Když se bývalý motorkář a člen gangu Sam Childers rozhodne pro životní změnu a odjede do východní Afriky pomáhat na místech zničených občanskou válkou, je otřesen nepopsatelnými hrůzami, které zde místní obyvatelé a obzvlášť děti prožívají. Ignoruje varování svých zkušenějších kolegů a začne na vlastní pěst stavět sirotčinec v místě, jež ho nejvíce potřebuje – v samém středu teritoria ovládaného krutou Armádou Božího odporu, která verbuje do svých řad malé chlapce. Sam si však brzy uvědomí, že aby zachránil co nejvíce dětí, sirotčinec nestačí. Začne organizovat ozbrojené mise hluboko do území nepřítele, kde zachraňuje unesené děti.

Skutečný příběh Sama Childerse, drogového dealera, který se rozhodl od základu změnit svůj život a našel poslání jako zachránce tisíců unesených a osiřelých dětí ve válkou zmítaném Súdánu. Roli Childerse, zakladatele humanitární organizace Angels of East Africa, skvěle ztvárnil Gerard Butler. (oficiální text distributora)

Lukoboss

Až příliš dlouhej film o jednom gangsterovi, výtržníkovi a závislákovi v jedné osobě, kterej se lusknutím prstu dal na víru v boha, přestal pít a mluvit sprostě a začal pracovat. Pak mu hráblo podruhé a vydal se stavět a pomáhat lidem do Afriky, kvůli čemuž se zadlužil až až, no a pak mu hráblo potřetí, když zjistil, že jim tam nepomůže stavěním. Vzal teda do ruky kalacha a šel ty zlý prostě kosit. Asi takhle to na mě působilo, přestože je to o reálným člověku, kterej se zasadil a dodnes podporuje pomoc zemím třetího světa - klobouk dolů před ním, před filmem bohužel ne. ()

Nemik96

Takovéto průměrné hodnocení, mě docela zarazilo a asi proto jsem tento film na který jsem byl mimochodem hodně natěšený odkládal. Po zhlédnutí musím konstatovat že mě Kazatel tak chytnul že jsem mu chtěl dát původně 5 hvězd.Butler byl výborný děj dojemný a krutý a když připočtu že je to pravdivá story uděluji silné 4**** a všem co neviděli doporučuji protože si tento film rozhodně zaslouží více procent než 63, ale to je samozřejmě věc vkusu. ()

klukluka

Předně nevěřím v tak radikální změnu lidské povahy - z mimořádně agresivního kriminálníka, kterej je zásluhou chlastu a drog věčně mimo tělo, je najednou beránek boží. Pak jsou tu drobnosti typu noční přestřelky, jejímž výsledkem je nález tlupy dětí. Už se ale nedozvíme, na koho se střílelo, nebo proč se najednou střílet přestalo. Kostelní proslovy hlavního hrdiny vůbec nekomentuju, věřící si k němu zřejmě dobrovolně chodili pro svoji pravidelnou dávku pokory. Jednu věc ale na tomhle filmu hodnotím ryze pozitivně - a to je jeho poselství. Situace v některých afrických zemích je skutečně tristní a i jedinec z tzv. vyspělého světa může výrazným způsobem pozitivně ovlivnit životy mnoha místních lidí. Otázka je, jestli může mít efekt té pomoci dlouhodobější trvání. Tady se obávám, že nikoliv, a že ta snaha tím pádem nemá v podstatě žádný smysl. Přesto si však všech, kdo se o něco takového pokoušejí, velice vážím. Stejně tak jsem rád, že někdo to téma převedl na filmové plátno. Byť mne jako diváka poněkud zarmoutil, protože jsem podle názvu čekal něco trochu jiného. ()

Holina

Od Forstera jsem čekal více, ale mám respekt k tomu, že je film dělaný podle skutečné osoby. A před tou smekám. Ovšem pokud čekáte Ramba v Africe, jak se často říká, budete zklamáni. Těch akčníchscén je v přes dvě hodiny dlouhém filmu pomálu, což mu také zřejmě sráží kredit u diváků. Je to chyba producentů, kteří v trailerech masírovali ovčany tím jak zde bude létat olovo africkou savanou. O to ale nakonec vůbec nejde. Doporučuji povšimnout si šílených kontrastů Afriky a typicky západního konzumního světa. Pak si zřejmě přestanete stěžovat, že nemají váš oblíbený sýr v regálu, nebo že vejce stojí 6 korun. ()

ruhebitte2010

Hodně težko hodnotitelné, ale pokud se člověk odprostí od všudepřítomného náboženství a na chvílí se zamyslí, tak film ocení. Film má myšlenku, a to přesto, že hlavní hrdina je vlastně magor, ale to lze pochopit. Butler hraje velmi slušně. ()

Hanys_

Pokud má Butler v ruce bouchačku, je to v pohodě. Jakmile se octne v kostele, je zle. Navíc asi nejzajímavější část - přeměna z feťáka na milujícího křesťana, je dost nevěrohodná a odbytá. Škoda, mín keců a více akce by pomohlo nejen africkým dětem, ale i tomuhle filmu. 5/10 ()

Aslan

Neviem, neviem. Morálna dilema, môžem zachrániť jedných tým, že zabijem druhých? A ešte k tomu v mene Ježiša? Neviem...je to určite námet na diskusiu a zamyslenie. ()

kukuuuc10

Skvělý režisér, který zřejmě ztratil trochu formu. Víra v Boha nevzala moc za své na takovou "zápletku" to bylo moc patetické. ()

bloodline

Celkom priemerne neukojená agitačka na verejné vianočné cirkevné zbierky pre deti v Afrike. Ale čo budú jesť naše deti resp. akej nekvality, to nikoho nezaujíma. Ale dosť subjektívnych, verejne neprijateľných názorov, na to tu máme zahranično-politcký komentár na RTVS, alebo zinscenované a kompilované správy na súkromných (k)análoch, ktoré sú plné toho, čo ozajstné (k)anály. Po filmovej stránke sprvoti nadchlo, neskôr vytriezvelo a postupne bolelo. Na nervy a kvalitu drásajúce safari tú máme iné skvosty (Blood Diamond, The Last King of Scotland či Hotel Rwanda) a súdiac podľa tržieb, Machine Gun Preacher nenadchol ani kostolné myši tobôž ovečky. 2 a 1/2* ()

Prochy38

No, mně se tento film moc líbil! G. Butler ve své roli výborný a ostatní stejně tak. Nejhorší na tom je, že se to děje, možná ne přesně takto, ale určitě hodně podobně a normální člověk to nemůže pobrat. Protože takových svinstev je na planetě víc a víc. Film drsný, krutý, k zamyšlení určitě, ale k činům asi moc lidí nepřesvědčí. Možná nějakou DMS někdo pošle, ale jak jsme mohli vidět, aby mi někdo ustřelil hlavu za to, že se jen snažím pomáhat dětem... Afrika je bohužel v tomto ztracena. To, co S. Childers dělá je úžasné, ale na to musí být prostředky a nátura. G. Butler zvládl skvěle proměnu, a to několikanásobnou v pohnůtkách, chování a postojích Sama. Spokojen jsem hodně! ()

ondrula

Tenhle komentář nejde napsat bez spoilerů, takže cíťové, pozor na to! Sam je magor; hned v úvodních pěti minutách si stihne odkroutit kriminál, zfetovat se a dopustit se domácího násilí. Pak mu jebne ještě víc, odjede do Afriky postarat se o černoušky (ať už se jim to líbí nebo ne) a postřílet jiný černoušky. Pendluje pak mezi US, kde vyřvává svoje fanatický vize v kostele a mezi Súdánem, kde zase mastí nějaký svoje bojůvky. Pak mu mrdne ještě o trochu víc a ve jménu černoušků zadluží a uvrhne do bídy svojí rodinu, která je z něj zoufalá. The End. Film vážně o ničem. Doufal jsem, že alespoň akční scény budou stát za to, ale převážně se odehrávaj v noci a to očividně proto, že nebyl k mání slušnej filmař, aby je natočil za světla pořádně. No a českej oficiální název filmu je fakt zhovadilost. Jinak mi přijde celkem příhodný, že když v Africe umřou v občanský válce 2 miliony bezcenných negrů, média se o tom ani nezmíní; a když pak nějakej magor v US zastřelí osm (nad)lidí ve škole, tak se z toho můžou všichni posrat. ()

J*A*M*A*L

Kazatel kalašnikov jako film vypadá skvěle a samotný film skvělý je.Docela mě překvapilo hodnocení tohoto filmu zde na této stránce, ale mě se to osobně moc líbilo.Hold má každý svůj vlastní názor a já jim to brát nebudu a ani si na to nebudu stěžovat, ale teď se rozhodně nebudu snažit držet a táhnout za jeden provaz a nikdy ani nebudu.Film zřejmě patří mezi jedny z největších zklamání roku 2011, ale to mě ani moc tak nezajímá já to chtěl vždy vidět a taky že bylo co vidět.Je to trošku jiný válečný film, ale je dobrý.Začátek nebyl nic moc, ale od druhé části filmu to byl senzační zážitek a já můžu dát palec nahou.89% ()

peetriss

Film očividně odběhl od tématu, o kterém chtěl nebo by alespoň měl vyprávět. Osudy afrických dětí sužovaných útrapami války či skutečný příběh Sama Childerse, které jsou samy o sobě zajímavými i emočně zasahujícími jsou zcela utlumeny (ne)skrývanou křesťanskou agitací, která diváka masíruje tak intenzivně, že pokud není křesťanem nemůže z filmu mít žádný požitek. Marc Forster naštěstí alespoň v některých kusých scénách dokáže zúročit své zkušenosti a zvedne míru dramatičnosti na vyšší úroveň. Jinými slovy: když chci diváka fackovat slovy Bůh, Bůh ve všem pomůže, Bůh tě ochrání, Bůh je správná cesta, nemám nic proti, nechť i křesťané či jiné skupiny mají svůj film, ale využívat k takovéto masáži závažná témata tohoto typu už se mi zdá trochu přes čáru. 50% ()

Strandmon

Za první půlhodinu by si scénáristé zasloužili kop z otočkou do tlamy, jelikož začátek a hlavně vývoj hlavní postavy, kdy se ze Sama zabijáka, dealera a feťáka během zhruba deseti sekund stane Sam kazatel a záchranář dětí je opravdu na zeblití. Ovšem!! Druhá řekněme hodinovka nabere úplně jiný spád. Kvalitní akci střídají velice silné příběhové pasáže a Gerard Butler je pro tento film skvělá volba! ()

gumolit

Príbeh natočený podľa skutočného príbehu existujúceho Sama Childersa pôsobí skôr neuveriteľne a je úplne nelogický žeby niečo takéto mohol napísať sám život žeby nejaký narkoman, alkoholik a trestanec išiel pomáhať na druhú stranu zemegule do Afriky vyzerá to fakt ako tupý námet.Film je čisto americký a je podaný ako náboženská propaganda a to je jeho slabota.Deti spievajú v kostole náboženské piesne Buttler vykrikuje "Sláva bohu,, a a hneď nato tvorcovia dávajú záber na vyvraždenie afrických detí a ich utrpenie je toto normálne??Podľa mňa určite nie, strihy medzi týmito pasážami sú náhle , násilné a neprirodzené.Vo výsledku Kazatel Kalašnikov naprosto neplynie a jeho dve hodiny stopáže sú tak trochu hriechom ovšem ak nie ste naboženský fanatik!Nepotrebujem ani dodať že obsadenie Gerard Buttler, Michelle Monaghan je zbytočné a nepôsobí ani autenticky.To je však ten najmenší problém aj to ohánanie sa tým akčným názvom pri tom akcii je tu pomerne málo a zhruba je tu strašne veľa dôvodov prečo vlastne tento film vidieť!! ()

Gumrice

Krutá realita afrických států. Filmové zpracování se mi líbilo, z některých záběrů běhá mráz po zádech a scény s dětmi jsou pro mě dojemné a emotivní. Sam Childers je bůh. ()

mota

Sycak z Ameriky prijel do Afriky rozbijet krestanskym fundamentalistum auta, aby pak mohl sam odvazet bandu decek v jeepu po indicku (po dvaceti). ()

sona123

Božemůj fuj, co to bylo za hrůzu? Ten film se opravdu bral vážně? Byli všichni zhulení, když jej točilli? A komu se to proboha může líbit? Čekala jsem průměrný akční biják s Gerardem Butlerem - dostala jsem céčkovou agitku s náboženskou tématikou. Bylo to nechutně strašné a vůbec netuším, kam film zařadit. Ještě bych to brala, kdyby se jednalo o parodii, tomu tak ale bohužel nebylo. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

15.12.2011

Gerard Butler loví únosce

Gerard Butler loví únosce

12.08.2011

Když chcete v Americe udělat z knížky bestseller, ještě před publikováním prodáte filmová práva a zajistíte, aby s případnou adaptací bylo spojené nějaké zvučné hollywoodské jméno (které si za to dá… (více)

Forsterův kazatel s kulometem

Forsterův kazatel s kulometem

11.05.2010

Nejlepší na tom je, že jde o pravdivý příběh. Gerard Butler si ve filmu Marca Forstera Machine Gun Preacher, jehož natáčení startuje v létě, zahraje skutečně žijícího Sama Childerse, který žil kdysi… (více)