Země bez zákona

(neoficiální název)

Zem bez zákona

Krimi / Drama

USA, 2012, 111 min

John Hilcoat pomalu stoupá na vrchol kultovního režiséra. Po PROPOSITION a THE ROAD zasadil zatím svůj největší monument. LAWLESS už před koncem zaří (pro mě) celkem jasně rozhodnul o filmu roku 2012. Já si to fakt zamiloval, hrozně sem si oblíbil Toma Hardyho (takže ke konci tekly i slzičky), Guy Pearce je naprosto odpornej (!!!!) a Gary Oldman v několika krátkých momentkách = totální osvícení! Vidět a zemřít!!! Chtěl bych aby John Hilcoat jednoho dne zfilmoval kompletní dílo Cormaca McCarthyho, myslím že by to nikdo nezvládnul líp!(30.9.2012)

Stylové uvedení do kin v době v tuzemsku panující prohibice i snové obsazení ve výtečné buranské gangsterce zachycující specifickou uvoněnou atmosféru. Celé to dojíždí vlastně pouze na závěrečnou dvacetiminutovku, protože místo gradace dochází k postupnému vyšumění; a to až do úplného ztracena.(20.9.2012)

Po čas filmu jsem si celou dobu říkal.. O čem to vlastně je? Hardy je opět drsnák, jako Vždy.. Sem tam se objevila brutální scéna.. ALe celkový Dojem z filmu je zcela průměrný.. Je i dosti vyčerpávající přes tu dlouhou stopáž.. Záporáka, nicméně chválím.. Ale co se týče Konverzaček tak letošně u mně vyhrál Killer Joe !(17.11.2012)

// Distribútor: Weinstein Company // Počet premietajúcich kín v USA: 3,138 // Otvárací Víkend USA: $10,001,982 //(10.1.2013)

Na tohle jsem se fakt tesil, ale uprimne receno, cekal jsem drobet vic. Nemame tu zadnej mafianskej epos, proste trojku bratru, co behem prohibice palej alkohol a jde jim po krku policie. To by bylo v pohode, kdyby tu byl ale nejakej poradnej pribeh. Vetsina policajtu je nezajimava a vsimnete si tak akorat slizouna Pearce. Trojka brachu je na tom ale bohuzel podobne, nejstarsiho si prakticky nevsimnete, Hardy jakozto vrchni drsnak nema co hrat a vse se tak toci kolem LaBeoufa, kterej hraje svyho klasickyho frajirka s plnou hubou kecu, ale jakmile ho nekdo placne, uz breci jak maly dite. Dej tak nejak pomalu plyne, tu se strhne rvacka, jindy prestrelka, ale bohuzel se neda rict, ze by tu byl nejakej vyraznej tah na branu a finale je vylozene odflakly. Na druhou stranu, pokud je film skutecne podle skutecnejch udalosti, tvurci meli asi krapet svazany ruce. Proc teda vlastne 4*? Jednoduse proto, ze se na to prijemne kouka a tech necelejch 120 minut jsem se i pres nejaky ty vytky bavil.(29.12.2012)