lennyd

Život Ondřeje (Jiří Macháček) a Alice (Petra Hřebíčková) se po letech manželství dostává do manželského stereotypu. Veškeré pokusy o oživení (v podobě dítěte) ale selhávají - než se celé situace ujme Ondřejův tchán Rudolf (Bolek Polívka), a naučí Ondřeje, jak skomírající vztah oživit. Jenže rychloznámost s krásnou Šarlotou (Eva Kerekes) brzy Ondřejovi přeroste přes hlavu... Chtěli jsme si se ženou pustit nějakou příjemnou romantickou komedii. Pokud budete ve stejném rozpoložení, rozhodně si Muže v naději nepouštějte. Jednak komedie to moc není - žánr komedie vyplývá z chování Ondřeje a Rudolfa, příběh samotný je spíš k pláči. A k romantice má tento film taktéž docela daleko, pokud neberete za romantické jak tchán radí svému zeti jak podvádět svoji dceru. Na druhé straně Jiří Vejdělek je schopný režisér (ať si říká kdo chce co chce), a díky hereckému obsazení (výborní Macháček a Polívka, a krásné Kerekes a Hřebíčková) se na film docela dobře dívá, a když začnete přemýšlet že byste se pomaličku mohli začít nudit, jsou tu závěrečné titulky. Celkově mne Muži v naději pobavili mnohem více, než podobně laděné Hřebejkoviny.. ()

galba

Českej trhák, kterej propaguje nevěru jako potřebnou a zdravou věc? Zajímavé, jedna hvězdička je za hudbu, která vcelku ušla a ta druhá ani nevím za co... Pokud toto je nový "moderní" směr, kterým se má ubírat český film, pak jsem se právě utvrdil, že ani známí čeští herci nejsou záruka kvality, pokud budu hledat aspoň trochu kvalitní film, příště radši mrknu mimo ČR... ()

honz

Lascivní tragikomedie obhajující nevěru. Herecky dobře obsazené, výborná Simona Stašová. O příběhu jako takovém se nic kladného říci nedá. ()

Jennifer.S

Po nějaké době jsem si říkala, že bych se mohla podívat na něco českého, co bylo nedávno v kinech, o čem se mluvilo a co je v červených číslech. Z nějakého důvodu padla má volba na Muže v naději. Má naděje, že uvidím stravitelnou českou komedii (rozuměj – je to v červeném!), ale vzala za své už po úvodní sekvenci promenádujících se slečen v jarních šatičkách. Ale neklesala jsem na mysli, doufaje, že sponzor filmu je Bonprix a Vejdělek si tak musel splnit umístění product placemntu. Ovšem s každou další minutou film upadal kamsi do míst, kam jsem se vydat nechtěla. Laciné svádění na kulečníku, tchán radící zeti ať podvádí svou manželku (!), sex v nákupní tašce (pardon v autě) a hlavně absence jakékoliv vnitřní motivace jednání postav. Pokud se na to někdy budu dívat podruhé, tak jen s lahví absintu (který Polívka tak statečně pije po litrech). Jedna hvězda je pak za Simonu Stašovou, která si film krade pro sebe (škoda jen, že se objevuje tak málo), *SPOILER* druhá je za její smrt, která filmu přidává alespoň trochu té hloubky (a na chvíli mě tak probudila z letargie). ()

Phietros

Po dlouhé době českej film, kterej stojí za to :-) Macháček s Polívkou bodujou! Dobře ukázané životy, ve kterých dochází ke streotypu v manželství a naopak k nevěře, která může být zábavná a hlavně přínosná pro vztah! ()

ywo666

V pohode film. Boli sme na to hromadne v kine a bavili sme sa statočne. Žiadne veľdielo. Ale 70% to nejako naškrabe. ()

Enny_Ennynka

Na tomto filmu jsem byla na předpremiéře v Brně, musím říct že stál za to! Celý večer jsem se s kamarádem příjemně bavila a dost se nasmálo celé kino :) Nevěra je nedílná součást našeho života, je všude kolem nás a já osobně neznám jedinného člověka,který by alespoň jednou (v lepším případě) nebyl nevěrný ;) Ti z Vás co tvrdí "já bych nikdy.." ať zpytují svědomí, čas je jen relativní pojem, tak proč si neužít večer s přáteli u povedené komedie. Ráda tento film DOPORUČUJI! Enny ()

Linka2

Nebudu si hrát na (pseudo)inteligentní a (pseudo)konzervativní. Skvělá zábava, když to berete trochu s nadhledem. Má to spád od začátku do konce a plno nápadů. Výborná letní odlehčená komedie. (připomíná taky někomu Petra Hřebíčková Scarlett Johansson?) ()

Schobul

Lepší než Ženy v pokušení, příjemné překvapení. Je potřeba ovšem předem nic nečekat, pak člověk dostane necelé dvě hodiny kvalitní zábavy. Mezi českými filmy nadprůměr. ()

Krysa SPK

Přestože nepatřím k fanouškům tohoto žánru (tj. vieweghovských čajíčků na jedno brdo), byl jsem až překvapen, jak moc jsem se bavil. Nový Vejdělkův film je sice stejně laciný jako Ženy v pokušení, ale o to více je dospělejší. Je škoda, že i přesto se jedná o průměrnou jednohubku na jedno sezobnutí. Ale co, tahle jednohubka je zábavná a neztrácí tempo a víc bychom asi od ní neměli čekat. PS1: Navíc herečtí bardi jako Polívka, Macháček, Stašová za asistence nadaného (a krásného a vyvinutého) dua Kerekes a Hřebíčková by dokázali utáhnout i mnohem větší ptákovinu. PS2: I když Vejdělek sem-tam selhává jako režisér v dialogových scénách, u akčnějších scén mu to jde vždycky na výbornou (Macháčkův útěk z kavárny). PS3: Co se hudby týče: perfektně vybrané písničky a skvělá instrumentálka od Jana P. Muchowa. Počítám, že soundtracku se, stejně jako u většiny českých filmů, nedočkáme :-( ()

ivo333

na české pomery dobrá komédia, ktorá ma zo začiatku síce nezaujala, ale ako do toho vstúpili tie nádherné ženy, začalo ma to zaujímať... vtipy v pohode, dejová línia tiež takže dávam 85 percent. ()

Compadre

Vejdělek bojuje a sklízí zasloužený výdělek. Po Ženách v pokušení je tu komedie v pánském podání a ještě o stupeň (tedy o hvězdu) lepší. Vtipnější a tak nějak milejší. Hlavně díky sympatickému požitkáři Polívkovi, který svoji roli odexistoval dokonale. O tom že film celkem nepokrytě propaguje nevěru...no, je to pravda, ale hlavně že všechno dobře dopadne, ne.. :) ()

VasaX

Nalijme si čistého... piva. Macháček! Bolek! Stašová! A nějaký dvě další kočky! A je to česká komedie! Od pána co natočil Ženy v pokušení! Návštěvnost kin při našem diváckém vzorku populace tím byla jasně dána. Z druhé strany - ne, nebylo to tak špatné. Ale můj hlavní problém byl v kolísání kvality. Takže celek byl jak vylámaná pila. A já osobně nemám rád horskou dráhu ve stylu "bavím-nudím-divím-bavím-děsím se-divím-bavím-nudím-nudím-děsím-bavím" a tak dál. Mám potom pocit takového neuceleného zážitku. Asi jako když přijdete do hospody a začnete si objednávat v nápojovém alko lístku od vrchu krok za krokem. Dopadnou to bude všelijak. Pokud nejste citlivka, tak to zvládnete a snad přijde i ta zábavná špička, nebo... mnohé katastrofické scénáře přes stud po nevolnost. A nebo spásná nevědomost druhého dne. Já jsem rád, že si vybavuji hlavně ty zábavné momenty. A opravdu zábavné, ve shodě s mým hodnocením, byly pouze dva. Člověk asi nemůže odejít úplně znuděn a zklamán, ale já rozhodně odcházel nenaplněn nadějí v lepší zítřky českého komerčního filmu. ()

sskrblik

Vejdělekovi se podařilo natočit vtipnou komedii, která dosahuje všech hranic absurdity na téma nevěra. Celému filmu vládne "král moravské země" Bolek Polívka. Působí jako studnice vtipných komentářů, životních polopravd a perfektních hlášek. Jirka Macháček je o trochu pozadu, na vině je především jeho role uťáplého manžela, který si zpočátku neumí pořádně "vyrazit z kopítka". Éva je pěkné kuřátko a doplňuje film o milostnou zápletku. Ostatně s Macháčkem si to ve filmové branži rozdává už podruhé. Nestyda jedna :-) ! Film byl prokládán příjemným vtipem a groteskní scénky dokázaly překvapit. Možná se v závěru tlačilo až příliš na pilu nebo mi to jen přišlo, ale některé události tam být podle mne nemusely. Jsem mimojiné rád za dramatické scény, které dodaly vážnost odlehčené tématice. Pokud přimhouřím oko nad některými vynucenými senzacemi, je to určitě přínosný film a dobrá česká komedie. 3,5* ()

MarekLucin

Moc milej film.Hořkosladkej jako nějaká pralinka.Popravdě příliš nechápu ta nizká hodnocení tady a některé komentáře.Tipoval bych, že to budou ti rádoby nároční diváci. ()

Master19

Ta Simona Stašová snad nestárne. Před dvanácti lety Bolkova švagrová, tentokrát manželka a schválně jse podívejte, jak se mezitím oba dva změnili. :-) Jirka Macháček už je inventářem filmů s partnerskými multiúhelníky, takže nepřekvapuje. Potěšila Petra a Lukáš Langmajer, který vždy vypadá tak obyčejně, až je to neobvyklé. Příběh by se hodil spíš do bakalářských povídek, ale jeden odpočinkový večer to utáhne. ()