Havajský právník Matt King se právě dozvěděl, že se jeho žena Elizabeth, která už několik dní po nehodě při jízdě na motorovém člunu leží v kómatu, nemá šanci uzdravit a je třeba ji odpojit. Matt musí tuto hroznou zprávu říci i svým dvěma dcerám, desetileté Scottii a sedmnáctileté Alex. Aby to Matt neměl moc jednoduché, musí ke všemu ještě řešit prodej rodinného majetku, rozlehlých pozemků, které rodina zdědila po svých havajských předcích. Matt, jenž se musí sám s informací o odpojení své ženy vyrovnat, se rozhodne přivézt z internátu Alex. Ke svému zděšení zjistí, že se dcera na internátu opíjí a užívá drogy. Přesto jí však vše řekne a čeká, že mu Alex s řešením pomůže. Zpráva o blízké smrti matky je i pro Alex šok a dívka v rozrušení Mattovi prozradí, že ho Elizabeth podváděla. Matt i Alex se rozhodnou milence Elizabeth najít. Aniž si to Matt uvědomuje, právě hledání milence Elizabeth mu pomůže sblížit se s jeho starší dcerou. Alex si sice do domu přivede svého přítele Sida, ale tento zprvu nesnesitelný teenager se postupně srovnává a nakonec se i on ukáže jako dobrá opora jak pro Alex, tak i pro samotného Matta. Mattovi s Alex se skutečně podaří Elizabethina milence Briana najít. Matt po něm chce, aby se šel s Elizabeth rozloučit dřív, než ji on nechá odpojit. Následně Matt za pomoci lékařů vysvětluje malé Scottii, že její matka musí umřít… (TV Prima)

nineweh

Jedna hvězda za Havaj, jedna za hudbu. Jinak to byla sice dobře zahraná, ale zato pořádně rozvleklá a ubrečená nuda. ()

danliofer

Velmi příjemný film o jedné netradiční situaci. George Clooney nemusí být vždy švihák, a přesto je okouzlující. ()

Hafran

Průměrný příběh, který zaujme fešákem v hlavní roli a exotickou přírodou. Vyvolat slzy když je hrdinova manželka celý film v kómatu je velmi jednoduché, dobrý film z toho ovšem neudělá. Clooney hraje opět sebe, předvádí svůj identický výkon jako třeba v po přečtení spalte. Co zaujme jsou dvě vedlejší role, vygumovaný surfař Nick Krause a zhrzený makléř Lillard. Celek je příjemně uvolněný (drama a komedie se střídají nenuceně), avšak o nějakou bombu se nejedná. ()

chelseaman22

Velký sympaťák George Clooney a ta Havaj. Nic proti ostatním faktorům, ale jen tyto dva stály za to. Trošku jsem se nudil, což ale nelze přičítat Georgeovy, zahrál celkem solidně bez větších zádrhelů. Nedá se říci, že by mne Děti moje zklamali. Třeba to je snímek pro ženy v letech, jež si rády popláčí. Muži slintat blahem nebudou, budou rádi, když jim ve tváři zůstane zaujatý výraz. Pochybuji, že Děti moje výrazněji zabodují na udílení Oscarů. 75% ()

Khumbac

Působivé, dojímavé. Celý film se prakticky točí v krásném barevném i zeleném prostředí což divákovi vnukne pohodlnou atmosféru, byť příběh v pozadí se může zdát smutný. ()

Doudis19

Silný tragikomický příběh, který je o to zajímavější, že se odehrává na překrásné Havaji. Zasazením do tohoto prostředí se docílilo, že snímek i přes nemalou délku nenudí, vždy se lze kochat krásou Shailene Woodley či právě faunou celoročně zeleného ostrova. Navíc Clooney v pro film klíčové roli opět ukazuje v jak minimalistického umělce se vypracoval. Velice příjemná podívaná, která z deprese nevytáhne, ovšem připomene, že v tom nejsme sami. ()

LeoH

Myslel jsem, že coby momentálně třítýdenní slaměný vdovec, pokoušející se v partě s potomstvem ve složení puberťák, puberťačka & její přítel udržet v chodu život a dům, se budu identifikovat a načerpám trochu toho nadhledu, ale na to je v tomhle bijáku všechno až asepticky korektní, dokonalé, řešitelné jen tím, že se se zdvořilým úsměvem položí ty správné otázky a napře se úsilí tím správným směrem; jako by existovaly jen šťastné náhody a jen v jádru rozumní lidi, co sice občas ujedou, ale vlastně se za každých okolností chtějí a dokážou domluvit (příjemně životnou výjimkou se zdál být Robert Forster v roličce prchlivého tchána, ale i ten nakonec vyměkl). A do toho obrázky jak z turistického katalogu, „problémy“ s vlastnictvím obrovských pozemků a sladké havajské kytárky… Lehce dojalo, nějaká ta myšlenka tu a tam probleskla, vyspali jsme se a jedeme dál. ()

Triple H

Pohodová, solídna dráma so solídnym Clooneym, krásnou, mladučkou Shailene Woodley a neopozeraným prostredím. Nič viac, nič menej. Ten vtedajší oscarový hype pomerne nezaslúžený. ()

bubun

Jojo, rukopis A.Paynea je znát. Lidi tady povětšinou nadávají, jak je to obyčejné, tuctové, ale podle mne je dost možné, že hloubka vyvstane na povrch později. Po čem vlastně volají? Chtěli by víc hysterie? Víc teatrálnosti? Víc akce? Střílečky v autech? Tohle je komorní drama a lidé se v něm chovají, narozdíl od mnoha jiných, zde lépe hodnocených filmů, tak, jak by to klidně v životě mohlo být. ()

Sokkk_y

Pro mě asi jedno z největších zklamání uplynulého roku. Ne, že by se páni scénáristi nesnažili, ale celý snímek jsem se prostě nudil. Zatímco jiné filmy mívají klasický spád a dialogy, které ženou celý snímek dopředu, tady to stále zadrhávalo, jakoby ani tvůrci nevěděli odkud z toho líného zmateného labyrintu. Na jedné straně to je správně patetické, na druhé nepraktické a nudné. Bohužel ani George Clooney mě nějak extra neohromil, řadil bych ho díky této roli spíše do těch průměrů minulého roku. Jestliže tedy Globe za nejlepší drama a za Clooneyho výkon jsou pro mě velmi těžko pochopitelná ocenění, u nominací na pět Oscarů mi už opravdu zůstává rozum stát. Tak nějak si říkám, kde se stala chyba. ()

žvanimírek

Upřímnou snahu Hollywoodu dělat "nehollywoodské" filmy jsem v případě The Descendants až tolik nekvitoval. Děj se utápí ve vlastní šťávě a vše ve výsledku působí poměrně unyle. Přehnaná očekávání nebyla naplněna. ()

adams89

Trochu přeceňovaný film, řekl bych. Nebýt zde Clooneyho, tak by o něj nikdo nejpíš ani nezakopl. To on dělá z Descandensts něco navíc. On a jeho starší dcera v podání Shailene Woodley. A nezmiňuju ji jenom proto, že vypadá dobře v plavkách, líbilo se mi i jak svoji postavu zahrála. První polovina byla určitě koukatelnější než druhá. Konec se mi zdál dost natahovaný. Havajské prostředí ale nádherné, hned bych se tam jel podívat. Děti moje jsou průměrným dramatem o rodinné krizi, kterých se natočila spousta. ()

Hebča

Film aspirující spíš na novou škatulku (to už nebyl ani americký doják, to byla havajská slaďárna!) než na Oscara, ale pořád dobré, naměkko jsem byla teda víc z dětí než z George, zvedání obočí není herectví, natož životní role, shalom. ()

DaUr

Poklidné, nenásilné a výraznější zvraty postrádající "drama", poukazující na to, že Havaj nejsou jen slunné pláže a bezstarostní dobráci ve volných košilích. Na Oscara to sice nevidím (možná tak pro Clooneyho, ale i tam mám vážnější adepty), avšak převládají takové pozitivní dojmy, které mi zabraňují něco závažnějšího filmu vytýkat, ačkoliv druhá projekce mě nijak neláká. ()

ivan_drago

Tak trochu jsem doufal, že závěrečné rozprašování dopadne jako v Lebowskim... Jinak solidně vystavěné vztahové drámo s překvapivě vynikajícími dětmi a Georgem, prošedivělým nýmandem, kterému téměř uvěříte, že je to normální chlapík... a potěšila mě rolička pro mého oblíbence M. Lillarda. A chápu, že na těch oskarech musej mít i známý ksichty, ale tohle mi na takovou cenu nepřišlo... Tak aspoň, že zůstalo jen u nominace... ()

*Barča*

Nevím, ale mě osobně tento film moc neoslovil. Jediné pozitivum na tomto filmu vidím opět úžasný výkon George Clooneyho (ten byl z celého filmu to nejlepší) a pro mě překvapivě i herečku Shailene Woodley, kterou jsem si doposud ve filmech moc nevšímala, ale tady byla opravdu skvělá. Kamarádka mi o tomto filmu říkala, že u něho asi 3x ronila slzy, nevím jestli je labilní nebo já jsem z kamene, ale na mě prostě nezapůsobil ani tímto směrem, popravdě v půlce filmu jsem se začala i docela nudit. A ještě k tomu nemám ráda Havaj a příšerné havajské košile. ()

Další Spidey s hromadou starých známých

Další Spidey s hromadou starých známých

12.10.2012

Marc Webb se chvíli cukal a tvrdil o pokračování Amazing Spider-Mana to samé, kvůli čemu Rupert Wyatt nechal plavat Dawn of the Planet of the Apes – že na natočení kvalitního sequelu není dost času a… (více)