Lov lososů v Jemenu

• Velká Británie Salmon Fishing in the Yemen (více)

Dr. Alfred Jones má mnoho důvodů ke spokojenosti. Přesto má pocit, že mu v životě něco chybí. Nečekaně je požádán, aby se zapojil do bláznivého projektu, jehož cílem je vybudování řeky pro lososy v Jemenu. Fred myšlenku zavrhne jako naprosto nesmyslnou. Projekt však upoutá pozornost několika zasloužilých britských politiků. Napadne je totiž, že by se tak dala odvést pozornost médií od nepříjemností, ke kterým na Středním východě došlo. Vládní soukolí se dává do pohybu. Fred je donucen, aby odsunul svou výzkumnou práci stranou a místo ní začal přemýšlet, jak přepravit deset tisíc lososů na poušť – a přesvědčit je, aby tam plavali. Celý bláznivý projekt se zrodil v hlavě jemenského šejka, zbožného a bohatého muže, jehož láska k lovu lososů a neotřesitelné přesvědčení, že lze vírou dosáhnout nemožného, nakonec Freda nadchnou. Potlačí v sobě všechny logické námitky – i námitky své nesnesitelné ženy. Když se pak setká s šejkovou elegantní a krásnou správkyní majetku, trhlina, která se objevila v jeho pečlivě organizovaném životě, se ještě zvětší. A když se společně vydají na neobyčejnou cestu víry, a rybolovu, nesmělý dr. Jones v sobě objeví zdroj důvěry, lásky a hrdinství, který zaskočí nejen jeho samotného... (oficiální text distributora)

Nolanofil

Absurdná myšlienka, podporená výbornými hercami , dojemnou romantickou zbližovačkou a mne srdcu blízkemu suchému britskému humoru. Tieto aspekty zatienili občasnú stratu tempa, slabšiu druhú polovicu a občasné klišé, bez ktorého sa romantické komédie už asi nezaobídu. ()

kubyno

Překvapivě velice pohodový a příjemný film, nicméně nebýt konce, dal bych 4*. Ne že bych věděl, jak to lépe ukončit, ale tohle bylo trošku moc... ()

JohnyD

Ničím nevyčnievajúca romantika, ktorá vám spríjemní jeden večer namiesto Búrlivého vína alebo Ordinácie v Ružovej záhrade resp. tým čo dneska večer v televízii beží. 6/10 ()

Illy

Klasická slaďárna v příjemném britském kabátku. ke konci zbytečně protahovaná, ale postava premiérovi tiskové mluvčí je tak výborná, že (i když je vedlejší) přidala jednu hvězdu. ()

Darth Vader

Filmy Lasse Hallstroma mají pro mne osobní kouzlo. Jeho viditělný rukopis je znát stejně jako vímě, že světelný meč patří k Lucasovi. Ewan je neskutečně charismatický herec s obrovským rozsahem. Nikdy mne nezklamal a já si myslím, že se mu to ani nepovede. Emily Blunt okouzlující jako vždy.. Anglická poetika nabitá do 111 minut a vy máte chuť si okamžitě nalít čaj a smysluplně popíjet s překříženýma nohama. Jedno z mých překvapení roku! ()

theSaint

Milé, příjemné, pohodové a vtipné. Já mám tyhle typy filmu prostě velmi rád. Už jen z toho důvodu, že se jich jen velmi málo povede. Je to takový malý balzám na duši. Emily Blunt byla, jako vždy, roztomilá a krásná. Ewan byl jako suchar perfektní. ()

jane1106

Mohla to být další rutinní romantická komedie s možná trochu nevšedním námětem, to by ale do režisérského křesla nesměl usednout Lasse Hallström, který zkrátka a dobře asi špatně, ba ani průměrně točit neumí. Lososi se tak proměnili v snad vůbec nejmilejší, nejpříjemnější divácký zážitek poslední doby, pro nějž snad nejlépe platí charakteristika "vkusný". Hallström nezachází v žádné ze složek do křečovitých extrémů. Ústřední duo jsou sympatické, normální postavy, které netrpí na trapasy, poruchy osobnosti nebo nějaké podobné "defekty", kterými se občas tvůrci snaží vynutit divákovu přízeň. Romantický vztah není násilně nastavený na původní nesnášenlivost nebo antipatie, ale přirozeně vyplývá ze situace, atmosféry a společných zážitků dvojice. Překážky v žánrovém naplnění příběhu nejsou extrémně vyhrocené a pouze se přirozeně vyvinou pozitivním směrem. I nepatrný závan kýče (losos vyskakující nad hladinu) pak lze s klidem odpustit a uznat, že to v rozumné dávce k filmům podobného druhu prostě patří. Nadneseným zpestřením je pak komická linka Kristin Scott Thomas. BTW postava jemenského šejka je možná až programově kladná, nicméně po všech těch teroristech a společenských vyděděncích si blízký východ jeden reprezentativní filmový charakter v západní produkci prostě zaslouží.:) ()

Vaiollet

Tenhle kousek mě chytil za srdce. Nejhezčí, nejpříjemnější a nejmilejší film tohoto žánru co jsem za poslední dlouhou dobu viděla. Děj plyne přirozeně a ani jednou jsem se nepodívala kolik mi ještě zbývá dokonce, ani by mi nevadilo kdyby to bylo o kus delší. Ewan je jako vždy úžasný, takhle role se mi k němu zvláštně hodí a s Emily tvoří hezký pár. Nechyběla chvíle smutku a ani pár vtipných scén. Malý spoiler. Nevím proč ale až do konce jsem čekala, že to dopadne špatně. 100% ()

Wawer

Jediné čím Lov lososů v Jemenu (navzdory originálnímu názvu) vybočuje z šedi průměru je typicky anglický humor, v podobě politické (a byrokratické) satiry. Jinak jde o naprosto tuctovou předvídatelnou romanci, která je zpestřena neobvyklou, poněkud plochou, postavou Jemenského prince. ()

molcan2

Niektorý ľudia na tento film dosť nadávajú, že zosmiešňuje Britskú politiku alebo že ponižuje cudziu kultúru- myslím, že sa pozerali na tento film s klobúkom vážnosti vrazeným až k hube. Neočakávajte Apokalypsu (1979), toto je ľahká komédia o rybarení v púšti s trochou romantiky navrch. ()

malypivo

Přeslazená nepravděpodobná romance se šťastným koncem. Nepřináší nic nového, pouze příjemné prostředí, ve kterém se děj odehrává a sympatickou hlavní dvojici. Mohlo to být lepší... ()

Narciska

Lov lososů v Jemenu mě naprosto nadchl. Je skvěle napsaný a vystupují v něm úchvatní lidé (a ryby). Staví společenská klišé na hlavu a přesně tak si představuji cestu současného filmu. Originálně, s vtipem o aktuálních tématech a s lehkým nadhledem. Jednotlivé scény nejsou vatou, nýbrž tmelem. A co už se zřídka vidí, jsou duchaplné, svižné a přirozené dialogy. Takový film vás pak udržuje v napětí a ponechává na pochybách, kam že se to vyvine a jak to celé dopadne. ()

Lucretius

Bussines romance. Zhmotněná idealizace navazování vztahů lidí na vyšších středních pozicích v korporátech.  McGregor se pohybuje se svou "čistá duše" postavou na hraně uvěřitelnosti, na Emily se naproti tomu vždy dobře dívá. ()

warrenur

Namotali ma kedysi davnejsie Academy Awards a samozrejme oblubena Emily Blantovie, tak reku..mam naladu na nieco "sladounke". A dej teda neuhol od ocakavani ani o piad. Genericka, ruzova a rydza pribehovka s neohrabanym britskym akademikom, laskychtivou citilvou divozienkou a dobromyselnym rozpravkovo-bohatym sejkom-psychologom. A samozrejme typicke striedanie rozpravkoveho stastia s "mracikmi", ci zamracenym obocim a slzickami, ci prekazkami, ktore treba prekonat. :) Priemer. ()

hazaba

Milá romantická komedie, která se vymyká průměru britským politickým humorem. Pravda, je ho sice docela málo, ale stojí za to. Kristin Scott Thomas si tak krade film víceméně pro sebe a na ústřední dvojici toho moc nezbývá. ()

08.12.2012

07.07.2012