Zkrat

• USA Haywire (více)

Mallory Kane je tajnou vládní agentkou, která pracuje v těch nejnebezpečnějších a nejšpinavějších koutech světa a její mise nejsou vždy tak úplně legální. Po úspěšném osvobození jednoho čínského novináře jí někdo z kolegů podrazí a chce její smrt. Stane se terčem zabijáků, kteří znají každý její krok, a aby přežila, musí dopadnou ty, jenž ji zradili. Díky svému vojenskému výcviku vymyslí dokonalou – a nebezpečnou – léčku. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Kanalizato

Humus.... Kvalitni herci, perfektni zapletka, dobre zpracovane lokace, ozvlaste dublin se mi libil....ale to zpraSovani, proste uplne o nicem, skoro jako sekvence z nejakeho krimi serialu poskladane namatkou k sobe, a to je vsechno, zadne propojeni, zadne napeti, zadne "a jsem zvedavej co bude ted", zadne "ta hlavni hrdinka je fakt dobra" - misto toho je tam gorila, co i kdyz spadne tak ze by si zlomila pater, tak zase vstane, otrepe se, a jde dal... chybi tomu uz jen razitko "podle skutecne udalosti" a roztresena radoby dokumentarni kamera, chjo. Predpokladam ze pribeh je podle knihy, neumim si predstavit, ze by si to tihle filmovy amateri dokazali vymyslet, skoda, jiste to melo mnohem vetsi potencial. ()

kedu odpad!

podstata divákova přístupu spočívá ve schopnosti zapomenout na okolní svět a přijmout nabízenou podívanou, jako součást reality. Můžeme tomu říkat například vnoření, stejně, jako u virtuální reality. Problém nastává a i zde je shoda se zážitkem ve virtuální realitě, že vnoření musí fungovat. Prostě musí být dodržená určitá pravidla, která umožňují ošálit lidskou racionalitu a odvést následně to "zhlouplé dítě" kamsi do jiného světa. Pokud ta pravidla dodržená nejsou, vnoření se neuskuteční. Pravidla jsou poměrně prostá. Musí vás to zaujmout, musíte tomu uvěřit a musíte být ochotní to dobrovolně prožívat. Ani jedno z pravidel Es Es nedodržel, takže smůla, spíše hotové neštěstí možná rovnou katastrofa. Od člověka, který natočil vlastně jen jediný vynikající film - Sex, lži a video, je to odpustitelné, protože již jeden vynikající film natočil, což se o drtivé většina ostatních filmových tvůrců rozhodně říci nedá. ()

WolfIssen

Tak tento ženský rádoby Jason Bourne opravdu nevyšel. Působí to jako amatérský film, navíc s úplně chaotickým dějem. Celý film jsem absolutně nevěděl o co jde. A ta spousta známých tváří je naprosto zbytečná. ()

SAINTS

Nezaujimavy film s hviezdnym mužskym hereckym obsadenim.Skrat pôsoby tuctovo a predvidatelne s viac krat omletym dejom.Milo prekvapila Gina Carano ktora je celkom dobra a presvedčiva.Inak je to celkom obyčajny žanrovy film nevyužitym hereckym obsadenim 5/10. ()

johnsnow

Fíha tak Sodenbergh si vybral preňho trochu atypický film ale naozaj to celkom dobre zvládol. Aj tona známych hercov tentoraz aspoň za niečo stála, keď nerátam Banderasa, ten tam nemal až tak extra priestoru a Douglas tiež ale v rámci jeho postavy je to pochopiteľné. Akcia fajn, mohlo jej byť trochu viac ale v pohode. Takže po včerajšom Message from the king kde obsadenie bolo super ale inak šecko na riť, je tento film rozhodne napravením chuti. Za 4*. ()

Pete

Působí to jako špionážně akční Béčko ze 70.let, a nemyslím to úplně jako kompliment. Scénář je strašná hovadina. Scény jednotlivých akcí jsou realisticky provedené, a velmi pěkně nasnímané, zaujal mě hlavně Dublin. Ale fakt nechápu, jak Soderbergh, který natočil svoje zásadní filmy už před 20 lety, shání na svoje formální experimenty obvykle takové herecké hvězdy. ()

booom

Ja mám se Soderberghem pokaždé problém, pokaždé usnu. Tentokrát se mi to nepodařilo. Asi to bude tím, že se na to opravdu špatně kouká - barvy jsou opravdu hnus. Akční stránka potěší ale neuspokojí. Chvílema, když se dva řežou to vypadá jak vystřižené z nějaké parodie. Plus jedině za Fassbendera. ()

nikkittka

Promiň,Wolvie,ale Soderbergh,jak ho považuju za mimořádně schopného režiséra,ve Zkratu zklamal na celé čáře.Naivnost,se kterou režisér naprosto nefunkčně ohýbá postupy akčního žánru,mě nesmírně překvapuje,vždyť Steven doteď vždy znal míru a jeho experimenty byly povětšinou promyšlené a většinou i zdařilé,ovšem formální postupy,které předvádí zde,jednoduše většinou nefungují a zabíjí veškerý akční potenciál celého námětu.Navíc,slavní herci jsou tu snad pouze pro jména na plakátu.Takhle si zkrátka zdařilý film nepředstavuju a když si vzpomenu,jak jsem ještě před necelým půlrokem jásala nad Nákazou,je mi docela smutno. ()

lmc

Zbytečný film bez jakkéhokoliv náznaku invence. S takovým obsazením jsem očekával mnohem víc... ()

DonBraso

Tfuj to bylo strašný.Co tohle mělo být za art akční slátaninu mi nejde pod fousy,ikdyž žádný nemám.Tahle krutost na herce,který tam Steve narval,který hráli všichni příšerně s tím jeho stylem,který se nám snažil vermomocí ukázat,že to jde i jinak a blbě.Hlavní hrdinka mi nesedla jaký celý příběh,ale čert to vem do koše a zařvi na mě,tak ukaž něco ve filmu.Jenomže je to tak nudicí systém jako bych koukal na počasí půl hodiny,kdy už scenář,se bije vražedně zoufalstvím,proč to dělá,protože to film chce a na konci si to řekneme.Vůbec nechápu co tam postavy hráli a hlavně proč,to je jak někde na castingu se tam předhodili udělej tohle a dáme si pauzu.Akční scény,bože,to i v béčku jsou lepší a ta jeho pojatost kdy hudba byla strašná k těm nepasujícím pasáží to mělo být to režisérovo eso v rukávu,ta novinka od inovace?Scéna,kdy zničeho nic si vybere frajera do auta,ale jo vemu ho sebou,on se bude hodit,protože v jiných filmech by si vzala auta a jela pryč bez něho,miniakce v lese na zpátečku a džípy ve sněhu nemají šanci,pak to nabagruje do srny.wtf(jak to bylo natočený hrůza,zas hudba,kamera jinak,změna?NE!)Jestli se někomu líbí ten styl štětcem,který nemá logiku,tak se to líbit snad i bude,ale mě po půl hodine přestal bavit film úplně,protože ten konec na pláži,je největší zoufalství,kdy se prochází a ona ho napadne z ničeho nic(Vážně mě to přišlo,jako by rejža řekl tak Mallory a 3,2,1 akce)20% ()

a0001 odpad!

Haah. - Slovo vystihujúce tento film. Neuveriteľná "trapošina" plná nezmyslov. Film som musel vypnúť po polhodine neuveriteľného týrania môjho citu k dobrému filmu. Herecké výkony "agentov" boli na úrovni zlého karaoke. Scéna so záchranou misiou "hostage" uneseného a "bad guy" zlého chlapa zostrihana a rozsekana ako šalát s lečom, okorenená hudbou "shit" detektívok 60"rokov skúšajúc koľko ešte divák vydrží. Fakt ste to niekto vydržali do konca? Film nemá z môjho pohľadu žiadne pozitívum. Tento nezmysel si nezaslúži ani 5%. USA by si malo vstúpiť do svedomia a prestať konečne točiť tieto nezmyselné, hlavne trápne filmy. ()

Vasyl

Nic-moc. Gina vypadala líp v ringu/kleci, s chráničem zubů v držce a spletenýma vlasama. I když to možná bude tím že bývala o 5 let mladší. Bylo vidět, že v bojových scénách jí to (na rozdíl od "zabijáků" Fassbendera a McGregora) šlo. Ale jinak mě film nezaujal a podruhé si ho nepustím. Nebylo to ani akční, ani napínavý, ani zajímavě zapletený...průměr. ()

IZFNP

Asi som úplne nepochopila zámer tohto filmu. Jasný je osobitý prístup Soderberga a to, že s Ginou Carano by som sa do sporu dostať nechcela. Film ubehol rýchlo a dej tak nestihol uraziť svojou prvoplánovosťou napriek tomu, ako sa na začiatku tváril hlboko. Čo však musím naozaj oceniť, sú kamera a strih. Hodnotenie 60% tiež za to, že film má gule a zároveň je pokojný a vyrovnaný. ()

srolyma

Mallory je drsná holka. Dokáže sejmout jakéhokoliv speciálně vycvičeného zabijáka a klidně i půlku po zuby ozbrojené irské národní gardy. Nedělá jí problém skákat po střechách, skvěle řídí auto i motorku, dokonce to umí i s mobilem a s počítačem. Tak se pak není co divit, že nesedí někde v kanclu, nevaří kafe a není po vůli šéfovi a jeho byznyspartnerům, ale pracuje pro agenturu, která na vládní objednávku zajišťuje nejrůznější, většinou nelegální, akce. V momentě, kdy se ale Mallory rozhodne, že jde od válu, tak se ji jako nepohodlného svědka rozhodnou její bývalí kolegové zlikvidovat. Celý film působí značně nepřehledně a o co vlastně celou dobu šlo, se dozvíme až v samotném závěru. To by ani tak nevadilo, kdyby aspoň ty akční scény za něco stály. Ale tu se experimentuje s černobílým obrazem, tu je zase celá akce bez zvuku jen s hudebním doprovodem (mimochodem příšerným), jindy zase v téměř úplné tmě nebo naopak přesvícená sluncem. Jasně, já vím, umělecký záměr, ale zrovna tady to moc nesedlo... Aspoň že se na tu Mallory hezky kouká. ()

smith22

Michael Douglas, Michael Fassbender, Ewan McGregor, Channing Tatum, Antonio Banderas – Tolik dobrých herců v jednom filmu a film stojí úplně za hovno.Tak špatně natočený film sem už dlouho neviděl – tam bylo špatně snad úplně všechno.Hlavní herečce sem tu roli vůbec nevěřil a nevěřil sem jí ani ty bytky o které se snažila – ty scény byly hodně laciné.Film nezáživný od začátku až dokonce.Příběh taky velmi slabý.A herci jako Douglas nebo Banderas jindy velmi charismatičtí zde jsou dá se říct až nevýrazní – tahají druhé housle a to jim rozhodně nepřísluší. ()

Efreeti

Zdá se to jen mě, nebo kvalita Soderberghových filmů má sestupnou tendenci...Některé scény jsou fakt zajímavé a dobře natočené(zvláště ty akční) a společně to netvoří dobrý celek...a zakulisní boj špionských kápů mi nedává smysl už vůbec! ()

Gina Carano jako anděl pomsty

Gina Carano jako anděl pomsty

21.07.2013

A to doslova. Drsná holka z MMA („mixed martial arts") se úspěšně přesunula na plátna kin díky Zkratu a letošnímu Rychle a zběsile 6. Další role? Anděl. Ale takový, který z vás svým mečem a sadou… (více)

Drsné holky pro Expendables v sukních

Drsné holky pro Expendables v sukních

09.10.2012

Zpočátku zněly plány studia Lionsgate natočit jakési „ženské Expendables“ jen jako součást kampaně před uvedením druhé mise legendárních vysloužilců. Všechno ale nasvědčuje tomu, že se filmu opravdu… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

25.04.2012

Dnes tu pro máme pořádnou dávku akce, tak se nezdržujme: Robert Rodriguez je odvážný muž. Chce totiž do role hlavního záporáka v Machete Kills obsadil Mela Gibsona. Podle posledních zpráv je všechno… (více)