Lov lososů v Jemenu

• Velká Británie Salmon Fishing in the Yemen (více)

Dr. Alfred Jones má mnoho důvodů ke spokojenosti. Přesto má pocit, že mu v životě něco chybí. Nečekaně je požádán, aby se zapojil do bláznivého projektu, jehož cílem je vybudování řeky pro lososy v Jemenu. Fred myšlenku zavrhne jako naprosto nesmyslnou. Projekt však upoutá pozornost několika zasloužilých britských politiků. Napadne je totiž, že by se tak dala odvést pozornost médií od nepříjemností, ke kterým na Středním východě došlo. Vládní soukolí se dává do pohybu. Fred je donucen, aby odsunul svou výzkumnou práci stranou a místo ní začal přemýšlet, jak přepravit deset tisíc lososů na poušť – a přesvědčit je, aby tam plavali. Celý bláznivý projekt se zrodil v hlavě jemenského šejka, zbožného a bohatého muže, jehož láska k lovu lososů a neotřesitelné přesvědčení, že lze vírou dosáhnout nemožného, nakonec Freda nadchnou. Potlačí v sobě všechny logické námitky – i námitky své nesnesitelné ženy. Když se pak setká s šejkovou elegantní a krásnou správkyní majetku, trhlina, která se objevila v jeho pečlivě organizovaném životě, se ještě zvětší. A když se společně vydají na neobyčejnou cestu víry, a rybolovu, nesmělý dr. Jones v sobě objeví zdroj důvěry, lásky a hrdinství, který zaskočí nejen jeho samotného... (oficiální text distributora)

zuza99

Hodně velký zklamání. Nechápu co se Ewanovi stalo, že na něco takového přistoupil. Děj předvídatelný od první minuty asi dvě vtipné scény a korunu tomu nasadil šejk, který žil úplně mimo realitu. Nikdy víc. ()

jefff

Těšil jsem se na tenhle film jako malej a ve výsledku zklamání. Představitelům role nepadla a celé to působilo hrozně strojeně. Škoda. ()

Hollohlaway

Nasládlý cajdák, který naštěstí obsahuje sem tam britský humor, a fešnou Emily, a hlavně Kristin Scott Thomas, která si roli potvory užívá. Ovšem jako celek to spíš působí jako reklama na dovolenou v Jemenu. ()

Babous

Zpočátku celkem zajímavý námět bohužel podobně jako losos přes vodní překážku přeskočí v přeslazený romanťák přetékající patosem. A Ewan McGregor nepůsobil důvěryhodně a jeho postava byla jaksi rozštěpená, jako by se herec nemohl rozhodnout, jak se role chopit. Jediná dobrá postava byla ta ženská z PR. ()

slovan1

Fajn film, hodně příjemný, milý s typickým britským humorem. Role jsou obsazeny perfektně. Fakt dobře se na něj dívá. Některé vtipné scény jsou dokonalé. S příjemným pocitem nemůžu jinak než za plný počet. ()

LuciusWlk

Velice příjemný příběh. Lehce načechraný romantikou, svázaný kvalitním scénářem, jemně uťápnutý britským humorem. Příjemné! ()

ZkuKol

Lasse hraje tak na jistotu, že s přehledem zabíjí jakýkoliv potenciál, jenž tento lidsky hřejivý snímek mohl mít. Ewan a Emily nějakou tu chemii zvládnou, ale okolo nich teče tak zbytečná vata, že to nad průměr nevytáhnou... 50% ()

Firebug

Přistoupíte-li na fakt, že se jedná o další přecukrovanou romantickou limonádu s jasně nalinkovanými kolejemi, tak je to myslím v dané kategorii slušný nadprůměr. Herci jsou sympatičtí, odbočky k byrokratické satiře vtipné a prostředí nádherné. Nejsem fanouškem těchto typů filmu, ale tohle jsem si opravdu užil nad má očekávání. Takže až budete hledat film pro vaší přítelkyni, u kterého nebudete příliš trpět, tak Salmon Fishing in the Yemen je o poznání lepší volbou než We bought a ZOO, nebo to zvěrstvo s umírajícím pejskem od stejného režiséra majícího na svědomí i tento kousek. Slabší 4* ()

pavcas

Netradiční, ale krásný příběh, s velmi dobrým britským obsazením, který mně fakt bavil. Vyloženě jsem si užívala břitký humor Ewana McGregora a okouzlující, něžnou Emily Blunt. Podle názvu filmu bych tak nesoudila, ale vyplatilo se překonat předsudky, protože výsledek stál za to. Milé, upřímné a dobře natočené i zahrané. Pro mně osobně velké překvapení. P.S. A tu kancelářskou krysu jsem mu věřila:-) ()

Arkanoid

Romantická báchorka, ktorá sa však dá zniesť vďaka ústrednému hereckému duu, nápadu domestikovať lososy v Jemene a byrokratickému humoru. ()

widla

Velmi milý film na nedělní propršené odpoledne. Ano, chápu, že film a jeho námět je hodně absurdní a někdo se přes to třeba nemusí přenést, ale je to prostě kouzelný snímek o naději a o tom, že když máte víru v to, co děláte všechno se tak nějak povede. Herci jsou skvělí, ale opravdu musím vyzdvihnout Kristin Scott Thomas, ta je výborná! Přesně takhle si představuju PR xD ()

herr_carter

Rád si například přeslazuji kafe (až 5x denně), ale tady už to byl fakt cukrovkopudné, navíc jsem u toho usnul, takže nevím no. Jedno ale vím, Ewana prostě mít rád nebudu, ani kdyby hrál Paula Scholese v dokumentu o United, byť je na to zrzavej dost..............moje hodnocení = 4 z 10. ()

sedm.1

To si takhle jednoho parného léta u vody povídali scénárista Simon Beaufoy a režisér Lasse Hallstrom: ,,Rádi bychom spolu natočili film o něčem, co tu ještě nebylo! Ale o čem?,,. V tu chvíli Simonovi zabral okoun a říká: ,,Zase okoun. Jó, kéž bych někdy mohl chytat třeba lososy,,. A Lasse na to: ,,A navíc někde na exotickém místě,,. A nápad na film o Lovení lososů v Jemenu byl na světě. A já si po jeho shlédnutí říkám, ,,Kéž by Simon Beaufoy a Lasse Hallstrom nechodili na ryby a nevymýšleli tam pak takové hovadiny,,. Já se jako fakt omlouvám, ale tohle už bylo opravdu moc. Beru, že tvůrci se snaží brát inspiraci, nápady a podměty pro své filmy kde se dá, a snaží se točit o věcech zajímavých, nevšedních, nápaditých a hlavně netuctových, ale prostě zápletka tohoto filmu je už natolik mimo, že i kdyby tam fungovalo naprosto vše ostatní, tak si myslím, že by to stejně výsledný dojem už nezachránilo, nehledě na to, že tam ani to ostatní navíc nefunguje. Ústřední postavy, přestože jsou obsazený sympatickými a výraznými herci, na mě nepůsobili zrovna přesvědčivě, romantická linka je mimo úplně, stejně tak jako veškeré emoce, a i alespoň mnou očekávané zpracování lásky k rybám, respektive k rybaření, se tu tvůrcům nepodařilo ani nakousnout, natož mě o tom věrohodně přesvědčit. Lov lososů v Jemenu zkrátka nefunguje v žádném směru, ani jako romantika, ani jako komedie, ani jako drama, je to celé jen příběhově bláznivý úlet, postrádající cokoliv záživného a pozitivního. ()

casioa....

Stokrát opakované životné pravdy je síce možno olepiť nálepkou "klišé", ale ako vidíme - stále ich nemáme v sebe až tak úplne zakorenené, a preto som vždy vďačný ľuďom, ktorí mi ich neúnavne kol dokola servírujú v akomkoľvek umeleckom výrazovom prostriedku (a v neposlednom rade i tom neumeleckom - svojím vlastným životom). Tentokrát sa o to pomerne úspešne pokúsil Hallström, a s Bluntovou a McGregorom to v mojích očiach pekne "sľapalo". Nekomplikovaný a príjemný snímok. ()

Indy

Tvorbu švédskeho režiséra Lasse Hallstroma mám veľmi rád a aj keď Lososy v Jemene (skvelý názov :) nepatria k tomu najlepšiemu v jeho filmografii, je to stále film, po skončení ktorého zavládne príjemný pocit. Veľmi pomáhajú aj hlavní herci, a to najmä môj obľúbený Ewan McGregor, ktorý predvádza bezchybný a v prvej tretine aj veľmi vtipný výkon. Spolu s krásnou Emily Blunt tvoria výbornú dvojku, takže funguje aj sladké finále filmu. Po výbornej prvej tretine, ktorá má vysoké tempo a je plná ironického humoru, prichádza trochu útlm, takže našliapnutým jasným 4 hviezdičkám bolo treba nejaký ten bodík ubrať. 7/10 ()

DavidS.

Hřejivý Hallström a suchý britský humor v nepříliš fungujícím romantickém svazku...Naivní, kýčovité, bez tempa a s násilnými zvraty... ()

Seti

U mě slabý průměr. Radši bych viděl komedii s postavou Kristin Scott Thomas než tuhle nemastnou romantiku, která krom bizarního námětu ničím nezaujme. Čekal jsem víc. ()

08.12.2012

07.07.2012