Thriller ze světa velkých peněz vypráví příběh klíčových postav investiční firmy v průběhu jednoho z prvních dnů finanční krize, jež se rozpoutala roku 2008. Když nezkušený finanční analytik Peter Sullivan (Zachary Quinto) odhalí informace, které mohou jeho firmu poslat ke dnu, vyvolá tím řetězec rozhodnutí – finančních i morálních – a katapultuje životy všech zainteresovaných na pokraj katastrofy. Pomocí skvěle vykreslených lidských charakterů film Margin Call ukazuje, že nic není jen černé, nebo bílé. V dalších rolích fascinujícího debutu scenáristy a režiséra J. C. Chandora se představují Kevin Spacey, Paul Bettany, Jeremy Irons, Stanley Tucci a Demi Moore. Margin Call nabízí neúprosný a odvážně autentický pohled na finanční průmysl a jeho aktéry ve chvíli, kdy stojí před rozhodnutími, která utvářejí budoucnost celého světa. (oficiální text distributora)

dee-key

Omlouvám se všem, kterým se tenhle film tak moc líbí, že to čyřkovali o sto šest, ale asi jsem moc zabedněný a nepochopil jsem to. Nebo jsem asi zapomněl číst titulky. Každopádně ve filmu narvaném hereckými hvězdami divákovi pořád cpou, jak se věci řítí do žumpy a jak je všechno v pytli, ale do konce filmu nikdo nevysvětlí jak se to stalo, co se vlastně stalo a co následovalo. Prostě jsem sledoval dva pracovní dny kraváťáků. Dobrý. ()

Chrysopras

Docela těžký téma k filmovýmu zpracování, když jde o děje ukryté v číslicích monitorů a lidí, co jsou za tím... Ale obsazení je tak dobrý, že jsem prostě neodolal, dokoukal a nebylo to marný. Zvláště slova o papírcích a symbolech to dobře podkreslila. ()

maverick10

Jednou se zeptali jednoho miliardare, proc tak dychti po penezich. Vlastni 14 soukromych helikpter, proc mu nestaci jenom jedna helikoptera? A vite co na to odpovedel? "Proc jedna, kdyz jich muzu mit 14?" Hvezdny snimek, ktery vas udrzi v pozoru az do konce! ()

Caminzind

Žel Bohu nedosahuji inteligence zlatého retrívra, což si ostatně myslím i o většině uživatelů ČSFD. Proto předpokládám, že na zdejší hodnocení Marginal Call by nemělo vliv, ani kdyby scénárista z recese po vzoru Sokalovy aféry přihodil k textu pár ujetých hlášek z interpretace kvantově mechanických jevů. Jinak ale slušný katastrofický film s výborným obsazením ()

MartinNDL

Nedoporučuji pro těhotné ženy. Ne snad pro drsnost filmu samotného, ale proto, že pořídit si dítě do téhle doby může být způsobeno jedině neznalostí hromadného průjmu, který si říkal Wall Street, a který postupně zasíral vše ekonomické koncem uplynulého desetiletí. Příznaky průjmu jsme cítily dlouhá léta před tím, nicméně mocní tohoto světa pouze prstíčkem šťourali a dráždili ten temný otvor, aby se z něj nakonec vyvalil nepříjemný obsah. Margin Call nevysvětluje příčiny krize, nepopisuje její průběh, seznamuje nás s lidmi. Více či méně odpovědní mají asi den, aby zareagovali na blížící se katastrofu. Perfektní obsazení a potažmo hraní zcela uvěřitelně ukazuje, kdo seděl v Lehman Brothers, když černí kucí z předměstí ještě měli pár hodin kde bydlet. ()

Hees

Potenciál tam bol. V tomto prípade by som povedal, že tomuto filmu chýba spád. Chýbala mi nejaká gradácia, alebo vyvrcholenie. Možno by pomohol aj nejaký nepredvídateľný zvrat. Človek, ktorý trocha rozumie týmto "Čachram machrám" z peniazmi tak mu to v tomto filme pomôže. Ten čo menej rozumie "bubline" tak ten sa môže viac strácať. (Hodnotenie 3,5) ()

HappySmile

Sice to bylo dobře natočené a hercům není co vytknout, ale bohužel je to film, který se zaměřuje na velmi úzké publikum a mně osobně tato tématika až tak nezaujala. Ale musím uznat, že herci se opravdu činili. ()

Nach

Tahle noc bude jiná. A její průběh určí budoucnost pro celý svět. Pohádka končí. Tak by šel charakterizovat ve zkratce tento působivý, dramatický film. Jedna jediná noc na poli 107 minut s několika skutečně kvalitními herci, dobrou režií i scénářem podle skutečné události, a máme zde fungující dílo, které bohužel do našich kin nezavítalo. To však na jeho kvalitách neubírá a já ho doporučuji všem, kteří se nebojí finančních trhů i již klišovitého slova: "krize". 75% ()

Streeper

Takové filmy nemám moc v lásce, protože se tam řeší něco, co jde opravdu mimo mě, ale tohle docela fungovalo. Nenudila jsem se tak, jako u ostatních snímků, možná to bylo i skvělým mužským hereckým obsazením ozdobené Demi Moore, nebo dialogy, které jsem i chápala, protože byli pojaté jednoduše a ne složitě a nudně. ()

enjoi

Zajímavý film, rozhodně doporučuji zhlédnout. Aspoň uvidíte, jaká svinstva probíhají tam "nahoře". ()

C0r0ner

Má to úžasnou atmosféru, kde člověk tuší, že se musí něco fakt dost posrat. K tomu je to herecky a režijně špičkové, takže proč vlastně to nízké hodnocení? Protože kurva vůbec netuším, co se tam dělo. Finančnímu sektoru rozumím podobně jako peruánským výrobcům pneumatik, takže obsahově pro mě nula, ač se na to skvěle koukalo. 60% ()

Wormboy

"Fuck normal people"....asi tak nejak. Par vyvolenych si hra svoje hry a my obycajni debili sa im na to dennodenne skladame, kym to neposeru, kedy ich zachrani zase nejaky ten "balicek", na ktory sa skladame zase my debili. Prekrasny novy svet. ()

sulimo

Film o tom, jak jednoduše lze zbořit svět milionům, miliardám, aby si pár přebohatých ňujorčanů zachránilo prdel. Nevim, jak moc jsem to pochopila, tuhle problematiku si spíš úžívám právě díky jejím sladkým dopadům. Neznamená to ovšem, že bych se nezajímala o příčinu, ale příčina je na můj mladý malý mozek asi příliš komplexní, i když myslim, že jsem onen "prodej pytle sraček" a jeho důsledky v podobě nedostatků oněch "kusů papírů s obrázky" docela pobrala, ale zůrazňuji, že opravdu jen docela, a to i přes to, že mi to, jak tvrdí big boss Irons, bylo vysvětleno jako dítěti, jako psovi. Před tímhle filmem u mě panovaly obavy, že se bude jednat o další počin a la Manažeři, kde se ze mě tvůrci budou snažit vytřískat pocity soucitu, když Affleca nepustí do golfového klubu, jelikož už nemá na členství, a kdy si chudák musí prodat svoje Porsche, páč ho nemá splacený. Nic takového se tady nekonalo. Tohle je, co do kvality jiná dimenze, která Manažery o několik tříd převyšuje. Nevěřila bych, že lze natočit fungující finanční thriller, který je bez akce a zároveń akčnější než cokoli jiného pro svoji fatalitu, kde atmosféra, vytvářena tolika slovy takřka nikdy neřídne, a kde se pro mé veliké potěšení nikdo nesnaží navodit divákovi iluze, že prodej onoho fatálního pytle sraček se týká lidí, co mají morálku, kteří mají černé svědomí, kteří raději skočí ze svého luxusního kancelářského patra někde na Manhattanu, aby nemuseli čelit tomu, co právě světu provedli, peníze zkrátka hýbou světem a člověkem tak, dokud neztratí poslední morální zábrany bránící vědomému zmrvení životů lidí po celém světě. Důvod, proč i přes onu chválu nedávám plný počet hvězd je ten, že mi zpočátku dost vadilo ono okaté zjednodušování termínů, vsyvětlování situace a dopadů, aby to divák (rozuměj pes) pochopil, rozumim, už jen z vlastní omezenosti, že tohle nelze pojmenovat termíny, které mi nic neříkají, kdo by na to pak do kina vůbec chodil, ale na druhou stranu tvůrci mohli a měli párkrát vynechat slovní obraty, které evokují představu, že divák je ninformovaný debil (no on vesměs je, ale nechce to slyšet...aspoň já ne). Dále pak mi trochu lezlo krkem ono komparování příjmů, stačí se podívat na domy, auta atd. a ne zbytečně řešit, že nadřízenej bere kolem dvou milionů dolarů ročně, chápu, mělo to dotvořit atmosféru, mě to ovšem dost otravovalo. A jinak samozřejmě skvělé obsazení se Spaceym v čele. ()

Pajky3

Skvěle obsazené avšak průměrné drama ze světa velkých peněz. Pro člověka neorientujícího se je to velkej guláš, i když se to snaží vysvětlit polopaticky. Ale krásně nám to ukazuje princip padajícího hovna, aneb hierarchii ve všech těhle firmách. Ještě jednou herci jsou tady fakt dobrý, to je největší plus. Těžko říct, koho chválit víc. ()

pakobylka

O tom, kterak se bortí svět v předem prohrané bitvě s jakousi pochybnou imaginární realitou, které byla z nepochopitelných důvodů svěřena moc nad realitou tak říkajíc REÁLNOU - a v neposlední řadě i nad (pro mě osobně) nepředstavitelným objemem finančních prostředků. Nejspíš nikdy úplně neporozumím burzovním hrátkám, neboť je pokládám za dosti nemravný způsob obživy - něco na způsob příživnictví ... na všech, kteří v potu tváře vytvářejí změřitelné a zpočitatelné hodnoty. Nicméně "Den před krizí" chladnokrevně a maličko uštěpačně odhaluje motivaci všech zúčastněných malých i velkých "hráčů" - a s mírně odosobněným, leč pobaveným nadhledem dává dohromady příčiny a následky, které určovaly i naši finanční minulost ... a jelikož jsme ve svém hamounství nenapravitelní, budou zajisté asistovat i při utváření naší finanční budoucnosti. ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

24.01.2012

Špičkově obsazený bankrot

Špičkově obsazený bankrot

12.07.2010

Předevčírem jsme tu měli drama z Wall Street, které chystají Scott a DiCaprio, dnes je tady další, mnohem aktuálnější. Margin Call je nezávislý film neznámého scénáristy a režiséra J. C. Chandora,… (více)