Země bez zákona

Zem bez zákona

Lawless

Krimi / Drama

USA, 2012, 111 min

"NENÍ TO NÁSILÍ, CO DĚLÁ CHLAPA CHLAPEM, ALE TO, KAM AŽ JE PŘIPRAVENEJ ZAJÍT. JSME TI, CO VŽDYCKY PŘEŽIJOU. OVLÁDÁME STRACH. A BEZE STRACHU JSME STEJNĚ DOBRÝ JAKO SMRT." Solidní gangsterka se silným castem a hereckými výkony - na ubručeného Toma Hardyho a ultraslizského Guy Pierce coby jednorozměrného záporáka je radost pohledět.(18.2.2013)

,,NENÍ TO NÁSILÍ, CO DĚLÁ CHLAPA CHLAPEM. ALE TO, KAM AŽ JE PŘIPRAVEN ZAJÍT“….. /// Časy prohibice na vesnici se nesou v jiným duchu než ve městech. Rodinnej biznis bratrů Bondurantů postavenej na chlastu se s narůstající korupcí začíná kapku srát. Film není žádná růžová (ani oranžová pičo) knihovna pro navoněný slečinky, který přišly slintat na Šiju, ale DRSNEJ SVĚT PRO DRSNÝ CHLAPY, takže si na svý přijdou spíš hrubší povahy. Příběh plnej záporáků (G.Pearce je aspirant na titul hajzl roku!) totiž šíří převážně negativní náladu. Skoro furt mě sžírá nepříjemnej pocit, že se všechno posere ještě víc a že to vodserou ty nevinní. Jo, ten příběh je k nasrání, ale bohužel je to super filmařina. Proč bohužel? Páč jinak bych ty 4* nikdy nedal! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Čumím jen na filmy podle skutečných událostí a knihu ,,The Wettest County in the World“, kterou napsal v roce 2008 Matt Bondurant číst nebudu. 2.) Věřím, že bych dokázal ujít 20 mil s uříznou hlavou. 3.) Zjistím, jak vypadá chlap, o kterým se říká, že nemá koule. 4.) Thx za titule ,,-OverLord-„ a ,,Thorn“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ **(19.11.2012)

Naprostá paráda. Lepší gangsterku jsem neviděla už pěkně dlouho. Tento film má snad všechno, co by správná gangsterka měla mít. Skvělou atmosféru, zajímavé charaktery, brutalitu a nechybí ani pořádná přestřelka. Největší sílou filmu je výborný scénář a samozřejmě parádní herecké obsazení. Tom Hardy je můj oblíbenec už delší dobu a zde mi opět ukázal, proč mu tak fandím, škoda, že Gary Oldman dostal tak málo prostoru, ale i ten dokázal patřičně využít, jen ten Shia LaBeouf lehce ztrácí na své kolegy, ten jeho stále utrápený výraz mi nesedl, Jessica Chastain zase jistě potěší mužské oko. Neodpustím si jednu poznámku, jsem snad jediná, kdo stále nedokáže pochopit, jak to, že z Guye Pearce už dávno není velká Hollywoodská hvězda? Já si film náramně užila a návštěvu kina doporučuji.(23.9.2012)

TAk jsem si zas jednou smlsnul na filmu.... :-) Guy Pearce je slizký, tfuj tajksl...(11.5.2013)

Je to jako pohádka o třech bratří. Jeden blbej, druhej chytrej a třetí jen částečně blbej, ale hlavně strašně tvrdej. Společně tvoří dokonalý tým, ve kterém si navzájem vychytávají své slabé stránky (chytrej je zbabělej, blbej je ještě navíc nespolehlivej a ten silnej zas nemá obchodního ducha). Naprostým nedopatřením je stihne ta nehoda, že pálí jednu flašku za druhou a tak si na ně posvítí státní ouředník. Kluci do sebe nechají pumpovat olovo, ale nikdy nepadnou. Jsou drsní až za Yukon, tak povstanou a ouřadovi rozsekaj prdel, až mu z ní budou cáry lítat. Dosti řečí, všechno hezký jednou končí a filmu pereme pětihvězdy, neboť si to setsakramentsky zaslouží.(19.5.2015)

• - Zhruba v 22. minutě filmu, kdy Howard (Jason Clarke) rozcuchá vlasy Jackovi (Shia LaBeouf), je možné si všimnout chybného střihu. Nejdříve si Jack uhladí vlasy, ale v dalším scéně je má rozcuchané, načež je má opět uhlazené. Navíc se ve stejných scénách mění i jeho láhev. Nejdříve je zavřená, v další scéně pak otevřená. (masekjc)

• - O roli Jacka se ucházeli také Ryan Gosling a Michael Shannon. (slatkac)

• - Nick Cave vedle skládání hudby k filmu napsal i scénář. (Gee.Rocks)