Od chvíle, kdy Selene se svým lidsko-lykanským milencem Michaelem zničili prastarého upíra Marcuse ve filmu Underworld: Evolution, uběhlo již patnáct let. V jejich průběhu lidstvo odhalilo existenci jak upírů, tak lykanů, a rozpoutalo válku s cílem obě rasy vyhladit. Selene, která byla v průběhu genocidy zajata, se po více než deseti letech probouzí jako vězeň v neprodyšně uzavřené laboratoři společnosti Antigen, mocné korporace, která se snaží vyvinout vakcínu proti virům, jenž mají na svědomí existenci upírů a lykanů. Selene je zničena zjištěním, že Michael zemřel, ale smutek je velice záhy překonán šokujícím zjištěním, že v průběhu svého kryogenního spánku porodila dceru Eve (India Eisley). Ve snaze najít úkryt pro sebe i své dítě se Selene ocitá ve světě, kde jsou příslušníci její kdysi tak hrdé rasy na hranici vyhubení a zbytky přežívajících se ukrývají v podzemí. Odvržena zbývajícími klany se Selene rozhodne spojit své síly s mladým upírem Davidem (Theo James), který se k ní připojí v krvavém tažení proti Antigenu, jenž se snaží zničit ji i její dítě. Když jí na stopu přijdou také její obvyklí nepřátelé, lykani, zdá se, že je i Selene naprosto bezmocná proti nejzákeřnějšímu protivníkovi v historii série Underworld: geneticky vylepšenému superlykanovi. (oficiální text distributora)

Chrustyn

Předchozí Underworld se vydal do minulosti aby se nám pokusil ukázat jak nekonečná válka mezi upíry a vlkodlaky začala a nejnovější díl se opět vrací do přítomnosti aby přišel s novým důvodem proč má hlavní hrdinka likvidovat své chlupaté nepřátelé. Příběh je opět nicotný a ničím zajímavý a bohužel ani v oblasti akce a trikových sekvencí nemá film co nabídnout. Akce je sice dostatek ale k čemu to je, kdy je fádní a trikově velice slabá. Koukatelné ale po všech směrech průměrné. ()

Nettrass

Nevím, co proti tomu všichni mají. Mělo to takový spád, že jsem spát vůbec nešel. A že je to tu trochu zmutovaný s Resident Evil a Matrixem ? Tak to k tomu klidně patří, pač jsou tu zmutovaní a přemutovaní a domutovaní úplně všichni. Takže to nejspíše postihlo i produkci, rejži-jí a i kameraman ochlupatěl a zazubil se. ()

Stanislaus

Čtvrtý díl underworldské ságy mi prozatím přišel nejdrsnější a nejkrvavější. Děj tentokráte navazuje spíše na první a druhý díl, což vůbec nebylo na škodu, byť by mohl někdo namítnout, že drastické skákání v čase mezi jednotlivými díly samotné sérii neprospěje - to se ale nestalo. Uvítal jsem návrat Kate Beckinsale, jelikož Rhona Mitra mi nebyla zrovna dvakrát moc sympatická, a Kate k této sérii už prostě neodmyslitelně patří. Nejvíce mi vadily místy poněkud špatně udělané efekty, jež byly nejvíce viditelné u lycanů, nicméně superlycan byl vzhledově vyřešený dobře. Vedle toho musím podotknout, že co se logičnosti týká, tak Probuzení bylo prozatím nejdebilnějším dílem (Selene zvládá jak převrhnout dodávku, tak si během pár sekund prostřílet dno do rychle padajícího výtahu), avšak moje slabost pro tuto sérii mi brání dát méně než průměrné tři hvězdy. Místy dějově kapku divočejší pokračování, které má však stále řádnou dávku akce, honiček a střílení (i když někdy hodně mimo a do prázdna). ()

Darneth

Každý má své oblíbené béééčko, u mě vede série Underworld, které se po vypískané trojce vrací šmrnc. Kate válí od počátku, ať už s kvérem nebo bez, oblečená, neoblečená, obutá, neobutá, zbouchnutá nebo ne...Mille se můžou začít třást nohy. "This is a new war. And it’s only beginning." ()

honajz

Kate se rozhodla pro roli trochu zhubnout, trochu víc než je zdrávo, takže to spíše vypadá, jako když si latexové kalhoty obléknou herečku... Je nezranitelná, rychlá, nikdo na ni nemá - a je tím už otravná. Co fungovalo poprvé díky určité neotřelosti, atmosféře a náladě, to několikrát vylouhované chutná jak vyvařené ponožky. Akce je sice dost, ale tak nějak zbytečně násilné, nijak dobře sestříhané, nijak napínavé, a vlastně nudné. A holčička je mi tak ňák u pérdele... Kolikrát jsem čekal, že za rohem vybafne Milla Jovovich a holky dají družbu... Ke konci jsem měl zas pocit, že se sem omylem zatoulal ten zelenej, Hulk. ... Zbytečný film. ()

anais

Pro mě nejlepší díl. Nehraje si to s pracně budovanou mytologií z předhozích dílů, ale staví to hrdinku do nové situace. Je to jednoduché, hodně přímočaré, akční. Nic víc. Ale nejsou tu zbytečné postavy, do půl těla trapně svlečení hezouni, ani budování atmosféry pouze pomocí modrých filtrů. Proč je to lepší než předchozí díly? Odpovědí je možná jméno scénáristy. .. ()

Pítrs85

Podle mého skromného názoru je Underworld: Awakening nejlepším dílem celé této ztřeštěné série. Dialogy jsou sice zbytečné a samoúčelné, což ale zřejmě věděli i sami tvůrci a tak jich do filmu zakomponovali co možná nejmíň a zbytek snímku je už procpán jen a jen akčními sekvencemi a ty jsou... úžasné :) Jistá dávka inspirace z Matrixu nebo třeba i Resident Evil: Afterlife je sice zřejmá, ale to ničemu nevadí. Nečekejte žádný rozmáchlý epický děj na pozadí války upírů s lykany, Awakening je vážně "jen" čistá akce, ale když už to filmaři vzali za tento konec, činili tak dobře a divák (tedy já) se bavil a dostal přesně to, co očekával- nic víc, nic míň. ()

SOLOM.

Už ani první tři Underworldy nebyli nějak úchvatnou podívanou, ale přece jenom se jim podařilo zuby nehty udržet alespoň průměrnou kvalitu. Čtverka však hned od prvních minut ve mně začala vzbuzovat obrovskou nechuť, abych se na ní vůbec dodíval dokonce. Dočkal jsem se ještě horších přeměn ve vlkodlaky, než tomu bylo v předešlých dílech – jedním slovem absolutní humus. Navíc další akční „nářez“ s nekonečnou zásobou nábojů v zásobnících – tak přesně na tohle jsem už absolutně alergický. Přesto jsem tomu chtěl dát šanci a nakonec přece jenom nelituji. Kate je pořád sexy a navíc se tu ve druhé polovině objevilo i několik docela obstojných soubojů, které mi výrazně zlepšili náladu. No a v neposlední řadě si nemůžu pomoci, ale malá Eve mi byla mnohem sympatičtější než její fotřík Michael a rovněž ráda přidala ruku k dílu. Takže ve finále jde sice v mých očích o nejslabší díl této série (prozatím), ale přece jenom se mu podařilo na poslední chvíli udržet v průměrných vodách. Jednou nohou už je však tato série ponořena v odpadních (smradlavých) vodách, tak snad se příště tvůrci polepší!!! 45% ()

claudel

Já mám tuhle sérii zkrátka moc rád, takže jsem schopen jí cokoli odpustit a mnohde přimhouřit obě oči. První díl byl bezkonkurenčně nejlepší zážitek, všechny další jsou o něco slabší, přesto pořád mě to baví, klidně ať je na cestě pětku, k níž závěr čtyřky jednoznačně směřuje. ()

ARI50

Pokud jste byly nad míru spokojeny z předchozími díly dostanete pořádný našup a rozhodně váš to probudí. ()

Necrotongue

Probuzení vypadalo spíše jako Usínání. Scénář byl slabý, dialogy o ničem, a přestože Kate Beckinsale tentokrát vstoupila na scénu jako Terminátor, oděna pouze do svého odhodlání, nemohla tuto nefunkční slátaninu zachránit. Proč byl do snímku obsazen poněkud divergentní Theo James, jsem nepochopil, ději každopádně nijak neprospěl, podobně na mě nefungovalo ani obsazení Charlese Dance, který měl evidentně nahradit Billa Nighyho. No a ten zbytek- dcera, obří lykan, obrovské protiupíří tažení- to je slepenec, který mě nebavil. ()

Beastmaster4

Nový UNDERWORLD není sice špatný film, ale na temnou atmosféru předchozích dílů nemá a proto dávám "jen" 3 hvězdy. Hlavně první díl je pro mě upíří klasikou, spolu s několika dalšími patří k těm nejlepším upírským filmům. PROBUZENÍ je jasná rychlokvaška, několik dobrých akčních scén, pořád skvělá Kate Beckinsale, ale nic víc. 89 minut je na dnešek taky dost málo a na filmu je to znát, je hodně zbrklý a konec je vlastně jenom mezníkem mezi dvěma filmy, další díl můžeme tedy určitě očekávat. ()

becki_tu

Čtvrtý Underworld je vlastně prvním filmem ze série, který mě opravdu bavil. A největší zásluhu na tom má režisérské duo Marlind-Stein a samozřejmě Kate Beckinsale. Předchozí díly trpěly na nepřehlednou akci a jsem rád, že tentokrát se tvůrcům podařilo digitální hrátky udržet na uzdě a nepřidělávat tak epileptikům další zbytečné problémy. Vizuál čtvrtého dílu upírsko-lycanské ságy je opravdu vymazlený a spolu s výpravou (podzemí, město, chodby) tak patří k tomu nejlepšímu, co série Underworld nabízí. Po třech slabých dílech konečně příjemné překvapení. 65% ()

JASON_X

Čtvrtý Underworld se opět vyšvihl na výsluní béčkové zábavy, jsem rád a mile překvapený, protože po totálním průseru, kterým byla trojka, jsem v to vůbec nedoufal. Krásná Selene hned na začátku krágluje a vyssává lidi jak na běžícím pásu, pryč je vykastrovaná pseudohumanita předchozích dílů, ve kterých upíři chlemtali krev buď jenom z konzervy, nebo (nepochopitelně) sobě navzájem. A taky je tenhle kousek mým prvním viděným 3Déčkem, takže k němu chovám tak trochu nostalgický vztah a dávám mu plný počet. Nenapadá mě, co bych filmu vytknul, vizuálně pohledná, oddechová a temná fantasy podle mého gusta. Na upíří maminku, jakoby politou lesklou černou tuší, je radost pohledět, její upíří dcerka do děje nevnesla příliš sentimentálního pathosu, jak jsem se obával a mimo to se tvůrcům hodně podařilo několik dalších vedlejších postav. Z mojí strany naprostá spokojenost. Jen... kdybych bych třímetrový půltunový lykan, nebudu se s mrňavou upírkou prát tím způsobem, že ji chytnu a někam odhodím, ale chytil bych ji a vymačkal z ní duši. No nic, to se jen musel ozvat ten můj zpropadený smysl pro detail... ()

Morholt

Pořád dokola omílaj minulost............................ Musel jsem si vypůjčit část textu jedné české nacistické kapely, protože v tomhle případě to sedí jak p*del na hrnec. Od jedničky je to pořád to samý a hlava mi nebere jak je možný, že je tahle série pořád výdělečná. Žádnej posun, žádná změna. No možná ta kratší stopáž oproti letům minulým, což je nepochybně plus, ale jinak? Jasně že se na pětku zase podívam, ale mam pocit, že na ní komentář můžu psát už teď. 30% ()

MonaSax

Tak to bylo fakt pošahaný, rychlý, divný a totálně chaotický, ale vypadá to, že bude zase pokračování nebo já už fakt nevím. Přála jsem si ať to pokračuje, kdy? po dvojce, ale teď si přeju ať to zkončí, jasně vydělává to prachy, ale je to už prostě trapný. Selene pořád stejně skvělá, to se nezmění, ale ten zbytek je nudný a ohraný. ()

ScarPoul

Nový režiséri priviedli do celej série - okrem značne vyššieho rozpočtu aj niečo čím sa predchádzajúce tri dieli nemohli pochváliť. A nemyslím tým teraz 3D( ktoré som si inak užil). Jedná sa o premyslené akčné scény - ktoré sú priehľadné, efektné a drsné. Myslím si, že až tu sa skutočne ukázalo ako mala vyzerať celá séria Underworldu, keby sa do toho neplietla snaha rozpovedať niečo nové, niečo čo fanúšikovia upírov a vlkodlakov nemohli poznať(Corvinus, William, Marcus a všetky tie vsuvky, na ktorých stáli prvé tri filmy). Samozrejme, bez toho by tento diel nefungoval, ale tých pár vecí, ktoré to prepojuje s predchádzajúcimi filmami (ak nerátame Beckinsale) je naozaj veľmi málo, takže nám tvorcovia vlastne mohli spraviť reštart v sérií a posunúť sa iným smerom. Nechápte ma ale zle. Underworld 4 nie je lepším filmom ako predchádzajúce. Príbehová štruktúra je priveľmi jednoduchá a v niektorých miestach aj prvoplánová, že to cítiť papierom a všemožným klišé - ale celý ten vizuál a akčnosť dospeli a vybrali sa úplne novým smerom. Finále, naháňačka v meste, alebo útek s Antigenu ma ako fanúšika neuveriteľne nadchli a uspokojili. Beckinsale to znova svedčalo a na predzvesť 5 dielu sa celkom teším. Mohlo by sa s toho kupodivu stať akási kultová záležitosť. Aspoň čo sa týka kategórie B. ()

Lacike

V trojke sme sa pozreli do minulosti a v štvorke sme sa dostali do budúcnosti, keďže si latexová Katka na začiatku dala šlofíka a zobudila sa po pár rokoch. Najprv som sa potešil, že sa konečne k slovu dostali vo väčšej miere aj ľudia (už som začínal mať pocit, že sa táto séria odohráva v alternatívnej realite bez ľudí), ale nakoniec sa ukáže, že zase tak veľa priestoru tu nemajú. Karty sa v sérii otočili a za zlosynov tentoraz sú lykani a za obete upíri s tými ich roztomilými modrými kukadlami. Dramatická línia ani tentoraz príliš nefunguje, takže vzhľadom na to, že sa dej posunul výrazne dopredu a to hlavné z minulých nám narýchlo osvetlia na začiatku, tak sa dá tento diel v pohode pozrieť aj bez znalosti minulých. Celkom sa to oplatí, pretože akčné scény konečne stoja za to. Jednak obsahujú o triedu drsnejšie gore scény, konečne sú dostatočne dynamické, ale zároveň na rozdiel od trojky dokonale prehľadné a miestami sú aj celkom nápadité a cool. A keď nie sú cool, tak sú aspoň dostatočne komické a verím, že tentoraz to bol zámer tvorcov. Lykanskí záporáci sú tiež celkom drsný, takže som sa tešil jak im to tá latexová baba spočíta. Nevýrazného Speedman a celkovo romantickú líniu uťali a namiesto nej tu máme líniu s dcérou, ktorá je fakt sexy. Takže celkovo je tento diel doteraz najlepší. Ten výrazne vyšší rozpočet na ňom vidno. 5/10. P.S.1 Tak nejak som ako človek nepochopil prečo mám fandiť buď upírom alebo lykanom v ich boji, keď ľudia sú pre nich buď krvavým staekom alebo červeným vínom. P.S.2: Latexová Katka nielen v tomto diely ale v celej sérii má ten istý jeden latexový nepriedušný kostým. Z neho musí mať poriadne zaparenú pipinu. ()

BoPo odpad!

Pôsobí to ako osemnásty diel Resident Evilu. Hlavnou náplňou času je neustále skákanie a ničenie interiéru a exteriéru. Hlavne nech jedno Bum! strieda druhé. Takže ak ste fanúšikmi upírov, dajte si radšej krvavý steak. 89 minút ho prežúvajte a máte zaručený vyšší stupeň zábavy, než prináša táto slátanina. ()

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (více)

Kate opět v černém

Kate opět v černém

25.09.2010

Je to oficiální, hlavní hrdinkou Underworldu 4 (který pravděpodobně vznikne ve 3D) bude stará dobrá Selene. A to znamená, že Kate Beckinsale si opět bude muset svůj... ehm, herecký talent... nacpat… (více)