Od chvíle, kdy Selene se svým lidsko-lykanským milencem Michaelem zničili prastarého upíra Marcuse ve filmu Underworld: Evolution, uběhlo již patnáct let. V jejich průběhu lidstvo odhalilo existenci jak upírů, tak lykanů, a rozpoutalo válku s cílem obě rasy vyhladit. Selene, která byla v průběhu genocidy zajata, se po více než deseti letech probouzí jako vězeň v neprodyšně uzavřené laboratoři společnosti Antigen, mocné korporace, která se snaží vyvinout vakcínu proti virům, jenž mají na svědomí existenci upírů a lykanů. Selene je zničena zjištěním, že Michael zemřel, ale smutek je velice záhy překonán šokujícím zjištěním, že v průběhu svého kryogenního spánku porodila dceru Eve (India Eisley). Ve snaze najít úkryt pro sebe i své dítě se Selene ocitá ve světě, kde jsou příslušníci její kdysi tak hrdé rasy na hranici vyhubení a zbytky přežívajících se ukrývají v podzemí. Odvržena zbývajícími klany se Selene rozhodne spojit své síly s mladým upírem Davidem (Theo James), který se k ní připojí v krvavém tažení proti Antigenu, jenž se snaží zničit ji i její dítě. Když jí na stopu přijdou také její obvyklí nepřátelé, lykani, zdá se, že je i Selene naprosto bezmocná proti nejzákeřnějšímu protivníkovi v historii série Underworld: geneticky vylepšenému superlykanovi. (oficiální text distributora)

Rominator

Poslední Underworld příběhem neohromí, ale akce je zde dost a film velice rychle uběhne. Závěr dává tušit, že upíří hrdinku Selene nevidíme naposledy. ()

Allien.9

Trošku mě mrzí ten posun v čase, určitě bych brala spíše přímé pokračování než "10 years later..."; jednak proto, že závěr druhého dílu příjemně navnadil, jednak proto, že spousta věcí zůstala (oproti předchozím dílům) nezodpovězena a - co mě štve nejvíc - neviděna. Po akční stránce ale opět epes a upřímně doufám, že se dočkáme ještě alespoň jednoho pokračování, protože na rozdíl od 2x zazděného "Resident Evilu" (díl 4. & díl 5.) si tato upírsko-lykanská série stále udržuje příjemnou kvalitu, a protože Michael.;-) V porovnání s Millou Jovovich nicméně Kate Beckinsale stárne rychleji. Damn... ()

mzss1

|85%| Pro mě doposud nejlepší část série. A to jsem se k ní vrhl teprve nedávno. První film – solidní start. Dvojka a trojka – výrazně slabší, ale furt stravitelné jednorázovky na oddychové shlédnutí. Takže ještě jednou, tato čtyřka je u mě paradoxně nejlepší. Zde mi to opravdu už připomnělo sérii Resident evil. Sice tu nejsou zombíci, ale jednak ženská hlavní hrdinka a jednak to, že tu máme už trochu přeakčnělou akci. Hrdinka, co dokáže snad vše. U RE mi tyto dva prvky stačí, zde mě bavil i příběh – což je zde o to lepší. Vidím tu velký potenciál, proto si myslím, že ještě vznikne více pokračování. V prosinci nás v kinech samozřejmě čeká pátý film Underworld: Krvavé války. Takže ještě k tomuto. Od začátku má film vysoké tempo, furt se tu něco děje, akce střídá jednu akci za druhou. Je výborně natočena, má dost dobrých nápadů, příběh je tu hodně silný, zajímavé postavy, krom skvělé K.Beckinsale mě tu zaujali třeba i Theo James či Michael Ealy. Hudba se tu dost vylepšila. Jedině bych tu trochu vytknul to oživování či scénu, kdy určitá postava vstane z mrtvých. Tu je určitá přehnanost, ale nějak extra mě to netrápilo. Téměř jsem dal plný počet hvězd, neuvěřitelné. Snad si podobnou úroveň udrží chystaná pětka či i další a další pokračování. ()

kingik

Milovníci latexového fetiše jsou u vytržení a zbytek normálních diváků si klade jedinou otázku: zapaří se tentokrát zadek Kate Beckinsale v aplikovaném těsném outfitu, až z toho dostane lidově řečeno vlka? S případnou odpovědí si budeme muset počkat až do třeskutého finále v podzemních garážích, v druhém případě si lze zatipovat, ale hlavně na opravdového vlka, respektive vlkodlaky, přijde taky řada a bude jich hodně, i když vzhledově budou odkazovat na klasické béčkoidní opusy, ten hlavní z nich pobaví vzhledem metalového zpěváka. Jistě si také většina příznivců této tetralogie kladla častou otázku o čem zase příběh bude, a jestli už notně vyvařená série má ještě, co nabídnout k pokoukáníčku. A i když se velká originalita nekoná, nelze film jednoznačně odsoudit za nedostatek invence. Tím hlavním pokoukáníčkem je přece do latexu oděná, na mikádo střižená a modrými čočkami opatřená hlavní představitelka a nová režisérská dvojice se nijak netají se svojí obsesí k ní. Kate ve zpomalených záběrech střílí, běhá, skáče několik metrů do dálky i výšky, zpomaleně si obléká i vojenský kabát (!), na co jí byl, to nevím, a kdyby to šlo a záleželo jen na režisérské chuti, tak by to ti dva asi nejraději celé natočili ve zpomalených záběrech. Obsese upíří představitelkou je zjevná a nic se nemá přehánět, ale postupně to opadalo, i když to úplně nezmizelo. Občas jsem se přistihl ve snaze zjistit, jestli Kate po té odmlce nekyne zadek. Nekynul. Dále mě zajímalo, jak na tom film bude s akcí, a tady bych viděl největší přednost čtvrtého dílu. Na akci se staví, je kvalitní, nápaditá a efektně nasnímaná. Co naopak tento díl nedokáže navodit, je nějaké napětí anebo v divákovi vzbudit zájem o osud postav, kterých přibylo. Vedle Kate hledající po celou dobu svého milovaného Michaela, je to také jedna holčička, která je zdrojem informací o nekalých pokusech jedné korporace, a kterou je třeba chránit, ale takový motiv byl k vidění často i v jiných hororech, a také dámy potěší sympatický hodný upír Theo James a záporáci byli celkem ok. Pozornost je ale stejně strhávána na Kate Beckinsale a ostatní postavy jsou tady jaksi do počtu, protože dá rozum, že ona celé to sama odehrát nemohla. Když bych si měl po skončení filmu vybavit někoho výraznějšího než je právě ona, tak je to zhola nemožné, ale rozhodně to není tím, jak dobře hrála, ale jak byla "nastajlovaná". Je celkem jasné, že bez ní je série ztracená a s ní postupně nabírá na síle a má stále relativně, co nabídnout. Nevadilo mně, jak kamera pokaždé zbožně sklouzla po jejím fitness tělíčku a mnozí si stěžovali, jak trojka bez ní stála za vyliž kotel. Máme ji zpět, ještě latexovější než kdy předtím, tak si nestěžujme a berme co je. Zarážející je snad velmi skromná délka filmu, ale už dlouho se mně nestalo, aby mně film v kině tak raketově utekl. A jestli se nakonec Kate zapařil zadek, to se mně zjistit nepodařilo. 100% ()

Payushka

Musí se uznat, že film nenudí. Díky minimu dialogů a příjemné hodině a půl (jednička měla dvě hodiny, což zabilo nejen upíry, ale i nejednoho diváka) děj rychle ubíhá. Sice už neuvidíte sympaťáky Billa Nighyho ani Michaela Sheena, kteří si pravděpodobně řekli, že si už nechali dost ničit kariéru, Beckinsale ale pořád umí držet ten jeden výraz. Dva Švédi tak obstojně nahradili v křesle režiséra Lena Wisemana a ani se toho tolik nezměnilo. ()

IQ Tiqe

3D koukatelné, lepší než Titáni (což není velká chvála), ale tohle uměle vytvořené 3D si příšně nechám ujít. Dějově slabé, lákadlem je Kate, hudba, akce a krev (je to krvák, ale vypadá tak nějak "přirozeně", "nenásilně"). Zaznamenal jsem jednu vtipnou hlášku a jednu lehkou lekačku díky 3D. # [viděno: kino, 3D] # příběh 5 | hudba 7 | humor 0 | akce 7 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6 ()

Frajer42

Docela slušné. Už to není pouze upíři vs. lycani, neboť se nám do toho přisrali i lidé, kteří jsou samozřejmě ze všech nejslabší a ve filmu slouží pouze jako takové atrakce, na kterých nám můžou upíři a upírky ukazovat své kousky. Samozřejmě nesmím zapomenout na to, že už je ve filmu i obrovské množství nejrůznějších mutantů, protože kdo se nezmutoval, ten prostě není cool a zastává roli podobnou lidem. Akcička je slušná. Přeci jen rok pokročil a dívá se na to o dost lépe než na minulé díly. 2* a pokračování už bych snad ani vidět nemusel. ()

Kudly4

Neviděl jsem prozatím jediný díl Underworld. Každopádně tohle byla absolutní pecka. Řádnej akční MASAKR. Ten konec mě naprosto uchvátil a já se díval s otevřenou hubou. ()

Kothy

Poslední film této upíří ságy s Kate Beckinsale. Ať už radši nedělají další díly. Už to přestává dávat smysl... ()

Spinosaurus

Zábavné béčko pro zahnání nudy, které rozhodně nikoho neurazí. Klobouk dolů před scénáristy, že z téměř uzavřeného děje po dvojce dokázali vycucnout téměř smysluplné pokračování. PS: Titulky dělal nějaký velký šprýmař. ()

AllShallFall

Pro mě jednoznačně nejlepší Underworld jaký vylezl. Dosazení sexy Kate Beckinsale a co více, do latexového oblečku, je obrovským lákadlem všech Underworldů. Stala se z ní výborná komiksový postava. Tento díl mi přišel nejvíce komiksový, měl nejleší finální souboj celé série a zanechal krásný otevřený konec. Já jsem byl více než spokojen. ()

teutates

Já Vám nevím, pokaždé sem se jaksi překousal tady tím "božím" nápadem, začalo to v celku slibně, následně to polevilo, pak kurva jakýsi prolog s Rhonou (každopádně našlapaný prolog) a teď tohle?! Čekal sem od švédských úchylu víc, sem rozhořčeny. Jak bych to slušně označil, takový resident evil v koženém oblečku nasrané Kate, která nejspíš nečetla scénář. 3D v tomhle případe působí na nejvýš trapně a lacině, nerad to říkám no určitě nejslabší díl série. 4/10 Slepenec dnešní televize - kriminálky, upíři, vlkodlaci, telenovela, konspirace... jeb vše dohromady, ach jo. ()

Geralt z Rivie

Možná to byl dějově nejhorší díl Underworldu, ale poprvé jsem byl zklamaný tím, že má Underworld, tak krátkou stopáž. Tohle téma prostě miluju, k tomu ještě Kate Beckinsale a super povedené 3D, které jsem asi poprvé nějak ve filmu vnímal. --- KINO ()

predators

Docela bídné kosení likanů, upírů, lidí a mixů všech tří ras a kosení likanů, upírů, lidí a mixů všech tří ras a kosení likanů, upírů, lidí a mixů všech tři ras...ano, přesně v tomto pořadí. 30% ()

cukorek

Underworld - neskutočný zdroj nezastaviteľného, akčného prílivu v podaní krásnej, ale chladnej Kate Beckinsale, ktorá do tohto rozpútaného pekla úplne zapadla ako by bola zrodená pre tento boj. Tak ako v predošlých častiach aj teraz sa to hemžilo hororovo-akčnými modulmi dobre spracovaných lykanov a upírskej krásky Selene, v duchu pomsty a prežitia, ale chýbalo mi tam niečo nové, niečo čo by oddelilo a ponúklo novú chuť od starších verzií. Zmena režisérskeho postu nebola najlepšou voľbou, pretože nová zostava zvolila nesprávnu taktiku a ťažila len z oprášeného, starého potenciálu, ktorý im hasol pod rukami ako sviečka v prievane (vtiahnutie do deja príliš statického policajta, namiesto očakávania, že sa do boja zapojí aj oslobodený Michael nastalo ukončenie v zmysle ďalšieho pokračovania a privítal by som ešte lepšie vykreslenie akcií), čo sa následne odzrkadlilo na mojom hodnotení. Tak veľmi som sa na toto pokračovanie tešil, ale bohužiaľ nestálo to viac ako za 60%. ()

PetrPan

Návrat krásné  Kate Beckinsale je rozhodně tím nejlepším, co čtvrtý díl "podsvětní" ságy nabídne.  Po letech, a vzhledem k  tomu, že celou sérii  jsem teď zhlédl na jeden zátah, trochu poupravuju své hodnocení a ubírám jednu hvězdu. Ona je pravda, že nepočítám-li prakticky zbytečnou trojku, tak poslední dva díly už rovněž trochu smrdí, tentokrát nastavovanou kaší. Epický závěr Evolution totiž moc možností k restartu nenabízel. Akce je ale zase kopice, Selene bych  pořád rád poznal v lucidních snech a  "Lykan Kong" se docela povedl, čili jen o jeden srpek do úplňku méně. ()

Claw

Nemá to vůbec žádný děj, ani se to nedá považovat za regulérní pokračování série... ale!! Je to ukrutná akční řežba od začátku do konce, která pořád graduje. Vlastně taková "martial arts" záležitost a přehlídka toho, jak se dá zabít člověk nebo vlkodlak na 200 způsobů... Fakt se mi to líbilo, protože bojové filmy mám strašně rád a tohle je prostě přesně ono... Z tohoto hlediska to funguje parádně, jinak vůbec... /70%/ ()

iamek

Díky velmi příjemné stopáži jsem se výborně bavil a to v téhle sérii je asi to hlavní. Kate Beckinsale byla v oblečku opět neuvěřitelně sexy a o tohle tady přece jde ne ? Navíc se mi opět líbili akční scény a tajemné prostředí města. Snad bude další díl stejně kvalitní. ()

korbitch22

Základní kult Underworldu,temná atmosféra a Lycansko/Upírská epická bitva napříč stoletími je definitivně pryč,což na jednu stránku lze považovat za smutné,na druhou je to osvěžující změna.89 minut trvající film nám nabízí krátkou rekapitulaci z minulých dílů a pak už se jede celou stopáž čistá hi-tech řežba.Dvojice skandinávských režiserů je ovšem trošku problém,jako nováčci ve světe Hollywoodu totiž sázejí na jistotu a nezkouší nic moc osobitého,hned v několika akčních sekvencích lze uzřít jasné odkazy na sérii Resident Evil,Matrix a dokonce tu najdete skoro totožnou scénu z Terminátora 3,vše se dá snadno zkousnout,mimo totálně wtf scény z Matrix Reloaded....to jsem na 5 vteřin zavřel oči,duševně se vyzvracel a okamžitě sem se snažil na tu sračku zapomenout a frčet dál ( zasvěcení vědí ) Underworld Aweking výrazně chybí herecká esa Sheen a Nighy,po případě Speedman.Jeho dvojník spíš byl do očí a každého fanouška spíš rozesmutněl.Když film začínal a byl plný odkazů na předchozí filmy,či divákovi ukazoval nelítostnou čistku byl jsem až dojatý a přiznám,možná mi vhrkla i slza ( ano,až tak Underworld miluju ) Potom už to byla okopírovaná akce s minimen vlastní invence,což by se dalo považovat za smutné,kdyby to minimum scénáře příběhového ovšem nebylo tak dokonale promakané a překvapující.Tvůrcům se povedlo skvěle vykreslit příběh,který má skvělou pointu a několik momentek překvapení,na úkor okopírované akce z několika předešlých akčník pecek.Kate je pořád mega sexy,i když při scéně zdrcujícího pláče lze jasně vidět,že ani kamera za milion a tuna makeupu,nezakryje to,že Kate táhne 4cítka,což je naprosto neskutečné.Docela mě mrzelo že film utekl tak rychle,akce byla místy skvělá,místy nudila,protože už jsem jí viděl jinde,efekty místy očarující,místy komické,Stephen Rea na konci v garážích hódně potěšil a mega Lycan....mno nevim.Kdyby měl film 130 minut a hrál v něm Scott Speedman,nebylo by co řešit a šel bych na 100%,přijde mi to 50/50 geniální námět,využitý na půl,geniální akce,využitá na půl.Výrazně potěšila rolička Wese Bentleyho,nekopromistnost Rkové akce i přes její fádnost a skvělý,leč málo rozvinutý příběh.Nezbavým se dojmu,že kdyby tvůrci udělali rozpočet filmu 150 mega a dali přístupnost pg-13 se stopáží aspoň 120 minut,dosáhli by víc než 89 minutové řežby co nakousla spoustu otázek a možností a doufá,že si na sebe vydělá a sežene do dalšího dílu Speedmana....bavil jsem se hodně,daleko víc než u Rise of Lycans,leč volba finální verze projektu je velký otazník.Pokud si Underworld na sebe vydělá ( má problémy ) bude další díl,což bude skvělé,pokud ne,je u ledu a nedokončený a to bude mrzet nejvíc :( 85% a skvělý song na konci ;) Takový akční nábuch,který působí až moc jako jen předvoj pro něco duchaplnějšího a obsáhlejšího.Sem s pátým dílem! ()

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (více)

Kate opět v černém

Kate opět v černém

25.09.2010

Je to oficiální, hlavní hrdinkou Underworldu 4 (který pravděpodobně vznikne ve 3D) bude stará dobrá Selene. A to znamená, že Kate Beckinsale si opět bude muset svůj... ehm, herecký talent... nacpat… (více)