Jedné páteční noci v dubnu 2003 se 26-letý Aron Ralston vydal do Utahu, aby zde strávil víkend lezením po odlehlých skalách národního parku Canyonlands. O šest dnů později se znenadání zjevil v civilizaci, bohatší o neuvěřitelný příběh a chudší o pravou ruku. Ralston (James Franco) přežil 127 trýznivých hodin v divočině s rukou přiskřípnutou ohromným kamenem, s malým množstvím jídla a jen několika kapkami vody. Bojoval s přírodou i vlastními démony a vyhrál. Dokázal, že má potřebnou sílu na to, aby se vyprostil z 20 metrů hluboké propasti a zraněný ušel více než 10 kilometrů než konečně najde záchranu. Jen díky neuvěřitelné statečnosti unikl jisté smrti. (oficiální text distributora)

MeaCulpa

Boyle má neuvěřitelné množství nápadů a chtěl bych vidět jak by zvládl opravdu velkou a ambiciozní látku. 127 hodin má hlavní problém v tom, že víte jak dopadne a celou dobu čekáte na vysvobození. Franco překvapil, soundtrack příjemný, výborný střih, ale nemůžu se zbavit pocitu, že by to šlo klidně o půl hodiny zkrátit a nic by se nestalo. ()

Kroup4

James Franco to zvládl na jedničku a D.Boyle to natočil tak aby si nějakou tu plešatou sošku zas odnesl.To že se mi líbí víc když točil stylem Trainspotting neznamená ,že tenhle film není dobrej.Je skvělej,protože má za sebou skutečný příběh o neuvěřitelné touze přežít. Způsob jakým to Boyle zachytil je velice efektivní a drží diváka v napětí, ikdyž všichni víme jak to dopadne.Určitě to nebylo lehké natočit, aby se lidi v kinech hodinu a půl nenudili. Já se nenudil a skvěle si to užil. ()

Respex

Natočit příběh, který je všeobecně známý, je vždy složité. Zde se k celému problému přidal i fakt, že vše je postaveno na jedné postavě. Své herecké profese se James Franco zhostit s grácií, za kterou by v jiných letech mohl dostat i oscara. Danny Boyle je režisérem, které netočí průměrné snímky a dokáže se vyvarovat rutině. Ta by tento snímek poslala do propadliště filmových dějin. Celý film má drive a myslím, že stopáž je relativně vychytaná. Bál jsem se, že film bude prošpikován pohledy do minulosti a zbytečným moralizováním. Nakonec jsem dostal hlavně to co jsem chtěl - boj člověka o holý život. Za mě 4*. V podstatě velmi milé překvapení. ()

jda23

Franco je skureny skoro cely film, tentokrat s uspechom, Dannyho obrazkove listovanie a dalsi magor v kralovstve magorov sa zasekne v skale bez nejakych skvelych vyhliadok na prezitie. Nenudil som sa, ale nic viac k tomu. Dost mi zalezalo na tom, ako to skonci, co nebola pointa. Scena s moderatorom a OST. ()

Withree

Neuvěřitelný příběh horolezce, který uvízl v propasti na 127 hodin a přežil. Film se převážně soustředí právě na Jamese Franca, jakožto titulního hrdinu, na jeho starosti a postupem času na jeho vzpomínky, predikce a strašidelné představy. James Franco je opravdu obdivuhodný a je to taková velká zkouška jeho hereckého repertoáru (U mne vévodí hlavně pasáž s Talk-show). Ovšem nedá se říct, že bych si Franca v té roli zamiloval, v letošním roce mě přecijen Firth bral více. Danny Boyle udělal, jak se patří, kvalitní práci. Film samotný dosáhne vrcholu u intenzivní scény "cut-off", ze které běží mráz po zádech, a poté u následující záchraně. Sečteno, podtrženo 4*. ()

mvukotic

Naozaj ocenujem Boylovu snahu z podobneho nametu vytrieskat 90 minut filmu, no chcelo by to nieco viac. Napriek tomu, ze film pekne ubehol, herecky vykon hlavneho hrdinu mi imponoval a vobec som sa nenudil, nieco mi pri tejto snimke chyba. Nieco, neviem definovat, co. Nieco, co by so mnou zatriaslo, nieco, co by ma donutilo, rozmyslat o nej aj na druhy, treti den atd. Bohuzial sugestivne naturalisticke zabery a aronovo filozoficke kajanie sa v deliriu na mna nezaposobilo. Kvalitna nadpriemerna snimka, no na dokonaly zazitok nestaci. 7/10 ()

tančísvlky

Z takého scenára vykresliť tento výsledok , tak to je neuveriteľné . Danny Boyle je majster nad majstrov . V obrazovom stvárnení je už teraz ťažko prekonateľný . Kameramansky a obrazovo dych berúce . Je to len logické pokračovanie jeho fantastickej tvorby liet nedávno minulých / milionar z chatrče , sunshine /. Obrovský favorit na tohtoročných oskarov , držím tomuto filmu palce . James Franco je už tiež veľmi vysoko v mužskom pelotóne hercov . Skutočne veľmi dobrý film ... ()

LukyLago

Když jsem slyšel o námětu na 127 hodin nedokázal jsem si představit jak by s toho mohl být celovečerní snímek a po shlédnutí si myslím že ani Danny Boyle si to nedokázal moc představit.Prvních 15 minut film se zajímavě rozvíjí ale jak mile dojde k záseku mezi skalami, tak se zasekne celý film v bodu nuda a nezachrání to ani posledních 5 min. * za zajímavý kamerový přístup kde jde vidět změna kamery od začátku až do konce. * za dojemný a hrdinský příběh který se stal * za poměrně klaustrofobický pocit a pocit beznaděje který by si nechtěl zažít ()

Tamten

Krásná ukázka toho, že ne každá zajímavá životní událost se dá převést na zajímavý film. Prvních 20 minut je přiměřene zajímavých, kdy se Aron dostává do "pasti". Posledních 20 minut je velmi zajímavých. Jenže mezi tím se vlastně nic neděje. A aby se našla alespoň nějaká náplň filmu, uchylují se tvůrci ke snům. A tím se celý film stává pomalým, nezajímavým a únavným. A nijak tomu nepomůže, že je to podle skutečnosti. ()

High.Hopes

Myslím, že film o chlápkovi, který 5 dní trčí uvíznutý pod balvanem, se nedá natočit poutavěji. Člověk sice celou dobu čeká, až se „to“ konečně stane, i přes to ale není vyústění nakonec o nic méně šokující. A vizuální zobrazení Aronových pocitů a vjemů (např. žízeň) je dokonale skutečné. ()

OPI.

Co si budeme povídat, Boyle ví, jak si získat diváka... Dokazoval to už v dřívějších filmech. Celou dobu jsem tam s Francem byl a zůstal s nim ještě dlouho po závěrečných titulcích. Vůbec si nedokážu představit, jak to tam tehdy na jaře roku 2003 muselo vypadat. Já bych tam nevydržel ani dva dny. ()

radeckator

99,9% všech filmů co jsem viděl zpracovávala pouze moje hlava (emoce, radost, strach...), tento asi jako první musel málem i žaludek. Měl jsem skutečně namále a myslel že se fakt pobliju při scéně se chcánkami ve vaku na vodu. A za to vysekávám poklonu skvělé kameře. Gratuluji. Jinak celkem fajn film, ale oproti legendárnímu Trainspottingu ,,jednoruký" film. ()

marusaj

Jedním slovem? "Kulervoucí". Absolutní jízda, kde Danny Boyle ukazuje, že je to Pan režisér, že umí ždímat z minima maximum, že jak málokdo dokáže pracovat s Vašimi emocemi tak, že na Vás nenechá nit suchou. Celé toto "dílo" je kompaktní a fungující od začátku do konce. Skvělá muzika, doprovázející vyprávění, je u Dannyho samozřejmostí. Nakonec James Franco JE opravdu skvělý, a opravdu, i když víte co se stane, jak to dopadne, jedná se o napínavý thriller, který přikovává k sedačce. Bezhybné a jedinečné. Bravo. ()

bakeero

Danny Boyle nám sice vypráví silný příběh, ale jeho podání je tak trochu laciné. Osttaně jako byl už Milionář z chatrče, který mě taky nedostal. Danny zkrátka sází na jistotu a točí to, co chtějí lidé vidět. Nezazlívám mu to, ale taky mu za to nebudu nadšeně tleskat. Tleskám alespoň za mistrnou komediální vsuvku s TV/rádiovou show. ()

Los Losos

Zrovna mě moc nelákal snímek, kde většinu stopáže trčí chlap v díře, ale nadmíru lichotivé kritiky a hlavně Danny Boyle ve mně vzbudily zvědavost, jak se asi dá zpracovat tak nezáživný námět, aby to někoho bavilo a dokonce z toho padnul na prdel. No, pro mě z toho vyplynulo, že se to prostě záživně zpracovat asi nedá, i kdyby Franco s rozdrcenou rukou trsal na bollywoodské vypalovačky. Vážně to byla hrozná nuda a já si jen přála, ať už si tu ruku konečně třeba přehlodá a film skončí. Ale než došlo na samotnou amputaci, dodělala mě Ralstonova motivace k přežití v podobě halucinace o případném synovi. Pominu to, že mu šutrák rozdrtí ruku a zjevně ho to vůbec nebolí i to, že mu spadne nožík a on odkudsi vyloví perfektní klacík, kterým ho zvedne, třeba se to takhle vážně stalo, určitě je Ralston frajer, ale samotný film se mnou zkrátka nepohnul víc, než zpráva v novinách. ()

mattpro

Samotný príbeh je samozrejme dychberúci, ale spraviť z toho film, ktorý bude pútať pozornosť celých 90 minút je náročná úloha. Za vcelku pekné predstavenie skál v Utahu to je za 3 hviezdy. ()

dawes

Hodina a půl o jedné malé (ale zásadní) příhodě. Boyle to fakt umí, když mě to nestihlo nudit a stále jsem čekal, co se dál stane.Franco hraje dobře,i když tam bylo i místečko kdy to nebylo úplně to pravé.Samozřejmě se nabízí srovnání s Buried,rozhodně radši 127ku.Jednak je uvěřitelnější a lépe napsaná a taky hudba má u mě +. Přes všechny klady,na 5ku je tu prostě moc jednoduchý koncept. ()

R.A.D.E.K

Film může v člověku vzbuzovat různé pocity, ale dávicí reflex by mezi ty pocity patřit dle mého názoru rozhodně neměl. ()

Danny Boyle natočí Metuzaléma

Danny Boyle natočí Metuzaléma

16.05.2020

Režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, Steve Jobs) si vybral svůj příští projekt. Bude jím biblický příběh Metuzalém s Michaelem B. Jordanem (Black Panther, Creed) v hlavní roli. Scénář napsal… (více)

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (více)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání