblibě tak zde to ani trochu nevadilo. Ještě bych vyzdvihl skvělý scénář... ta surovost snoubici se s příjemným pocitem klasické westernovky. Od počátku se film naladí na mollovou tóninu se sarkastickym podtextem obohacenou černým humorem, a drží se jí pevně až do závěru. 90% ()

Zacharod

Budu upřímný. Tenhle film by nebyl nic bez Toma Hardyho a Shia LaBeoufa. Respektive si ho bez nich nedokážů představit. Oba dva herci do něj pasují jako p*del na hrnec. Scénář je v pořádku, stejně tak i režie a kamera, ale to co z Lawless dělá podle mého názoru jeden z perfektních filmů je herecké obsazení. Tom Hardy hledal svoji roli a našel ji. ()

Akinaz

Dostala jsem co jsem čekala? Ne, dostala jsem mnohem víc. Skvěle natočené, skvěle zahrané a to drsné gangsterské prostředí mě prostě dostalo. 5* ()

PRASÁK

Celosvětová premiéra americkýho kriminálního dramatu „Lawless“ se uskutečnila 19. května 2012 na 65. ročníku Filmovýho festivalu v Cannes (Festival de Cannes), kterej probíhal ve dnech 16. 5. – 27. 5. 2012. Jeho česká premiéra pod distribučním názvem „Země bez zákona“ zavítala 2. července 2012 na 47. ročník Mezinárodního filmovýho festivalu Karlovy Vary, jenž vábil diváky do 29. 6. do 7. 7. 2012. A do českejch kin tenhle snímek vstoupil 20. září 2012. Mně tohle skvělý drama doporučil luxusní kamarád Milosz.cz (taky rybář) a já si jej pořídil na DVD. Film je založen na románu „The Wettest County in the World“ (v USA vyšel 14. 10. 2008), kterej napsal americkej spisovatel Matt Bondurant (vnuk Jacka Bonduranta). Poprvý v češtině byl vydán 1. 9. 2009 pod názvem „Krajina pašeráků“. Tento snímek se stopáží 116 minut VZNIKL PODLE SKUTEČNEJCH UDÁLOSTÍ V OKRESE FRANKLIN COUNTY ve státě Virginia, ke kterejm tam došlo v době prohibice v letech 1920 - 1933. Tehdy se tři bratři Howard Bondurant (herec Jason Clarke), Forrest Bondurant (herec Tom Hardy) a Jack Bondurant (herec Shia LaBeouf) rozhodli načerno pálit whisky a distribuovat ji do velkejch měst. Bratři využívají svou benzínku a restauraci jako zástěrku pro výrobu chlastu. To se ovšem několika lidem nelíbilo. Do městečka přijede zkorumpovanej zástupce šerifa Charlie Rakes (herec Guy Pearce), jehož teroru se většina obyvatel podřídila, avšak tři bráchové Bondurantovi si žijí po svým a nikomu se nehodlají podřizovat. Jack Bondurant se osamostatní a spolu se svým kámošem jménem Cricket Pate (herec Dane DeHaan) rozjedou vlastní kšeft s whisky. Tím se zapletou s gangsterem Floydem Bannerem (herec Gary Oldman). Do života bratrů vstoupí i ženy. Forrestovi padne do oka Maggie Beauford (herečka Jessica Chastain) a Jackovi učaruje Bertha Minnix (herečka Mia Wasikowska). Situace se postupně začíná vyhrocovat, protože bratři si hodlají hájit to, co si vybudovali. Vše směřuje ke krvavýmu masakru se zbraněmi v ruce… Ještě bych moh dodat, že scénář k filmu „Země bez zákona“ napsal australskej zpěvák, skladatel, muzikant, herec a scénárista Nick Cave (nar. 22. 9. 1957). Ten je rovněž autorem scénáře ke kriminálnímu dramatu „Proposition“ (2005). A oba tyhle filmy režíroval australskej režisér a scénárista John Hillcoat (nar. 14. 8. 1961). ()

Lenulina

Nějakou chvíli jsem váhala, jestli dát 3* nebo 4*, nakonec jsem si řekla, že pouze 3* si tento film nezaslouží. S každým dalším filmem se utvrzuji, že Tom Hardy je opravdu Pan Herec a společně s Jasonem Clarkem tento film táhl výš. Nicméně tento film má také své mouchy a je škoda, že např. Gary Oldman, kterého mám také ráda, se ve filmu moc neobjevoval. Charlie Rakes, postava zkorumpovaného zástupce šerifa, mi přišla až moc přeumělkovaná. Byl tak slizký, až to bylo přehnané. Lépe by udělali, kdyby vytvořili postavu opravdového špatňáka se vším všudy, opravdového chlapa... a ne takovou "přiteplenou postavu". Kdo mě však neuvěřitelně vytáčel, byla postava nejmladšího bratra Jacka. Ještěže to byl jen film, protože ten by zasloužil pořádnou nakládačku! Nejenže zvoral vše, na co sáhl, ale ještě kvůli němu zemřelo plno lidí. To však jsou jen takové poznatky, jinak se mi film líbil, ať už doba, kterou měl interpretovat, tak celkově děj, nápad. ()

Gordy34

Film jsem si pustil hlavně proto, že tam hraje Tom Hardy a můžu povědět, že se mi to hrozně moc líbilo. Skvělý děj, skvělí herci, skvělý dabing. Tom Hardy to zahrál moc dobře a i ten dabing Zdeňka Hrušky byl dobrý. ()

hovnocuc

Já myslim, že teda docela dobrý. Občas kapánek unavený, průhledný, protažený, na druhou stranu je to podle skutečnosti, takže to zase nemůže bejt uplnej svistost... Nepřehánělo se to s romantikou, žádný překotný eskapády, asi to dalo, co mělo - kdo čeká divokou gangsterku, kde hlavně nechladnou, bude krapet zklamanej. Slušný herecký výkony všech, Oldmanova role kapku zvláštní a dost nijaká (škoda), možná nejvíc překvapil Clarke, kterýho moc rád nemám a obvykle hraje tužku, ale tahle role mu vyloženě sedla. Pěkná muzika, která pomohla vtáhnout do děje. Tři a tři čtvrtě...i proto, že se tyhle filmy dneska už moc netočej... ()

pepazapo

Země bez Zákona je příběh tří bratrů Bondurantů založený na skutečné události film ukazuje jak bratři ve 30 letech 20 století v době prohibice vyráběli alkohol ale nejenom to museli se popasovat s konkurencí a hlavně se zástupcem státního návladního Gravesem ,který se jim snaží jít po krku pokud se vám líbil seriál Peaky Blinders s tak se vám pravěpodobně bude líbit i tento film. ()

Falanx

90%. Máminy zavařovačky plný dvakrát přepálenýho chlastu z bukvic, javorový kůry, osamělejch chroustů a kukuřičnýho šrotu. Rezavej blatník u šerifova auťáku. Podříznutej brácha. Tak tohle já prostě žeru. Stylovej nářez, ani nepociťuji touhu zkontrolovat skutečný počet nábojů v zásobnících či bubíncích kvérů. Prostě si to užívám. ()

andy60

Nemůžu říct, že bych se nudil, ale stále jsem čekal, že se to pořádně rozjede, jak ten konflikt mezi bratry a zákonem, tak i v milostné rovině. A ono nic, vše plyne v zajetých kolejích a nic na tom nezmění ani samotné finále. ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (více)