Havajský právník Matt King se právě dozvěděl, že se jeho žena Elizabeth, která už několik dní po nehodě při jízdě na motorovém člunu leží v kómatu, nemá šanci uzdravit a je třeba ji odpojit. Matt musí tuto hroznou zprávu říci i svým dvěma dcerám, desetileté Scottii a sedmnáctileté Alex. Aby to Matt neměl moc jednoduché, musí ke všemu ještě řešit prodej rodinného majetku, rozlehlých pozemků, které rodina zdědila po svých havajských předcích. Matt, jenž se musí sám s informací o odpojení své ženy vyrovnat, se rozhodne přivézt z internátu Alex. Ke svému zděšení zjistí, že se dcera na internátu opíjí a užívá drogy. Přesto jí však vše řekne a čeká, že mu Alex s řešením pomůže. Zpráva o blízké smrti matky je i pro Alex šok a dívka v rozrušení Mattovi prozradí, že ho Elizabeth podváděla. Matt i Alex se rozhodnou milence Elizabeth najít. Aniž si to Matt uvědomuje, právě hledání milence Elizabeth mu pomůže sblížit se s jeho starší dcerou. Alex si sice do domu přivede svého přítele Sida, ale tento zprvu nesnesitelný teenager se postupně srovnává a nakonec se i on ukáže jako dobrá opora jak pro Alex, tak i pro samotného Matta. Mattovi s Alex se skutečně podaří Elizabethina milence Briana najít. Matt po něm chce, aby se šel s Elizabeth rozloučit dřív, než ji on nechá odpojit. Následně Matt za pomoci lékařů vysvětluje malé Scottii, že její matka musí umřít… (TV Prima)

Kwaichi

Nešťastia sa dejú všade okolo nás, dokonca aj na takom kúsku raja, akým je Hawai. Je len na nás, ako sa k ním postavíme, no najhoršou voľbou (ktorú nanešťastie častokrát volím aj ja) je ignorovať ich. Hlavný hrdina Matt, svoju neľahkú úlohu vyriešil s prehľadom, najmä za pomoci jeho najbližších, a pritom našiel aj svoju novú životnú cestu. Aj keď to nebolo Clooneyho životná roľa, film urobil na mňa dojem. ()

Zbyisek

Zajímavé je, že i přesto, že je to film od začátku do konce smutý, je zároveň od začátku do konce milý a příjemný. ()

C0r0ner

Přesně ten typ filmu, který příliš nemám rád. Děti moje mi ale kdovíproč sedly a ač se tam vlastně za celou dobu nic nestalo, tak jsem se vůbec nenudil. Sice to nemá žádný přesah, nebo nějakou parádní scénu, kvůli kterým si to pustit znovu, ale na jedno podívání to bylo optimální. A navíc jsem poprvé ve filmu pořádně viděl Havaj. 80% ()

danecek24

69. Zlatý glóbus (za rok 2011) - cena (2) - *Nejlepší film (drama), *Nejlepší herec (drama) - George Clooney + nominace (3) - Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Shailene Woodley, Nejlepší režie - Alexander Payne, Nejlepší scénář - Alexander Payne, Nat Faxon, Jim Rash ()

Dannysek4U

Civilni, civilizovany a dokonale vyvazujici tragiku s usmevnosti tak, aby ani jedna ze stran neziskala finalni prevahu. Vlastne ukazkova tragikomedie bez sklebu, kterou kazi v podstate jen trapnej titulkovej zaver a ne uplne korespondujici linie s prodejem majetku, ktera sice nevadi, ale evidentne je pritomna jen jako vata. Obdobne jako postava toho surfarskyho cool nablbla. To je trochu laciny. Ale zbytek moc peknej a ustatej souboj protikladu, situovanej do zajimavyho mista a hranej zajimavejma lidma. Na tisic Oscaru to neni, ale rozhodne jde o prijemny pokoukani. ()

sulimo

Tohle je ten klasický recept na všechny Oscary a pozlacené kvazigeoidy jak se patří, ale tvůrci se pak nesmí divit divákovi, který už ten výstup po všech těch dobře známých ingredienčních vstupech nesežere, respektive rozhodně ne s takovou chutí, jako před hafo filmy se stejnou či velice podobnou tématikou, která byla kdysi dávno originální. Těžko tomu mimo tu ohranost cokoli vytýkat, je to vlastně celé takové pěkné, Havaj je parádní, příběhem nikoho naštvat nedokázali, ekologie je in, George je zase zárukou toho, že vám ten příběh někdo utáhne a diváci potáhnou do kina natěšení, aby na to vše další den zapomněli, ona celá rodinná tragédie není citově vyděračská, ale uplně lhostejnými vás taky nezanechá. Vše je jak má být, jenom mi to bylo jedno a zítra o tom, že mi to bylo jedno, nebudu už asi ani vědět.....a je mi to jedno. Taky si řikám, co by bez toho George dělali, tím ovšem nemyslím, že jeho výkon byl dechberoucí, to opravdu neni, ale narážím na prostý fakt, že bez něho by o to těžko někdo zavadil. Ve finále jsem zklamaná, a to nejen z filmu jako takového, ale spíš z té nezasloužené pozornosti vůči týhle, místy dost průměrné nudě, do který jsem se snažila nejít s očekávaným zklamáním, ale stalo se, jsem zklamaná, a to dost. Zbytečný film, který když, respektive "až", získá třeba jen jedinýho zlatýho plešouna ozbrojenýho, tak mě to naštve, hodně moc. ()

magnolia

ani by mi tak nevadilo to přílišné tlačení na emocionální pilu jako ta nuda. byly tam sice světlé momenty černého humoru, ale z filmu jsem si odnesla jen toliko - že shailene woodley je fakt kočka. ()

Wormboy

George Clooney je vyborny herec. Pozna mieru medzi slusnym sentimentom a nechcenym patosom. V tomto pripade, kedy velka cast filmu lezi na jeho pleciach, je to vlastnost na nezaplatenie a s absenciou kvalitneho podania ustrednej postavy, by isiel cely film ta tam. Deti moje napriek svojmu obsahu ponukaju velmi prijemny zazitok, ktory nicim neurazi, netlaci na pilu a svoj pribeh podava taky aky je. Ludsky, maly, banalny a pri tom, taky dolezity. ()

Pajky3

Tak a je to definitivní, Clooneyho filmy na mě prostě nepůsobí. Nebudu se vymlouvat na to, že s nim nedokážu cítit jen kvůli tomu, že jsou na Hawaii, ale prostě to nedokážu a nevim proč. Navíc mi vadila postava Sida. Přesto musim uznat, že se mi líbilo jak Clooney reagoval a jak mluvil s Brianem Speerem. To mi přišlo dostatečně uvěřitelný. Jsem zvědavej z jakého filmu na nás příště vykoukne Shailene Woodley, protože ta má jistě potenciál ozdobit nějakou produkci. ()

pakobylka

----- "... a pokud jde o holky - nevím ... vyměnil bych je za syny." ----- Bezemoční a odtažité ? To nemůžu říct. Absurdní a trochu ujeté ? To spíš ... nicméně za chybu to nepovažuju, spíš naopak. Snad jenom nejsem naladěná na stejné vlnové délce, tudíž nejsem stoprocentně na příjmu ... alespoň zpočátku. A potom ... potom přichází ke slovu ona morbidní absurdita celé té situace - mimo to nadále přetrvává jakási roztěkanost emocí. Disharmonie je patrná v každé jednotlivé scénce - a není zapříčiněna obtížnou životní situací, v níž se nalézají hlavní hrdinové. Jakoby někde něco scházelo a jinde zase přebývalo, leč vyskytují se tady i momenty stejně komické jako moudré a hodné zapamatování ... 3,5* ()

Riley

WTF was that? Dlouho se mi nestalo, že bych uvažovala o opuštění kinosálu. Tohle není drama ani komedie, tohle je paskvil, kterej se snaží být dramatickej a vtipnej a není ani jedno. Naprosto nerealistické, zbytečně zdlouhavé, otřesnej soundtrack a nepřesvědčivé herecké výkony. SPOILER: Opravdu řeknete své sedmnáctileté dceři, že odpojíte matku z přístrojů a pak jí oznámíte, že je její povinností chodit to oznamovat vašim přátelům? Cloony byl opravdu necitelný otec. A k čemu bylo naznačeno, že má dceruška problém s alkoholem a drogami, když vůbec žádný neměla? Do třetice nechápu, kdy se změnil vztah mezi otcem a dcerou z totální nenávisti na naprostou lásku - asi tak během jedné vteřiny v první třetině filmu? Když pak na konci přišla Julie (manželka milence umírající ženy) říkala jsem si, že je to docela hezký, ale když pak předvedla ten naprosto otřesnej hereckej výkon, totálně jsem tento film pohřbila. Všichni ti příbuzní navíc vypadali, že je smrt matky a ženy vůbec nebere a pak se to snažili vyrovnat rádoby dojemnými scénami, které bohužel nebyly dojemné ani trochu. Brrr. 40% (Ty dcery nehrály vůbec špatně) (Miami, Regal) ()

papaJA21

Ačkoli je Clooney téměř jedinou velkou hvězdou, zdaleka není celý film postavený na jeho postavě. Jeho dvě dcery ho báječně doplňují. Rozmazlené, nevychované, prostořeké a skvělé. Všichni tři se musí vyrovnat s nevěrou své manželky a matky, která leží v komatu na přístrojích. A tak se vydají na cestu za poznáním a odpuštěním. ()

BoXBe

Descendants jsou Havaj, když je moc horko. Jako procházka po pláži se závažím. Ne, že bych se nezasmál nebo nechápal o čem to vlastně je. Ale ono to ani tak moc o něčem nebylo, prostě jedna rodinná peripetie :) ()

Fancipal

Když máte za sebou 100 minut dlouhý film, jednoho z aspirantů na nejvyšší akademické ocenění ve světě filmu a v duchu si říkáte, že to byla příjemně strávená hodina a půl, ale bez jakékoliv přídané hodnoty, hlubší myšlenky, poselství nebo invence a tušíte, že jste již někdě něco podobného viděli a dlouhé minuty přemýšlíte, co vlastně napsat, tak není něco v pořádku, doufejme, že s filmem, nikoliv tvůrčími schopnostmi přispěvatele :) ... ()

campix

Oscarový film ?? Tak to rozhodně ne. Herecky, ani scénáristicky na to Děti moje rozhodně nemají. Sice se mi strašně líbila nálada snímku. Prostředí Havaje, které je zde vnímáno aspoň trošku jinak je strašně příjemné a pohodové. Ohledně námětu mi přijde že Payne se snažil napodobit pejska a kočičku a ve filmu je víc katastrof než si dovedete představit. Sice příjemný film, ale rozhodně nedosahuje ambic, které rozhodně měl mít a podle akadamiků i měl. ()

dr.fish

Něco jako pohádka o Havaji, kde pořád ještě leží ladem jedna louka, ze které ještě neudělali golfové hřiště. Sice tam po stránce přírody již není co zachraňovat, ale pořád je tu ještě jeden chlap, který to myslí dobře. Kromě této vedlejší story je tu ale ještě rodinné drama, jeho manželka na přístrojích umírá. A dvě děti brzy osiří. Soustředil jsem se jen na ty věci otce a dvou dcer a bylo to docela dobré. Ten zbytek okolo ovšem velmi slabý čaj. 60% ()

angel74

Předpokládala bych, že příběh s tímto námětem bude působit emotivně, ale za celou dobu trvání filmu jsem nepocítila žádné dojetí. Možná k tomu přispělo těžkopádné a dost klišoidní zpracování. Příliš mě nenadchlo ani občasné přehrávání některých herců, snad jen George Clooney svou postavu ztvárnil velmi věrohodně a bez zbytečného afektu. Hereckým pojetím své role mě nejvíce iritovala Judy Greer. (50%) ()

ivet.ka

Objektivně téměř dokonalý film. Vyvážené od začátku do konce. Líbí se mi to zaměření na mužskýma očima viděnou těžkost bytí. Přestože Clooney zdaleka nepatří k mým oblíbencům, bez zaujetí musím říct, že byl dokonalý. Film dělaný pro Oscary. S velkým nábojem, který mě na první pohled nezlákal. Možná příště. Závěrečná scéna postupného chumlání se do deky a sblížení je tak strašně kýčovitá a jednoduchá, až je nádherná. Filmu není moc co vytknout. Funguje zde všechno tak, jak má. Více v recenzi. ()

E=mc2

konečne neklišoidná nehappyendova americká dráma ktorá neprikrášluje realitu a kritizuje dnešnú mládež a poukazuje na veci a udalosti ktoré sú v živote podstatné. I keď trochu ploché, stále dobré. Viac takýchto reaálnych filmov do mainstreamu prosím. Clooney je stále vo forme. ()

Další Spidey s hromadou starých známých

Další Spidey s hromadou starých známých

12.10.2012

Marc Webb se chvíli cukal a tvrdil o pokračování Amazing Spider-Mana to samé, kvůli čemu Rupert Wyatt nechal plavat Dawn of the Planet of the Apes – že na natočení kvalitního sequelu není dost času a… (více)