Nákaza

• USA Contagion (více)

Podnikatelka Beth Emhoffová se vrací ze služební cesty z Hong Kongu, kde se nakazí neznámým virem. Brzy onemocní i její syn Clark. Bethin stav se stále zhoršuje a o dva dny později se zhroutí s těžkými záchvaty. Její manžel Mitch ji odváží do nemocnice, ale žena přesto umírá. Patologové konstatují, že byl napaden mozek a centrální nervový systém meningo-encefalitickým virem. Zdrcený Mitch se vrací domů, a nachází syna Clarka mrtvého. Mitch je okamžitě izolován, ale ukáže se, že je vůči nákaze imunní. Se svou dospívající dcerou se pokusí odjet z města, ale národní garda jim v tom zabrání. Nastává chaos, nepracují sociální služby a objevuje se rabování obchodů a domů. Smrtící, vzduchem přenosný vir, který nemocné zabíjí během několika dnů, se rychle šíří po celém světě. Lékaři se snaží najít lék a minimalizovat paniku, která se šíří ještě rychleji než samotný virus. (TV Nova)

Nerajohn

Bylo by to na čtyři. Ale závěrečné dvě minuty podtržené strhujícím soundtrackem mě nutí dát pět hvězd. PS: Není ten Matt Damon nějaký tlustý? V první scéně vypadal jako Mark Wahlberg. ()

Scaevola

Excelentní epidemiologická studie, která je o třídu realističtější než konkurence už jen tím, že se z nakažených nestávají zombie. Ale předložit to divákovi jako dramatický film je spíše zkouška všeobecné odpočatosti. ()

prezyvka

Taký priemerný film, ale pači sa mi celkom reálne vyobrazenie situácie vzniku celosvetovej epidémie. Možno by sa dalo povedať, že ak by sa niečo podobne stalo aj v reálnom živote, tak by to malo podobný priebeh. Čakal som, že sa to postupne zvrhne a ľudia sa začnú zabíjať a bojovať o svoje životy, ale našťastie si film udržal od tohoto uleteného scenáru odstup. ()

Brenda.Ch

Podle mě výborný film. Téměř dokument, brilantně natočený, ukazuje hodně uvěřitelný a jakoby podle skutečnosti natočený postup při zjištění nového viru a jeho eliminaci. Film je natočený chladně, pozornost soustřeďuje na boj s virem a způsob řešení kritické situace na různých úrovních, do pozadí jsou zastrčena dramata postižených lidí a jejich důsledky. Nenudila jsem se. Něčím mi to připomnělo Kmen Andromeda, myslím ten film z roku 1971, ne tu hrůzu, co z toho udělali po roce 2000. Moc se mi líbil i konec, kde jsme se dozvěděli, odkud se to vlastně vzalo. Člověk si u toho uvědomí, jak titěrní dokážeme být a jaká zanedbatelná událost může klidně vyhladit celé národy... Nenudila jsem se a doporučuji. :-) ()

kolodej1

pro mě docela zklamání, přitom mám tento druh filmů rád. Tento dokumentarní styl, prakticky bez emocí, mi moc nesedl. Snímek jen tak klouže po povrchu a vůbec mě nedokázal vtáhnout. Sice se film vyhnul žánrovým klišé a byl jiný, ale jen za tu cenu, že nezanechal hlubší otisk. 50% ()

rytir1

Perfektní, napínavé. Hvězdně obsazený film spojený několika samostatnými příběhy, u kterého člověk vydrží až do konce. Super ()

fafejt001

Když se tak zamyslím , musím říci , že je to dosti reálné . No pokud přijde něco v tomto duchu , tak to bude , jak se říká - Mazec . Také jste byli zvědavi jak to všechno začalo ? ? ()

LeePriest

Když jsem viděl to obsazení, okamžitě jsem si řekl, že Nákazu musím vidět. A dočkal jsem se přesně toho, co jsem čekal - nadprůměru v rámci filmů tohoto typu. ()

Dacsus

Absolútne nudná hovadina o ničom - ani napínavé, ani občas vtipné, tým pádom absolútne nezábavné, proste totálne suchopárny nezmysel, ktorý si dokáže vykonštruovať sám ktokoľvek s aspoň základnými fragmentami predstavivosti. Ak si chcem pozrieť niečo na túto tému prinášajúce len suchý súhrn faktov, siahnem po dokumente, ktorý bude niekoľkokrát prínosnejší. Na The Stand od Kinga (mám na mysli literárnu podobu, nie tú televíznu frašku) sa toto nehrabe ani zďaleka... ()

MaxQ69

Akce "jak z nezajímavého udělat zajímavé" se bohužel nekonala. Pandemie je sice tématem, po kterém jde většině mráz po zádech, ale převést jej na filmové plátno, aby zaujalo, zůstává zatím nepokořeným milníkem. Nepomohlo ani skutečně hvězdné obsazení, které, přiznávám, bylo lákadlem i pro mě. Za pochovalu stojí rovnovměrné rozložení děje a příběhu jednotlivých postav. Je pro mě celkem příjemná změna, zhlédnout drama s katastrofickým dějem, které se nekoncentruje pouze na jednu rodinu nebo dvě hlavní postavy. Do lehkého nadprůměru se dostává i díky vynikající minimalistické Martinezově hudbě. 65% ()

tomas_j

Zmatlanina, nějak jsem se v ději nechytil, každé 2 minuty se děj přesunul jinam, kde se stalo stejné nic. Dějová linie "neočekávaná": pozor, někdo umřel - mohli bychom taky umřít - nemáme protilék - někdo z nás skutečně umřel - najdeme protilék - našli jsme protilék - lidstvo zachráněno... ()

Kozlowski8

Světem se rychle šíří smrtelný virus, který mutuje a vědcům se nedaří rozluštit jeho kód. Počet mrtvých roste a mezi lidmi se šíří panika, rabování a násilnosti... Dobře natočený snímek, který je už svým námětem pro diváka atraktivní. Soderbergh mu ještě dodal správný spád a napětí a sehnal do něj mnoho hereckých hvězd. Byť tyto hvězdy nedostaly ve svých úlohách tak velký prostor, aby se rozzářily naplno, koukalo se na ně hezky. 70%. ()

notozjano

Velice pěkný skoro až dokument o rychle se rozrůstající virové infekci. Spousta známých tváří se snaží ukázat, jak by to asi probíhalo v realitě. Doufám, že tohle nikdy nezažiju, dívat se bezmocně, jak blízcí trpí a mít absolutně svázané ruce. Nehledě na to, jaký hyenismus by se nejspíš v té naší malebné zemičce okamžitě rozjel. Dávám tomu 4, protože z toho šlo vytěžit víc. Ale i tak jsem se rozhodně nenudil. Skvělý závěr. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech