Země bez zákona

(neoficiální název)

Zem bez zákona

Krimi / Drama

USA, 2012, 111 min

V době kdy už Shia nesbírá kousky kovošrotu pro lokální sběrny, kdy mu Primeros nepomáhá zachránit prdel, když se zlé vlaky od Českých Dráh snaží ovládnout svět, se pouští do nelítostného boje o kapku alkoholu. Tom má Hadry je nejvynikajícím hercem, který kdy obýval tuhle planetu a s každým mohutným výstřikem jeho krve se mi zvedal adrenalin v krvi. Už jsem si chystal tužku a papír, že napíšu otevřený dopis tvůrcům. No, nakonec jsem zůstal o pouhých asi 16 řádků a film jsem dokoukal s cukrem ve sklenici. Kam se hrabe Tarantino se svou gangsterskou westernovkou, či co to bylo. Tohle bylo asi tak 16,538x lepší a dalo se na to koukat aníž bych musel 3x okupovat hajzl. Film mě tak silně inspiroval, že teď když už máme po prohibici i my, tak si jdu vypálit nějakou tu kořálku na hajzl! PS:. Ti, kteří neví o čem se v tom filmu jednalo, tak vás poprosím o to, abyste prodali televizi, počítač, koupili si nějaké knihy, soukromé doučování a trošku nabrali toho inteligenčního kvókcientu!(5.2.2013)

Hagiografických snímků je mnoho a tohle je jedna z těch zapamatováníhodných legend... Nick Cave coby scénárista zůstal věrný svým Murder Ballads a rozvíjí je v duchu poetiky Scorseseho Boardwalk Empire...(20.11.2012)

Na tohle jsem se fakt tesil, ale uprimne receno, cekal jsem drobet vic. Nemame tu zadnej mafianskej epos, proste trojku bratru, co behem prohibice palej alkohol a jde jim po krku policie. To by bylo v pohode, kdyby tu byl ale nejakej poradnej pribeh. Vetsina policajtu je nezajimava a vsimnete si tak akorat slizouna Pearce. Trojka brachu je na tom ale bohuzel podobne, nejstarsiho si prakticky nevsimnete, Hardy jakozto vrchni drsnak nema co hrat a vse se tak toci kolem LaBeoufa, kterej hraje svyho klasickyho frajirka s plnou hubou kecu, ale jakmile ho nekdo placne, uz breci jak maly dite. Dej tak nejak pomalu plyne, tu se strhne rvacka, jindy prestrelka, ale bohuzel se neda rict, ze by tu byl nejakej vyraznej tah na branu a finale je vylozene odflakly. Na druhou stranu, pokud je film skutecne podle skutecnejch udalosti, tvurci meli asi krapet svazany ruce. Proc teda vlastne 4*? Jednoduse proto, ze se na to prijemne kouka a tech necelejch 120 minut jsem se i pres nejaky ty vytky bavil.(29.12.2012)

Po čas filmu jsem si celou dobu říkal.. O čem to vlastně je? Hardy je opět drsnák, jako Vždy.. Sem tam se objevila brutální scéna.. ALe celkový Dojem z filmu je zcela průměrný.. Je i dosti vyčerpávající přes tu dlouhou stopáž.. Záporáka, nicméně chválím.. Ale co se týče Konverzaček tak letošně u mně vyhrál Killer Joe !(17.11.2012)

Když nad tím tak přemýšlím, tak Lawless mají teď v ČR zřejmě nejoriginálnější propagaci vůbec. Kdy jindy vyrazit do kina na film o prohibici, než v době skutečné prohibice.(16.9.2012)