Jedné páteční noci v dubnu 2003 se 26-letý Aron Ralston vydal do Utahu, aby zde strávil víkend lezením po odlehlých skalách národního parku Canyonlands. O šest dnů později se znenadání zjevil v civilizaci, bohatší o neuvěřitelný příběh a chudší o pravou ruku. Ralston (James Franco) přežil 127 trýznivých hodin v divočině s rukou přiskřípnutou ohromným kamenem, s malým množstvím jídla a jen několika kapkami vody. Bojoval s přírodou i vlastními démony a vyhrál. Dokázal, že má potřebnou sílu na to, aby se vyprostil z 20 metrů hluboké propasti a zraněný ušel více než 10 kilometrů než konečně najde záchranu. Jen díky neuvěřitelné statečnosti unikl jisté smrti. (oficiální text distributora)

Biopler

Veľmi dobrý začiatok filmu, v ktorom mi len výber hudby moc nesedel. Franco je umný výber herca, ktorý vôbec neprehrával čo sa mohlo kľudne stať. Škoda len, že osudová scéna prišla už po 15 minútach. Boyle sa snažil robiť všetko možné, ale nepomohol mi dostať sa z istého ustrnutia. Filmy one-man-show sú vždy ťažké, ale pri takom Buried som bol napríklad oveľa viac vtiahnutý do deja a s hlavnou postavou to viac prežíval. ()

rukay

Film sám o sobě je spíš průměr, ale naprosto neuvěřitelným způsobem jej táhne nahoru samotný příběh. I když tedy kamera není úplně úžasná, někdy přímo nedýcháte. James Franco nepředvádí to nelepší co umí, byť je výkon kvalitní, a přesto někdy člověk podvědomě zatne zuby s ním. Já osobně bych sice trošičku ořezal psychedelické pasáže, ale i tak naprostá spokojenost 4**** a citelá stopa ve vzpomínkách. /Nakonec smekám i před Aronem Ralstonem jehož činy a jednání si člověk naplno uvědomí až když se nakonci objeví skutečně v titulcích. Ohromná síla vůle je mu vidět na očích - tohle je jeden z těch mála lidi, kterému bych věřil, že by dokázal cokoliv, když by musel. Neprosto nechápu zdejší zástupy idiotů, kteří píší, že si za to vlastně mohl sám, takže dobře mu tak./ ()

Ihuj

Danny Boyle je podle mě nejlepší režisér na světě. Jinak bych si film postavený na námětu takhle nevhodném pro zfilmování vůbec nepustil. Nejsou to divácké orgie, ale přesto je to vysoce koukatelné. A skoro zábavnější než podobné Into the wild, které tvůrce zdaleka tolik neomezovalo. U Into the wild jsem měl ovšem jako jeden z málo to štěstí nevědět, jak to dopadne, tady to bohužel nešlo. ()

tranquill

Skutečný příběh, ale především pro masochisty, některé pasáže nejsou vhodné pro slabší žaludky (a to se nejedná o horor). Stopáž mohla být kratší (poslední dobou mi to dost vadí...) a aspoň mně sledování kazilo to "reklamní" pojetí. ()

HenryIvan

Skvelé prechody kamier, skvelé prepínanie medzi prežívaním v kaňone, minulosťou a halucináciami, skvelá hudba, skvelé prostredie, skvelá réžia Dannyho Boyla, no a skvelý James Franco. Absolútne zaslúžená nominácia na Oscara pre Jamesa, ktorý je nie len skvelým komikom, ale aj dramatickým hercom, čo potvrdzuje dlhé roky. 90 %. ()

Hpatrik

Výborné téměř ve všech směrech! Způsob jakým Boyle na diváka dokáže přenášet emoce skrz filmové médium je obdivuhodná. Možná je malinko škoda, že je sám název je v podstatě velký spoiler. Závěr by mohl být mnohem nervydrásající zážitek, kdybych nevěděl jak to dopadne.. ()

Vabr

Buď jsem přehlcen filmy odehrávajícími se na jednom místě, a nebo tento neměl natolik vybudované a rozjeté dramatické prvky, aby mě zasáhl. 127 hodin jakmile začne, upoutá svou super výpravou, hezkými střihy, kompozicí, úhly a hrdinou, který je komikem o sto šest, což později vyústí v to, že se mi ho v jeho svízelné situaci bohužel nezželelo, neboť ho nedokážu vnímat jako uvězněného člověka, kterého dost možná čeká smrt. To je taktéž hlavním důvodem, proč u mě film tolik neobstál. Neodkázal jsem s jeho charakterními rysy sdílet trápení, a tak pro mě i jeho představy a bludy byly pouhým audiovizuálním vjemem, které se mě nikterak nedotýkaly. Až k závěru mě film nakopne velice nepříjemnou procedurou a rozhodnutím, co bylo ztvárněno uvěřitelně bolestně, ale jinak znám mnohem záživnější snímky odehrávající se na jednom místě. Vyhodnocení: Reálný případ musel být tedy jedno nepředstavitelné peklo ()

FeriusParfax

Absolutně svkěle hrající James Franco, kterej je fakt sekáč. Celou stopáž koukáte vlastně jen na chlapa, jak stojí a ruku má zaklíněnou v balvanu. Ale i přesto jsem se vůbec nenudila, celou dobu mě to bavilo a film mě do sebe vtáhnul. Několikrát jsem se i dost pobavila a zasmála. Konečná scéna, kdy si konečně tu ruku uřízne je opravdu lahůdka. Jednak to Franco hraje hrozně přesvědčivě a jednak je to skvěle udělané. Kamera a hudba u této scény byly tak perfektní, že jsem téměř cítila tu bolest, když si přeřezával nervy. ()

CliffLee

Příběh muže, který si zaslouží víc hvězdiček než najdeme v hodnocení tohoto filmu. Boyle zvládá perfektně první a třetí třetinu filmu, v čemž mu hodně pomáhá skvělý Franco, výtečná hudba, kamera a střih. Jen ta střední část i přes výborného Franca je spíše flashbacky natahované na to jak, než co (to totiž většinou víme). I tak Je 127 hodin velmi kvalitní dobrodružné drama, kde všichni uspěli na jak nejvíce to šlo... 9/10 ()

Kofolacik

Film relativne podobny spolu s Buried, ale oba filmy sa vydali uplne inym smerom, 127 Hours tazi z Jamesa Franca, z velmi kvalitnej filmarciny a neskutocneho pribehu... a to je oproti Buried asi ta najvacsia zbran, zatial co Buried je urcite fresh a plny zaujimavych napadov, stale jeto len fiction. Boyle to mal urcite tazsie, hoci mal trocha viac priestoru, musel sa drzat skutocnych udalosti...127 Hours je kvalitne spracovany, zahrany, ma lepsiu hudbu a ma hlavne dojimavejsiu hlbku nez Buried. James Franco bol dobra volba, maloktory herec na vas dokaze preniest pocity tak ako Franco v tomto filme... Po zhodnoteni onych faktorov, davam 127 HOURS o trocha viac, hoci bol Buried mozno napinavejsi zaizitok... 8.5/10 ()

zberatel

Vynikajuca kamera, strih a presvedcivy Franco v skutocnom pribehu. Ziadnemu amaterskemu horolezcovi ani inemu dobrodruhovi by sa nemohlo podarit to co hlavnemu hrdinovi. Pud sebazachovy samotny rozhodne nesaci. Nech su kosti akokolvek krehke ci tvrde, nemozte si len tak odrezat ruku bez zakladnej znalosti fungovania ludskeho tela. Velka poklona Aronovi a sile jeho ducha. ()

Laborant

Po stránce stylizace jsou v příběhu jasně vidět Boylovy prvky, které samozřejmě oceňuji ale pouze a díky podpoře Jamese Franka, se kterým se příběh v dramatičnosti prožívá. A právě v těchto dramatických scénách je třeba vyzdvyhnout tragikomické polohy, ve kterých si Franko pohrává s lidskou myslí a možným uvažováním v kritických situacích. ()

mudvayner

Neubráním se srovnání s nedávno viděným Buried - žánrově podobné filmy, avšak oba svým způsobem odlišné. 127 Hours nám naservíroval psychologické změny hlavního hrdiny, což jedině oceňuji. A i když jsem příběh znal a věděl, jak to dopadne, držel jsem hlavnímu hrdinovi palce do posledního okamžiku a napětí bylo skutečně hutné. Dalším plusem je barevnost filmu, názorně kontrastující krásu přírody s její nebezpečností a zrádností. Stopáž filmu je tak akorát, i když jsou zde opačné názory. ()

Lasombra

Nechci filmy srovnávat, ale tento mi přišel shodou okolností velice podobný In to the wild. A taky tak příjemný a realistický. A na tu ruku, jsem se opravdu nemohla dívat.. výborné! ()

Baron Noktur

Z počiatku som bol dosť prekvapený, čakal som totiž niečo také ako Into The Wild, no dostalo sa mi moderného pojatia réžie s dokonca až videoklipovými strihmi. James Franco je skvelý. Film má gradáciu, nepostráda napätie ani humor. Čerešničkou na torte je vynikajúcich posledných 10 minút, kedy vás zbesilé tempo miešané s gradovanou a geniálne dynamickou hudbou priková k sedadlám. Vtedy som ani nedýchal. Film má chybky, ako občasné klišé ale ako celok funguje výborne! 80% ()

Camarro14

Co "Buried" chybělo, má "127 Hours" habaděj - kvalitní scénář, technické hrátky či videoklipovitý look. Oproti "Buried" jsem se po celý film nenudil (ovšem kratší by to klidně být mohlo) a to jen díky Boylemu a perfektnímu Francovi, kteří se rvou s každou další minutou, kterou musejí strávit ve "společnosti" osudného balvanu. Btw.: Scénu s děťátkem, při závěrečném happy-endu, si Boyle mohl odpustit - ovšem po "Milionáři z chatrče" se tomu vůbec nedivím! ()

Mikule

Neveril jsem tomu, ze tenhle snimek muze nekoho bavit tech 90 minut. Rikal jsem si, ze je to tak mozna na zajimavy 40 minutovy dokument. Ale dostal jsem opak. Poutavy pribeh, k tomu vyborne zvolena hudba. Danny Boyle z tyhle story vytriskal maximum, co mohl. ()

matt85

Danny Boyle+James Franco+neuvěřitelný, pravdivý příběh o jednom nevídaném muži=strhující zážitek. Žádná nuda, ale každá minuta napěchovaná emocemi... Excelentní. ()

sehe

127 hodín začína skvelým soundtrackom,pokračuje bezstarostným výletom 26 ročného samotárskeho horolezca po krásnej krajine Utahu, a potom stačí moment(osudový balvan),aby išlo už len o prežitie v divokej prírode.Danny Boyle dokázal naozaj pútavo sfilmovať skutočný príbeh Arona Ralstona pomocou skvelej kamery s rýchlymi strihmi,delením obrazu,halucináciami a výbornou hudbou nás dovedie až k tomu drastickému záveru.Prežívala som to spolu s Jamesom Francom.Podal presvedčivý výkon.Dobrá práca Dannyho Boyla a Jamese Franca.Po vzhliadnutí na veľkom plátne, upravujem na 5*.Je to naozaj niečo nové,povznášajúce,očisťujúce. ()

Danny Boyle natočí Metuzaléma

Danny Boyle natočí Metuzaléma

16.05.2020

Režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, Steve Jobs) si vybral svůj příští projekt. Bude jím biblický příběh Metuzalém s Michaelem B. Jordanem (Black Panther, Creed) v hlavní roli. Scénář napsal… (více)

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (více)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání