Jedné páteční noci v dubnu 2003 se 26-letý Aron Ralston vydal do Utahu, aby zde strávil víkend lezením po odlehlých skalách národního parku Canyonlands. O šest dnů později se znenadání zjevil v civilizaci, bohatší o neuvěřitelný příběh a chudší o pravou ruku. Ralston (James Franco) přežil 127 trýznivých hodin v divočině s rukou přiskřípnutou ohromným kamenem, s malým množstvím jídla a jen několika kapkami vody. Bojoval s přírodou i vlastními démony a vyhrál. Dokázal, že má potřebnou sílu na to, aby se vyprostil z 20 metrů hluboké propasti a zraněný ušel více než 10 kilometrů než konečně najde záchranu. Jen díky neuvěřitelné statečnosti unikl jisté smrti. (oficiální text distributora)

J0hny5

Lepší než jsem čekal. Ten konec mě teda dostal, už jsem čekal, že se smíří se svým osudem a tak nějak to tak skončí. Ale to co následovalo bylo fakt hustý, tady je vidět jak je život vzácný a člověk udělá cokoliv aby přežil ( o to víc mě pak dostávají sračkoidní filmy kdy někdo chce spáchat sebevraždu kvůli banálnosti typu rozhod s holkou). James Franco tam celkem sedne. 85% ()

kusper

James Franco jen potvrzuje svou skvělou hereckou formu (Kvílení). Neuvěřitelná stísněnost první poloviny film se sice ztrácí ale i tak jde o zajímavý a nadprůměrný film. (K) ()

Flynn

Zajímavě natočený survival filmeček. Moc se mi líbil (ačkoli jsem kauzu o zaklíněném horolezci znal z doby, kdy se stala) a i výkon tradičního "fešáka" Jamese Franca mě mile překvapil a potěšil. Kamera a záběry přírody byly vynikající. Stejně tak zachycení psychického boje hlavního hrdiny. ()

agathon

Víte, o čem to je. Víte i jak to dopadne. Ale stejně mu držíte palce a přestože je to vlastně plné všech klišé podobně laděných filmů, tak Boylův epileptický styl vyprávění umí strhnout. Je sice pravda, že to vlastně vůbec není konzistentní spojení, ten minimalismus v příběhu a opulence formy, ale tak nějak je prostě jasné, že to Boyle zrovna takhle udělá a jinak by látka v jeho podání ani vypadat nemohla. Celé to na mě působilo jako snaha vysvětlit generaci iphonů a facebooku, že když někam jede, má říct mámě, kam. Nevím, jestli je to hodně, nebo málo, ale uteče to. ()

Wormboy

Nie tak klaustrofobicky, no remeselne vyrazne hodnotnejsi film ako "podobny" Buried s Ryanom Reynoldsom. Heroicky patetizmus, ktory Boyleovi excelentne vysiel v Slumdog Millionaire, mi bol teraz na pritaz. Zrejme je to aj mojim vztahom k postave, kde na jednej strane je mlady chalan, ktory toho v zivote presiel dost, aby sa dostal do kresla, v ktorom sedi a na druhej strane absolutne nezodpovedny dospelak celiaci situacii, do ktorej sa dostal vlastnym zavinenim. Boyle je vyborny reziser, obrazky su pekne, nie je to ani trosku hlupe...len to vsetko ide mimo mna. 3,5/5* ()

zette

Tak jak to Boyle umi, velmi dynamicky podane, skvele natocene a s vybornou hudbou... Cloveku film nedava prostor k nude. Velmi uveritelny herecky vykon Jamese Franca. Na tento film jsem se tesil dlouho, zklamany urcite nejsem, myslim si vsak, ze uz ho nikdy videt nechci. ()

pufina

127 hodin, i když předvedené v hodině a půl, mi přišlo zatraceně dlouhých. Příběhy podle skutečných událostí se většiny dotknou (nejsem vyjímkou), ale upřímně.. je to populární právě díky tomu. Vzpomínky na život Arona bylo chabé zpestření. Asi jsem barbar, ale tenhle film nijak moc neocením.. Je smutné, co se Aronovi stalo, ale takových věcí (a i horších) se dějou prakticky denně po celém světě, kdyby se rozhodl Aron natočit dokument o sobě, ocenila bych to rozhodně víc.. ()

Maty85

Co film od D. Boyla, to originální skvost. Asi jako jeden z mála režisérů má v současnosti životní formu. Někdo má možná tendenci srovnávat to s Buried, ale já bych to zase asi tak nebral. Todle je prostě jiný. ()

Riley

No to je borec !!!! Začátek s lagunou okouzlující, pak spadnul kámen a já si říkala, vážně se mám víc jak hodinu koukat, jak tam pět dní stojí s kamenem na ruce? :) Ze začátku jsem měla i párkrát tendenci film posunout na konec, ale jsem ráda, že jsem to neudělala a nechala se deptat, protože pak bych si ten působivej konec určitě tolik neužila. Až do konce jsem byla přesvědčena, že 4 hvězdičky jsou ideální, ale mě ten konec úplně dostal...počínaje tím nechutným uříznutím ruky až po ty vyděšený turisty - ten konec byl prostě pecka. To nemluvím o skvělým soundtracku a vůbec o tom, že bych nevěřila, že někdo dokáže natočit tak záživnou řekněme one-man show. 85% ()

Ketchi

Úžasné! Zřejmě nikdo jiný by nedokázal z jednoho herce, jedné lokace a půl druhé hodiny stopáže vytěžit tolik, co Danny Boyle. Po technické stránce naprosto dokonalý film. ()

papaJA21

Začátek je brilantní. Je jasné že se Boyle musel nějak vypořádat s tím, že se děj "zaklíní" po půl hodině na jednom místě. Popral se s tím odvážně, i když různé prostřihy do minulosti a halucinace, mě moc nebavily. ()

campix

Danny Boyle je výborným režisérem. To dokázal ať už Trainspottingem nebo Sunshine a Slumdog Milionire a dalším do sbírky je 127 hodin. Ve kterých zazářil James Franco a s výjimkou dvou slečen a několika mravenců si střihl celou hodinu a půl sám. Příběh je podle skutečné události, která se stala Aronu Ralstonovi v roce 2003 a to samo o sobě je zárukou silného děje. Bohužel musím přiznat že mé očekávání byli poněkud velké a i když se mi film opravdu líbil, tak nedosáhl očekávaných kvalit. Tudíž to 5 hvězd být nemůže a Oscar si troufám tvrdit, že také ne, i když střih a kamera byla výborná (mravenci, pití s hadičky). Konec velmi emotivní a dobře zvolený. ()

BoXBe

S hodnocením to zatím nebudu přehánět, když tak jej zreviduji až po letech. Dnes má 127 hodin příjemný švih, je místy díky černému humoru v ironických Ralstonových poznámkách hodně vtipný, ale místy samozřejmě naturalisticky působivý. Zítra může působit jako vydařenější bratr třeba Trosečníka nebo mnohem slabších Open water a té blbosti na té lanovce, na kterou jsem viděl trailer a stačilo mi to bohatě, ale nic víc, i kdyby toho plešouna z Los Angeles za zády měl. Osobně na tento filmový zážitek z kina určitě nezapomenu, bavil jsem se. U Boylea si nelze nevšimnout jak moc vnímá citlivost diváka na hudební podkres a má v tom v Rahmanovi silného spojence. Osobně si myslím, že mnoho filmových klasik vděčí za svou pozici právě hudebním skaldatelům, kteří buď přijdou s něčím originálním (Bourne, Piano, Requiem pro sen) anebo alespoň ty vábnější motivy zdatně kopírují. 127 hodin by bez hudby byly jako Ralston bez ruky :-) Zajímavým připomenutím je James Franco, který má potenciál strávit s diávkem 94 minut a nepřijít mu ani na vteřinu něčím protivný. To je slibné i do budoucna, kdy se uvidí, jestli Boyle naváže na nadstandardně úspěšnou sérii Sunshine-Milionář-127 hodin něčím stejně výživným nebo budeme muset vzpomínat na ty světlejší chvilky jeho tvorby a jestli to i samo o sobě nakonec nebude stačit :-) ()

blitzer

Po vydařeném Milionáři natočil Boyle další skvělý film, tentokrát ale z úplně jiného soudku. Téměř bez zbytečné omáčky, se jde hned na věc a přes hodinu sledujeme Aronovo trápení v úzké průrvě. I přesto, že se většina scén odehrává na jednom místě, se stále něco děje, takže pocit nudy tu rozhodně nehrozí. Navíc (jako každý survival) je to dost napínavé a konec je skoro až hororový (no, spíš velice reálně zprostředkovaný). Jamese Franka jsem vždy vnímal tak nějak neutrálně, ale jeho postava ve 127 hodin mi byla sympatická a myslím, že i skvěle zahraná. Co se mi taky hodně líbilo, byla kamera (kameramanovi bych přál Oscara) a zvuky (např. v momentě, kdy Aron provedl zásadní řez, se ozval dost nepříjemný zvuk, takže nervy neměl v tu chvíli pocuchané pouze hlavní hrdina, ale i divák). No a v neposlední řadě musím ocenit záběry nádherné krajiny utažských skal. PS: Docela by mě zajímalo, jak by v Aronově situaci postupoval Bear. Predpokládám, že podobně, ostatně ani to pití vlastní moči mu není cizí. ()

Ice123

Půlku filmu se můžete koukat na vážně krásný záběry, ale to je tak všechno, pak až téměř do konce nic moc a posledních 10min. naprosto neuvěřitlelně úžasných.... ke konci se vám chce zvracet, pak vás naplní beznaděj a strach a na úplný konec Vás to až skoro dojme.... přičemž, ale musíte vážně přetrpět nejdříve 4/5 filmu, jelikož když se kouknete jen na konec tak to úplně ztráci tu hloubku.... 80%. ()

SHI-SHA

127 hours je o třídu lepší než Into The Wild, ale stejně mi to celé přijde jen jako vaření kaše z vody. Ani nebudu prozrazovat zápletku (protože jí zná úplně každý), když řeknu že těch devadesát minut je o tom, jak si psychycky i fyzicky vyčerpaný chlápek uřízne ruku. Musím však uznat, že konec je maximálně dojemný. ()

Icefist

Je několik věcí, které filmu v mém hodnocení ubírají na kráse. 1) Věděl jsem jak to skončí. 2) K Aronu Ralstonovi nechovám žádné sympatie, do té situace se dostal jen a jen kvůli své blbosti. 3) Vzhledem k příběhu je pravděpodobné, že se někdy dostaví nuda, což se mi stalo. Na druhé straně Franco válí a i přes bod č. 3) musím říct, že režisér odvedl skvělou práci a popasoval se s natočením této události se ctí. Snímek, který stojí za to alespoň jednou vidět, ať už se vám nakonec bude líbit nebo ne. 80 % Oblíbená část- úterní natáčení na kameru ()

Danny Boyle natočí Metuzaléma

Danny Boyle natočí Metuzaléma

16.05.2020

Režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, Steve Jobs) si vybral svůj příští projekt. Bude jím biblický příběh Metuzalém s Michaelem B. Jordanem (Black Panther, Creed) v hlavní roli. Scénář napsal… (více)

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (více)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání