Lov lososů v Jemenu

• Velká Británie Salmon Fishing in the Yemen (více)

Dr. Alfred Jones má mnoho důvodů ke spokojenosti. Přesto má pocit, že mu v životě něco chybí. Nečekaně je požádán, aby se zapojil do bláznivého projektu, jehož cílem je vybudování řeky pro lososy v Jemenu. Fred myšlenku zavrhne jako naprosto nesmyslnou. Projekt však upoutá pozornost několika zasloužilých britských politiků. Napadne je totiž, že by se tak dala odvést pozornost médií od nepříjemností, ke kterým na Středním východě došlo. Vládní soukolí se dává do pohybu. Fred je donucen, aby odsunul svou výzkumnou práci stranou a místo ní začal přemýšlet, jak přepravit deset tisíc lososů na poušť – a přesvědčit je, aby tam plavali. Celý bláznivý projekt se zrodil v hlavě jemenského šejka, zbožného a bohatého muže, jehož láska k lovu lososů a neotřesitelné přesvědčení, že lze vírou dosáhnout nemožného, nakonec Freda nadchnou. Potlačí v sobě všechny logické námitky – i námitky své nesnesitelné ženy. Když se pak setká s šejkovou elegantní a krásnou správkyní majetku, trhlina, která se objevila v jeho pečlivě organizovaném životě, se ještě zvětší. A když se společně vydají na neobyčejnou cestu víry, a rybolovu, nesmělý dr. Jones v sobě objeví zdroj důvěry, lásky a hrdinství, který zaskočí nejen jeho samotného... (oficiální text distributora)

dogma97

Pětihvězdičkový rozjezd, možná celá první polovina - pak to rejža zpackal neúnosným patosem, směšným zachraňováním životů a dalšími nesmyslnými situacemi. Někdy si možná tu hezkou část zopakuju. ()

Godhaj

,,You must eat something.“ Lovit lososy v Jemenu s Bluntovou a McGregorem je teda pěkná nuda! Z obou hlavních představitelů jsem byl k uzoufání uzívaný. Vůbec to mezi nimi nejiskřilo a přišlo mi, že romantická linie je do příběhu vtlačena vysloveně násilím. Aby toho nebylo málo, tak se do příběhu mísí ještě nějaké politické machinace, které nejsou o nic zábavnější než mrtvolná romantika. Na celém filmu se mi tak líbily jen některé malé detaily, jako např. krásná skotská krajina a rovněž hezké pouštní scenérie. ()

Zombiepod

Filmy ako je tento sa vždy oplatí vidieť. Romantická zápletka na pozadí tak trochu banálneho, až absurdného príbehu plného pozitívnej energie, decentného humoru, no aj smutnejších momentov. Hlavným ťahúňom sú v tomto prípade opäť herci (McGregor vie veľmi dobre zahrať aj puntičkára so sklonkami k autizmu), čo je však jediným prvkom, ktorý film odlišuje od všedných romantických televíznych filmov. S odstupom času je dnes, v dobe vyhroteného západo-východného konfliktu, tento film veľmi príjemným kúskom. ()

pepo701

dockal som sa presne toho, co som cakal. sympaticky herci - Kristin Scott Thomas pobavila prekvapivo asi najviac. "nahody" v niektorych scenach posobili sice dost nasilne, miestami az trapne ale celkovo som s filmom spokojny. taky pohodovy rom-com film s myslienkou ()

crazy.f

1. Emily Blunt + Ewan McGregor, 2. název, 3. trailer, 4. země původu=UK => vypadalo to tak nadějně, ale druhá část a hlavně konec naprosto shodili. Ale pořád se na to dalo koukat:-) ()

miki68cz

Naivní sladká, růžová knihovna, film s předvídatelným koncem a nezajímavým tématem. Jen ti dva, ach ti dva to zachraňují, britští Oldřich Nový a Nataša Gollová. Mám je oba rád a žeru jim vše v čem hrají. Kvůli nim doporučuji shlédnout i když právě kvůli nim a jenom pro ně jsem film dokoukal do až konce. ()

jafuska

Film, který mě chytil za srdce, nejen z krásného námětu, ale i romantiky, kterou mám ráda, a také můj velmi oblíbený herec Ewan Mc Gregor, nepřišlo mi, že by tento film byl vtipný, to určitě ne,ale pointa celého filmu byla jasná, ukázat, že i jiná kultura může mít svoje zázemí, i když ze začátku nikdo nevěřil, že by se ujal nápad západní civilizace, a závěr? co k tomu dodat, ten se prostě povedl, až možná trochu dojal k malé slzičce, ale takto prostě mají vypadat dobré filmy, ()

kiros179

Jak z průměru a šedi udělat díky castingu vcelku koukatelnou věc. Jednou za čas jsem takový filmy schopen strávit...no tak dobrá! Ano přiznávám bez mučení - Emily, Ewan a Kristin jsou všichni mojí oblíbenci, takže to bylo v tomto případě jsem to měl o to snažší :) 65% ()

HarveyDent

Jděte všichni do prdele s vašimi klasickými romantickými dramaty z Hollywoodu. Toto je film, kde závěrečné chytnutí za ruce znamená mnohem více než tisíce polibků. Po dlouhé době film za plných pět, po dlouhé době film, kvůli kterému stálo za to si vzpomenout na heslo k účtu na CSFD. A po ŽÍT PO SVÉM to byl opět Lasse Hallström, který mne tak uchvátil. Je zajímavé, že ty menší a "zapadlé" filmy jako tenhle a ŽÍT PO SVÉM mě dokázaly nadchnout nejvíce, ale hity jako PRAVIDLA MOŠTÁRNY nebo ČOKOLÁDA ne. P.S.: Skvělý soundtrack ()

Slunik

První polovina filmu naprosto skvělá, druhá půlka už dost pokulhávala, vadilo mi přílišné zrychlení a zjednodušení děje, pohodové tempo se změnilo v úprk, abychom stihli shlédnout vše, co filmaři zamýšleli a to v jakž takž reálném čase, no já bych film klidně raději o půl hodinky protáhla. Další vadou na kráse byl násilný happyend, který závěrečný pocit z filmu spíš pokazil. Velmi povedené a osvěžující jsou scény, které si dělají legraci z politiků. ()

Queendom

Naivní, přeslazená ekopohádka, kterou definitivně pohřbil neúnosně patetickej konec. Dobrý jsou na tom akorát dvě věci. Uchu lahodící britská angličtina, což se ale tak trochu dá u britskýho filmu čekat, že jo, a pak dokonalá Kristin Scott Thomas, která jako jediná vnesla do týhle romantický sračky trochu skutečnýho života a hlavně hereckýho umu. P.S. Těžko si lze představit asexuálnější jména než Fred a Harriet. ()

Sharleen

Emily Blunt za jemnú a milú, Kristin Scott Thomas za sekeru a Ewan McGregor za milého, ale ťuťmáka? Zvláštna kombinácia, ale napodiv bola celkom dobrá. Chatovanie medzi Kristin a Prime ministrom ma fakt pobavilo. ()

subic

Hezké exteriéry a řemeslně slušný kousek a to je asi tak vše o filmu, který nemá skoro žádný dej, žádný zajímavý příběh a okoření to blátivé herecké výkony zejména Emana MekŘehoře. Ono v podstatě stačí na to koukat prvních pár minut, usnout a probudit se před koncem. ()

nula87

Překvapivě svižně ubíhající, lehce vtipné, a nebýt toho sladkobolného závěru, mohlo to být i za 4*. 60% ()

PAVLIS

30% Říkám si, kolik filmu ubral tragický dabing nebo jestli jen nezdůraznil dialogovou prkennost... Ať tak či onak, tenhle pokus o romantiku okořeněnou pokusem o suchý britský humor, na pozadí podivného pokusu "osvíceného" muslima, vůbec nevyšel. A není se co divit, když ústřední dvojici to jiskří asi jako mezi sourozenci, ve scénáři není široko daleko motivace, proč by se měli dát vlastně dohromady a živelný McGregor musí hrát uťáplého suchého Angličana model patnácté století... ()

Petule3

Emily je skvělá vždy a všude a Ewana mám taky ráda, takže jsem čekala, že se mi film bude líbit. Není to žádná pecka na Oscara, ale příjemný oddychový film, kdy je jasné, jak to dopadne, ale stejně u něj sedíte až do konce :). Fajn. ()

maoc

Obvykle se snažím psát komenty poctivě, ale tady se na rovinu přiznám, že jsem sledoval jen kus a na jedno oko, ale bylo to až příliš snadné, sladké a rádoby-cokoliv. Autismus nebyl autistický, voják byl měkouš, šejk byl altruista a CGI lososi byli otřesní. ()

08.12.2012

07.07.2012