Detektiv Emmet Fields (Luke Evans) je povolán k případu brutální vraždy dvou žen. Při pátrání zjistí, že zločin se až moc podobá smyšlené vraždě, která byla do detailu popsaná v povídce spisovatele Edgara Allana Poa (John Cusack). Předvolá tedy tohoto sociálního vyvržence k výslechu, ale zatímco je Poe ve vazbě, dochází k další strašlivé smrti - opět inspirované jedním z jeho příběhů. Fields tedy vyzve Poa, aby mu pomohl zastavit toto krvavé šílenství… (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

korbitch22

Lehce nadprůměrný historický thriller, který toho i přes celkové zklamání má kupodivu hodně co nabídnout během celé stopáže.I když místy dialogy občas rvali uši, hlavně dojemné muckaté plky o odvaze a obětování mezi ústřední hereckou dvojící Cusack/Evans,kteří když si zrovna skoro nevyznávali homosexuální lásku hráli oba na jedničku.Škoda že ve filmu nebylo víc mysteriózních prvků a vražd.I přesto dokázal film místy opravdu strhnout,ať skvělou temnou atmosférou nebo právě skvělými hereckými výkony. Přiznám se bez mučení že 4* je pouze za mystifikaci jména Edgar Alan Poe, kterého jsem v poslední době začal sám číst,tudíž jako téměř čerstvý fanda jeho tvorby jsem si Poeovi poslední 4 dny života v celku vychutnal.Škoda toho opět divného konce,který mě trošku zklamal a ubral mi ten líbivější pocit který převládal nad tím zklamáním,ale děcka co si budem povídat,točit to někdo jiný než tenhle obyčejný moula,mohlo to být kurva velkolepé dílo.,místo průměrné historickohororové kriminálky okořeně o skvělý námět. 75%. ()

Chrustyn

I přes temnou atmosféru (která je ve výsledku to jediné co na filmu zaujme) se jedná o plytké a nezajímavé vyprávění o vraždách, jejichž vyšetřování se zúčastní samotný Edgar Alan Poe. Překvapivě nudné. ()

Arsenal83

Môj otec mal suseda Havrana, lokálneho primitíva z Prešova, a to bol naozajstný horor. Tomu ožralovi platil nájom celý rok, aby ho nakoniec deložovali policajti, že byt prepadá exekutorom, pretože Havran všetko prepil a neplatil byt skoro dva roky. Naozaj hrozná situácia a otec sa i posťažoval, že volil radšej tie prachy prepiť sám. Toľko k skutočnému hororu s Havranom. Havran z tohto filmu už tak strašidelný nie je, Cusack celkom dobre hrá Poea (inak tiež ožralu), ale ku koncu si poviete, že to bol taký priemer. ()

marhoul

Perfektní večer s Havranem. Tato záležitost mi zcela nepochopitelně unikla, ale nevadi, o to větší potěšení mi přivodila. Pěkně prolnutý život autora a jeho slavné básně.Ja tyhle sherlokovské retro rozparovačky z 19. století můžu, proto není vyloučeno, že časem vyšroubuji hodnocení do plných. ()

Yardak

James McTeigue mě poměrně překvapil a touto "moderní" detektivkou potěšil. Kromě zajímavosti zápletky (příběhy od E. A. Poa) táhne film herecké duo John Cusack a Luke Evans - oba mám velmi rád a ve snímku hrají nadstandartně. Vidalova hudba je též zajímavá. Celkově, hlavně pro zábavnost a atraktivitu atmosféry 19. století, za 4 hvězdy. ()

VenDulin85

Souhlasím s verbalem, kupodivu, i když já jsem kravinu nečekala. Hrát Poea jiný herec, mohlo to být možná ještě démoničtější. ()

mat.ilda

Holmesovsky ponurá morbidní skládanka z Poeových sbírek a krvavých mordů, která rozhodně nevyniká originalitou, přesto svým způsobem baví, včetně Johna Cusacka, který je přesně tak podivný, jak moje vize básníka, jehož je představitelem, i výborného Luka Evanse, v němž by musel najít zalíbení i Sir Arthur Conan Doyl :-) Pěkný komentář - Gilmour93. ()

heyda

Nevím, čím to je ale poslední dobou sleduju samé solidní filmy, které sice nesahají na nejvyšší mety (5 hvězd), přesto mě buď baví nebo mají neodpiratelnou kvalitu. Havran si neklade velké cíle, je spíše skromný, ale pořád dostatečně zábavný. Rozhodně to není film, který by si šel pro Oskary, to ani náhodou. Ale umí navodit krásně ponurou atmosféru, režisér dokáže dobře pracovat s tempem, herci jsou bez problému. Havran je myslím dobrá pocta Edgarovi, ať už si zde lidi píšou co chtějí. 75% ()

mcb

Nevzrušivá šestáková detektivka s naprosto rutinní dějovou výstavbou vedle níž jsou i Andělé a démoni napínavou jízdou plnou překvapivých zvratů. A to už je co říct. McTeigue se při "adaptování" ambiciózního tématu, kde se má možnost prolínat fikce s realitou, vydává naprosto strnulou cestou k objasňování mysteriózní zápletky, kde se na sebe jen ledabyle vrší nahodilé motivy z Poeových knih. Vyšetřování případů de facto neexistuje, hrdinové jen mechanicky dělají to, co po nich vrah vyžaduje a poté se přesunou na další lokaci. Subjektivně nekonečné natahování divákova vedení a rezignace na jakékoliv logické vazby nezachrání ani John Cusack ve své "béčkové" variaci na drsnějšího Sherlocka (s nulovou porcí charismatu) a nudná romantická podzápletka. Scenáristická a stylistická bezradnost se také projevuje v žánrové nevyrovnanosti, kdy Havran chvílemi vypadá jako odlehčený Sherlock Holmes, poté přechází do psychologické detektivky jako Sedm a když zrovna nepřipomíná ani jedno z nich, vychrlí na diváka komiksovou stylizaci Z pekla nebo Sweeneyho Todda. Na to ovšem tvůrcům nezbyly peníze, takže kromě pár výživných gore scén, jde spíše o televizní procházení se "hallmarkovskými" lokacemi. Zkrátka zapomenutelná nuda s nulovou atmosférou, zato subjektivní tříhodinovou délkou. 3/10 ()

Flego

Poctivá priemerná detektívka zabalená do historického súkna ma príjemne prekvapila, ale nie natoľko, aby som krákal od radosti. Poviedky od Poa mám rád a táto kombinácia jeho umu so skutočnými krvavými zločinmi je vcelku vydarená. ()

honajz

Film, který klame tělem - vizuálně se snaží vypadat jako temná dertektivka z 19. století, kdy pachatel využívá motivů z děl dnes slavného spisovatele ještě za jeho života. Ale prakticky je to jen edukační video o životě Edgara Allana Poea, přičemž jeho díla jsou představena sice s jistou dávkou brutaity, ale tak polopaticky, aby i český nebo americký středoškolák pochopil, o čem jsou, a u maturity nepropadl. ()

Jinny

Havran je neinvenční detektivka s atmosférou, která postupně negraduje, ale naopak se ztrácí. Za mátožnost postav a stokrát provařená klišé mi bylo místy za tvůrce stydno. Film mohl na ramenou nést John Cusack, kterému to ale scénář příliš neumožňuje. Vyzdvihnout můžu snad jenom explicitnost některých vražd, která je tentokrát docela na místě. ()

Pítrs85

Podobné filmu Z pekla s Džonym Deppem, se všemi klady i zápory, takže tu máme dobrý špinavě atmosférický film s fajn exteriéry, krvavoušký, s khůl hudebním doprovodem a s fajn hercem v hlavní roli, ale nadruhou stranu chvílemi nudný a tak nějak nedotažený. Přesto je to fajn podívaná, u který je asi zapotřebí jebat na nějaký očekávání, ale prostě si užít to mysteriózno (shut up, bylo tam! :-) a slavnýho autora jako správňáckýho hrdinu. A Cusack je borec, protože jsem řekl! Každopádně řídit se hodnocením tu na čsfd? Never more, never more... ()

Othello

Přehrávající Cusack kličkuje postprodukčně naprosto nezištně v ala Burton až směšně temnym Baltimorem mezi půlrozměrnýma postavama, nudně ztvárněnýma vraždama a zákruty totálně debilního scénáře, který působí dojmem, že každou jeho stránku psal jiný člověk bez znalosti zbytku příběhu. Což o to, že se sem tam, když filmu jdete naproti vykouzlí atmosférou příjemná scéna, když najednou ji ojebe nějaký příšerný 3D efekt. Navíc ústřední protagonista tak nějak působí stále dojmem, že Nicolas Cage neměl čas (což zní ale podezřele) a vůbec čim víc o tom filmu píšu, tim víc mě sere. ()

Necrotongue

Výborně natočený temný thriller,inspirovaný životem a dílem mého oblíbeného autora,to jsem si chrochtal.Film má krásně pochmurnou atmosféru,kterou si dokáže udržet od začátku až do konce,musím pochválit i obsazení,když odhlédnu od hlavní postavy,protože Luke Evans Johna Cusacka s přehledem válcuje,Alice Eve byla výborná volba,protože jsem se o ni obával až do konce,přitom znám herečky,které by mě přiměly fandit psychopatickému vrahovi.Tento snímek jsem si užil,nenudil jsem se ani chvilku a k páté hvězdičce mnoho nescházelo. ()

JASON_X

Není to sice tak ultradementní jako Abraham Lincoln: Vampire Hunter, ale ani při nejlepší vůli nemůžu dát víc než tři hvězdy. Sice od útlého věku vášnivě miluju povídky E. A. Poea, mám rád Cusacka a líbí se mi fantastické filmy, ale The Raven je tak fantasmagorická slátanina, že jsem při jeho sledování spíš kroutil hlavou a obracel oči v sloup, než abych se bavil. Vinu na tom má především scénář a místy až bolestně blbé dialogy, samotný námět totiž není špatný a kdyby se ho chopil někdo zručnější, mohla to být vcelku zajímavá a atmosférická podívaná. Jestli Havranovo zhlédnutí přiměje aspoň jednoho diváka neznalého mistrova díla k jeho četbě a následnému jeho zalíbení v něm, pak měla tahle blbina aspoň nějaký smysl. Jestli ovšem ne, tak doufám, že se jeho tvůrci jednou v zásvětí ocitnou na tvrdé lavici spoutáni koženými řemeny, nad nimi se bude hrozivě kývat kyvadlo s ostrým břitem a NESMÍRNĚ POMALU se sunout dolů... Sám za sebe říkám NEVERMORE a hážu ho navždy kamsi do hlubin mého exteráku. ()

Morholt

Poa mám rád a proto mě tenhle film prošpikovaný jeho dílem nadchl. Chtělo by se říct, že mě uchvátila i atmosféra viktoriánské Anglie, ale to by nebylo tak přesné, vzhledem k tomu, že celý příběh se odehrává v Blatimoru. Přesto jsem se bavil úžasně, za což patří dík nejen vynikajícímu obsazení v čele s Cusackem a Evansem, ale i propracovanosti děje a mistrné režii. Tenhle film není pro každého, ale věřím, že kdo má E.A.Poa v oblibě, na své si určitě přijde. Tleskám. 90% ()

Lucasion

Před pěti lety zaujal Havran trailerem. Dnes neměl moc čím ohromit. I když ta myšlenka, že autora pronásledují jeho vlastní díla, je když už nic jiného, tak zajímavá. Vizuál 19. století v Anglii je vždy pěkný a hezky se na něj kouká. To bez debaty. Atmosféra hororu taky není špatná a vraždy se stávají rychle. Tím hra na vraha funguje a divák je v napětí co se stane. Navíc jsou i postavy později pod tlakem. Rozplétání tajných hlavolamů pro hrdinu se mi líbí a tyhle honičky za geniálním vrahem mě baví. Ovšem od půlky film definitivně ztratí svoje kouzlo a atmosféru a ve finále se spíše divákovi vysměje. Zápletka se stává triviálnější a z nápadité hry na vraha je spíše nuda. Nakonec tedy ani to moc nebaví. Motivy vraha jsou k zoufání hloupé, a tak je ve výsledku Havran strašně prázdný film. Jakkoli si rozjel svojí atmosféru v úvodu, tak od poloviny jí ztrácí a na konci ji zcela nemá. Luke Evans herecky opět překvapil. Hudebně se film moc nevyznamenal a příběhově se mi tedy nijak zvlášť nelíbil. Pro mě taková prázdná bublina. (47 %) ()

Genero

Havran seznamuje mého zvídavého a poetického ducha ponurou, zábavnou a zaručeně autentickou formou s posledními dny Poeova života a vysvětluje, proč ho tehdy toho nevlídného rána našli v parku vykropeného, pochcaného a úplně tuhého. Jsem malinko smutný, že zcela opomíjí jeho životní trampoty okolo lásky k třináctileté manželce a k opiu. Zaujal Luke Evans, který jako zarputilý a bystrý detektiv dedukuje o stobrko, ale ani Cusack nezůstává pozadu (zde se zásadně rozcházím s kolegou Cervenakem) a v roli Nicolase Cage v roli Edgara Allana Poea předvádí odzbrojující výron a kvalitní tupé. Na dvě hodiny je to dostačující náplast na manželčinu procítěnou migrénovou etudu a protože mě navíc básnické střevo políbilo na čelo, dovolím si ještě jako přídavek připojit romantický verš z vlastní dílny: Havrane, dím, elce pelce, táhni třebas do prdelce... a víckrát ne. ()

Režisér To a drákulovský prequel

Režisér To a drákulovský prequel

09.09.2017

Trend filmů o spisovatelích, kteří v podstatě zažívají svůj vlastní román, ještě neskončil. Možná si pamatujete romanci Vášeň a cit s Jane Austen nebo Havrana s Edgarem Allanem Poem, no a teď se… (více)

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze

06.09.2014

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

10.10.2013

Netěšte se, neznamená to, že další Resident Evil nebude. Bude, šestka se připravuje a její premiéra je stanovena už na podzim příštího roku. Milla ale nezahálí a po právě natáčených Expendables 3 a… (více)

Cusack je Poe

Cusack je Poe

31.08.2010

John a Edgar Allan – to jste si určitě domysleli. Zdá se, že slavný básník a jeden z otců moderní detektivky a hororu je v podobné situaci jako Dracula – plánuje o něm film úplně každý. Sylvester… (více)