Země bez zákona

Lawless

Krimi / Drama

USA, 2012, 111 min

• Marigold

Brainless, plotless, gutless. Plochá gangsterka pro začátečníky, která je stejná jako padělaná whisky, sice má všechny potřebné ingredience, ale její chuti chybí jakákoli rafinovanost originálu. Pokud někomu stačí ke štěstí Hardy s jedinou grimasou, na hranici snesitelnosti přehrávající Pearce a do zblbnutí stejný jeliman LaBeouf, prosím. Já čekám od prohibiční gangsterky víc než odkoukané sentimentální macho pózy...(3.7.2012)

Stylové uvedení do kin v době v tuzemsku panující prohibice i snové obsazení ve výtečné buranské gangsterce zachycující specifickou uvoněnou atmosféru. Celé to dojíždí vlastně pouze na závěrečnou dvacetiminutovku, protože místo gradace dochází k postupnému vyšumění; a to až do úplného ztracena.(20.9.2012)

V době kdy už Shia nesbírá kousky kovošrotu pro lokální sběrny, kdy mu Primeros nepomáhá zachránit prdel, když se zlé vlaky od Českých Dráh snaží ovládnout svět, se pouští do nelítostného boje o kapku alkoholu. Tom má Hadry je nejvynikajícím hercem, který kdy obýval tuhle planetu a s každým mohutným výstřikem jeho krve se mi zvedal adrenalin v krvi. Už jsem si chystal tužku a papír, že napíšu otevřený dopis tvůrcům. No, nakonec jsem zůstal o pouhých asi 16 řádků a film jsem dokoukal s cukrem ve sklenici. Kam se hrabe Tarantino se svou gangsterskou westernovkou, či co to bylo. Tohle bylo asi tak 16,538x lepší a dalo se na to koukat aníž bych musel 3x okupovat hajzl. Film mě tak silně inspiroval, že teď když už máme po prohibici i my, tak si jdu vypálit nějakou tu kořálku na hajzl! PS:. Ti, kteří neví o čem se v tom filmu jednalo, tak vás poprosím o to, abyste prodali televizi, počítač, koupili si nějaké knihy, soukromé doučování a trošku nabrali toho inteligenčního kvókcientu!(5.2.2013)

Na tohle jsem se fakt tesil, ale uprimne receno, cekal jsem drobet vic. Nemame tu zadnej mafianskej epos, proste trojku bratru, co behem prohibice palej alkohol a jde jim po krku policie. To by bylo v pohode, kdyby tu byl ale nejakej poradnej pribeh. Vetsina policajtu je nezajimava a vsimnete si tak akorat slizouna Pearce. Trojka brachu je na tom ale bohuzel podobne, nejstarsiho si prakticky nevsimnete, Hardy jakozto vrchni drsnak nema co hrat a vse se tak toci kolem LaBeoufa, kterej hraje svyho klasickyho frajirka s plnou hubou kecu, ale jakmile ho nekdo placne, uz breci jak maly dite. Dej tak nejak pomalu plyne, tu se strhne rvacka, jindy prestrelka, ale bohuzel se neda rict, ze by tu byl nejakej vyraznej tah na branu a finale je vylozene odflakly. Na druhou stranu, pokud je film skutecne podle skutecnejch udalosti, tvurci meli asi krapet svazany ruce. Proc teda vlastne 4*? Jednoduse proto, ze se na to prijemne kouka a tech necelejch 120 minut jsem se i pres nejaky ty vytky bavil.(29.12.2012)

Čtyři hvězdy, ale musím přiznat, že váhám.. herci ne vždy mají co hrát, scénář ne vždy ví, co chce vyprávět!! Syrový gangsterský biják, který bez okolků fandí těm, kteří jsou na špatné straně zákona, který tu ale představuje jen nějaký umolousaný kus papíru. Tři bratři tu bez větších obtíží bohatnou z ilegální palírny, kterou si zřídili kdesi v lesích jižanské Virginie. Jsou to až moc samozřejmí sympaťáci, kterým staví tvůrci do cesty jen beztvaré mouly, takže jejich případné trable jsou uhlazeně neškodné a i poměrně nevzrušivé. Tedy až do té doby, než se na scéně objeví Guy Pearce s až klaunským rozměrem. Nějaké vzrušení může divák očekávat i od příběhu Shii LaBeoufa, jenž se snaží své tvrďácké bratry přesvědčit, že i on na kšeft už má koule, nebo linie tichého Toma Hardyho, jehož postava se alespoň „někam“ posouvá. Škoda, že v tom nakonec zůstane sám, protože LaBeouf coby vnitřně nezralé ucho začne velmi brzy prudit. Žádný přesah nebo ambice tahle Země bez zákona s neobjevným vyzněním jednoduše nemá, přesto se na ní dobře dívá a u mixážního pultu nestál úplný nováček!! Prostě tři až čtyři, stačí si vybrat!!(7.12.2012)

• - Film je inspirován skutečným příběhem o bratrech Bondurantových. Je natočen na motivy novely „The Wettest Country in the World", kterou napsal Matt Bondurant, vnuk jednoho ze zmiňovaných bratrů. (Sufferer)

• - Ačkoli Shia LaBeouf, Jason Clarke a Tom Hardy hrají bratry, každý z nich se narodil v jiné zemi. LaBeouf je ze Spojených států, Clarke z Austrálie a Hardy z Velké Británie. (kedl)

• - Shia LaBeouf přibral kvůli roli Jacka 18 kilogramů. (Dr Lizal)