Gorily v mlze

• Česko Gorily v mlze - Příběh Dian Fosseyové (více)

Příběh americké rehabilitační sestry Dian Fosseyové, kterou její zájem o vymírající druh horských goril přivede do afrického Konga, kde má pro National Geografic pokračovat v jejich přerušeném sčítání. Kvůli občanské válce je sice nucena přesunout se společně s domorodým průvodcem Sembagarem do sousední Rwandy, přesto se však rozhodne úkol splnit. Přestože nemá se zvířaty žádné zkušenosti, je odhodlána vytrvat navzdory všem potížím. Pokračuje ve výzkumu, získává zkušenosti a osud goril, které pytláci zabíjejí kvůli suvenýrům a loví pro zoologické zahrady, se stává jejím celoživotním zájmem, který se během let postupně mění v posedlost. Během osmnácti let provedla řadu jedinečných pozorování v přirozeném prostředí zvířat, vybojovala řadu bitev s pytláky, prožila krátký milostný románek s fotografem Bobem Campbellem a také si svým nekompromisním postojem a později i podivínským chováním získala řadu nepřátel. (TV Nova)

triatlet

Dojemný příběh Dian Fosseyové; úchvatná podívaná díky Sigourney Weaver a gorilí tlupě. Co dodat k všeříkajícímu komentáři Sportovce? ()

Stanislaus

Dian Fossey byla opravdu svérázná a silná žena, které za všech okolností chtěla zachránit gorily ... a Sigourney Weaver jako by ji z oka vypadla - do své role se neuvěřitelně vžila a předvedla co umí (Oscar by jí slušel). Snímek se mi moc líbil a to hlavně díky krásné a divoké africké fauně a flóře a také kvůli realistickému vyobrazení tehdejších nelehkých poměrů. ()

Sofia

Mám teď nějaké africké období - takže po několika knížkách jsem taky po letech znovu zkoukla Gorily v mlze - a pořád to funguje, krásný životopisný film. S.Weaver by si toho Oscara tenkrát zasloužila. A jsem ráda, že to natočili v osmdesátých letech, protože dnes by do toho určitě obsadili Nicol Kidman a ta by to jen celé zkazila :-) ()

kajda.l

Nádherný drsný příběh o ženě,která zasvětila svůj život záchraně horských goril. Sigourney Weaver v roli Dian Foessey byla naprosto neuvěřitelná a přirozená. Už od úvodních minut ve vás film zanechá takovou zvláštní depresivní náladu a nejednou se vám při sledování filmu objeví slza v očích. Snímek,který stojí za to vidět. ()

jhrasko

* * * * Najlepší film propagátora všetkého veľkého a šľachetného, pána Apteda. Sigourney WE opäť dokázalo že (a ako) VIE..* * * * ()

Khalesi

Takto by mal uvažovať ČLOVEK, ovšem to by musel byť ZRELOU OSOBNOSŤOU a nie len živočíchom, ktorého dennou náplňou je žrať, srať a spať. Táto žena mala svoje ideály a bola ochotná za ne bojovať a obetovať svoj život, aby pomohla krásnym tvorom na pokraji vyhynutia. Nestála o pocty ani o peniaze, odmenou jej bola každodenná snaha o pomoc a záchranu horských goríl. Je mojím veľkým vzorom a inšpiráciou, kiež by som mala aspoň polovicu jej sily a odhodlania. Poznámka ku komentáru užívateľa gudaulin-nekritická láska milovníka zvierat? keby to nebolo také smutné zasmiala by som sa! Prečo sa Dian Fossey nestarala o africké deti? Prečo nevymazala všetky krivdy na Zemeguli? Asi preto, lebo ak chce človek robiť niečo poriadne, tak na to musí sústrediť všetku svoju pozornosť? Alebo preto, že o tieto deti sa stará pár iných organizácií ako napríklad UNICEF a osud goríl nikoho netrápil? To je ako spýtať sa prečo Einstein nanapísal kuchárku... ()

rawen

Možná herecký vrchol Sigourney Weaver + bezchybné začlenění zvířat do filmu již samo o sobě stačí na dobrý kousek. Mohl bych vytknout snad jen až přehnanou snahu legendarizovat Dian Fossey - to je ovšem ve srovnání se vším ostatním jen drobnost. Výborná práce, kde je na její výsledek radost pohledět. 8/10 ()

Lacike

Tak toto ma uplne minulo. Cely cas som sa nudil a po kratkej chvili som si prial, aby tu nesympaticku aktivistku nejaka gorila bacila po hlave a bol koniec. Aspon zaver ma v tomto smere potesil. Ked uz nejaky film o gorilách, tam ma ovela viac bavi Instinkt s Hopkinsom alebo uplne najlepsie je Kongo s hovoriacou gorilou. Aspon je to dobrodruzna zabava a nie nejaka otravna agitka v ktorej musia rodiny pytliakov hladovat na ukor goril. 3/10. ()

Agatha

V tomto životopisném snímku ztvárnila Sigourney Weaver neuvěřitelný příběh ženy, která více než lidi milovala "své" gorily horské a za něž nakonec zaplatila svým životem. Její herecký koncert je obdivuhodný a scény s gorilami se zdají být až neskutečné a dechberoucí. Tento snímek je pro mě nejdojemnějším, nejkrásnějším a nejvěrohodnějším popisem části černého kontinentu a tvorů na něm žijících. S. Weaver zde předvádí jeden z nejlepších hereckých výkonů své herecké kariéry a společně s úžasnými gorilami připravili pro diváka bohémskou podívanou. Z dokonale zvolené hudby člověka až mrazí. Jediné co mi trošku vadilo byla místy málo barevně pestrá kamera. Tím pro mě hodnocení tohoto nadějě plného filmu končí. ()

Terva

Scénář : Anna Hamilton Phelan a Tab Murphy. Kamera : John Seale. Hudba : Maurice Jarre. Ocenění - 1989 - USA Academy Awards - nominace (Nejlepší originální hudba). .....1989 - USA Golden Globes - vítěz (Nejlepší originální hudba) ()

JohnCZ

Poctivé dobrodružné drama, které režijně kdovíjak nevyniká, ale rozhodně zaujme zajímavým životním příběhem a skvělými africkými exteriéry. Sigourney hraje naplno jako vždy a člověk ji tu zarputilost věří bezmezně. Obdivuju takové lidi. Gorily, ať už živé či ty umělé, jsou nasnímány též velmi přirozeně. ()

svik

No bylo to dojemné a dobře se na film dívalo . Sigourney Weaver není jen alien ale i ramantická herečka .gooood ()

villon17

Zezačátku normální Diane měla zápal se dostat mezi gorily. Chvályhodný čin až na to, že opomněla zjistit si podrobnosti o misi. Přijela do země zmítané občanskou válkou, kde vyhošťují bělochy, a napospas neznámým průvodcům se vydala mezi opice. Postupem času se s nimi zžila natolik, že kromě vzezření vypadala úplně stejně. Zkrátka se zbláznila. Díky ní sice nevymřel živočišný druh, ale jeden člen stejně nepřežil - Diane:). Svou roli zvládla dokonale, i chovat se jako opice, námět ze současného i budoucího dění navíc zapůsobí na každého a vtáhne ho přímo do džungle. Škoda jen, že 120 minut byly v záběru opice, sem tam lidé a jediná minuta stačila na smrt a pohřeb hlavní hrdinky. I ta minuta ale stačila na dojemný závěr, kdy její věrný průvodce spojil její a Digitovu duši navěky... ()

prkalil

"Vždyť jste říkal, že potřebujete někoho na sčítání horských goril. Proč ne mě?! Umím počítat! Raz, dva, tři..." ()

ConanVJ

Tento filmek má pěkný příběh a odehrává se v nádherném prostředí. Herecký výkon Sigourney taky pěkný. Za mě 70% :) ()

curunir

,,VEĎ LEN PRED CHVÍĽOU STE TVRDILI, ŽE SÚRNE POTREBUJETE NIEKOHO, KTO SPOČÍTA GORILY VRCHOVSKÉ. TAK PREČO NIE JA? A VIEM AJ RÁTAŤ: 1,2,3..." __ ,,Gorily v hmle" sa do môjho povedomia dostali už asi pred dvadsiatimi rokmi v rámci cyklu ,,skutočný príbeh", ktorý vysielala v nedeľné večery Markíza. Spolu so ságou o ,,Votrelcoch" patria medzi najznámejšie diela Sigourney Weaver, hoci až doposiaľ som z filmu videl zakaždým ide podaktoré scény vrátane záveru. Keď už konečne môžem film posúdiť z celkového hľadiska, je predovšetkým potrebné napísať, že ide o zaujímavé dielo, ktoré dokáže diváka zaujať počas celej svojej dvojhodinovej dĺžky, pričom herecký výkon Sigourney Weaver vyniká predovšetkým v poslednej polhodine, kedy sa výrazne mení jej charakter na fanaticky zapálenú ochrankyňu ohrozených primátov. Pokiaľ by som mal ku filmu nejaké pripomienky, týkali by sa zobrazenie väčšej tragickosti ubúdania goríl vychádzajúcej z jeho názvu. Predchádzajúce konflikty s priekupníkom v neustále sa stupňujúcej vedľajšej dejovej línii napokon môžu viesť ku záveru, kto mohol stáť za jej tragickým koncom. Režisér Apted nechal všetko zahalené v hmle, aby si každý divák na danú vec vytvoril vlastný názor. (6551. hodnotenie, 168. komentár k filmu) ()

NinonL

Krásný film a moc smutný. Nejradši bych zachránila všechna zvířata na světě před proradným člověkem. Bohužel statečná Dian Foessey zaplatila za svou odvahu životem. ()

Zemřel režisér Michael Apted

12.11.2015

Z Bradavic na Olymp

Z Bradavic na Olymp

22.04.2007

Už z toho pomalu začíná být trapná fráze, ale úspěch 300: Bitvy u Thermopyl opravdu změnil Hollywood. Najednou se s velkým hřmotem vynořují všechny projekty, které jen vzdáleně souvisí se starověkým… (více)