Jedné páteční noci v dubnu 2003 se 26-letý Aron Ralston vydal do Utahu, aby zde strávil víkend lezením po odlehlých skalách národního parku Canyonlands. O šest dnů později se znenadání zjevil v civilizaci, bohatší o neuvěřitelný příběh a chudší o pravou ruku. Ralston (James Franco) přežil 127 trýznivých hodin v divočině s rukou přiskřípnutou ohromným kamenem, s malým množstvím jídla a jen několika kapkami vody. Bojoval s přírodou i vlastními démony a vyhrál. Dokázal, že má potřebnou sílu na to, aby se vyprostil z 20 metrů hluboké propasti a zraněný ušel více než 10 kilometrů než konečně najde záchranu. Jen díky neuvěřitelné statečnosti unikl jisté smrti. (oficiální text distributora)

MrPierc

Doba vyjádřená v názvu filmu představuje tu nudu, která se stane ze sledování tohoto "dramatu". Velice zábavné do doby, než zapadne ruka do pasti. Následuje sestřih pokusů o záchranu. Místo, aby režisér vytvořil Drama s velkým D, dává do dramatické scény pozitivní písničku, která se tam vůbec nehodí = Lovely Day - Bill Withers. Míchání zážitků, rodinných vzpomínek a nesmyslných vidin (které nemůžete mít ani po LSD) podkopává celému filmu nohy. Autentičnost zmizí a příběh je nakonec pouze o tom jednom. Uříznutí ruky nemůže být překvapením, protože všechna média nás okradla o překvapení. Všude museli řvát, že film je právě o tom. Co se stalo s Boylem, když musí konec cenzurovat či ho vyšperkovat. To už nedokáže natočit nic bez sentimentu, příkras a pozlátka? Viděl někdo z vás horor z 80. let? Asi ne, protože ten předčí zde prezentovaný (prý extrémní) zákrok. A ještě musí řezání zakrýt hudbou, aby to lidi rozdýchali? Škoda, že to nedostal jiný režisér, mohl to být zážitek. Tohle je stejný typ selhání jako u Milionáře z chatrče. ()

Streeper

James Franco je skvělý herec, ale tohle bylo nudné. Některé scény vážně za to stálo a musím říct, že to muselo být vážně hodně těžké, hlavně pro Franca psychicky, aby se vložil do té postavy, ale nebylo to ono. Filmy, kde je jen jeden hlavní představitel a odehrává se to na jednom místě moc nemusím, to by to muselo být vážně hodně dobré, ale tohle byla nuda. ()

Kwaichi

Tento príbeh by mohol byť odstrašujúci príklad pre turistov - samotárov. Páčilo sa mi ako to bolo spracované, v celom filme sa prakticky po celú bodu nič neudialo (až na tú jednu udalosť), ale bolo to napínavé od začiatku až do konca. Príjemný soundtrack, dobrý strih a kamera tvoria spolu skvelý film, ktorý sa oplatí vidieť. ()

Wladi.mir

Je to obyčejný film se skutečným příběhem, který se snaží dostat diváka především emocemi. Ta bezmocnost je tu hodně silná záležitost, kterou zlehčují vtipné scény. Pak se mi tu líbil ten myšlenkový tok. Je to samotář, sobec, snílek a přemítá si své chyby (to mě dojalo a dostalo). Zkrátka a dobře neuveřitelný příběh a hodně drsný film. Čtyři hvězdičky jsou zde maximum, na pět to prostě nemá a ani mít nemůže. ()

JohnRambo

Brilliant. Wonderful. Amazing. 100% Dnes mám šťastie na samé exkluzívne kúsky. Herecká a režisérska show podaná na sto percent. Oprávnená účasť v nomináciách na Oscara. ()

Amroth666

Boyleovská kontrastová lahůdka. Ve třech rokách natočil dva vysoce kvalitní a dojemné filmy, které se mohou pyšnit výbornými konci a skvělým prostředím. Když se Indické slamy seskupily, tak jsem si řekl, že by to chtělo něco, kde by bylo málo lidí a hodně napětí. To se mi přesně vyplnilo. Příběh o jednom člověku, kterému postupem času radí hlava - začalo to odstrkováním kamene(marné), pokračovalo to ruční prací s nožíkem(marné) , aby se kámen uvolnil, pak se naskytla naděje, která brzy uhasla a sice (Sen), že voda všechno smete a Aron bude zachráněn. Postupem času Aronovi došlo, že nebude jiná možnost, než si ruku tím tupým nožem uříznout. Touha po loku vody. Ještě jsem neviděl větší chtivost v podaní herce. V Komentáři na novinku Buried jsem řekl, že si ještě počkám na 127 hodin. Čekání se vyplatilo. 127 hodin jak po technické stránce, tak po vynalézavé stránce lepší než Buried a v tomhle Buried jasně převálcoval. Nápad podobný příběh ale u 127 hodin napínavější. Jaké rozdíly byly v Buried a právě ve 127 hodin? Buried se dopustil základní školácké chyby se vzduchem v rakvi. Tady nebylo co pokazit, protože vzduch byl. Když se zaměřím na detaily, tak ve 127 hodin neměl Aron Ralston žádné urputné a přehnané modřiny, což je naprosto v pořádku. Žádné chyby, prostě žádné chyby ten film neměl. Příběh se zaměřil na lidskou mysl, jak člověk v těžkých chvílích(dnech) uvažuje. Tenhle film zvládl i hudební podstatu. Co ale nezvládl konkrétně po mně nesympatický herec James Franco byl jeho výkon v těžkých chvílých. Na tomhle by už konečně mohl Boyle zapracovat, na výběru herců, protože zatím mi herci v jeho filmech (skoro) vždycky skazili plán na pět hvězd. 127ti sedmi hodinám dám také čtyři hvězdy, protože si ještě k mému názoru na herce dopisuji i to, že tohle není nejlepší Boyleho film. Sice to pár rivalů u mých udělovaných oskarech nepřekoná, ale tenhle film mi zpříjemnil ráno u snídaně a co chtěl prosadit, ta také prosadil. ____ OST 5/5 - http://www.youtube.com/watch?v=zKR162QJ_K4 ____ ()

TomikZlesa

Říká se.."z hovna bič neupleteš" ale Danny zřejmě chodil na kurzy pletení a u kritiků si ted asi hodne polepšil, u mě jen potvrdil že je nadprůmerný režisér. ()

starbrejkr

Samozřejmě, zfilmování takového příběhu je vždycky tak trochu sázkou na jistotu a moc se tam nedá zkazit. Je ale sakra těžké tam přidat taky něco navíc. A to se Danny Boylemu povedlo a v mých očích za sebou 127 hodin nechalo daleko Chatrčníka.....Zůstala tady ta barevnost a hravost kamery zejména ve flashbackových momentech, které v tomto filmu mají svůj vlastní význam už jen proto, že jsou v podstatě jedinými chvílemi, kdy se tu mluví. Co samozřejmě musím na filmu vystihnout, to je odvaha a naturalismus, které se tu rozhodně nebáli a zkrátka tu je zobrazeno bez okolků vše, co je člověk nucen podstoupit, kdy chce skutečně přežít. James Franco to taky neměl jednoduché a jestli jsem ho doteď měl zapsaného jako hezouna slizouna ze Spidermana nebo teplouše z Milka, asi už těžko se mi vymaže z paměti jako Aron Ralston.....Ač tedy Oscara přeji stále spíše Černé labuti, kdyby skončil zde, taky bych se nezlobil. ()

Crawler-D

Když Jamal Malik vyhrál indickou verzi Chcete být milionářem a dal se po letech dohromady se svojí životní láskou, byl to dle interpretace filmu osud. Tentokrát se Boyle opět nechává zmámit vidinou, že máme svůj osud, a tak se pustil do zfilmování skutečného příběhu Arona Ralstona.Osamění hraje hlavní roli. Jeví se však nanejvýš nešťastně, jak tuto náladu Danny Boyle rámcuje. Zapracoval do filmu totiž kontrast mezi civilizací zahlcenou lidmi, respektive místy, na nichž se tvoří až masové davy, a opuštěnou scenérií, na níž se odehrává Aronův boj o život. Jednak kdyby všude byly takové davy lidí, Země by byla o kousek nesnesitelnější než dnes, jednak Aron nepotřebuje spousty lidí, stačil by mu jeden. Celkově však nelze z Boylova vyprávěcího minimalismu mít radost. Po formální stránce jede jako ďábel a zvlášť vrcholné scény Francova osvobozování z kamenné pasti jsou zpracovány s jeho nezaměnitelným epileptickým způsobem, který scénu elektrizuje až k fyzickému nepohodlí samotného diváka. Ovšem nezapře, že se ve filmu nic neděje. Nespasí to ani mnohé detaily na mravence, ještěrky, bezpředmětné vzpomínky na neznámou dívku, jejíž role je matná, postupně se objevující vidiny, které nedosahují absurdity Ježíše s plastovou flaškou vody ve WTC, ale k hranici kýčovitosti se jimi Boyle blíží jistěji než k dalšímu oscarovému ocenění. ()

vykur!

You know, I've been thinking. Everything is... just comes together. It's me. I chose this. I chose all this. This rock... this rock has been waiting for me my entire life. It's entire life, ever since it was a bit of meteorite a million, billion years ago. In space. It's been waiting, to come here. Right, right here. I've been moving towards it my entire life. The minute I was born, every breath that I've taken, every action has been leading me to this crack on the out surface. ()

DruidKarel

1061. hodnocený film: Tak až v tomhle filmu jsem objevil hereckej um Jamese Franca. Skvěle zahrál roli muže, který zápasí s přírodou o svůj holý život. Opravdu brutálně pak na mě zapůsobila scéna, kdy si pro záchranu sebe samého musel amputovat část ruky. Strašná představa... Čeho si ale opravdu budu na tomto filmu dlouho cenit je, že s výjimkou pár chvil, kdy se ve snímku mihly vedlejší postavy, si autoři vystačili pouze s Jamesem Francem. Velké mistrovství. 5* je proto ode mě jasných a mohu film jenom doporučit. 5* ()

laik_60

Bol Aron hrdina ? Nebol ? V skutku mu nemožno odoprieť odvahu. A vo filme bol aj FRAJER.. Filmovy scenar z Arona troška do hrdinskej podoby pridal popisuje ho ako chalana frajera, vyžívajúceho sa vo freestyloch. Či v skutočnosti mal Aaron canon kameru so sebou so super baterkami co vydržia 127 hodín, k tomu ešte foťák ... a či si dokázal robiť v čase krátenia chvíle nejaké "reportáže z kaňonu" .... to neviem. Celý film však evokoval otázku . AKO BY SOM SA ZACHOVAL JA ???? Dokázal by som si odrezať ruku .. teda najskôr dolámať a potom odrezať ???? (mimochodom myslím že to bol scenáristické "vylepšenie". Pri zásahu takým kameňom, pochybujem, že ta ruka nebola dolámaná, ak nie rozdrvená.). Aké zúfalstvo a bezmocnosť by ma k tomu donútila ? A ešte k tomu pravú ruku .. hernaist ... musel by som sa naučiť čúrať s ľavou (alebo po sediačky), podpisovať všeličo, šeky síce nie, lebo konto je v čudu, a na bežnom účte sú zriadene bankové karty, ale také iné čudesne a dôôôôôležitéé písomnosti .. hihi ... no neviem ... ale to by urcite nebo dôvod ruku neodrezať. Ja by som ju jednoducho neodrezal, lebo by som sa bal. A v tomto bol podľa skutočnosti Aaron nielen frajer ale predsa aj trochu hrdina. Preto dávam filmu 4b. Pozerám, že medzi hodnotiacimi sa dostali všetci moji obľúbenci, takže avizo tentokrát nedám, ale poďakujem neznamemu Fedrovi u ktorého som našiel slušný komentár tak slušný, až ma film definitívne zaujal a musel som ho vidieť. Ďakujem ()

dubinak

Boyle je rejža s velkým R a od zhlédnutí tohoto filmu je pro mě i James Franco hercem s velkým H, protože celý děj samozřejmě stojí jen a jen na jeho výkonu a neumím si představit, jak se do této role vžíval. Ovšem nechybí ani dokonalá boylovská kamera a také typický hudební doprovod. Když jsem fakt dostala chuť na film o jednom herci, 127 hours mi dal přesně to, co jsem potřebovala. Na zdárném konci a v srdceryvném finále za doprovodu ohlušující písně na mě tak šíleně dolehly emoce, že jsem bulela jako malý dítě. Ani si nevzpomínám, kdy mě něčí filmový osud takhle vzal. ()

C0r0ner

Ralston jako člověk na mě po celou dobu působil jako totální retard, což ale ani v nejmenším nesnižuje jeho odvahu, vůli a sílu osobnosti. Myslím si, že na jeho místě by to většina lidí vzdala a prostě umřela. A proto by o nich nebyl film. Jinak je to parádní one man show, kde Boyle dává Francovi opravdu hodně prostoru. A ten ho beze zbytku využívá. 85% ()

danecek24

68. Zlatý Glóbus za rok 2010 - nominace (3) - Nejlepší herec (drama) - James Franco, Nejlepší scénář - Simon Beaufoy, Danny Boyle, Nejlepší hudba - A. R. Rahman ()

U_S_O

A tak som sa na tento film tešil. Skutočný príbeh a dobrý trailer veľa sľubovali ale nakoniec z toho nič nebolo. Film sa vliekol a v podstate nič neponúkol. Pár svetlých momentov (a tým "pár" myslím presne dva - úžasná príroda a Aronov rozhovor v rádiu) tam bolo ale nič výnimočné. Od takýchto filmov očakávam zimomriavky, ktoré sa však nedostavili. (45%) Rada na záver: pozrite si trailer a ušetríte 90 minút času :) ()

Pajky3

Srovnání s Buried se přímo nabízí. Naneštěstí, protože mam radši Reynoldse. Zajímavá true story, která rychle utekla. Opět jeden z těch filmů co mi dokazuje mojí nicotnost. Tohle bych v životě nezvládnul. Asi jsem jeden z mála, ale pro mě byl Milionář lepší. I když nutno dodat, že práce s kamerou a sestříhání se mi líbila. ()

Dannysek4U

MOje poklona, z jakyho mala se da natocit nenudici hodne. Presto mi to ale prislo, ze Boyleova reziserska agresivita Franka trochu srazi. Netvrdim, ze je tam spatnej a netvrdim, ze by film soustredenej jen na nej fungoval... ale herecky z toho slo vymlatit jeste vic. One-man-show svadi k nezapomenutelnejm vykonum, ale tady si spis misto hlavniho hrdiny budu pamatovat celej film. Kazdopadne finale je velky maso. ()

Andre3000

Film který mě doslova psychicky vymačkal. Bezstarostný začátek, jaký navozoval pocity, jako třeba Into the wild. Člověk si pak říká, že by možná měl přehodnotit své priority. Od děje sem celkově věděl co očekávat. Ale nebylo to nudné, právě naopak velmi příjemně obohacené. Sny, představy, hovory do kamery, všechno do sebe hezky zapadalo. Co se konce týče, tak to byl nářez, fakt mě to dostalo. Víc takových filmů, které nevypráví o penězích, vraždách a podvodech. ()

Danny Boyle natočí Metuzaléma

Danny Boyle natočí Metuzaléma

16.05.2020

Režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, Steve Jobs) si vybral svůj příští projekt. Bude jím biblický příběh Metuzalém s Michaelem B. Jordanem (Black Panther, Creed) v hlavní roli. Scénář napsal… (více)

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (více)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání