Když se bývalý motorkář a člen gangu Sam Childers rozhodne pro životní změnu a odjede do východní Afriky pomáhat na místech zničených občanskou válkou, je otřesen nepopsatelnými hrůzami, které zde místní obyvatelé a obzvlášť děti prožívají. Ignoruje varování svých zkušenějších kolegů a začne na vlastní pěst stavět sirotčinec v místě, jež ho nejvíce potřebuje – v samém středu teritoria ovládaného krutou Armádou Božího odporu, která verbuje do svých řad malé chlapce. Sam si však brzy uvědomí, že aby zachránil co nejvíce dětí, sirotčinec nestačí. Začne organizovat ozbrojené mise hluboko do území nepřítele, kde zachraňuje unesené děti.

Skutečný příběh Sama Childerse, drogového dealera, který se rozhodl od základu změnit svůj život a našel poslání jako zachránce tisíců unesených a osiřelých dětí ve válkou zmítaném Súdánu. Roli Childerse, zakladatele humanitární organizace Angels of East Africa, skvěle ztvárnil Gerard Butler. (oficiální text distributora)

moviesfan

Zfilmování této "skutečné" události (nevím do jaké míry je skutečná) se mi příliš nelíbilo. Klišé tam bylo až moc, chvíli to celé působilo buransky, potom až moc nábožně, ale naštěstí africká část nebyla zas tak špatná, což je ve finále stejnak už jedno. ()

Kevin 3171

Tento film se odehrává v Africkém Sudánu, kde panuje válka mezi jihem a severem. Denně zde umírají stovky nevinných dětí. Gerald Butler se snaží tomuto násilí zabránit a to se mu daří. Po herecké stránce je to také celkem dobře zahrané a neměl bych výtky. Nebylo to tak špatné, ale nebyl to ani žádný skvost. 65% ()

Marsik

Cinema City Anděl - Název filmu může trochu vzbuzovat dojem, že to bude nějaká pakárna (střílečka). Pokud ale člověk dokouká snímek až do úplného konce, tak si řekne, že se rozhodně nejednalo o špatný film. Butlera mám rád, je to sympaťák a jeho role se mi líbila. Uznávám, že některé scény mohou vyznít moc americky (už jenom přeměna gangstera na člověka, který pomáhá chudým dětem) a promlouvání k bohu je trochu přehnané, ale pokud si člověk připomene, že je to podle skutečné události, vyzní mu to trochu jinak. Skutečné záběry opravdového Sama Childerse na úplný závěr rozhodně potešily a celý film pěkně dokreslily a završily. Zkrátka jsem čekam mnohem horší film, takže jsem byl ve finále mile překvapen. Jenom by v tom kině mohli ubrat tu klimatizaci :) 80% (with J.) ()

ConanVJ

Pěkný filmek podle skutečné události. Příběh je o napraveném kriminálníkovi Samovi, kterého přivede víra na cestu dobra a založí si stavební firmu. Jednou přijde do kostela na návštěvu pastor kážící v africe, a prosí o pomoc s výstavbou poničené vesničky.. Sam se rozhodne podívat se do Afriky a po práci se rozhodne podívat se hlouběji do země a je svědkem toho, jak dokáží být místní vzbouřenci krutí. V bojích zmítané zemi postaví sirotčinec a bojuje proti armádě vzbouřenců, která vypaluje vesnice a verbuje malé děti, kterým dává zbraně a posílá je do boje. Gerard Butlel je v hlavní roli hodně přeavědčivý a za mě dostává film 70%. :) ()

FFilipCZ

Trošku unáhleně a bez rozmyslu jsem na základě slibného názvu a obrázku shlédl tento film s vidinou akčních scén a všeho, co k tomu patří. K mému údivu se z toho vyklubal velice emotivní příběh "Afrického Ramba", který zachraňuje děti ve východní Africe. Není to žádný filmový trhák, ale do děje vás vtáhne již skutečnost, že tento příběh je pravdivý a donutí nás se zamyslet nad tím, že ne všichni se mají tak skvěle jako my... ()

Kryton

Tak já nevím. Butler mě opravdu v dramatické roli nesedí. Jakmile se film přenese do akčnější formy, tak okamžitě je Butler ve svém rybníčku. Celkově je však film až moc dlouhý a díky hlavnímu představiteli nevyrovnaný. ()

MartinezZ

Gerard se asi praštil o futro. Nevěřím, že tohle vzal s čistou hlavou. Je sice hezké, že se postava mávnutím kouzelného proutku (tady ponořením do vody a sdělením, že je zachráněn) napravil (blbost nebo psychická porucha) a že šel pomáhat do Afriky, ale všechno následující je tak "božsky mozek vymívající" a cíleně city ždímající (děvčátko s minou), že si říkáte: "WTF, to myslí vážně?". Ano, myslí. Popravdě, už ten plakát je ždímačka na plné obrátky. A nejlepším rozhodnutím postavy tak je, v zemi s občanskou válkou, o hladu, bez vody, bez vzdělání... vysrat se na stavbu nějaké přiteplelé školy, je nutné postavit kostel, a když ne jednou, třeba tisíckrát, protože ti lidé nepotřebují jídlo, vodu, ochranu, zbavení tyranů a vzdělání, vědomosti a sebezajištění, potřebují poznat Boha a vytvořit tak další generaci.... ále... a vidíte, zase jsem se nasral. Jako pokaždý, když se někam příliš cpe víra a nutnost někoho "zachraňovat Bohem" ~ Gerard výběrem svého účinkování začíná po 300 klesat na mém žebříčku. Tvrďácký kukuč a slzopudné záběry spolu s dialogy ála "Cože? My nemáme den před natáčením dialogy? Rychle nějaké vymyslete!" Mě tady příběh toho muže míjí přinejmenším o několik hvězdných soustav. A že se skutečnost skutečně v Africe odehrává? Ano, poukazovat na to takhle a tímhle filmem docela dost mimo. Chlápek místo toho, aby si svoje odkroutil v dalším vězení, snaží se konat dobro daleko od úřadů, které by mu šly po krku, daleko tam, kde si vytvořil svoji armádu, své ovečky. Sorry, nebere mě to. Navíc je to sakra příliš dlouhé, zkrátit! ~ 1,5* ()

Paxxx.cz

Dobrý životopisný film, který je podle mě zde trochu podhodnocený. Mě se prostě líbil příběh, taky výkon Butlera, soundtrack a prostě obdivuju to co Sam Childers udělal. Já patřím do skupiny těch, kterým se film určitě líbil 8/10. ()

agentmiky

Když jsem se o tomto filmu poprvé dozvěděl,tak jsem si říkal,co dneska ti Američani nevymyslí.Nedávno jsem si o filmu přečetl více a zjistil jsem,že film byl natočen podle skutečných událostí.Řekl jsem si,že ten film musím vidět.Po zhlédnutí musím konstatovat,že film opravdu nepatří do skupiny 65% filmů,ale daleko výše.Výkon herce Gerarda Butlera jako hlavního představitele Sama Childerse byl obdivuhodný a ve svojí roli obstál na jedničku s hvězdičkou.I další herci podali dobrý výkon.Věrohodné africké prostředí doprovázela skvělá hudba.Hodnocení:80% ()

UncleG

Existujou životní příběhy, nad kterejma člověk jenom užasle kroutí hlavou. Ale v momentě, kdy někdo chce takovej příběh zfilmovat, zjistí, že to najednou nejde. A z úžasný látky vznikle takovej nějakej podivně neuchopitelnej slepenec. V první půlce prožijeme uspěchanej a neuvěřitelnej přerod z vypatlanýho grázla na uvědomělého křesťana... A druhá půlka kulometnýho kazatele se bohužel zredukovala na nesouvislou změť časovejch a prostorovejch skoků, v nichž se dokola děje pořád úplně to samý. Myslím, že tenhle film by mohl sloužit jako odstrašující příklad na filmovejch školách - aby se budoucím režižérům demonstrovalo, jak nemá vypadat dramatická stavba. ()

Ferry

Kazatel se mi nelíbil jen v těch "Boha vtloukajících" scénách. Pravda je bohužel taková, že ti Američané jsou opravdu takhle zfanatizovaní. Neustálé mlení o Bohu a víře ten film dost shodilo, což mě mrzí, protože by to jinak byl určitě lepší film. ()

Tony.cs

Silné. Opravdu silné a syrové drama o cestě k nápravě a hledání cíle. To vše na pozadí jednoho smutného konfliktu. ()

blackrain

Na světě se dějí nejrůznější šílenosti, o kterých by člověk nejraději ani nic neslyšel. Ale že by se tak drsný chlapík napravil zrovna tímto způsobem, to se mi fakt nechtělo uvěřit. Jenomže ono se to stalo. Sam Childers je skutečný člověk z masa a kostí. Dala by přednost dokumentu o autentickém Samu Childersovi nebo fotoreportáži. Na tohle se za pár měsíců zapomene. Stopáž je příliš dlouhá. Rozhodně by prospělo nějaké zkrácení. Gerard Butler mi tady moc neseděl. ()

kaylin

Výborný český název, ale budiž. "Kazatel Kalašnikov" je přesně takovým filmem, který vás donutí se zamyslet nad tím, jestli byste nějakého toho malého černouška z Afriky přece jen neměli na dálku adoptovat. Pak si ale řeknete, jestli to má vlastně cenu, když je docela velká pravděpodobnost, že ho ještě jako dítě zastřelí. Síla filmu je v jeho základu, který je skutečný život jednoho člověka a jeho přesvědčení. Gerard Butler - hlavní důvod, proč jsem si snímek vyhledal - dokazuje, že umí hrát. Věříte mu drsnou pózu, lásku k bližnímu i vztek, který v sobě nosí. Jako macho zabiják je asi nejméně uvěřitelný, ale patří to k tomu. Film není tak silný, jako třeba nějaký dokument z Afriky, ale rozhodně se nemá za co stydět. Bude útočit na vaše city, bude vás šokovat. Děje se to v Africe a my s tím nic neuděláme. Když se na to upozorní, tak se ale třeba aspoň jeden člověk zvedne a bude chtít pomoct. I to je dost. Film zbytečně nevydírá, má smysl. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/04/diar-milovnika-filmu-c-0004-hugo-buh.html ()

italka63

Myslím si, že to byla jedna z nejlepších rolí Gerarda Butlera.Film byl sice místy trošku rozkolísaný, ale přesto mě oslovil a byly scény, kdy jsem byla moc, moc, moc naměko...vážení pánové, netahejte do svých přiblblých sporů malé děti, učiníte mi obrovskou radost.A i když hlavní postava je ve skutečnosti skutečně svérázná a zajímavá, pořád se kloním k tomu - víc takových kazatelů!! ()

movieband

„Těm dětem shořel celej život a kolik z nich jsi vyděl to vzdát Same Childresi? Tak se seber, přestaň naříkat a začni stavět znovu. Slyšíš mě?“ Pro mě to bylo i na film dost neuvěřitelné. Je těžké tomu vůbec věřit, že se to doopravdy stalo a děje. To co Childres dělá je něco šíleného, ale zároveň nepopsatelného. Nechtěl jsem tomu věřit až do závěrečných titulků, kde jsou ukázány věci, které mě přiměly k tomu, abych tomu uvěřil. Film je krutý, drsný, ale zároveň nádherný a smutný. Líbilo se mi, jak Forster ukázal ve filmu kontrast mezi „naším“ světem a „jejich“ světem. Nejednou mi u filmu spadla čelist a nejednou mi běhal mráz po zádech. Jsem věřící člověk. Sice mám jisté výhrady (minimum), ale tyhle společenství (př. Kalvaria fellowship) nemám vůbec rád. Tohle už jsou skorem až fanatici ve víře. Film je hodně působivý a já jsem rád za jeho existenci. Vcelku mě štvou lidi, kteří film odsuzují, jen kvůli tomu, že se hl. hrdina obrátil k Bohu po tom, co byl za nejprohnilejšího člověka a najednou začal věřit, rozprodávat majetek, chovat se jako blázen a začal jezdit někam do Afriky zachraňovat úplně cizí děti a řešit úplně cizí problémy! V tom je to co chtěl film ukázat, že i ten největší hajzl se dokáže obrátit a dělat dobro. V tomhle případě skoro misii. Sama Childrese bych někdy chtěl potkat. Zároveň bylo cílem trochu lidi vyprovokovat, aby si uvědomili stávající situaci v Africe. Mně se film líbil a Butler předvedl výborný herecký výkon. Dějově to diváku možná přijde jak kýč, ale cílem je to úctyhodné a pozoruhodné dílo, které si zaslouží víc, než jen divákovu pozornost. Podle toho hodnocení, které tady je a podle mého názoru tenhle film nepochopilo sakra hodně lidí. Vidí jen ten povrchní děj. To co se, ale děje v jeho hloubce vidí jen málokdo, protože se nad tím nikdo nechce pozastavit, protože mu to přijde zbytečné. Není to zbytečné. Je to přímo nutné, protože v dnešní době nikdo nechce vidět tu realitu, která je a radši si bude žít v iluzi. ()

Maq

Nejprve ocituji uživatele Malarkey: "Američani to ve své zemi mají s církví trošku jinak." Tak to není. To MY to máme trošku jinak, sotva kde jinde na světě najdete tolik bigotních ateistů jako u nás. --- Pokud jde o film, je myslím dost nepodařený. Childersova konverze byla reálně určitě komplikovanější. Film nám prostě oznamuje, že se to stalo. Hraný film ovšem nemůže takhle odkazovat na reálný vzor, působí to podivně. --- Ale nejde jen o Childersovo nitro, otazníky zůstávají i ohledně jeho humanitárního podniku v Africe. Jak to vlastně fungovalo? Ta oblast je opravdu velmi pustá a nebezpečná. Ty nejzákladnější věci jsou tam obrovským problémem. A film nám neřekne nic o takových věcech, jako kde tam brali (pitnou) vodu, potraviny, léky, vybavení, naftu, elektřinu, atd. Vlastně nám nic neřekne ani o tamějších lidech. --- Víte, zajímá mě otázka, zda a jak je možné tamním lidem nějak pomoct. A tento film kupodivu v tomto ohledu vlastně nic nesděluje. Škoda. ()

salalala

Upřímně řečeno jsem čekal o dost víc. Takhle zajímavý a silný námět a tak trestuhodně prohospodařený je ten výsledek. Ve svém náboženském podání je pro našince (a nejspíš i pro Evropana) dost těžko snesitelný a místy bohužel trapně směšný. Butler asi Childerse dost věrně zahrál (soudě podle pár ukázek skutečné předlohy pod závěrečnými titulky), osobně jsem mu ale moc nevěřil. Když se snaží seriózně hrát a trošku emočně přitlačit, není to ono, jakmile vezme do ruky zbraň, je to o dost lepší. Monaghan má prostoru o dost méně, přesto jsem jí její proměnu charakteru uvěřil mnohem víc. Nejvíc mě ale (nepříjemně) překvapilo, jak selhal Forster. Pouze rutinně natočil film, nic víc. Je tu pár opravdu zajímavých záběrů (hlavně z Afriky) a několik solidnějších akčních scén, jinak vůbec nic. Navíc mi k tomu moc neladila ruční kamera, která mi přišla použitá na úplně špatných místech. Podle mě by tomuhle filmu sedla kamera statická a trošku umělečtější. Veškerý potenciál silnějších scén (kterých by tu mělo být hned několik a jsou dobře vidět jejich náznaky) je úplně zabit špatným vedením. Na jednu emočně nabitější scénu tu připadá šíleně vaty, což není dobře. Často se mluví o Bohu a postavy vypadají jak blázni. Na velice slabý tři to nakonec vytáhne právě ta solidní akce, naštvaný Butler, poměrně podařená hudba a sem tam kamera. Celkově ale dost slabota. 50% ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

15.12.2011

Gerard Butler loví únosce

Gerard Butler loví únosce

12.08.2011

Když chcete v Americe udělat z knížky bestseller, ještě před publikováním prodáte filmová práva a zajistíte, aby s případnou adaptací bylo spojené nějaké zvučné hollywoodské jméno (které si za to dá… (více)

Forsterův kazatel s kulometem

Forsterův kazatel s kulometem

11.05.2010

Nejlepší na tom je, že jde o pravdivý příběh. Gerard Butler si ve filmu Marca Forstera Machine Gun Preacher, jehož natáčení startuje v létě, zahraje skutečně žijícího Sama Childerse, který žil kdysi… (více)