Tady to musí být

• Itálie This Must Be the Place (více)

Cheyenne je bývalá rocková hvězda. Ve svých padesáti letech se stále obléká ve stylu gothic a žije v Dublinu ze svých autorských honorářů. Smrt jeho otce, se kterým dlouhých 30 let nekomunikoval, ho zavede zpět do New Yorku. Cheyenne zjišťuje, že jeho otec byl celý život posedlý jednou věcí: vyhledat postu za pokoření, které utrpěl v koncentračním táboře v Polsku. Cheyenne se rozhodne pokračovat tam, kde jeho otec skončil a vydává se na cestu napříč Amerikou. (oficiální text distributora)

darkreider

Táto poetika ma trochu minula. Asi ma uzemnil ten rozvláčni dej a veľmi ťahavé tempo. Sean Penn si môže odfajknúť ďalší charakter a nezastieram, že jeho zlomený rocker má štýl, ale ani on ma nezachránil od miernej nudy. ()

joker30

Slabina filmu je že ma kopu nudných miest na základe ktorých by som dal aj menej hviezd, na druhej strane to však pripravuje situaciu pre zopar vydarenych dialogov a režijne skvelých scén, viď napr posledná scéna kedy prichádza Sean už po premene je mi niečím vrytá v pamäti a obľúbil som si ju. A práve pre tieto veci by som dal aj viac v hodnotení. :) Je to teda pomerne rozporuplny film ale práve tým je aj krásny. PS: Sean je skvelý ! 65% ()

siloalampa

ATMOSFÉRA. To je ten výsledok všetkých možných prísad, ktoré po celý čas držia tento film pevne pohromade. Prišiel som na to až na 2. pokus, pretože snímok mi rezonoval v lebke dva týždne vkuse. Ono to možno na prvý pohľad tak skvele nevyzerá, ale keď sa za tým obzriem spätným zrkadlom, neprídem na nič iné, len že to celé nemá chybu. ()

Rockerman

Úchvatný Sean Penn v roli starého rockera (už jen za něj dávám dvě hvězdy!)! Silná výpovědní hodnota filmu! Vždyť už jen to, že Cheyenne nepromluvil s otcem 30 let a i tak mu stálo za to najít toho údajného válečného zločince (rockeři bývají hodní :-) ). Přesto mě toto road-movie moc nezasáhlo. Snad podruhé? ()

Hpatrik

Trochu ospalý začátek, chvíli trvá než se tomu člověk dostane pod kůži, a když už se tak stane, tak už mu ani nepřipadá divné jak se Cheyenne jak se oblíká, maluje, jak mluví, a trochu mu i začíná rozumět. Ve druhé polovině se rozjede trochu netradiční road movie, z okouzlujícími exteriéry a krásnou kamerou. ()

jauzdu

Nebudu zapírat, že Paolo Sorrentino není můj favorit. Jeho tempo a způsob vyprávění jde mimo mé chápání, nicméně výkon Seana Penna je heroický a tu pomalou změť obrazů vytrhává z letargie. ()

Biopler

Šebek v Pelíškach zvolá: "Co je to tady za hnusnou máničku?" a práve táto scéna mi napadla keď som zbadal Penna zamaskovaného v hrive a make-upe. Pozerať skoro dve hodiny na vyprahnutého, znudeného pánka s jemným hláskom v príbehu, ktorý vlastne nie je, je pre mňa slabota a aj keby neviem aký umelecký počin to mal byť, na mňa to nezaberie. Film plný prázdnoty, ktorý na ňu sám upozorňuje, avšak žiadnym smerom sa celý čas nehýbe. Námet popísaný v obsahu je však zaujímavý pre spracovanie, no s inými postavami, hlavne nie s hlavnou postavou leňochodom. ()

stratocasta

Sice jsem ty dvě hodiny proseděl v elasťácích pod Snyderovým plakátem vznášejícím se v oparu laku na vlasy a vysypaného bílého prášku (na praní... špatných nálad) zbytečně, ale což. Moje fenka Alice Měďená byla nadmíru spokojená a teď si jen počkáme na verbala a jeho tlupu 750 groupies, až nám přijdu trochu doupravit hodnocení. Dokážete si představit jejich tváře, až zjistí, že "Tady to tedy rozhodně není!". ()

pyverrn

Film, který mě po shlédnutí, ačkoliv neumím anglicky tak skvěle, donutil zase jednou napsat titulky... Velmi hezké. ()

billinus

Úžasný film, který ač není dokonalý, tak rozhodně s vámi zůstane hodně dlouho. Velmi nakažlivě melancholicky. Tedy pokud se necháte filmem přesvědčit (u mě to trvalo 1/2hod). Pak i možná pochopíte, proč ten bubák je takový jaký je. A Penn - hudba - kamera: mimo jakékoliv stupnice hodnocení. AV orgie, i když o proti Božskému ne tak hektické. A hodně "lynčovské". Edit: a díky bohu (nebo čemukoliv jinému) za tyto ač divné tak poctivé filmy, které nejsou uvřískané, přeefektované a 3D (jako jsem fanoušek scifáren a horrorů, žel většina nových jsou falešná a laciná pozlátka co kradou fantazii a peníze). ()

Oonika

Už dlouho jsem po filmu jen tak neležela a nepřemýšlela o tom, co jsem to vlastně viděla. Hrozně zvláštní film, nikdy bych nečekala, že se film může dotýkat nacismu i tímhle způsobem. Někdy se mi chtělo brečet, některé scény byly vážně famózní, jindy jsem se musela smát těm dokonale ironickým vtípkům. Sean Penn byl naprosto skvělý... Jen škoda, že se to chvílemi tak táhlo, kratší stopáž by tomu asi jen prospěla... ()

Franc1s

Příběh o rockové hvězdě v důchodu, umře mu otec se kterým se 30 let neviděl. A jediné co otec chtěl, bylo se pomstít německému dustojnikovi, za to co mu provedl v Osvětimi. A tak se Cheyenn vydává napříč amerikou,aby se pomstil. Při tom potkává různé lidi a různé chvíle. A zároveň přemýšlí a hledá sám sebe. Plno otevřených otázek, ale aspon je duvod podívat se na to znovu. Občas bizardní až černý humor a objeví se taky pár zajímavých mouder do života. A kdo chce konečně zjistí kdo vymyslel kolečka u kufru :D Sean Penn v hlavní roli excelentní a hudba taky na výbornou. Zajímavý konec.. 8/10 ()

E lan

Dobrý film s vynikajícím Seanem Pennem v hlavní roli. Co ten v tomto filmu předvádí, to je kapitola sama pro sebe. Co je na druhé straně zklamáním je konec, který je podle mě tak nějak do ztracena. Škoda... ()

Slavomír

"Čo si robil v mojom veku okrem hrania?" - "Šňupal som heroín" Rocková hviezda s dávno prešlým dátumom spotreby sa poneviera životom. Ani veľa šrámov na tele a duši po bujarej mladosti a ani tučné konto však Cheyenne nerobia spokojným človekom. Svojej manželke vďačí a zároveň sa diví, že ho miluje aj napriek jeho neduhom. Z letargie ho prebudí správa o smrti otca a vydáva sa na svojskú cestu. Pohreb, stretávanie jedinečných postavičiek, naháňanie nacistického zločinca a možno konečne pokoj v duši. Penn je geniálny, zamilujete si ho, budete prežívať každé jedno vláčne slovo, ktoré vypustí z úst a každý nemotorný pohyb. Filmový zážitok pre všetkých, ktorí majú radi dobrú hudbu, divadlo, rozjímanie a pokojnú atmosféru. Nekomprosmisných 5 hviezdičiek! ()

markotter

Ani Sean Penn, který jako vždy dokázal svojí postavě vdechnut život, nedokázal zdvihnout laťku tohohle divného filmu, plného prázdných promluv na vyšší úroveň než jsou 2 hvězdy. ()

gemi

Co se stane s ortodoxním emákem, když mu důchod klepe na dveře? Tohle. Emáci (bývalí i současní) nechť přihodí hvězdu navrch. ()

radeckator

Neobvyklá, leč výtečná road movie s výtečným Seanem Pennem. Minimalistický projev Cheyenna a jeho vtipy takto pronášené nejvíc. ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz