Země bez zákona

Zem bez zákona

Lawless

Krimi / Drama

USA, 2012, 111 min

V době kdy už Shia nesbírá kousky kovošrotu pro lokální sběrny, kdy mu Primeros nepomáhá zachránit prdel, když se zlé vlaky od Českých Dráh snaží ovládnout svět, se pouští do nelítostného boje o kapku alkoholu. Tom má Hadry je nejvynikajícím hercem, který kdy obýval tuhle planetu a s každým mohutným výstřikem jeho krve se mi zvedal adrenalin v krvi. Už jsem si chystal tužku a papír, že napíšu otevřený dopis tvůrcům. No, nakonec jsem zůstal o pouhých asi 16 řádků a film jsem dokoukal s cukrem ve sklenici. Kam se hrabe Tarantino se svou gangsterskou westernovkou, či co to bylo. Tohle bylo asi tak 16,538x lepší a dalo se na to koukat aníž bych musel 3x okupovat hajzl. Film mě tak silně inspiroval, že teď když už máme po prohibici i my, tak si jdu vypálit nějakou tu kořálku na hajzl! PS:. Ti, kteří neví o čem se v tom filmu jednalo, tak vás poprosím o to, abyste prodali televizi, počítač, koupili si nějaké knihy, soukromé doučování a trošku nabrali toho inteligenčního kvókcientu!(5.2.2013)

Čtyři hvězdy, ale musím přiznat, že váhám.. herci ne vždy mají co hrát, scénář ne vždy ví, co chce vyprávět!! Syrový gangsterský biják, který bez okolků fandí těm, kteří jsou na špatné straně zákona, který tu ale představuje jen nějaký umolousaný kus papíru. Tři bratři tu bez větších obtíží bohatnou z ilegální palírny, kterou si zřídili kdesi v lesích jižanské Virginie. Jsou to až moc samozřejmí sympaťáci, kterým staví tvůrci do cesty jen beztvaré mouly, takže jejich případné trable jsou uhlazeně neškodné a i poměrně nevzrušivé. Tedy až do té doby, než se na scéně objeví Guy Pearce s až klaunským rozměrem. Nějaké vzrušení může divák očekávat i od příběhu Shii LaBeoufa, jenž se snaží své tvrďácké bratry přesvědčit, že i on na kšeft už má koule, nebo linie tichého Toma Hardyho, jehož postava se alespoň „někam“ posouvá. Škoda, že v tom nakonec zůstane sám, protože LaBeouf coby vnitřně nezralé ucho začne velmi brzy prudit. Žádný přesah nebo ambice tahle Země bez zákona s neobjevným vyzněním jednoduše nemá, přesto se na ní dobře dívá a u mixážního pultu nestál úplný nováček!! Prostě tři až čtyři, stačí si vybrat!!(7.12.2012)

Na Lawless jsem se opravdu těšil. Už začínám znít jako ohraná deska, ale když máte parádní obsazení a trailery vypadají slibně, není taky důvod se netěšit, speciálně na film, který vypadal, že vzkřísí pojem "gangsterka". Bohužel, nedopadlo to. Neříkám, že tohle je špatný snímek, to ne. Je jen průměrný, nemá to žádné tempo a námět je trestuhodně promrhaný, speciálně s takovýmto obsazením. Ne, tohle měl natočit Scorsese nebo De Palma, kteří pro tento žánr mají ten správný cit. Pak by se z tohoto filmu nestalo to, čím je - průměrným filmem, na který si po pár týdnech sotva vzpomenete. Zklamání. 50 %.(26.6.2013)

TAk jsem si zas jednou smlsnul na filmu.... :-) Guy Pearce je slizký, tfuj tajksl...(11.5.2013)

Prekvapivo bez šťavy. Niekedy v polovici som si uvedomil, že ma to vlastne nebaví, že ma postavy nijako neoslovujú a že scenár je ako nasekaný podľa príručky. Emócie nulové a nič tam nerezonuje "v podhubí". Sem-tam trocha násilia a snaživý Shia, nič viac. Dokonca ani Tomovi som tentokrát tie drsné pohľady spod strechy klobúka akosi neveril. Už na druhý deň cítim, ako to vyprcháva. Sklamanie.(31.10.2012)

• - Forrest Bondurant měl být o něco štíhlejší, ale jeho představitel Tom Hardy musel během natáčení filmu Temný rytíř povstal (2012), který byl uveden ve stejném roce, nabrat svalovou hmotu. (R´Hell)

• - Ve filmu se Jack (Shia LaBeouf) chlubí autorádiem, které však v době, do které je snímek situován, neexistovalo. Autorádia obecně již existovala, ale nemohlo po zapnutí ihned začít hrát. Muselo se jednat o rádio elektronkové, kterým zahřátí chvíli trvá. (Lucasion)

• - Zhruba v 22. minutě filmu, kdy Howard (Jason Clarke) rozcuchá vlasy Jackovi (Shia LaBeouf), je možné si všimnout chybného střihu. Nejdříve si Jack uhladí vlasy, ale v dalším scéně je má rozcuchané, načež je má opět uhlazené. Navíc se ve stejných scénách mění i jeho láhev. Nejdříve je zavřená, v další scéně pak otevřená. (masekjc)