Mládeži nepřístupno

• USA Movie 43 (více)
Povídkový / Komedie
USA, 2013, 98 min

Předloha:

Bill O'Malley (povídka), Claes Kjellstrom (povídka) (více)

golfoxovox1

Těžké hodnocení, nelogičnosti mi tady nevadí, jedná se o bizarní komedii. Opravdu překvapivé, někdy ale až moc nechutně překvapivé. Takže celkem pěkná komedie a nápady, za přílišnou nechutnost některých scén 2 hvězdičky srážím. Po druhé bych asi vidět nechtěl. :) ()

kaylin

Když jsem šel do kina na tenhle snímek, říkal jsem si, že to asi nebude ono, že tam bude něco špatně. Lidé o tom hodně mluvili, to znamená, že na to hodně chodili, ale stejně jsem si říkal, že povídkový film, který by měl být komedií, navíc mládeži nepřístupnou podle českého názvu... No, něco mi na tom nesedělo. Hned jsem zjistil co. Tvůrci tohohle filmu dostali možnost se odvázat, a tak to prostě udělali. Když řeknu, že na filmu se nejen producentsky, ale i tvůrčími schopnostmi podíleli bratři Farrellyové, asi je jasné, že to nic normálního být nemůže. Je to ale povídkový film, tak začněme postupně. Rámec pro povídku je tvořen příběhem o třech chlapcích, kteří hledají na internetu tajemný film "Movie 43", který by měl být tím nejstrašnějším, co kdy kdo viděl. Film, který odkáže změnit svět. Z žertíku, který dva chlapci upečou na nejmladšího, se stává doslova boj o život. Mezitím, jak film hledají v různých tajemných zákoutích internetu, vyskakují na ně různé filmy, které jsme my, diváci, nuceni sledovat. Prvním je "The Catch". Kate Winslet jde na rande naslepo s Hugh Jackmanem, kterému z krku visí koule. Haha, strašně vtipné. Ona je z toho dost v háji, ostatní to neřeší. Celá zápletka. Druhým kraťasem je "Homeschooled". Naomi Watts a Liev Schreiber jsou hodně drsné rodiče. Ze začátku vtipné, pak už nuda a hlavně žádná pointa. Stejně jako v předchozím příběhu. Anna Farris v "The Proposition" požádá svého manžela (filmového i skutečného) Chrise Pratta, aby jí pokakal. Sere se totiž jenom na kurvy. Jazyk přejímám z filmu. Trocha projímadla, spousta prdů a hromada hoven a výborně, máme tu klasickou americkou komedii. Kieran Culkin a Emma Stone předvádějí v povídce "Veronica" to, jak je láska někdy šílená a jak to sem tam může být ujeté. Celkem vtipné, hlavně proto, že je to založeno jen na dialozích a na tom, jak se ti dva k sobě chovají a jak se tváří. Rychlé, nenásilné, ujde. "iBabe" je zajímavou parodií na iPod. iBabe je přehrávač ve tvaru nahé ženy. Má jeden zásadní problém, samozřejmě kromě toho, že je to přehrávač ve tvaru nahé ženy. Větrák má ve vagíně, což je problém pro nadržené středoškoláky. "Superhero Speed Dating" nás seznamuje s Robinem, který si zašel do restaurace na bleskové seznamování. Trochu mu u toho kření Batman, ale díky mým oblíbeným komediálním hercům (Justin Long a Jason Sudeikis) je to snesitelné, navíc tohle je parodie, která, kdyby se trochu učesala, je přesně ve stylu, jak si dělat srandu z komiksového mainstreamu. Ten, kdo komiks moc nezná, to nic neřekne, některé vtipy nejsou univerzální. "Mládeži nepřístupno" obsahuje dvě reklamy - "Machine Kids" a "Tampax". Krátké chuťovky, které by nechyběly, kdyby tu nebyly. Člověk se z takových chuťověk může otrávit. Nejlepším příběhem je pro mě "Middleschool Date" s Chloë Grace Moretz. Ano, je to moje oblíbenkyně, ale Elizabeth Banks, která má tuhle povídku na svědomí, prostě natočila vtipný kousek, kde se řeší první menstruace. Je to vtipné a je to dobré. Kdybych viděl jen tenhle kraťas, dám mu asi 70 %, ale ani jeden kraťas nemůže celý film zachránit. "Happy Birthday" je strašný příběh se Seannem Williamem Scottem a Johnnym Knoxvillem. Druhý jmenovaný unesl leprikóna s tváří Gerarda Butlera, aby prvně jmenovanému vynahradil to, že se vyspal s jeho přítelkyní. Ale jen jednou, celý týden. Přítelkyně se na film těšila proto, že tam bude právě Gerard. Byla hodně zklamaná. Na "Truth or Dare" je vidět, že to natáčel někdo, kdo umí film dělat, ale Peter Farrelly naprosto zabil možnosti, které tenhle příběh měl. Sranda, sranda, až je z toho naprostá debilita. Ve "Victory's Glory" se dozvíme to, že černoši vyhrávají nad bílými v basketbale proto, že jsou černí. A že mají pětatřiceticentimetrová přirození. A nakonec "Beezel". Elizabet Banks si zahrála manželku, kterou ohrožuje kreslený kocour, který je zamilovaný do jejího manžela Joshe Duhamela. James Gunn v parádní formě. "Beezel" a "Middleschool Date" jsou jediné dvě povídky, které si budu a chci pamatovat. Dost málo na takový film. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/now-is-good-stand-up-guys-bourne-30.html () (méně) (více)

Tony.cs

Neskutečná hovadina, která má jen opravdu málo vtipných scén. Rád jsem opět viděl pohromadě Scotta a Knoxvilla, ještě k tomu s Butlerem, ale opravdu to nestálo za tu hodinu a půl času. Proč do toho ty hvězdy šly, to nepochopím. ()

ABLABLABLA

Whaaaat the f*ck? Nechápu, jak v takové sračce může hrát tolik skvělých herců. Jak je do toho proboha navlíkli? Vydírání? Naprosto nechutný byl ten poslední skeč s beezlem kočkou... nejvtipnější (no spíš jediný vtipný) ten s menstruací. Musím uznat, že zapojení jednotlivých "Movie 43" do hlavní linie filmu aka tři blbečci, co hledají původně neexistující Movie 43, je vcelku vtipné a určitě neohrané a inspirativní. Ale celý film je tak neskutečně nechutný, trapný a možná bych chtěla i tlačítko delete v mém mozku. Ale za nápad a "movie 43" o menstruaci se skvělou Chloe Moretz dávám 1*. ()

Kaluž

Je fajn vědět, že i hollywoodské hvězdy mají smysl pro ujetý, bizarní či infantilní humor. Film je vyloženě o hovně, ale pár skečů celkem ujde. Z hlavy už rozhodně nevymažu Wolverinova varlata, za zmínku stojí i ten prasácký kocour soupeřící s Lízou Banksovou, jednoznačně nejpoveděnější je ale epizodka se svéráznou výchovou syna v podání maminy Naomi Wattsové a tatíka Lieva Schreibera. To jsem se řezal přímo od podlahy. Ty nenávistné výkřiky některých místních odborníků bych nebral zas tak vážně, jsou akorát nasraní, že vyhodili peníze za lístek do kina. Na vině je distributor, nikoliv film. ()

Kačulína

Jednou větou.. " dosti kontroverzní film!" Kdyby se někomu zdálo, že chce vidět, něco opravdu opravdu divnýho.. nechť se na to koukne. Možná ať se koukne i na Movie43. Pro vás co to nechápete. Pochopíte. Je to slátanina všech možných scén, nápadů, úletů, šíleností, násilí, nechutností.. a to všechno je zmixované v prapodivnou směsici s názvem Mladeži nepřístupno. Ale co, 3 hvězdičky dávám, za nápad a za herce! ()

katuska138

Nechutný, ubohý, trapný, celou dobu jsem měla v hlavě jen jediný dvě myšlenky, první byla "to je tak dementní" a ta druhá "jak tolik hvězd dostali do něčeho takovýho". To je zdrogovali? Nebo vydírali? Nechápu. ()

Helo

Věděl jsem že to bude kravina, ale i kravina může být zábavná a vtipná. Může... Mě pobavily asi tak 2 scény a jedna reklama. ()

beran-ek

Ujetá skládanka, která by pro mě fungovala líp, kdyby na pozadí nebyl takovej tupej příběh.. Klidně radši čistě napojenou sérii filmečků, skečů. Jinak prostě kravina, kterou bych doporučil tak jako kulisu pro nějakou home party. /// Tak po shlídnutí verze, co u nás vyšla na DVD (haluz) s úplně jiným zadním příběhem než měla verze v kině, tomu o jednu zvedám. ()

gegina31

V podstatě to byla ptákovina. Ale příběh o holce, která chtěla aby ji přítel při sexu pokálel mě naprosto rozsekal. Respektive část, kdy do toho kluka narazí auto a všechen ten humus se rozletí kolem. Ne, nejsem divná, a ani nemám podobné choutky. Ale nešlo to jinak a proti své vůli jsem brečela smíchy. Takže alespoň díky tomuhle příběhu si ten film zaslouží 3 hvězdičky. ()

Dont

Tak jako film nevyvolal moc úsměvů na mé tváři, nepobavil ani ostatní v sále, v míře zábavnosti by s ním mohlo soupeřit sledování ostatních diváků a jejich protažených obličejů. :-)) Více asi není co dodat. Fekální humor v té „nejšpinavější“ podobě, rádoby vtipné přitom spíše trapné situace, to celé orámované příběhem o hledání zakázaného filmu, který film nastartuje a zároveň mu nasadí pomyslnou korunu pro filmový omyl roku. Už dlouho jsem se při hodnocení nerozhodoval mezi odpadem a jednou hvězdičkou a nenapadlo by mě, že se tak stane zrovna u filmu, který je doslova napěchován současnými hereckými esy. ()

TominoLa

Komedie je snad nejtěžší žánr na doporučení. S humorem to má každý jinak. Mě osobně by nikdy nenapadlo, že u něčeho takového se budu vcelku bavit. Stalo se. Určitě jsem se nebavil u všech povídek, ale některé stáli opravdu za to (Chris Pratt a Anna Faris). :)) ()

sssssycak

Těžko lze film hodnotit tak nějak sumarizovaně, protože povídky spolu absolutně nesouvisí, dějová kostra, která by je nějak pojila, vlastně ani neexistuje. Je to spíš jen sled méně či více (a spíše více) úchylných povídek. První cca polovina je jednoznačně lepší, povídky mají vlastně i určitý podtext, když se nad nimi pořádně zamyslíte. Ve druhé polovině však už dochází nápady a stává se z toho spíše změť nechutnosti, která už není ani vtipná, ani originální. Za ty první 4 bych dal klidně maximum, protože jsem se u nich skutečně jistým zvráceným způsobem bavil, ale druhá část to hodně sráží do průměru. ()

Eldrick

Úvod s Jackmanovýma vajcema parádní nášlap, pak sešup, rodičovská degradační výchova v podaní reálných manželů Naomi a Schreibera taktéž boží, ale celkově strašně nekonzistentní. Konec vyloženě zívačka. Od dvojice Stifler a Knoxville bych taky čekal, že jim scénápičišti nasérvírujou vtipnější polívčičku. Ale oceňuju odvahu hvězd zahrát si v takový žumpě a udělat ze sebe totální kokoty... ()

kapsomut

No mě dostal menstruační cyklus a skvělá "typická" panika :D Krásně si z toho udělali prdel. Rodičovská výchova taky hodně povedený a vadí nevadí byl průměr, ale ty úkoly byly hodně zábavný! Jako je to sra*ka, ale dam tomu 4*, protože mě tohle baví. ()