Od chvíle, kdy Selene se svým lidsko-lykanským milencem Michaelem zničili prastarého upíra Marcuse ve filmu Underworld: Evolution, uběhlo již patnáct let. V jejich průběhu lidstvo odhalilo existenci jak upírů, tak lykanů, a rozpoutalo válku s cílem obě rasy vyhladit. Selene, která byla v průběhu genocidy zajata, se po více než deseti letech probouzí jako vězeň v neprodyšně uzavřené laboratoři společnosti Antigen, mocné korporace, která se snaží vyvinout vakcínu proti virům, jenž mají na svědomí existenci upírů a lykanů. Selene je zničena zjištěním, že Michael zemřel, ale smutek je velice záhy překonán šokujícím zjištěním, že v průběhu svého kryogenního spánku porodila dceru Eve (India Eisley). Ve snaze najít úkryt pro sebe i své dítě se Selene ocitá ve světě, kde jsou příslušníci její kdysi tak hrdé rasy na hranici vyhubení a zbytky přežívajících se ukrývají v podzemí. Odvržena zbývajícími klany se Selene rozhodne spojit své síly s mladým upírem Davidem (Theo James), který se k ní připojí v krvavém tažení proti Antigenu, jenž se snaží zničit ji i její dítě. Když jí na stopu přijdou také její obvyklí nepřátelé, lykani, zdá se, že je i Selene naprosto bezmocná proti nejzákeřnějšímu protivníkovi v historii série Underworld: geneticky vylepšenému superlykanovi. (oficiální text distributora)

Haymar

Po nemastné-neslané dvojce i trojce (v té navíc bež úžasné Kate) se celá série lehce oklepala s novým dílem. Ovšem vážně jen "malinko" - ačkoli to rychle a vcelku zábavně uteklo, rubali se tam všici od první do poslední minutky - tak to prostě je už tak nějak pořád na jedno brdo... i když nadupaný (ty)"brdo"... ()

Drirr

Těžko se rozhodnout, která série je stupidnější a zbytečnější. Resident Evil nebo tenhle paskvil bez jediného (jako opravdu!) rozumného dialogu a bez jediné (jako opravdu) kulervoucí akční scény. Příběh je výsměchem všech daleko lepších filmů, které tu mají přes 65 procent. (EDIT: Naštěstí už to trochu kleslo) Jednu hvězdu za efekty a Kate, jinak uzývané, sterilní, herecky úděsné (ono ani nebylo moc co) a přes zběsilé tempo totálně nudné. Dokoukáno ze setrvačnosti... ()

Paldiny

Je neuveriteľné ako blízko k Matrixu majú pribúdajúce diely Resident Evil a Underworldu. Človek má rázom problém sa naladiť na ten či onen príbeh, keď už v tretej sérii sleduje Trinity ako kosí zombíkov, alebo zápasí s vlkolakmi. Aspoň, že nuda nehrozí. V Prebudení je akcie dostatok, dakto vyslyšal moje námietky a plne zapojil do diania ľudskú rasu, tiež sa pridalo na brutalite a zápletka si odbije zopár povinných zvratov. Len mi už prestávajú voňať všetky tie kríženia DNA, hybridy s nad silou, kde za chvíľu bude vzácnosťou stretnúť bežného upíra či vlkolaka. Zvlášť po tom, čo budúcnosť sľubuje ďalšie a ďalšie klony. Pozitívom ale zostáva, že po treťom „prequelovo spinoffovom“ diele aspoň nerozmýšľam, či bolo nutné aby vznikol, s Prebudením sa predsa len posúvame o nejaký ten krôčik vpred. ()

El_Rabbit

A to je jako všechno? Bylo to ultrarychlý, ultraprázdný a s ultradrsným proslovem na začátku i konci! snad jediným kladem byla krátká stopáž a solidní řežba, toť vše. ... jo a bude to mít ještě hromadu dílů :D ()

mosnak

Nic nového pod sluncem tohle pokračování nepřineslo :-( úpřímně? Usínal jsem u toho. Ano akce je tam dost,ale žádné kulervoucí dialogy,příběh atd. Dávám pouze 15% za Kate Beckinsale (kterou mám moc rád),jinak je to ovšem bída. Já vlastně celou tu serii nikdy nemusel. ()

aLPaC

Kate Beckinsale je v černém latexovém oblečku i přes svůj věk neuvěřitelně sexy. Krátkou stopáž kvituju, stejně jako nadupanou akci bez zbytečných řečí. Po jedničce nejlepší díl série. Těším se na další snad už i se Scotem Speedmanem. ()

Zombi

Je to zhruba stejné jako první dva díly a o něco lepší než Vzpoura Lycanů. Scénář jako vždy nic extra, ale je tu alespoň dost akce, ta vypadá celkem obstojně a je i víc krvavá než dříve. Triky se daj, jen ten design Lycanů mi přijde hroznej, no nic. Ta modrá a černá barva už mi přijde unavující. Prostě další slabší průměr. ()

Cement73

Akciou nadupaný film, ktorý síce nič hlbšieho nehľadá, ale ani neurazí. Predpokladám že o pol roku si nespomeniem na nič iné než na obrovského Lykana, ktorý sa mi bude miešať z Mr. Hyde-om. Dcera hlavnej smrtonošky, nejaká India Eisley to zahrala slabučko a ešte sa na tu rolu nehodila. Pfri nadhernej postave Kate vyzerala jej "vypasená dcéra" veľmi zle. Inak štandartne otvorené okno na dalšiu časť série... ()

geimz

Ptákovina v tom najhoršom zmysle slova. Nedokázal som sa baviť na akcii, efekty z druhej cenovej a "superlykan" bol jeden veľký výsmech. Už je načase s touto sériou skončiť. ()

Marys

Pohodová pecka na odľahčenie. Možno s hodnotením rúbem trošku vysoko, no rád som sa pozrel na ďalší diel, opäť s Kate a ešte s predzvesťou ďalšieho pokračovania podľa záveru filmu. Je pravda, že som sériu videl v postupnosti 2, 1, 3, 4 a z prvých dielov som si pamätal len minimum, mohol som si ich možno predtým osviežiť a keď budem chcieť na chvíľu vypnúť, pokochať sa zopár elegantnými krivkami v tesnom neopréne a korzete s lietaním vlkodlačích čriev, určite si pustím celú sériu odznova. Efekty mohli vyznieť lacno a na túto dobu už trochu staromódne, niektoré veci sú riešené trochu klišéovito a jednoducho, čo sa ale týka už vyššie popísanej pohody, tak tú Underworld Awakenink spĺňa do bodky. ()

1945

Underworld - Awakening byl svěřen do ruky švédským režisérům, kteří se svého úkolu ujali se ctí a citem. Považuji tento díl za návrat ke kvalitám prvního dílu. Akce to byla prvotřídní. ()

ac3r

Parádní akční jízda od první do poslední minuty. Člověk se ani nenaděje a jedou závěrečný titulky, k tomu navíc krásná sexy Kate, co víc si fanda akčních filmu může přát. ()

Movie Gourmet

Řekl bych, že to je snad nejslabší díl z celé série Underworld. Děj je posunutý do moderní doby, což by samo o sobě nemuselo vadit, kdyby byl ovšem kvalitní scénář. Ten docela zaostává. Děj sám o sobě je poměrně nekonzistentní a v podstatě se jedná jen o pouhopouhou vyvražďovačku, která postrádá jakoukoliv větší hloubku či záměr. Kromě děje tu dost chybí i jakákoliv dost výrazná postava, záporná či kladná, jako byla např. postava Victora, ztvárněná Billem Nighy(m). Prostě slabota. Verdikt: 2* a 60 %. ()

H4ku11

Rozmýšľal som o čom ešte môžu spraviť tento diel a bol som veľmi milo prekvapený aký nápad tvorcovia dostali, Objavenie oboch bojujúcich klanov ľuďmi a snaha o ich vyhladenie sú super námet. Bohužiaľ aspoň pre mňa ostalo najmä pri námete a realizácia už bola o dosť horšia. Prvotné nadšenie rýchlo opadlo a zvyšok filmu bol ďaleko za predchádzajúcimi troma dielmi. ()

Emo-haunter

Ale jo, furt ještě obstojné béčko. Fajn akční scény i solidní triky, ale už tak nějak nic moc inovativního a co se týče Underworldu, žádné nové rozšíření tohoto světa se nekoná. Děj se pouze přesouvá na hranu zítřka, a tentokrát už tu nejde jen o boj Upírů a Lycanů, ale i lidí. Scénář celkem jednoduchý a místy až lehce pitomý, ostatně jako všech dílů této série. Nenáročný film na jedno zhlédnutí, bez emocí, osudovosti nebo vykreslených charakterů. I tak ale ještě tři hvězdičky a 5,5/10 dám. Jen škoda, že své možnosti film vyčerpal už po druhém díle. A proto od posledního pátého dílu už vůbec nic neočekávám. Jo a dobrý nápad s granátem na konci. ()

Stanley619

Začátek je celkem dost ambiciózní, ale pak to jde hodně rychle z kopce a i při 89 minutové délce filmu jsem se začal trochu nudit. 3D Efekty, kostýmy a masky byly vynikající. Doufám, že měla Kate Beckinsale dvojnici, protože byla jak otloukánek. Podle otevřeného konce nejspíš bude i další díl, tak snad to bude lepší. Tenhle díl za těch 165 Kč prostě nestál. 61% ()

masiko

Podle me druhy nejlepsi dil hned po jednicce. Kate je porad stejne sexy a zda se mi, ze tady se jejim pozam tvurci venovali jeste vic nez kdy predtim, coz je rozhodne plus, protoze jsem se nemohl vynadivat. Ze je ji uz 39 let mi hlava totalne nebere, asi je tu v jeji biografii chyba o dekadu nebo ja nevim :D. Jeste me velmi potesilo, ze ac je film uvadeny jako 3D, ve skutecnosti jako 3D nebyl vubec natacen, takze stary dobry 2D je luxusni (kez by to 3D jednou pro vzdy umrelo). ()

Ondrej120

Ale jo bylo to lepší než 2 a 3 díl. Od tohohle filmu jsem nic nečekal a vlastně jsem ničím nebyl překvapen teda vlastně až na tu brutalitu. Určitě brutální scény mají za mě plus protože tohle mi chybí v takových filmech(nejsem žádný psychopat jen mám rád brutalitu) ale jak už tady bylo avizováno, mrtvoly rozsápané na kusy to JO ale nahá žena to NÉ. Jako kdyby to mělo nějaký vliv na puberťáky kteří se denně dívají na porno. Ještě k filmu hodně se mi líbila úvodní scéna která na mě působila atmosféricky velmi dobře a vtáhla mě částečně do filmu(škoda že trvala tak krátce). A teď nejslabší článek filmu samozřejmě to je scénář prostě když postavy začaly mluvit tak jsem usínal a hledal cokoliv zajimavého na filmu jen abych se trochu zaměstnal. Sice pravda že to s tím doktorem jsem nečekal ale to je tak jediné co mě překvapilo. Ještě chválím hudbu ta mě většinou probudila z těch nudných mluvících scén a závěrem musím ještě vypíchnout efekty z prvních 20 minut filmu, nevím jestli to jenom na mě působilo ale zdály se mi strašně špatné někdy až hrozné, potom to už bylo OK. ()

Pavelos

Co naplat, musím uznat, že toto pokračování opět překonalo díly předešlé.. Tohle byl totiž takový akční masakr, který mě v kině tak zmasil, že jsem si nechtěl připustit, že už je konec.. Hodina a půl jako by nebyla.. Jasný, spousta zdejších kritiků se do mě může pustit, že to nemělo žádný děj atd.. No asi budou mít i pravdu, ale u takovéhoto snímku se většinou děj očekávat nedá.. A to je na tom právě to nejlepší, protože stačí zapnout relaxační mód v mozku a nechat se jen tak unést a čekat, jaké to vlastně bude.. Tady to bylo hodně dobrý.. A Kate tady vypadá hodně solidně:-) ()

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (více)

Kate opět v černém

Kate opět v černém

25.09.2010

Je to oficiální, hlavní hrdinkou Underworldu 4 (který pravděpodobně vznikne ve 3D) bude stará dobrá Selene. A to znamená, že Kate Beckinsale si opět bude muset svůj... ehm, herecký talent... nacpat… (více)