Lov lososů v Jemenu

• Velká Británie Salmon Fishing in the Yemen (více)

Dr. Alfred Jones má mnoho důvodů ke spokojenosti. Přesto má pocit, že mu v životě něco chybí. Nečekaně je požádán, aby se zapojil do bláznivého projektu, jehož cílem je vybudování řeky pro lososy v Jemenu. Fred myšlenku zavrhne jako naprosto nesmyslnou. Projekt však upoutá pozornost několika zasloužilých britských politiků. Napadne je totiž, že by se tak dala odvést pozornost médií od nepříjemností, ke kterým na Středním východě došlo. Vládní soukolí se dává do pohybu. Fred je donucen, aby odsunul svou výzkumnou práci stranou a místo ní začal přemýšlet, jak přepravit deset tisíc lososů na poušť – a přesvědčit je, aby tam plavali. Celý bláznivý projekt se zrodil v hlavě jemenského šejka, zbožného a bohatého muže, jehož láska k lovu lososů a neotřesitelné přesvědčení, že lze vírou dosáhnout nemožného, nakonec Freda nadchnou. Potlačí v sobě všechny logické námitky – i námitky své nesnesitelné ženy. Když se pak setká s šejkovou elegantní a krásnou správkyní majetku, trhlina, která se objevila v jeho pečlivě organizovaném životě, se ještě zvětší. A když se společně vydají na neobyčejnou cestu víry, a rybolovu, nesmělý dr. Jones v sobě objeví zdroj důvěry, lásky a hrdinství, který zaskočí nejen jeho samotného... (oficiální text distributora)

Charlie84

Říct, že jsem z Lososů v Jemenu rozpolcený, by bylo hodně mírné...v atmosféře politické satiry se odvíjí epický romantický příběh s prvky globální ekologie, válečné tragiky a islámského (nejen)ekoterorismu. A všemu kraluje šejk, který to s každým myslí tak dobře, že je a) převtělením Ghándího, b) má promyšlený plán na ovládnutí světa, ale za celý film nám jej neodhalí, za c) permanentně zkouřený. Ať je to jak chce, rozhodně by se neměl brát vážně, jako ostatně celý film, což je trochu problém, protože komedie to není ani náhodou. Nemám nic proti nadžánrové kinematografii, ale když se každých pět minut dívám prakticky na jiný film, to mě fakt neba...sympatické naopak je, že pokud v budoucnu česká vláda vybaví tuzemskou protiteroristickou jednotku rybářskými pruty, už mě to nepřekvapí... ()

mi-ib

Jendím slovem - překombinované. Kdyby byl příběh jednoduší, možná by to bylo lepší. Mohli to jen postavit a přitom se do sebe zamilovat. Ostatní okolnosti mi přišli navíc a otravné. Původně jsem čekal trochu více dobrodružný film a nakonec jde o takovou lososovou romantiku. Dá se to, ale jednou mi to asi stačilo. ()

pepa3rd

Laskavý příběh postavený na absolutně absurdní myšlence přenesení lovu lososů do Jemenu. Příjemné je, že si divák projde naprosto stejnými pocity, jako hlavní hrdina. Od naprostého odmítnutí šíleného šejkova nápadu, až po naději a víru v jeho zdar. Naproti tomu evropskou politickou taškařici, tančící kolem tohoto projektu za zvuků mediálních bubnů, sledujíc své vlastní cíle voličského barometru, vnímá od počátku naprosto správně. Určitě víte jak ;o). Celkově velmi příjemný, milý a především (korektně) úsměvný příběh s trochou té romantiky a poselstvím, že nic nemusí být takové, jak se z počátku zdá. Zasloužených 80 % ()

Torgal

Najslabší Hallstrom čo som mal možnosť vidieť, ale stále solídny nadpriemer. Atmosférou sa film opäť vymyká od ostatných filmov žánru (ale na to som u tohto režiséra zvyknutý), rovnako ako aj námet je na pomery romantických komédii nevídaný - arabskému šejkovi nasadiť do rieky lososy. Je tu veľa suchého britského humoru na úkor prvoplánového fyzického, čo je tiež príjemné. McGregor sa mi ale do role tichého blázna (=zapáleného rybára) nehodil a aj dynamika jeho vzťahu s Emily Blunt nebola podľa mojich predstáv. Fajn film, ale očakávania boli vyššie. 6+/10 ()

Macias

Slabý, jenže já nerybařím, tak jsem neviděl kouzlo v těch lososech. Emily je kočka, ale ani tady nevím, proč bych se do ní měl zamilovat. Ewan hraje nudnýho slušňáčka, kterej mě fakt nebavil, a to náhlý vzplanutí jsem už vůbec nevzal... ()

Gixian

K tomuto filmu jsem přistupoval se slušným očekáváním, no vtáhl mě méně než jsem doufal. Příběh byl málo uvěřitelný a místy působil dost dětinsky, ale pro jeho roztomilost jsem mu stějně nedokázal vzdorovat dlouho - ono duu Blunt-McGregor je holt děsně těžké odolat. Poslední třetina filmu ale zážitek dost zkazila: Přišly nelogické dějové zvraty a hlavně všechno ve filmu strašně zrychlilo, a co se mělo stát v deseti scénách během další půlhodiny, odehrálo se v jedné scéně během dvou minut. ()

gp_one

Lasse Hallström je pro mne záruka toho, že se na to bude dát koukat. Není to kdoví jaký expert, ale ty jeho filmy jsou takové oduševnělé, citlivé a opravdové a mě se prostě líběj. ()

redwik

Taký sladký film, v ktorom všetko dopadne presne tak ako má. Ale občas si treba pozrieť aj taký. Zápletka je snáď ešte viac dzivá ako vo filme Butter (súťaž vo vyrezávaní sôch z masla), najmä ja som si myslel, že lov lososov v Jemene je akýsi prenesený význam. No nebol. Z celého filmu ma najviac bavil Conleth Hill, ktorý sa mi vďaka svojej angličtine zapáčil už v Suits, a teraz ma ešte aj pobavil vďaka svojim vlasom. Inak Emily Blunt bola riadne super a až si od nej nakukám ešte niečo viac, tak sa možno objaví aj v mojej TOP10. Emily Blunt - Harriet /:/ Ewan McGregor - Alfred Jones /:/ Amr Waked - Sheikh Muhammed /:/ Tom Mison - Capt. Robert Mayers /:/ Conleth Hill - Bernard Sugden /:/ Rachael Stirling - Mary Jones /:/ Kristin Scott Thomas - Patricia Maxwell /:/ Catherine Steadman - Ashley ()

dakarin

Nadprůměrný film, svěží a nápaditý začátek ;-) vtipné a výstižné kreslení charakterů a situací. Ovšem také šejk jako z "Angeliky" s moudrostí z "Pohádek tisíce a jedné noci", voják s postavou, pohybovým výrazem a verbálním projevem jako příležitostný hráč na loutnu .... proč? .... ale 80% za mě bezesporu i tak ;-) ()

Pekisan

Nedela, leto, sedite na plazi, pofajcievate cigosku, jednym okom strazite svoje deti poctivo stavajuce hrad z piesku a druhym sledujete 4 proficky hrat topless voleyball. Taky prijemny je tento film. McGregor je skvely ako (ne)vtipny expert na ryby, Emily Blunt je tak mila pre oko ako to len ide a este tu mame anglicky humor v podani zvycajne excelujucej Kristin Scott Tomas. Vsetko je zrucne skombinovane do vybornej oddychovej romanticej komedie, ktora neurazi. Ktora by neurazila nebyt....wtf happened? Co sa preboha stalo na konci? Videl uz niekto z tvorcov vodu nazivo? Skoda, skoda ()

PedroPo

Tu pátou hvězdičku do hodnocení dosadila má skrytá vnitřní žena, ale nestydím se za to. Hallström odvedl skvělou práci, hlavní herecká dvojice taky a Kristin Scott byla jen tou pověstnou třešničkou na poháru. Líbilo, a moc! ()

Anayka

Příjemné, ale to samo o sobě ještě neznamená excelentní... Rovina "satiricko-politická" je výrazně lepší než romantická linka. Nemůžu za to, Emily zrovna není můj typ. Ovšem ani Ewanovi role moc nesedla. Vítězem se stává.... Kristin Scott Thomasová! Náměť na scénář: Thomasová vs. Superman. Ta ženská je buldozer. ()

Mockrosh

Pokud chcete pohladit po duši sofistikovaným způsobem, ale zároveň se nechcete smát trapným vtipům, shlédněte Lososy. V podstatě žádné skryté světoborné poselství, jen kvalitní snímek, který neurazí, spíše naopak. Jednoznačně 5 nablýskaných hvězd! ()

haWranka

Opravdu moc milá záležitost. Ale to se ovšem dalo od Hallströma čekat, zvlášť když jsou v hlavních rolích sympaťáci jako Emily Blunt a Ewan McGregor. ()

Oonika

Po dlouhé době zase romantika, která nenarušuje příběh, film, který není jen o tom, jestli někdo někoho miluje a takový ty blbiny. Herecké výkony byla fajn, Ewanova role mě fakt bavila, trochu nablblý intelektuál, který nechápe většinu emocí.. A Kristin Scott Thomas by měla mít za tuhle roli vlastní film, který by byl jen o téhle postavě, škoda, že neměla ještě víc prostoru, užila bych si to! Možná to mohlo být trochu kratší, ale nenudila jsem se, jak se občas u romantických komedií stává. Celý námět tohodle filmu byl originální, nechápu, jak na to někde mohl přijít! ()

Aurewen

Šejk, který opravdu vypadal "věrohodně" a přesně takhle jsem si ho představovala (ironie); McGregor, který mě svým přízvukem, k němu nehodícím se, velmi rozčiloval a Blunt, která začíná využívat své popularity a tak je obsazena do několika filmů za rok. Já tohle nepochopím, konečně mám oblíbenou herečku za poslední dobu, ale tohleto obsazování z role do role během půl roku, ať je to megatrhák, nebo úplná kravina, z ní dělá pak herečku podle mě míň kvalitní a začíná mi lézt na nervy, je to škoda. Myslím, že by se to mělo už nějak nazývat, protože takovéhle obsazování je podle mě v poslední době velmi populární, jeden herec=deset filmů, a na ostatní se zapomene... Děj byl nicmocovní. ()

08.12.2012

07.07.2012