Čtyři lvi

• Velká Británie Four Lions (více)

Agilní Omar (Riz Ahmed) a trochu pomalejší Waj (Kavan Novak) jedou na výcvik do teroristického tréninkového tábora do Pákistánu, ale po čase jsou odtud vyhozeni pro neschopnost. Dalšími členy teroristické buňky jsou bílý muslim Barry (Nigel Lindsay) a magor Faisal (Adeel Akhtar), který umí sestrojit bombu a rozhodne se vytrénovat vrány, aby se staly nosiči bomb. Pátým členem je Hassan (Arsher Ali), ale ten dlouho nevydrží – při tréninku sám sebe usmrtí. Film končí scénou, kdy se samozvaní teroristé pokusí v převlecích spáchat sebevraždu při londýnském maratónu, ale vše samozřejmě dopadne jinak. (oficiální text distributora)

Ouwen

Jedna z nejlepších komedií. Absurdní, sarkastické, černohumorské a prostě debilní. Humor, kterej miluju. Vulgarity jsou tak zdrcující, kvůli frázím, které postavy mixují a několikrát jsem VYBOUCHL smíchem. Kroucení hlav, aby jim nešly rozpoznat xichty, střelba z bazuky, rapování, doslovné hlášky (vy v těch kostýmech umřete..) smál jsem se opravdu hodně. Maličko mě dojal vztah hlavního teroristy a jeho ženy s děckem, výborná hudba v titulkách, která dodá filmu trošku smutnější zbarvení a celkově vztahy, mezi těma kreténama, nešlo nemilovat. Pátou hvězdičku nedávám, protože mi film nepřišel vůbec osobní a ke konci to bylo už trošku slabší. Jinak ale povedenej filmek, naprostá BOMBA. UPTADE: Nakonec hodnocení vyplním pěti hvězdicemi, pač film doporučuji hodně lidem, furt ho mám v hlavě a díky osobní zkušenosti tim, že jsem si zaspíval s kamarádama v autě song, jako z tohohle filmu, jsem si k téhlé komedii vytvořil pevné pouto. ()

Chermy

Zpětně jsem k tomuhle filmu trochu zdrženlivější. Černý humor takového ražení je mi blízký a vyprávění o Simbovi a Pumbovi mě dostalo do kolen! Bohužel problém Čtyř lvů je, že jsou nevyvážení. Vydařené okamžiky střídají ukecané a trochu zmatené pasáže. Takže k filmu se asi vracet nebudu, ale některé scénky si přehraju rád! ()

PauloZ

Skvělé! Černý humor skloubený s vážnou tématikou terorismu se skvělými herci a mrazivým koncem, teda alespoň pro mě. Po tolika vtipných scénách jsem si myslel, že to dopadne v naprostém klídku. Čtyři lvi je skvělý film o snaze spáchat bomboví atentát původně na mešitu, který se posléze vyklube na touhu alespoň něco vyhodit do vzduchu s cílem vykonání dobré věci. Bohuže se to zvrtne v zoufalství, pochybnosti, strach a jeden špatný konec. Tohle beru z části jako dobrou variaci na dnešní dobu terrorismu. Vtipné scény jsou podařené, hlavně spletení si směru střely raketometu a tím spácháný útok na araby :). Moc dobré. ()

DDT

Normálně mě "hláškovací" filmy baví, ale tady jsem místy měl pocit, že míň by bylo víc. Ubral bych i trochu demence u všech postav. Každopádně některé scénky jsou naprosto výstavní - nutí vás se smát a zároveň vás jímá hrůza (za všechny třeba "Heimlichův manévr"). Po druhém shlédnutí dám možná i 5. ()

ledzepfan

Odvážný film chrlící absurdní situace a hlášky v ratatata tempu střelby z AK47 ...Nepobral jsem úplně všechno( za něco asi mohl obtížný překlad a některé džouky jsou šité asi jen pro muslimy) ale i tak jsem se slušně zasmál.... Nakonec je z toho cítit i jakýsi přesah a člověka to nutí zamyslet se-v prvé řadě nad tím, jestli filmaři ve vší své snaze o absurditu nakonec náhodou nenatočili více"reálný" polodokument ze života terroristy než bláznivou komedii. ()

FFilipCZ

Jsem naprosto odrovnaný! Jeden dialog lepší než druhý, jedna hláška střídá druhou a ty songy mezi tím. Skvělý černý humor. A závěr? Po hodině a půl držení se smíchy za břicho mě humor rychle přešel... ()

Cimr

Nikdy jsem neměl u komedie takové pocity. I Dr. Divnoláska, kde si Kubrick dělá prču z atomové války, je proti tomuto čajíček, protože je dost nadsazený, kdežto příběh Čtyř lvů se klidně mohl přesně takto odehrát. O to je to vtipnější, o to je to děsivější. Opravdu jsem nezažil, aby jedna scéna (občas dokonce jedna věta) působila zároveň hrůzně a zároveň tak úžasně vtipně. Už jen základní dějová linka - čtyři teroristi vybírají, kde provedou sebevražedný atentát, nemůžou se dohodnout a nakonec vše zpackají. Christopher Morris údajně strávil tři roky sháněním materiálu a ještě že to udělal. Komedie s takto závažným tématem díky tomu nepůsobí prvoplánově, jakože ,,haha, uděláme film o tom, že teroristi jsou blbci a strašně tím všechny naštvem". Naopak, gagy jsou promyšlené, chytré a po čertech vtipné. Tak ještě jednou a naposledy: Nic takového, jako Čtyři lvi, jsem ještě neviděl. ()

Krt.Ek

Třaskavý, na zápaďáckou hru v politickou korektnost rezignující, na hraně dobrého vkusu operující hold tomu, jež by se v přihlédnutí k problému s islámskými radikály mohlo jevit jako nejčernější z černých humorů. Nejsem s to si vybavit obdobně mrazivou a kontroverzní satiru. 80% ()

agentmiky

Popravdě ani nevím, kde mám s hodnocením začít. Tvůrci se tady snažili téma terorismu odlehčit a přihodit k tomu pár peprných situací a docela i zábavné dialogy hlavních "hrdinů", ale podle mě by se z takového tématu sranda dělat neměla. Jak už jsem předtím zmínil, tak herecké výkony jsou zde asi tím nejlepším, co film dokáže nabídnout. Kamera, která je v zásadě v celém filmu udělaná roztěkaně a celkově působí amatérským dojmem, se k filmu docela hodila a vůbec mi nevadila. Ale je pravda, že u některých scén jsem se prostě a jednoduše zasmát musel. Konec byl překvapivý, účast Cumberbatche coby vyjednavače byla úsměvná, zejména jeho rozhovor s "teroristou" v obchodu. Když to na závěr shrnu, tak je to film, který mě neurazil, ale ani nenadchl. Za mě dávám 65 % ()

SaNcHeZ_cz

Čtyči lvi jsou překvapivě naprosto skvělou podívanou, ve které není o narážky na imbecilitu, terorismus a kulturní odkazy nouze. Na poli hodiny a půl se povedlo Morrisovi předvést údernou satiru, která je úderná od začátku do konce a pokud se naladíte na její vlnu, bude vás bavit i poněkolikáté. ()

Asgy

Tahle banda idiotů, která si hraje na největší mučedníky mě docela dostala. Občas se sice najdou hluchá místa, ale celkově jsem se bavil dobře, protože jsem těmhle neokoukaným hercům jejich debilitu docela věřil. Srovnání s Boratem je docela na místě, nicméně musím dodat, že Borat mě bavil víc. Na druhou stranu jde přece jen o docela jiný film. ()

ArsenalEagle

Podobných filmů tu je jak šafránu a je to hrozná škoda, protože potenciál správných satirických, černočerných komedií, které kvalitně zachycují nejrůznější témata, je skoro nevyčerpatelný. Nanarazil jsem na nic, co by s podobnou lehkostí a kadencí chrlilo do islámu jednu pecku za druhou. To, jakým způsobem si z islámu a hlavně tedy z radikálních islamistů dělá film prdel, je zaručená záruka zábavy. Patálie téhle party džihádistů jsou prostě bombový. ()

erased

Čtyři lvi jsou jednou z těch kulervoucích černočerných komedií, která by nemohla vzniknout jindy, než právě teď na vrcholu postmoderny. Morris v ní zručně kombinuje perfektní situační humor s vypointovanou satirou, to vše nekorektně bez jakýchkoli skrupulí, do takové podoby, která celou stopáž baví, a zároveň po skončení vrtá hlavou. V mnohém podobný Cohenův novější Diktátor se sice povedl, ale s tímto mimořádným atentátem na bránici se nemůže ani zdaleka rovnat. ()

Freemind

"Four Lions" je roztomilé pásmo politicky nekorektních skečů okořeněných černočerným britským humorem, ale někdy mu prostě chybí dráp. Mám rád suchý, neokatý humor, tady to ale prostě nezajiskřilo. Na klasickou komedii je tento film příliš utlumený, na alternativní zase místy příliš tlačí na pilu (rozhovor sniperů na střeše, scénky ve výcvikovém campu). Shrnutí - nelituju času, ale do žebříčku oblíbených komedií si "Lvy" nezařadím. Chybělo málo. ()

Wolodja

Takhle nekorektni film by jeden pohledal. Ale je to sakra zabavny. Asi jako kdyby se Pat a Mat rozhodli stat islamskymi teroristy.. ()

SarumanKo

"Is a Wookie a bear, Control?" Už bolo načase urobiť si srandu aj z tak vážnej a zbytočne nafúknutej bubliny islamského terorizmu. Štyri levy je ohromne čierna komédia a satira na neschopných teroristov a ich konfrontáciu s kapitalistickou spoločnosťou Anglicka, nabúšená obrovským množstvom vtipných a nezabudnuteľných hlášok a nekorektných gagov, ale pritom stále z nadhľadu poukazujúca na vážnosť a mrazivosť situácie (najmä tragikomickým záverom). Nemyslím si, že by šlo o výsmech Moslimov, skôr je to satira na ľudskú hlúposť a tá je vo svojej absurdnosti dokonalá. Tam, kde nevýrazná "festivalová" réžia neočarí, dopomáhajú skvelé herecké výkony neskutočne dementných teroristov. Britský humor zase raz ukázal, že vo svete nemá konkurenciu! (80%) ()

Annaud našel černé zlato

Annaud našel černé zlato