Od chvíle, kdy Selene se svým lidsko-lykanským milencem Michaelem zničili prastarého upíra Marcuse ve filmu Underworld: Evolution, uběhlo již patnáct let. V jejich průběhu lidstvo odhalilo existenci jak upírů, tak lykanů, a rozpoutalo válku s cílem obě rasy vyhladit. Selene, která byla v průběhu genocidy zajata, se po více než deseti letech probouzí jako vězeň v neprodyšně uzavřené laboratoři společnosti Antigen, mocné korporace, která se snaží vyvinout vakcínu proti virům, jenž mají na svědomí existenci upírů a lykanů. Selene je zničena zjištěním, že Michael zemřel, ale smutek je velice záhy překonán šokujícím zjištěním, že v průběhu svého kryogenního spánku porodila dceru Eve (India Eisley). Ve snaze najít úkryt pro sebe i své dítě se Selene ocitá ve světě, kde jsou příslušníci její kdysi tak hrdé rasy na hranici vyhubení a zbytky přežívajících se ukrývají v podzemí. Odvržena zbývajícími klany se Selene rozhodne spojit své síly s mladým upírem Davidem (Theo James), který se k ní připojí v krvavém tažení proti Antigenu, jenž se snaží zničit ji i její dítě. Když jí na stopu přijdou také její obvyklí nepřátelé, lykani, zdá se, že je i Selene naprosto bezmocná proti nejzákeřnějšímu protivníkovi v historii série Underworld: geneticky vylepšenému superlykanovi. (oficiální text distributora)

vodkasesemte

Docela drahá zábava, ale vydělává, i když se to vlasně nelíbí. Mně by úplně v klidu stačilo, kdyby tam hodinu prolejzala roury, protože, upřímně, bez týhle postavy bych se do takového drama nepouštěl, leda že by mě podobná domina před televizí nutila. Děj vázne ve třech ulicích nákýho maloměsta s POP kulturou někde v mlze a muj buh LEN si se svou upíří nevěstkou opět vyhrál a ve třetím pokračování ji nabízí v DETAILU povedená kamera. Jen ten latex už není, co bejval. Asi v nem nemohla dejchat, nebo co. ()

HellFireFery

Je samozřejmě vidět, že se na dalším dílu "Underworld" nešetřilo. Triky jsou povedené a prostředí je opět zahaleno do temnoty. Bohužel to však shazuje nevýrazný děj a jediné dvě kladné věci vidím v tom, že Kate Beckinsale je stále krásná, a že stopáž filmu je velmi krátká. Nudné dialogy a celkový dojem z filmu opravdu diváka lákají žít s pocitem, že se zrodilo naprosto zbytečné pokračování (již druhé). Sláva a čest prvním dvěma dílům! ()

blondboss

"Hojím sa okamžite." - "S tým počítam." Skvelý vypeckovaný záver tejto série. Nerozumiem, prečo to má horšie hodnotenia ako trojka, keďže trojka bola len čistá historická stredoveká nuda. Tu bola jedna akcia za druhou a celý čas sa človek nenudí. Áno, je to béčkový film a na prvé dva diely sa nechytá, ale ako prehliadku skvelých akčných scén a vizuálnych efektov to možno určite považovať. Superlykan bol famózny a Kate opäť klasicky šarmantná a sexi. Kam na tú krásu tá ženská v štyridsiatke chodí? Lepší nadpriemer - 65 % ()

Don Maty

Tak sa nám rodinka skoro zišla a môžme čakať ďalšie pokračovanie. Séria underworld nie je až taká zlá pokiaľ sa na to pozrieme s nadhľadom a neočakávame toho veľa."Pozrieť, zabudnúť, vymazať". Bolo to krátke, s dobrým tempom a dychberúcou Kate Beckinsale. Akurát ma hnevá, že za viac ako 10 rokov sa nenaučili spraviť graficky krásneho lycana...3* ()

dudo24

Toto pokračovanie mojej veľmi obľúbenej série stratilo strašne veľa. Stratilo zmysel svojho názvu, keďže to čo s týmto svetom upírov a vlkolakov spravili sa už nedá moc zaradiť pod pojem “underworld”. Stratilo to super prepojenie novodobých a stredovekých kulís z originálnych dielov. Stratilo to prírodu, dážď a sneh čo bola božská kombinácia pre tematiku týchto živočíšnych druhov. Stratilo to v podstate dôležitosť celej mytológie týchto filmov. Stratilo to hlavné posolstvo ktoré zanechali prvé dva diely. Stratilo to jeden z dvoch hlavných charakterov, čo je neprípustné. Stratilo to dĺžku stopáže. Asi najkratší celovečerný film čo som videl. Celý film stratil väčšinu svojho charakteru a skoro sa premenil na bezduchý Resident Evil. Dve hviezdy idú Kate Beckinsale ktorá pre mňa navždy ostáva ako nesmrteľná, sexy Selene. A jedna hviezda je za to málo čo v tomto filme z Underworldu ostalo. ()

elanista1

Nepozerateľné, len pre masochistov. Mňa táto séria zaujíma len preto, lebo Kate Beckinsale v týchto filmoch vyzerá dobre. Ináč je to odpad, a ja som si už počas sledovania nevedel spomenúť, že aká scénka bola pred 5 minútami. A teraz som už úplne čistý, okrem celkom dobrého záverečného súboja neviem nič, čo sa v tomto filme dialo. ()

moviefan4

Aj štvrtý diel tejto serie sa mi páčil. Boli tu dosť dobré vizuálne efekty, dosť gore a upírov a vlkodlakov. Megavlkodlak vyzeral ozaj super ale štvalo ma to že vo filme bol iba krátko. Kate bola ako vždy sexy, aj další herci boly fajn. Napríklad herečka ktorá hrala tú mladú upírku a aj ten upír čo Kate pomáhal. 1* dávam za to že je to už ohrané, ako aj Resident evil 5. Zas iba samé strielanie a zabíjanie, ale tu sa mi to páčilo. ()

psychousek

Další díl fantastické série = naprosté zklamání. Ačkoli bylo vysvětleno co se stalo v mezičase po druhém dílu, demence zápletky a rozuzlování jednotlivých aspektů mne až urážela. Ultraepické bojové scény zakončné epesním vítězstvím "dobra" nebraly konce, kdy všechno rozhodla malá holčička. Primární instinkt zachránit sebe a pak teprve myslet na svého milovaného, kdy na konci si v podstatě vzpomenout "já ho vlastně chci zase vidět"... Ne, nemůžu ten film s čistým svědomím doporučit... ()

Wladiis odpad!

Už pred filmom som si chcel kúpiť granát a prehltnúť ho no po filme to idem aj urobiť lebo jak pozerám na sériu underworld každý diel je horší a horší. Veď keby dostanem do ruky mobil s 2Mpx fotoaparátom a mikrofónom z tesca (btw majú dobrú akciu na hrášok). tak natočím oproti tomuto trhák. +už sa do tohto dielu dostávajú aj ľudia ktorý majú inteligenciu jak NPC v Minecrafte. A neviem prečo ale už v 5 minute filmu som chcel aby bola posledná to bude asi tým že v tom filme kecali také zbytočnosti jak keby som bol na prednáške v Ugande o tom že prečo aj Uganda nemôže chovať ľadových medveďov. ()

Stanmi

Po mnohaletém vězení je upírka Selene (Kate Beckinsale) opět na svobodě, avšak ve světe, kde lidstvo odhalilo existenci Upírů i Lycanů a oba druhy se tak ocitly na pokraji vyhynutí... Čvrtý díl známé upírsko-vlkodlačí série je především ve znamení návratu Kate Beckinsale do latexového oblečku, což vnímám jako jednoznačné plus (protože bez Kate to prostě není ono). Jestli jsem si před zhlednutím filmu říkal, že tentokrát to dopadne lépe než Vzpoura Lycanů, tak po zkouknutí Probuzení jsem bohužel nucen konstatovat, že jsou na tom oba snímky kvalitativně zhruba stejně. Probuzení sice opět vrací sérii do moderního světa a snaží se pracovat s novými tématy a postavami, bohužel tak však činí pomocí notně béčkového příběhu, nevýrazného prostředí a průměrného zpracování, takže atmosféra i kouzlo prvních dvou dílů je prostě fuč. Na druhou stranu se může pochlubit vcelku slušným hereckým obsazením (Charles Dance, Stephen Rea, Michael Ealy a i Theo James), solidní akcí, na kterou se dá koukat a rozumnou délkou (cca 75 minut), takže se člověk vlastně ani nestihne začít nudit. Underworld: Probuzení tak sice není úplně marný film, zároveň, ale také není ničím vyjimečný, ať už v rámci série nebo v rámci žánru, prostě je jen dalším z mnoha, což je škoda, protože jsem si svět Underworldu docela oblíbil. ()

blazma

Po menší odbočce do minulosti se vracíme fantastické Kate Beckinsale v této roli. Je škoda, že Michael už nemá vůbec žádný prostor v tomto filmu a dost zbytečně a nesmyslně ho vyškrtli. Myšlenka odhalení upírů i vlkodlaků a jejich téměř vyhlazení lidmi je velmi dobře provedená. Celková atmosféra je stejně ponurá jako v předchozích dílech a vypadá to dobře. Fakt je to důstojné pokračování, aspoň teda pro mě. ()

pursuer

PPP: Patos, Pop-corn, Průměr. Film je od začátku do konce našlapaný akcí a jako takový si udržel mou pozornost. Skutečně, i přes svou podřadnou efektovou stránku, která se spíše snažila prodat post-produkční 3D (viděno ve 2D, ale bylo jasně vidět, co mělo být 3D :D) se Beckinsale vyblbla natolik, že jsem film sledoval se zaujetím. Pojetím to dost připomíná čtvrtý Resident Evil, příběh doopravdy chybí (hlavně počáteční peprné téma vyšumělo jak Pepsi), jak tu někdo už napsal, a víc jak jednou bych se na to nepodíval, ale bavil jsem se. Ta hoďka a půl utekla rychle. ()

MrLinhy

Asi nejslabší díl celé série. Pánům asi docházejí nápady. Děj vypadal zajímavě až jsme doufal, že to bude pecka, ale pak jsme zjistil že provedení toho děje bylo nezáživné, chvilkami stupidní a předvídatelné. Jinak akce a efekty byly povedený. Kate byla opět sexy. 60 % ()

ArMinO

Musím povedať, že som nečakal až takú nakladačku. Dej bol možno síce slabší, ale celý čas som sedel v sedačke strnutý a s otvorenou pusou a srdcom, ktoré mi búšilo do rytmu efektov. 93% ()

Matrix007

Tenhle díl je podle mě nejlepší ze všech čtyř. Napětí od začátku do konce, nádherný akční souboj upíři vs. lycani + jejich malé-velké eso. I když konec trochu zamotaný....... Ale je to film, na který se klidně podívám znovu, a těch není zrovna tolik.........92% ()

barikhartlik

Tak to byl fofr. Když se hlavní upírka zahleděla do dálky a vyhlížela lykana-hybrida svého srdce, tak se najednou rozjeli titulky a byl konec. Musela jsem se podívat jak vlastně dlouho takhle rychlo-jízda trvala, protože se mi to zdálo nějaké krátké. Tolik akce na jednom místě už jsem dlouho neviděla, ale všeho moc škodí - žádný moc děj, nic moc zápletka a hlavně jaksi useklý konec. Ale musím říct, že to byl lepší zážitek než dvojka a trojka. ()

cejkon odpad!

Co to proboha bylo? Pribehove tupe, bezduche dialogy a hlavne spousta nelogickych chyb a prehmatu. Serie Underworld nepatri mezi spickova dila kinematografie, ale toto bylo prilis. Cely film cekame na Michaela, ktrey se v uvodu jenom mihne a na konci zmizi jako prd ve vetru aniz by se objevil. Vzpoura Lycanu byla proti tomuto dilku oskarovym filmem. Fuj, prosim, takto uz nikdy vice. ()

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (více)

Kate opět v černém

Kate opět v černém

25.09.2010

Je to oficiální, hlavní hrdinkou Underworldu 4 (který pravděpodobně vznikne ve 3D) bude stará dobrá Selene. A to znamená, že Kate Beckinsale si opět bude muset svůj... ehm, herecký talent... nacpat… (více)