Půlnoc v Paříži

• USA Midnight in Paris (více)

Mladý pár Gil (Owen Wilson) a Inez (Rachel McAdams), který se má na podzim brát, přijíždí s jejími rodiči do Paříže. Gil je nevýznamným spisovatelem, který miluje Paříž a chtěl by se sem po svatbě přestěhovat. Ovšem Inez jeho romantickou představu nesdílí a nemyslí si, že toto město bylo ve 20. letech minulého století zlatým věkem. Jednoho večera jde Inez se svými přáteli tancovat a Gil se prochází noční Paříží. Jeho půlnoční zážitky mu odhalí Paříž v jiném světle a ovlivní nejen jeho budoucí život. Žije v iluzi, kterou lidé někdy trpí a domnívá se, že život ostatních lidí, by byl pro něho daleko lepší. (oficiální text distributora)

Joski

Priemerný Woody v európskom balení? Nechcem toto dielo kritizovať. Mne to len neprišlo veľmi originálne ani silné. Vicky Cristina Barcelona je oveľa pôsobivejší film a nepotrebuje k tomu historické postavičky. Osobne ma najviac zaujali úvodné "farebné pohľadnice", potom sa atmosféra mesta stratila? 60% ()

Oonika

Minule mě Woody Allen docela zklamal, ale po tomhle kousku toho brejlouna miluju!! Naprosto dokonalý film, výborná zápletka, výborné prostředí, výborný Owen Wilson, výborná Marion Cotillard, výborná hudba... výborné všechno! :-) Francouzská část mého srdce se jen tetelí blahem. Hrozně moc super bylo, že film má kouzlo i bez těch všech klišoidních záběrů Eifellovky a dalších profláknutých míst.... Dokonalost!! A ještě musím upozornit na výborně ztvárněného Dalího, kterého si střihnul Adrien Brody, a jako by mu z oka vypadl! :) ()

nwx

Na jedno podívání ujdoucí zvláštní film. Dobrá hudba. Dost mě ale štvala jeho "barevnost". Ať jdou s těma filtrama do háje. Já chci vidět originální barvy! Look filmu fakt hnus. Jestli někdo úmyslně potlačení barevné informace nazve uměním, tak je u mě vyšinutej blázen. Film by měl vypadat tak, jako fotky z něj, které jsou tady v galerii, ale vypadá fakt nekoukatelně. Strčte si filtry do ... ()

Brinkley

Zázračný lék na depresi. Z pohledu "intelektuálů" patrně nepůjde o Allenův umělecky nejhodnotnější kousek, já jsem zase musela překousnout přítomnost Owena Wilsona (přestože se role Woodyho mladšího alter ega zhostil se ctí). I tak mám pro Půlnoc v Paříži z nějakého důvodu slabost. Možná i pro tu vcelku banální myšlenku, že snílek pociťující nespokojenost a nezakořeněnost ve své vlastní době, by na tom byl úplně stejně i ve své favorizované a pochopitelně zidealizované historické epoše. Adriena Brodyho jsem si díky jeho rhinoceros konečně přestala spojovat s Pianistou; ovšem nadutý, sebestředný a k nepoznání fousatý všeználek Michael Sheen byl bezkonkurenční. ()

tomikan

Kouzelny, spokojeny, usmev carujici.. takovy je bezprostredni pocit. Je to brilantni dialog prenesen do reality.. v prvni rade ale genialni forma vypraveni. Owen je pro me prijemnym prekvapenim, Marion byla uzasna a pro me neznama Gabrielle naprosto sedla sve roli. Brilantni.. sceny ze soucasnosti naprosto splnily, co mely.. uz sem cekal na pulnoc, peugeota a zacatek nove noci. Pravdou je, ze posledni spolecna scena s Marion to tak trochu pokazila, vysvetleni a konkretizace tomu trochu uskodila, nastesti to nepretrvalo az do konce, takze se zas tak moc nestalo. Uplna spokojenost za pet. ()

bianca19

Nádherný kouzelný film, z kterého přímo dýchá atmosféra dnešní i staré Paříže. Již prvních pár minut diváka přitáhnou překrásné záběry města. Film je originální, nevšední, nový a přitom vtipný. Příběh je přitom tak jednoduchý. Hlavní hrdina Gil v podání skvělého Owena Wilsona prakticky nevnímá současnost a až poté, co se dostane do minulosti se mu otevřou na mnohé otázky oči. Gil je romantický snílek, který je Paříží naprosto unesený. Setkává se s Fitzgeradem, Hemingwayem, Picassem a dalšími umělci, kterými je naprosto fascinován. Krásná múza Adriana v podání Marion Cotillard Gila okouzlí natolik, že Gil začne zvažovat, že ve staré Paříži zůstane nadobro. Nutno podtrhnout herecké podání Wilsona, který se natolik vžil do Woody Allena, že jsem měla pocit, že ho hraje lépe, než by ho Woody Allen zahrál sám. Skvělé výkony rovněž arogantní Inez (Rachel McAdams) a již zmiňované krásné Marion Cotillard. ()

Chip89

Ze začátku jsem se bála,co to bude za blbost. Nakonec jsem se ponořila do děje a koukala jsem na film s otevřenou pusou. A musím říct, že jsem si chvíli připadala jako blbec, že jsem nedokázala zařadit některá známá jména a vzpomenout si na to, co za slavné osobnosti to bylo. Owen Wilson předvedl moc pěkný herecký výkon. FIlm se mi líbil svojí neobvyklostí a nápadem. Snímek s jednoduchými záběry z nádherné a romantické Paříže. Myslím si, že Woody Allenovi se zase něco povedlo, i když to není jeho nejlepší natočený film. Umí to i lépe. ()

10Domik10

Film, stvárnený na pohľad s elegantnou ľahkosťou a veľkými sympatiami v hercoch ako aj celou okúzlujúcou atmosférou Paríža a jeho literárnej minulosti. Na Rachel som sa tešil ale čoskoro som pochopil, že v Midnight in Paris je hlavnou hviezdou Owen Wilson. A samozrejme scenár je brilantný. ()

danny_21

Nejsem až natolik erudovaný odborník a znalec osudů těch několika osobností, které Gil potkal na svých nočních toulkách Paříží, abych posoudil pravdivost, takže hodnotím jen stránku příběhovou, která má své kouzlo hlavně díky Paříži a typické hudbě, ale na druhý den, jsem si z toho moc nevybavil - kromě mně nesedícího Wilsona a komického Brodyho Dalího a pár odkazů o tom jak mohla vzniknout známá díla. Typická šablona romantických filmů druhu - Zdánlivě ideální pár, a když je chlup před svatbou a jeden z nich, nenapravitelný snílek, najde jinou cestu - příliš nepozdvihne ani Allenovo podání v ráji romantiků - Paříži - 60 %. ()

Mik_e

Nejsem přílišným fandou Woody Allena, ale tohle bylo skutečně hodně příjemné překvapení. Idylické vykreslení Paříže za doprovodu líbivého šansonu mě dostalo. Zajímavá a originální průvodní myšlenka, pohodář Owen Wilson a několik opravdu podařených vtipných scén. Díky absenci dramatičtějších scén a až pohádkové atmosféře je to skvělá podívaná na jakýkoliv večer.. ()

neo93

Velmi příjemný film Woodyho Allena. Po prvních třech minutách, kdy to vypadá jen na obrazovou přehlídku Paříže, jsem myslel, že to nebude uplně to co jsem chtěl. Stačilo ale pár dalších minut, abych byl vnesen do atmosféry 20 let a sledoval, jak spisovatel Gil obdivuje své hrdiny jako např. F.S.Fitzgerald, E.Hemingway a další. Owen Wilson není můj nejoblíbenější herec, ale jako představitel snílka, který žije v jiném světě se sem hodil. Skvělá reklama na krásnou Paříž s umělci tehdejší doby a s hezkou Marion Cotillard, která je okouzlující. ()

mira.l

Ne, tohle mě prostě nezaujalo. Možná i proto, že jsem si to pustil hlavně kvůli Rachel McAdams, která tam hrála snad ani ne druhé housle. A Owena Wilsona nějak moc nemusím, takže děkuju, tohle nechám jiným. ()

ER

Ani se mi nechce věřit,že Allen natočil fantasy. Naštěstí po svém, s určitou dávkou francouzského šarmu,kořeněného americkým "buranismem". Mottem filmu je pak zajímavá rétorika na téma,které období je to nej,tedy Belle Epoque,podbarvené setkáními s význačnými postavami této doby. ()

pirulka

V úplne prvom rade hodnotím, resp. posudzujem film podľa jednoduchého a prostého kritéria : či ma baví alebo nie. Potom príde to ostatné. Tento film ma nebavil, nevidela som v ňom to kúzlo, čo ostatní..hoci viem pochopiť, že sa dá nájsť. U mňa akosi zablúdilo, ale, nemôžem povedať, že by to bol nejaký prepadák :) ()

ZnalecH

Woody Allen je jenom jeden. Když jsem jeho jméno viděl v úvodních titulcích, tak jsem věděl, že se mám na co těšit. Námět filmu je skvostný a herci to zahráli, dle mého názoru, velice pěkně. Navíc, komu by se nelíbila noční Paříž? ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem