Tady to musí být

• Itálie This Must Be the Place (více)

Cheyenne je bývalá rocková hvězda. Ve svých padesáti letech se stále obléká ve stylu gothic a žije v Dublinu ze svých autorských honorářů. Smrt jeho otce, se kterým dlouhých 30 let nekomunikoval, ho zavede zpět do New Yorku. Cheyenne zjišťuje, že jeho otec byl celý život posedlý jednou věcí: vyhledat postu za pokoření, které utrpěl v koncentračním táboře v Polsku. Cheyenne se rozhodne pokračovat tam, kde jeho otec skončil a vydává se na cestu napříč Amerikou. (oficiální text distributora)

adriane9

Neuvěřitelný Sean Penn. Jeho filmová image mě naprosto odrovnala a od začátku do konce jsem zkoumala jeho rysy, jeho chůzi a celé jeho vnitřní já, neopomenu ani skvělé dialogy, zkrátka pecka film pro neobyčejný lid :-)... ()

jane1106

Jeden z těch pocitových filmů, na který musí být nálada a ochota nechat se jen tak vézt na vlně imprese a moc nepřemýšlet nad obsahem. Penn je rozkročený kdesi mezi parodií a přehráváním, ale při celkovém mírně excentrickém vyznění snímku to vůbec nevadí. Výborný soundtrack. ()

killpunker

Road movie jsou pro mě jako sladký k obědu. Musím se k nim přemlouvat, nemám na ně chuť, ale v poslední době jsem nakonec sakra rád, že jsem je sežral. Nejdřív Příběh Alvina Staška a teď tohle. Pecka... ()

Mona-Lisa

Svými gesty a hrou těla si mě Sean získal zatím vždy a další aspekty jako scénář, herci souputníci či hudba postupně přidávali na finální misky vah s celkovým dojmem. A ty byly během tohoto sledování hodně rozhoupané a na hodnocení jsem si raději dala odstup několika dnů. Ty jen potvrdily mé stanovisko ohledně brilantního herectví pana Penna a navíc smekám i před zdatným sekundováním Frances McDorman a Eve Hewson. Ale i přes absenci pocitu " na co se to sakra dívám", úplně nezmizel ten s pachutí "jaký z toho mám mít vlastně pocit?". Zkrátka hodně zvláštní a bizarní zážitek, který jistě potěší milovníky Penna s jeho darem z Hůry zahrát absolutně vše, co mu přijde do cesty. ()

xargos

Matty to už před dvěna a půl lety napsal za mně - podepisuji a podtrhávám:) Co dalšího k tomuto podivuhodnému obrazovému filmu? Pocit uvědomění, že dospět se dá v každém věku a že pomsta neznamená vždy smrt (a předání Černého Petra na druhou stranu nekonečného ping-pongu). Shalom :) ()

Richie24

Ač to bude znít možná stejně šíleně, jak šílený je tento film sám o sobě, tohle je (nikoli ironicky, ale naopak plně v souladu s umístěním tohoto herce v mých Top Ten) snad nejlepší role Seana Penna vůbec! Potřeštěná, ale současně mimořádně hluboká road movie, která zanechá v člověku stopy nadlouho. 4 ****. ()

Brousitch

"Nerad bych ten scénář nějak analyzoval. Prostě mě fascinuje způsob, jakým Paolo nahlíží na věci, které by ostatním možná nepřišli tak krásné a chtěl jsem být při tom, až na place rozsvítí světla." - Sean Penn ()

agassi68

Forrest Gump v podaní Penna má magické pomalé tempo, uhrančivú hudbu a nádherne farebnú obraznosť. Napriek tomu plynie akoby povedľa vás. Ako rieka plná meandrov. Priveľa myšlienok a utajených vecí. Som skrátka na rozpakoch medzi geniálnym počinom a nudným umeleckým rozmarom. Možno ak to ešte raz pozriem, zmením názor.. ()

Zaitsev

Tento snímek není pro každého - pro mě tedy ano (sedí mi ve všem), protože Sean Penn je geniální, děj, střih, hudba a kamera taky - chci to vidět znovu: životní road movie o trochu zpožděném dospívání - scéna v budce ve sněhu - brilantní. Dávám šest! ()

JirkaLexa

Zajímavé a nevšední dílo italského režiséra a scénáristy Paola Sorrentina, které je značně matoucí a často se zdá, že nedává smysl. Řeší však citlivé téma, kterým je holocaust. Myšlenkou autora bylo nejspíš ukázat, že je něco špatně, když lidé, kteří se holocaustu účastnili zůstávají nepotrestání a také nastínit logické pocity nenávisti vůči věznitelům SS ze strany vězněných židů. Herecké výkony jsou značně zajímavé, zejména v hlavní roli Sean Penn, který se ideálně hodí ke ztvárnění postavy vyhořelé rockové hvězdy, která dávno ztratila smysl života, a znova jej našla díky posedlosti svého otce, který byl celý život odhodlán dopadnout trýznitele jeho osudu v dobách strávených v koncentračním táboře. Kamera také zajímavá, nejvíce určitě při dialozích dvou osob. Na první pohled nesmyslý příběh, na kterém by obyčejného diváka zaujala nejspíše jen záhadná a v dobrém slova smyslu zvláštní hlavní postava, avšak já jsem ve snímku nečekaně našel kouzlo, které slovy popsat neumím ... 80% ()

Fridecka

Sean Penn jako na první pohled otupělá, životem omlácená, stárnoucí rocková hvězda ve stylu The Cure naprosto neuvěřitelně exceluje svým hereckým uměním a je hlavní devizou tohoto snímku. Film je plný vtipných situací, ironických či sarkastických poznámek, jejichž síla tkví právě ve způsobu sděleni. Cheyenne skrze otcovu touhu po pomstě hledá něco, sebe sama, svůj život, jeho smysl a místy se stává nechtěným zrcadlem pro jiné lidi. Nezapomenutelná kamera s neobvyklými zaběry a výhledy a podmanivá hudba. Prostý příběh, prosté dialogy s neuvěřitelnou sílou a humorem odrážejícím okolní svět. " Něco je tady špatně, nevím přesně co, ale je to tak "... ()

xdutchx

V podstatě dokonalý film. Malé příběhy ve velkých bolavých dějinách. Forma a tempo filmu souznící s obsahem, hudba vše hezky ornamentuje. Životní role Seana Penna. Humor neušpiněný od cukrkandlu. ()

Axident

Inu, zpracováním (nikoliv tématem) ohromně divný a praštěný film, s kterým jsem si dost nevěděl rady. Asi hodinu mě děsně iritovalo kňochtání Penna a marně jsem hledal důvod, proč by mě ten projev a stylizace á la Robert Smith neměla srát, ale nakonec, a trvalo to většinu stopáže, mě tahle podivnost naladila na patřičnou vlnu a na konci jsem se dokonce přistihl, že bych bral i víc! Takže zajímavé určitě, ale díky jisté zbylé míře rozpaků nejsem ohromen či nadšen a neaplauduji, nicméně ve finále pozitivní dojem převážil, na což bych nevsadil v polovině ani zlámanou grešli a to se neděje často, tudíž jisté zvrhlé, vleklé charisma Sorrentinově variaci upřít nelze. ()

guri

Zvlastny roadtrip byvalej rockovej hviezdy v genialnom podani Seana Penna za hladanim nacistickeho dostojnika. Mnozstvo prijemnych vedlajsich postav na cele so skvelou Frances McDormand, uzasna hudobna zlozka a celkovo vyborny film, ktory mi zostane v pamati vdaka suchemu humoru a vystupovaniu Pennovho Cheyenna (IFF BA 2011). ()

actor-SP

Je viac než isté, že TMBP patrí k tým najlepším road movie, aké nám doteraz kinematografia priniesla. Tento európsky hybrid vám okrem famózneho, možno až nezabudnuteľného S. Penna prinesie aj dokonalú štúdiu charakteru človeka - trosky alebo bývalej rockovej hviezdy. Tento nesmierne komplikovaný do detailov vykreslený charakter je odhaľovaný každou minútou a aj napriek pokojnej atmosfére je to v skutočnosti tzv. charakterový hrniec plný vriacej vody. Kamera je tu umením a hudba podmanivým prvkom každej dôležitej chvíle. Ak by som hodnotil len vrámci sympatií, bolo by to za 5*. ()

Killingjoke

Tady to musí být je směsicí několika stále se střídajícícich žánrů. Komediální momenty jsou nenásilně následovany okamžiky vedoucími k zamyšlení, jejichž podstatou je často něco velmi temného a zneklidňujícího. Při prvním pohledu na Seana Penna s vizáží frontmana legendární kapely The Cure jsem měl trochu strach, zda nebude celé téma Holocaustu a cesty za odplatou tak trochu karikaturováno. Naštěstí tomu tak není a režisér k tématu přistoupil sice po svém, místy možná moc umělecky, ale přesto velmi citlivě. Ač ve mně Sean Penn často vyvolává rozporuplné pocity (nevím jestli ho mám nenávidět, nebo prostě uznat, že má minimálně čuch na výborné role), postavu stárnoucího rockera žijícího ve stínu osobní tragédie zahrál skvěle a možná si tak řekl o nějakou tu nominaci akademie. Příběh se nikam nehrne, přitom jsem se ani na okamžik nenudil a hudba ze zlaté éry rockové hudby zážitek z filmu několikrát podtrhuje. ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz