Havajský právník Matt King se právě dozvěděl, že se jeho žena Elizabeth, která už několik dní po nehodě při jízdě na motorovém člunu leží v kómatu, nemá šanci uzdravit a je třeba ji odpojit. Matt musí tuto hroznou zprávu říci i svým dvěma dcerám, desetileté Scottii a sedmnáctileté Alex. Aby to Matt neměl moc jednoduché, musí ke všemu ještě řešit prodej rodinného majetku, rozlehlých pozemků, které rodina zdědila po svých havajských předcích. Matt, jenž se musí sám s informací o odpojení své ženy vyrovnat, se rozhodne přivézt z internátu Alex. Ke svému zděšení zjistí, že se dcera na internátu opíjí a užívá drogy. Přesto jí však vše řekne a čeká, že mu Alex s řešením pomůže. Zpráva o blízké smrti matky je i pro Alex šok a dívka v rozrušení Mattovi prozradí, že ho Elizabeth podváděla. Matt i Alex se rozhodnou milence Elizabeth najít. Aniž si to Matt uvědomuje, právě hledání milence Elizabeth mu pomůže sblížit se s jeho starší dcerou. Alex si sice do domu přivede svého přítele Sida, ale tento zprvu nesnesitelný teenager se postupně srovnává a nakonec se i on ukáže jako dobrá opora jak pro Alex, tak i pro samotného Matta. Mattovi s Alex se skutečně podaří Elizabethina milence Briana najít. Matt po něm chce, aby se šel s Elizabeth rozloučit dřív, než ji on nechá odpojit. Následně Matt za pomoci lékařů vysvětluje malé Scottii, že její matka musí umřít… (TV Prima)

markuc

Taky zadne velke zklamani, prijemny filmovy zazitek. Trochu rozvlacny dej, obcas vareni z vody. Clooney jako vzdy super, ale tentokrat mu i zdatne sekundovali herci ve vedlejsich rolich. Misty mi prisla jeste otravna hudba, ale celkovy zazitek dobry. ()

LiborGondek

Film plný emocí a velice silný a podařený příběh jej řadí nad průměr. Žánr dramatu je tentokrát splněn na jedničku. Donutí vás přemýšlet o tom, co byste dělali a jak byste se zachovali ve stejné situaci. George Clooney nezklamal a opět nás přesvědčil, že je skutečně výborným hercem, který skvěle zahraje jakoukoliv roli. Hodnotím 75%. ()

JimmyII

Pro vysoké očekávání možná maličko zklamání, ale i tak jsou Děti moje sympaticky civilním dramatem, které podává smutnou událost poměrně hezkým, hřejivým způsobem. Clooney a Shailene Woodley fungují skvěle, stejně jako hudba nebo kontrast ráje s trablemi, ale sem tam to skřípe. V délce, emocích či detailech. Solidiní tři hvězdy to jsou, ale Payne má na víc. ()

noriaki

Největší zápor The Descendants je paradoxně to, že se mu povedlo o co se nejvíc snažil, čili dosáhnout nominace na Oscara. Proto bude vždy posuzován mnohem kritičtěji, než kdyby šlo o tuctový film s Clooneym. Když se od toho oprostím, musím říct že jsem viděl povedené drama, zručně natočené, výborně zahrané, a pohlcující. A taky dojemné, navzdory tomu že snaha ždímat z diváka emoce je všudypřítomná a do očí bijící. Příběh není ani originální ani nijak zvlášť zajímavý, podobné motivy jsem měl možnost vidět už mnohokrát, a často lépe zpracované. To co Děti moje zvedá nad ostatní produkci je sám představitel hlavní role a jeho dvě dcery. Všichni tři předvedli slušné výkony a spolu s režisérovým citem pro poetiku dokázali vytvořit tu správnou náladu která mě vtáhla do děje a udržela mě tam celou dobu filmu. Titul "nejlepší snímek roku 2011 podle Americké filmové akademie" si The Descendants nejspíš nezaslouží, navzdory tomu že má vše potřebné, čili výborné herce, to správné oscarové téma a dokonce i morální apel, ale to neznamená že by nutně musel spadnout do podprůměru. ()

terunka003

Nelehké, lehce klubovkové, havajské, rozervané, smutné, plačtivé, občas úsměvné × ne příliš výrazné. Takových filmů bylo natočených hodně. Děj víceméně tragický a už od začátku víte, jak to dopadne. Přesto jsem s hlavními hrdiny běhala po pláži a hledala toho "pana zlého", aby sem pak zúčastněně také bodla do vosího hnízda a vzápětí obejmula nejmenší dceru v jejím smutku a otřela slzy na jejím naivně dětském obličejíčku. Kritikou vyzvyžený výkon George Clooneyho není nadnesený, hrál opravdu strhaného ublíženého otce velmi dobře. Ostatní herci zajímaví a sympatičtí, včetně těch dětských představitelů. Není to film, který bych si znovu pustila. Už kvůli těm slzám na konci.. ..tak tam budeme mít asi letní chatu.. ()

Pavlínka9

Ze všeho nejvíc se mi líbila promluva na začátku filmu - je fo fakt. Proč by jako na Havaji neměly existovat problémy a vše by mělo být v pohodě? Film se mi hodně líbil, rolička mladého "zhuleného" přítele byla fajn :) Mladší dcera mi byla krajně nesympatická :) Vše plynulo v takovém příjemném tempu - nejspíš to má Havaj v popisu práce, ale nebylo to pro mě to, co by mě úplně ohromilo a na Oscara už vůbec ne. Ale bylo to fajn - ráda bych jela na Havaj :D ()

neoBlast

Nikdy jsem nebyl absolutním příznivcem Alexandera Paynea. Ale člověk jeho filmů znalý musí ocenit jeho vždy vypilované scénáře a perfektní výběr herců. Tento oscarový skript je opět adaptací a dokáže nabídnout zajímavé motivy (třeba demýtizace Havaje) i ve velmi schematickém ději a za pomoci výborných postav také emoce. Téměř každý dialog na zamračených havajských ostrovech je lahůdkou sledovat a George Clooney dokazuje, že je dnes nejpřirozenějším hercem v Hollywoodu. 85 % Nemůžu nezmínit, že Jim Rash, představitel deana Pelton, DEANA PELTONA z Community, spoluautor scénáře získal za Děti moje zlatého plešouna. Vzhledem k jeho hereckým kreacím je tahle skutečnost jak z úplně jiného univerza. ()

venison

Těšila jsem se na nějaký fakt super herecký výkon George Clooneyho, ale nějak se nedostavil.. Poslední dobou asi hraje jen na pěknou tvářičku a tak střídá 2-3 obličeje.. Sprostá děvčátka mě bavila, ale jinak se ty 2 hoďky celkem vlekly :-( Pár scén bylo úsměvných, pár k zamyšlení, ale se srdcem mi to nepohlo ani o mm.. Neurazilo, ale ani nenadchlo.. ()

elanius

(119/2012, BluRay720p) / Veľmi som sa tešil na tento filmík, Payne a Clooney, veľké lákadlá. Spokojnosť. Možno tomu chýba tá údernosť Bokovky, ale natočiť tak obyčajný a pritom zábavný a pútavý príbeh je IMHO umenie. (8/10) ()

Hnedoocko

Moc pěkné poklidné drama, bez velkých zvratů a emocí. Jen nechápu, proč byl tento film nominován na Oscara, protože zase takovej trhák to fakt nebyl. Nebýt tam G. Clooney, nebylo by to ani tak zajímavé. ()

Phietros

Celkem pohodová ikdyž trochu utahaná tragi-komedie se sympatákem Clooneym. Když mu žena leží po nehodě v těžkém komatu v nemocnici, musí se postarat o své scery. Starší vyspělá pubertačka mu v hádce prozradí, že ho manželka podváděla. Společně se pak vydavají objevovat pravdu při níchž si k sobě postupně najdou cestu.. Nejlepší hláška filmu co mě dostala, když jsou pohromadě s holkama u ženy v nemocnici: Starší dcera: do hajzlu máš v hlavě vzduch, jsi blbá nebo co?! Mladší dcera: mlč ty kurva bez mámy :D ()

lennyd

Matt King (George Clooney) nikdy nebyl moc rodinný typ - vše obstarávala jeho žena Elizabeth. Ale v okamžiku, kdy Elizabeth těžce havaruje při jízdě na motorovém člunu, a zůstává v kómatu, zůstává veškerá starost o desetiletou Scottie a sedmnáctiletou Alexandru právě na Mattovi. Při jedné z hádek s Alexandrou se Matt dozvídá, že mu jeho žena byla nevěrná. Rozhodne se jejího milence najít, aby zjistil, co Elizabeth k nevěře vedlo - a při tomto pátrání dostane příležitost více poznat své dcery, a stmelit zbytky své rodiny... Descendants je celkově hodně zajímavý film, který na jedné straně vytahuje nahoru spousta maličkostí (viz níže), na druhou stranu jej hodně sráží celková roztříštěnost příběhu, resp. několikero příběhových linií, který by si pravděpodobně vystačily i na samostatný film (prodej Havajských pozemků třeba). Na druhé straně zajímavé herecké výkony (George Clooney, moc hezká Shailene Woodley, překvapivě seriózní Matthew Lillard, stoprocentní flegmatik Nick Krause), nádherné prostředí havajských ostrovů a celková uvolněnost celého snímku (byť s neveselým tématem)... ()

Mishqo

trpký ale perfektný film od hereckých výkonov cez dokonalú hudbu, atmosféru a prostredie až po vyšperkovaný scenár...mieša dobré pocity so zlými ale v konečnom dôsledku film pohladí dušu :) ()

Narya89

Hm, tento film je typický nemastný neslaný snímek o životě a jeho úskalích. Přišel, zaplácl v pohodě dvě hodiny, a zase odešel bez většího dojmu. Možná nemám to správné filmové oko, ale bez ohledu na Clooneyho bych tento film nazvala průměrnou, místy až nudnou, každodenní šedí. 50% ()

Brandon

The Descendants pěkně plyne za doprovodu příjemných havajských trilek. Problém je ale v tom, že příběh nijak negraduje, nemá šťávu ani náboj. Tak nějak se povrchně vypráví do nikam. Taková komatická mrtvola. ()

ivo333

Zo Shailene ešte bude dobrá herečka, je mladá, pekná a má dobrú perspektívu do budúcna. Georga síce moc nemusím, ale vo filme to zahral výborne, dalo sa tomu jednoducho uveriť. Vadilo mi prostredie Hawaia, keby to bolo niekde inde dám aj 5/5 a tiež zápletka s pozemkami, inak pekný film celkovo .. 85 percent ()

Další Spidey s hromadou starých známých

Další Spidey s hromadou starých známých

12.10.2012

Marc Webb se chvíli cukal a tvrdil o pokračování Amazing Spider-Mana to samé, kvůli čemu Rupert Wyatt nechal plavat Dawn of the Planet of the Apes – že na natočení kvalitního sequelu není dost času a… (více)