Země bez zákona

Zem bez zákona

Lawless

Krimi / Drama

USA, 2012, 111 min

Právě dnes v republice skočila ta směšná náhražka takzvané prohibice. A podle mě není lepší film, kterým tuhle slavnou kapitolu uzavřít. Pálenka v zavařovačkách od bratří Bodurantů vás mohla oslepit už tehdy. Hardy je zase jednou až legendárně boží ("Hmh..."), Shia kráčí v kariéře co nejdál od velkých robotů a nebojím se říct, že tím nejlepším možným směrem, Guy Pearce je nechutně slizká svině, Oldman po čertech stylový a Jessica Chastain okouzlující. Hillcoat skvěle vrství příběh i dobovou atmosféru a dává do toho tu správnou syrovost. Boxer se oficiálně stává nejoblíbenější zbraní letošního roku. Cave doručil parádní scénář i výbornou hudbu... prostě film který zahřeje u srdíčka.(27.9.2012)

Obrovský ohlas na MFF Karlovy Vary ? To aký musel byť odpad ten zvyšok ? :) Úplne obyčajný gangsterský príbeh, kde sú dve skupiny rozdelené do dvoch táborov. V tomto filme "dobrí" boli nesmrteľní burani zo Zapadákova a tí "zl" boli hnusní odporní, skorumpovaní zástupcovia štátnej moci. Nie, tento film mi nesadol ... 3***(28.10.2014)

,,NENÍ TO NÁSILÍ, CO DĚLÁ CHLAPA CHLAPEM. ALE TO, KAM AŽ JE PŘIPRAVEN ZAJÍT“….. /// Časy prohibice na vesnici se nesou v jiným duchu než ve městech. Rodinnej biznis bratrů Bondurantů postavenej na chlastu se s narůstající korupcí začíná kapku srát. Film není žádná růžová (ani oranžová pičo) knihovna pro navoněný slečinky, který přišly slintat na Šiju, ale DRSNEJ SVĚT PRO DRSNÝ CHLAPY, takže si na svý přijdou spíš hrubší povahy. Příběh plnej záporáků (G.Pearce je aspirant na titul hajzl roku!) totiž šíří převážně negativní náladu. Skoro furt mě sžírá nepříjemnej pocit, že se všechno posere ještě víc a že to vodserou ty nevinní. Jo, ten příběh je k nasrání, ale bohužel je to super filmařina. Proč bohužel? Páč jinak bych ty 4* nikdy nedal! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Čumím jen na filmy podle skutečných událostí a knihu ,,The Wettest County in the World“, kterou napsal v roce 2008 Matt Bondurant číst nebudu. 2.) Věřím, že bych dokázal ujít 20 mil s uříznou hlavou. 3.) Zjistím, jak vypadá chlap, o kterým se říká, že nemá koule. 4.) Thx za titule ,,-OverLord-„ a ,,Thorn“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ **(19.11.2012)

Na Lawless jsem se opravdu těšil. Už začínám znít jako ohraná deska, ale když máte parádní obsazení a trailery vypadají slibně, není taky důvod se netěšit, speciálně na film, který vypadal, že vzkřísí pojem "gangsterka". Bohužel, nedopadlo to. Neříkám, že tohle je špatný snímek, to ne. Je jen průměrný, nemá to žádné tempo a námět je trestuhodně promrhaný, speciálně s takovýmto obsazením. Ne, tohle měl natočit Scorsese nebo De Palma, kteří pro tento žánr mají ten správný cit. Pak by se z tohoto filmu nestalo to, čím je - průměrným filmem, na který si po pár týdnech sotva vzpomenete. Zklamání. 50 %.(26.6.2013)

• xxmartinxx

Schematický upachtěný nesmysl. Když se na plátně objevila Mia s kolouškem v náručí, už mi to nepřišlo ani vtipné. Tohle je sotva na tři hvězdy (a po uležení kašlu i na ně). Shiovy psí oči iritují po pěti minutách a Hardymu jeho roli žeru, jen pokud jde o záměrnou parodii Banea. Tahle přeplácaná a přitom nudná gangsterka si nezaslouží větší pozornost.(10.9.2012)

• - Forrest Bondurant měl být o něco štíhlejší, ale jeho představitel Tom Hardy musel během natáčení filmu Temný rytíř povstal (2012), který byl uveden ve stejném roce, nabrat svalovou hmotu. (R´Hell)

• - Zhruba v 22. minutě filmu, kdy Howard (Jason Clarke) rozcuchá vlasy Jackovi (Shia LaBeouf), je možné si všimnout chybného střihu. Nejdříve si Jack uhladí vlasy, ale v dalším scéně je má rozcuchané, načež je má opět uhlazené. Navíc se ve stejných scénách mění i jeho láhev. Nejdříve je zavřená, v další scéně pak otevřená. (masekjc)

• - Tento film o prohibícii sa paradoxne dostal do kín v Českej Republike práve vtedy, keď aj tam trval niekoľkodňový zákaz predaja alkoholu. Dôvody však boli oveľa menej prozaické, pančovanie a jedovatý metyl v liehovinách. (HelenOfTroy)