Havajský právník Matt King se právě dozvěděl, že se jeho žena Elizabeth, která už několik dní po nehodě při jízdě na motorovém člunu leží v kómatu, nemá šanci uzdravit a je třeba ji odpojit. Matt musí tuto hroznou zprávu říci i svým dvěma dcerám, desetileté Scottii a sedmnáctileté Alex. Aby to Matt neměl moc jednoduché, musí ke všemu ještě řešit prodej rodinného majetku, rozlehlých pozemků, které rodina zdědila po svých havajských předcích. Matt, jenž se musí sám s informací o odpojení své ženy vyrovnat, se rozhodne přivézt z internátu Alex. Ke svému zděšení zjistí, že se dcera na internátu opíjí a užívá drogy. Přesto jí však vše řekne a čeká, že mu Alex s řešením pomůže. Zpráva o blízké smrti matky je i pro Alex šok a dívka v rozrušení Mattovi prozradí, že ho Elizabeth podváděla. Matt i Alex se rozhodnou milence Elizabeth najít. Aniž si to Matt uvědomuje, právě hledání milence Elizabeth mu pomůže sblížit se s jeho starší dcerou. Alex si sice do domu přivede svého přítele Sida, ale tento zprvu nesnesitelný teenager se postupně srovnává a nakonec se i on ukáže jako dobrá opora jak pro Alex, tak i pro samotného Matta. Mattovi s Alex se skutečně podaří Elizabethina milence Briana najít. Matt po něm chce, aby se šel s Elizabeth rozloučit dřív, než ji on nechá odpojit. Následně Matt za pomoci lékařů vysvětluje malé Scottii, že její matka musí umřít… (TV Prima)

Chauncey

Tahle báchorka u mně vůbec nefunguje. Těžko uvěřit, že někdo, kdo napsal a natočil tak nápaditý a vtipný film, jakým je Election, napsal a natočil něco tak nepřesvědčivého, nedomrlého a nevtipného. Dvě hvězdy za Roberta Forstera a osvěžující havajský kontext. Jinak mě film nechal emocionálně naprosto chladným. Nejpřeceňovanější film roku 2011. ()

matt85

Na těsných pět to vytahuje krajina, hudba a herecký koncert všech zúčastněných(co si budeme nalhávat, hlavně George). ()

PedroPo

George s bříškem, George běžící v sandálech, George nadávající, George plačící, George taťka. George to zkrátka umí, jen přemýšlím o tom, jestli to vše kolem muselo být takové...ne zcela uvěřitelné. A konec byl vysloveně zbytečně romanticky nastavovaný. Není to na úplně čtyři, spíš na tři a půl *. ()

Dovlatovka

Payne tentokrát spíše tragický než bavící (Bokovka). Nedokážu neobdivovat jeho schopnost harmonicky spojovat tragično a komično, vybírat fantastické herce a zprostředkovávat emoce o základních životních věcech. Ta havajská hudba je hrozná, ale všechno ostatní bylo krásné, smutné, opravdové. ()

markotter

Výhra v Rádiu 1 mě nasměrovala do tohohle setmělého sálu a vůbec jsem nelitoval. To, co zažíval George Clooney, bylo hodně bolestný, bál jsem se sentimentu, ale i když se objevil, tak byl velmi vkusně nadávkovaný (cca 15 minut tam různé postavy hovoří s faktickou mrtvolou, ale vy se u toho necítíte ani přehnaně trapně, sentimentálně a na druhou stranu třeba nemáte pocit, že si z Vás tvůrci dělají srandu). Naopak proměna přidrzlých teenagerů v chápající lidské bytosti byla trochu okatá, ale dcera George C. byla tak nesmírně krásná a její přítel zase opravdu srandovně cool, že jsem jim to odpustil. Oproti jiným recenzentům mi nevadilo umístění na Havaj, je to regulérní stát USA a slovy hlavního hrdiny také jeho obyvatelé prožívají svoje starosti a radosti jako každý jiný. A Havaj je opravdu magická a i ta hudba k tomu státu (zrovna tak jako ty jejich vohozy) prostě patří. ()

skalican

Silný príbeh umiestnený v raji. Peniaze, krásne prostredie, palmy, Havaj, všetko to je zbytočné a stráca svoju hodnotu. K úprimnému príbehu umierania a rodinnej krízy je úplným kontrastom krásne prostredie s havajským gýčom. Soundtrack typicky kľudnej pozitívnej havajskej hudby iba pridáva ďalšie zrnko do kontrastu. Kontrast ťaživej atmosféry plnej slnka a Havajskej hudobnej legendy. Namiešaný je tak akurát, nemám vážnejšie výhrady k ničomu, réžia, herecké výkony, hudba, kamera, všetko do seba zapadá. Clooney svojím výkonom posúva film vyššie. ()

quip

Lingvistická vsuvka: slovo "zvláštní" je nadužívané. ~ Pokud mi na filmu něco vadilo (všechno ostatní spadalo do neurážející kategorie "meh"), tak to byla jeho doslovnost. Sid 'n all. Teď zpětně si uvědomuju, že (vedle otravného Paula Giamattiho) mě stejná věc štvala i v Sideways. Nakonec mám tedy největší zážitek z toho, jak normálním způsobem je ve filmu ukázaný Hawaii. Ano i tu máme ošklivé pláže se spoustou hnusné vegetace a sluncem za mraky so get the fuck off my lawn. ()

E lan

Příjemný smutný film s výborně civilním Clooneym a dětskými představiteli. Knižní předloha je znát, je to skutečně silný příběh... ()

Blacki

Moc mě to nenadchlo. Čekala jsem od toho mnohem více - silnejší děj, více toho rodinného nesouznění...působilo to na mě nedodělaně. Místo Komedie/Drama to byla spíše jen nuda. ()

VeeDee

Kalkul, který měl zahrát na city, což se mu jistě v mnoho případech povedlo... ale... Havaj, Clooney, hlavní postavy zrovna netrpící nedostatkem peněz.... vyměnila bych to... námět bych zasadila do jiné rodiny, obyčejnější, uvěřitelnější ... jinam, s jinou atmosférou... ()

Chip89

Silný příběh, natočený absolutně špatně. Nebo nevím jestli špatně, po pravdě tohle je film, u kterého jsem měla nutkání dělat dalších milion věcí a nesoustředit se přímo na něj. A přitom by se z takového tématu dalo natočit opravdu strhující příběh. Nevím čím to je, ale v poslední době vybírám filmy s Clooneym, které mě nebaví a přitom si o něm myslím, že to je opravdu dobrý herec. Přemýšlím jestli si prostě jen vybírá špatné role, které mu nesedí a diváka nezaujme a nebo ví, že hrát umí a teď si vybírá role, u kterých odpočívá a nemusí se tolik namáhat. ()

Likan7

Hrozný cukrkandl. Děti moje není špatný film. George Clooney a Shailene Woodley tu jsou skvělý. Zvlášť Woodley je jako sedmnáctiletá dcera velmi přesvědčivá. Něčemu více ale chybí lepší režie, větší dopad. Herecky to tu celkem klape, ale jak se blíží konec, mělo by Vás to čím dál tím více dojmout. Neříkám, poslední návštěva v nemocnici má něco do sebe, ale celý to je v šedi průměru. Silný příběh s nevyužitým filmovým zpracováním. ()

bearmeedek

Ten film mám v archívu už dlouho a cíleně jsem se mu vyhýbal. Možná jsem někde slyšel, že je to moc dramatické, smutné, depresivní. Ale je to jinak. Téma samozřejmě není nijak veselé, ale překvapilo mě to podání. Docela příjemně se na film dívá a hudba navozuje spíš veselé nebo pohodové pocity. George hraje tak nějak normálně a jeho starší dcera je dobrá. Vidět film určitě neublíží a rozhodně by si zasloužil červená čísla, i kdyby to bylo jen těsně na hraně. ()

john.h

Takovej solidní nadprůměr, kde mě nejvíce zaujal herecký výkon té pohledné puberťačky, která by mohla být za pár let sexsymbolem. Pokud nedopadne jako Lindsey Lohan. ()

Armageddon

Príbeh, odohrávajúci sa v krásnom prostredí. Žiť v takej úžasnej krajine je snom veľa ľudí. Film výstižne poukazuje na vzťah medzi otcom a dcérami, ale pritom si nedáva servítku pred ústa. Film beriem ako drámu, ale určité pasáže filmu mi dokázali pokrútiť kútikmi úst. Myslím si, že veľmi zaujímavý snímok, ktorý si zaslúži pozornosť, aj vďaka výkonu Georgea Clooneyho. Už na oko sa mi hodil do príbehu, čo potvrdil aj svojím hereckým výkonom. ()

Jerry_87

George Clooney a Shailene Woodley naozaj super. Soundtrack pre mňa miestami nezmyselný, aj keď sa príbeh odohráva na Havaji, celý film ma to počúvať nebavilo. Ale celkový dojem príjemný 7/10, Zlatý Glóbus by som tomu nedal. ()

Další Spidey s hromadou starých známých

Další Spidey s hromadou starých známých

12.10.2012

Marc Webb se chvíli cukal a tvrdil o pokračování Amazing Spider-Mana to samé, kvůli čemu Rupert Wyatt nechal plavat Dawn of the Planet of the Apes – že na natočení kvalitního sequelu není dost času a… (více)