Čtyři lvi

• Velká Británie Four Lions (více)

Agilní Omar (Riz Ahmed) a trochu pomalejší Waj (Kavan Novak) jedou na výcvik do teroristického tréninkového tábora do Pákistánu, ale po čase jsou odtud vyhozeni pro neschopnost. Dalšími členy teroristické buňky jsou bílý muslim Barry (Nigel Lindsay) a magor Faisal (Adeel Akhtar), který umí sestrojit bombu a rozhodne se vytrénovat vrány, aby se staly nosiči bomb. Pátým členem je Hassan (Arsher Ali), ale ten dlouho nevydrží – při tréninku sám sebe usmrtí. Film končí scénou, kdy se samozvaní teroristé pokusí v převlecích spáchat sebevraždu při londýnském maratónu, ale vše samozřejmě dopadne jinak. (oficiální text distributora)

Jordan

nehnevajte sa na mňa, všetci zastáncovia pichľavej satiry a nekorektného humoru, ak napíšem, že ani jedno ani druhé v tomto filme nebolo až tak vydarené, ako mohlo byť, že som sa síce na pár miestach pobavil, ale rozhodne to nesplnilo moje očakávania drzej a v téme trochu kontroverznej čiernej komédie. potešujúce je, že na rozdiel od morrisovho krátkometrážneho filmu (jeho názov sa tu nebudem snažiť zrekonštruovať) som jeho debut aspoň pochopil. a prečo tá prehnaná kritickosť, keď som sa v podstate zabával a film nemá nejaké väčšie chyby? lebo som vážne, naozaj fakt čakal pecku, komédiu roka, úplný odviazaný britský nášup. a nič. ()

Anderton

Ja sa bojím, že klasický britský suchý humor trochu utrpel českým dabingom, v ktorom som film videl. Prvú polhodinu som čakal, kedy sa ten humor konečne dostaví, avšak uvedomil som si, že už ho sledujem od začiatku. Väčším problémom ale bude fakt, že sami teroristi ani nevedia, čo chcú a kde nakoniec onen atentát uskutočnia, takže po sebe iba pokrikujú a vlastne ani nič poriadne nerobia. Niektorým scénkam a fórikom sa nedá nezasmiať, ale ako celok sú Štyri levy trochu bizarnou zmesou komédie a krvavej drámy, čiže vlastne neviem, čo si mám z filmu odniesť a čo nám ním chcel režisér presne povedať. Striedajú sa tu obohrané klišé, ako strielanie z pancierovej päste opačným smerom (koľko krát sme to už videli) s geniálnymi hláškami ("Na psa padla hlava zo stromu, ktorú ste zakopali 5 metrov pod zem"). Možno to v budúcnosti vyskúšam ešte v originálnom znení a upravím hodnotenie. Moja skúsenosť je niečo podobné, ako pozerať Cohenove filmy s dabingom. 70%. ()

Frajer42

Já si troufnu davové šílenství nesdílet, protože mi to celé přišlo vtipné minimálně. Přiznám se bez mučení, že jsem svoje očekávání postavil dosti vysoko, protože už když jsem si přečetl v obsahu, že uvidím výcvikový tábor pro teroristy a v něm pár dementů, tak to zákonitě musí být děsná bžunda. Doporučím zhlédnutí v původním znění, protože český dabing jde do větších a větších hoven. Docela dost mi vadili všichni herci s jedinou výjimkou toho plešárda s vousy. Ten byl dobrej a občas i něco vtipného pronesl. Sem tam. Nemám naprosto nic proti černému humoru. Nemám naprosto nic proti anglickému humoru. Nemám naprosto nic proti jakémukoli druhu humoru. Tady jsem se pousmál maximálně dvakrát. Ocenit mohu snad pouze orginalitu, protože když tak zapátrám ve svém skvělém mozku, tak nic podobného tam nenalézám. Partička bezvýznamných muslimů chce přispět taky svoji troškou do mlýna a pomstít se zbytku světa, protože je svět který se netočí kolem mocného Aláha děsně sere. Tahle partička jsou absolutní dementi a celý film se točí kolem jejich cesty za snem. Že jsou dementi je pochopitelné, kdo mentálně zdravý by se z vlastní vůle odpálil...? Žádné nové a převratné poselství bych ve snímku taky nehledal. Taková lehká zívačka. Nic víc. ()

Kothy

Hodně dobrá britská komedie o radikálních muslimech. Střílí si z nich opravdu neskutečně. Celou dobu nemotorně připravují útok, který nakonec nevyjde úplně podle jejich plánu. Je to spousta skvělých hlášek a obsazení je taky dobré. Například část ve výcvikovém táboře je super. Asi bych tento film muslimům nedoporučil. "Cíl je medový méďa." :D ()

Slartibarkfast

Docela zábavný film, který se věnuje problematice přebytečných končetin a přelidněných drogérií. Jedná se totiž o snímek, pojednávající o partě teroristů, kteří se snaží spáchat nějaký atentát a vzít sebou na onen svět co nejvíce bezvěrců.Bohužel, nebo snad i díky bohu, jsou to neskuteční blbci, tudíž se jim celé to bombové snažení nějak nedaří zrealizovat. Vřele doporučuji všem muslimským divákům a lidem, kteří se chtějí upřímně zasmát u této hořko sladké komedie, která je plná zmatených teroristů a mrtvých ovcí. Černý humor už dlouho nebyl černější a parodie na terorismus nebyla více cynická. 70% ()

PetrPan

Mrtvá ovce a Usama bin Ládin, nebezpečně černočerná komedie o terorismu. "Donutím tě vybuchnout, ale nikdy bych tě nenutil močit si do pusy " ()

Slarque

Na to že ve filmu jsou samí blbci a čtyři vyložení idioti, z toho tvůrci zas tolik humoru nevykřesali. Vzpomeňme, co s rozumově omezenými hrdiny dokáží rozehrát třeba bratři Coenové. Jasně, sem tam se nějaký vtip opravdu povede (a ten nejlepší si autoři nechali do závěrečných titulků), ale celkově to zas dvakrát velká sranda není. Ale pořád lepší, než když Židé točí komedie o Hitlerovi. ;-) ()

Tomco

Keď už hovoríme o takzvaných teroristoch na londýnskom maratóne, mali by sme si zapamätať jednu vec: väčšina hlasných výbuchov nie sú bomby, ale sú to rany z výfukov skútrov. :D Kútiky úst na rozthnutie! ()

Bachy

Už se vám někdy stalo, že by jste byli z filmu tak nadšení, že by jste si ho již v půlce chtěli pustit znova? Naprosto skvělá komedie, která vymývá mozek přesně tak, jak to mám rád. Přemýšlím, zda jsem vůbec někdy měl u filmu tak silné záchvaty smíchu. Bylo to náročné jak na mou hlavu, tak na můj žaludek, ale chci to naložit znovu a několikrát. Christopher Morris je ode dneška sledován bedlivým okem. Všechny palce nahoru. ()

Happens

Partička radikálních muslimů vedená čistokrevným bělochem, všichni mají dohromady IQ 12, ale za to bojovná srdce, a to tak moc, že by i vybombili mešitu. Nekorektní, černohumorní a výstřední komedie. ()

dopitak odpad!

Ještě by se mělo pokračovat druhým dílem s novými herci, v němž hlavní hrdinové zjistí, že mají všichni rakovinu, jeden po druhém pomalu natáhnou bačkory, a než se tak stane, budou si z toho dělat obrovskou legraci. A zase se najde některej případ, kterej tomu urobí produkci a zrežíruje to, a hodně těch, kteří tomu dají hvězdičky a budou se bůhví proč smát. Takže asi tak. Pokud chcete vědět, proč současný český dabing považuju za nejhorší na světě, pusťte si tuhle mega sračku a zaposlouchejte se do dialogů našich "národních umělců", pánů Filipa Švarce, Libora Terše, Svatopluka Schullera, Marka Liberta, Radka Hoppeho a vůbec celé skvadry ze studia Bär. Kdyby všechny "herce" zůčastněné na tomhle kousku při dabování ve studiu vyhodili do luftu, český filmový národ by si pořádně oddechl. ()

Chrustyn

Absurdní satira, parodie na terorismus nebo jen černá komedie. Těžké se rozhodnout. Divák sleduje partičku "skoroteroristů", kteří mají velký plán zahrnující to co můžeme od teroristů očekávat. Všechny přípravy i konání sledujeme s nadhledem a humorem ale když vše končí, uvědomí si divák, že to vlastně taková legrace nebyla a rozhodně nešlo o to ukázat terorismus jako něco vtipného. Je zde řada povedených scén, které převážně svou absurditou dokáží rozesmát ale jako celek už film bohužel tak zábavný není. Rozhodně však stojí za vidění už jen kvůli těm pár scénám, které opravdu stojí za to. ()

bassator

45th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2010 - FORUM OF INDEPENDENTS - Fórum Nezávislých (Four Lions / FOUR LIONS / Čtyři lvi) - Obdivuji herce Christophera Morrise, ale jako režisér to trošičku přehnal... Aby se mu toto "zesměšňování" nevymstilo... - 2. 7. 2010 - kino Thermal - Malý sál - Karlovy Vary + 2011 - 25% ()

Arsenal83

„Necháme vyletieť do vzduchu internet!“ Tak táto hláška ma dala do kolien, škoda, že ich nebolo viac. Veľmi vítam snahu urobiť si z islamských psychopatov prdel a dúfam, že sa hercom nič zlého nestane, keď si to náhodou pozrie nejaký kozojebec z Afganistanu. Osobne by som naložil toho ostrého humoru ešte viac, priestoru na to bolo dosť. Chválim provokatívnosť, ktorá dúfam bude inšpirovať i ďalších. ()

lola3121

Už jenom pohled do galerie tohoto filmu vám napoví, že se bude jednat o poněkud ujetou ptákovinu. Muslimští teroriské v karnevalových kostýmech, to tu ještě nebylo. Navíc když jsou tak trochu trdla, je jasné, jak to celé musí dopadnout. Milovníci černého humoru tento film uvítají s jásotem, u ostatních, zejména pak blízkovýchodních sousedů, už si nejsem tak jistá. ()

heyda

Kdepak čtyři lvi, ale čtyři hňupi, co stěží vychodili mateřskou školku a teď chystají sebevražedný útok. Smích se tu dá opravdu jen těžko zadržovat. Dabing je povedenej, ale nebylo by špatný si to stáhnou v originále. Na odreagování fakt super. Navíc, kdo má dnes tolik odvahy, aby tak závažné téma zpracoval s takovým nadhledem a parodičností. Klobouk dolů před Morrisem. ˇˇTO NENÍ KRÁLÍK, ALE SLEPICE....MUSÍME SE ODPÁLIT V MEŠIT̡ˇ :-D ()

mat.ilda

A zde prosím vás vidíme, že stejně jako čert, ani terorista není tak hroznej, jak ho malujou a dokonce i džihád může mít lidskou tvář... takže, jestli i ostatní vládnou podobnou duchaplností jako Omar, Waj, Barry, Faisal a Hassan, nemáme se čeho bát. Na druhou stranu se divím, že snímek v Británii nevyvolal odvetu, třeba v podobě několika zlikvidovaných drogérií... Viděno během Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií ()

giblma

Být šéfem skupinky imbecilních arabských teroristů není žádný med. A přinesení pytle na odpadky po smělém útoku na ovce, to je jedna z nejvtipnějších scén vůbec. Nekorektní, černohumorné, nabité absurditou, zaroveň hořké a sockritické, přesně podle mého gusta. (Seminář britského filmu v Uherském Hradišti 2010) ()

jojinecko

Morrisovi veľký RESPECT za odvahu a piatu * pridávam práve za tú parádnu "politickú nekorektnosť"! Čiernočierna komédia, tak trpká ako len môže byť a pod maskou absurdity skrýva trefnú satiru, ktorá zároveň mrazí a znepokojuje. ()

Flego

Robiť si žarty z teroristickej bunky, ktorá plánuje samovražedný útok, vyžaduje značnú odvahu a trochu zvrátený zmysel pre humor. Obe vlastnosti tvorcovia majú dostatok a v plnej miere ho využívajú. Už som sa dlho tak nenasmial ako pri tomto nekorektnom čiernom humore. Ale bolo by príliš jednoduché brať tento film len ako zábavu... ()

Annaud našel černé zlato

Annaud našel černé zlato