Robbi

Pokusím se tu zhustit svou oficiální recenzi, ve které jsem se snažil říci asi tolik, že jde o film koukatelný, u nějž se lidé i zasmějí, občas ošijí, když jim něco připomene. Pokud chtěl Vejdělek natočit film o lásce, spetl si její podoby, šel totiž tou nejprimitivnější cestou erotiky, která vždycky přitáhne do kina lidi zvědavé, kteří ve stylu obav přiznat, že císařpán je nahý, budou tvrdit, že to je docela fajn - na české poměry vůbec. Že je jednooký králem mezi slepými není Vejdělkovou vinou, nýbrž tím, že "tvůrci" mají svá místa předplacená a nemusí se o ně tudíž bát. Podtrženo a sečteno - shlédneme spoustu minisukní a dekoltů, budeme kroutit hlavou nad omšelými vtípky, budeme dopředu vědět, co se stane, i když se mozek bude bránit a křičet - taková věc se snad nestane a dostane se nám servírování nelogických zvratů (jak se náhle podařilo raketově zúspěšnit rodinnou restauraci). Existuje názor, že dobrá je ta komedie, jejíž citáty vás provázejí ještě několik dní po jejím shlédnutí. Tady si při odchodu z kina nevzpomenete na jediný. ()

jitullaa

Muži v naději krycí název Ženy v pokušení 2. Samotný film se dá shrnout třemi slovy: sex, absurdita, naděje. Komedie je to, co čeští filmaři umí nejlépe a Muži v naději jsou toho důkazem. Jde o přímočarou českou komedii protkanou sexem, nevěrou a občas nečekanými změnami směru. Pokud nepřemýšlíte nad filosofickou hloubkou výroku: nevěra je prospěšná pro vztah, film si jednoznačně užijete. Macháčkovo podání ťulpase Ondřeje je takové Macháčkovské (kdo má jeho styl rád přijde si na své) k tomu Bolek Polívka jako třiašedesátiletý tchán, který svého vlastního zetě nabádá k nevěře, a máte o zábavu postaráno. Ano některé vtipy nejsou nijak světaborné, ale zasmějete se. A kdo ne, je starý morous. Celý film se dá přirovnat ke hře muži proti ženám, zpočátku jasně vedou muži, pak ale ženy vrátí svůj úder a zhruba v polovině je stav 1:1 a souboj je napínavý až do poslední vteřiny. Pokud chcete znát vítěze neseďte doma a utíkejte do kina. ()

PerG

Námět sice silně na facku, ale gegy a hlášky nemají chybu, takže na pobavení velice dobrá komedie, kterou bohužel sráží příběh a samotná vize, že nevěra je vlastně OK. Sranda 4/5. Námět/příběh 2/5 = 3/5 a basta :) ()

MaryLynn

Ať třeba kohokoli naštvu, ale bavila jsem se u toho víc než u Žen v pokušení. Takže buď to byl tak dobrý film nebo já mám tak podobný život. ()

venca206

Původně jsem se nechtěl moc rozepisovat, ale udělám to. Kdyby každý vynechal ty kecy, že se jedná o český film a proto mu dá tolik a tolik hvězdiček a bla bla bla! Proberte se, přeci se nedá hodnotit film podle toho, kde je natočen. Šel jsem do kina s pocitem, že film, ve kterém hraje Jirka Macháček bude přinejmenším fajn a nezmýlil jsem se. Asi jsem zatížen na jeho humor, ale od první chvíle kdy se objevila jeho postava na plátně jsem se přiblbe usmíval a o to jde. Odlehčená komedie, za dvě hodiny jsem se téměř nenudil a na závěr musím vyzdvihnout píseň od Mig 21. ()

Faruco

Musím říct, že nepamatuju, že by někdy znělo v kině tolik smíchu, jako právě, když jsem byl na tomhle filmu.. a já.. já se smál taky, i když musím říct, že ve svém věku přece jenom tenhle film nedokážu plně ocenit.. hold mi není čtyřicet. Jinak dost brutální herecké obsazení.. Macháček a Polívka.. klobouk dolu. ()

Marwinek

Dal bych 4 hvězdičky, ale bohužel, nemůžu. Film se mi líbil a bavil jsem se jako už dlouho ne. Macháčkovi to zase jednou sedlo (co já vím tak podruhé), Bolek nezklamal a děvčata .. hmmm :-) Pěkná komedie, která by snesla i divadelní prkna. Ale bohužel, to zajímavé na filmu je jeho příběh a postupný vývoj, jakmile jsou všechny karty odhaleny, není důvod vidět to znova. A hlavně v půlce skvěle rozjeté komedie přijde kýbl ledové vody a najednou koukám na drama. Škoda, každopádně na české poměry posledních let nadprůměr! ()

štíple

Ženy v pokušení byly výborné. Muži v naději ve mně bohužel vyvolali opačné pocity. Myslím, že je to nejslabší film, ve kterém J. Macháček hrál. Překvapuje mě 72% na čsfd. ()

Filisthin

Vyjmecne musim vlozit komentar. Ten film je u me jasne na ***, ale mohl by byt na ****, kdyby vsechny dialogy nebyly psany prvoplanove "vtipne" a nebyt par forku, ktere byly uz stokrat opakovane.. Na druhou stranu, bez slecny Kerekes by to byly pouze hvezdy dve :-) Kazdopadne film byl ponekud "divny" (zanrove hopskani od jednoho k druhemu, hlavne abychom meli co nejsirsi divacke publikum), ale podruhe se na nej klidne podivam. ()

Suzie1

Rádoby trhák trochu pofidérního obsahu, ale nadruhou stranu nezkutečná prdel. Nezkutečná prdel, kterou už nemusim vidět podruhý. ()

winstonik

Pretože sa všetci milujeme, tak si všetci zahýbame. Ale je to len preto, lebo sa všetci milujeme, aby bolo jasné. V súťaži o bizarnejší bočák nesmie mať nikto áčko a nesmie mať nikto iný dôvod na neveru, než je láska k milovanému podvádzanému. Je to jednoducho - príkaz doby. Dúfajme len, že táto pravda a láska nezvíťazí na českom filmovom plátne nadobro. ()

CGP

O něco slabší než Ženy. Nevím, asi je to tím, že tam Vejdělek nenapráskal tolik ženskejch a člověk se tím pádem musel soustředit víc na děj. Ach jo... ()

Fowl

Nevím proč se tak hrozně nimráte v mravnosti či nemravnosti a že happy end nebyl tak úplně happy end. Opravdu tak trochu film jak od Richieho. Zápletka značně proměnlivá mě udržela v bdělosti a s vtipek zachází obratně i když možná dost okatě ale nevadí. Vcelkově za to sem si celej film užil na plno. Ale vy jste asi všichni takový moralisti že z principu je to špatně natočeno. Idealismus je taky možnost jak se vyhnout mainstreamu. ()

dj_kure

║Rozpočet 25 mil. Kč║Tržby celosvětově 94 679 366 Kč║Diváci 856 236║ Opět Jiří Vejdělek a opět skvěla komedie. Neskutečně zábavný film s tradičně vynikajícím Macháčkem. 70% ()

Lilien

tieto medziľudské vzťahy to je vďačná téma, možno u niekoho to funguje takto možno u niekoho nie. Hlavný hrdinovia si nemali čo vyčítať. Ja som sa pobavil Polivka, Macháček Vica Kerekes sú dobrý herci a v tejto komédii na úrovni.ktorá pobavila možno niekoho i mravne poučila sa predviedli. A Vicina slovenčina bola super a určite nielen slovenčina ()

Chamyl

Jiří Vejdělek se už pevně usídlil na soudobém českém filmařském výsluní a i tento jeho počin je na první pohled vcelku dobrý. Bohužel však příliš tlačí na pilu a úplně neví, jakou cestou se dát. Komedie? Ano, pár dobrých fórů i těch po Horníčkovsku již rozbalených a předcucaných tam je. Drama? Jo, pár minut se to tak tváří. Výpověď o současných manželstvích? No, tak to maximálně i se zavřeným kuřím okem. Prostě je tam toho moc a i když to v jednotlivostech může fungovat, tak jako celek to výrazně ztrácí dech. Závěr pak přidává hřebíček do rakve s asi nejhlasitější ránou. Oddychovka, jednohubka, letní kino - tam bude tento film sbírat body. Jinak pro mne spíš zklamání, které nezachraňuje ani již zmiňovaná a nefalšovaná scartlettjohanssonovská atraktivita Petry Hřebíčkové. Přesný komentář: Tosim. ()

masekjc

Po dlouhé době česká komedie, která opravdu stála za to. Navíc s příběhem, který v dnešní době prožívá bohužel nejeden z nás. O 75% lepší než Ženy v pokušení ale nejspíš v tom hrají velkou roli povýšenost a sympatie ke stejnému pohlaví. ()