Lov lososů v Jemenu

• Velká Británie Salmon Fishing in the Yemen (více)

Dr. Alfred Jones má mnoho důvodů ke spokojenosti. Přesto má pocit, že mu v životě něco chybí. Nečekaně je požádán, aby se zapojil do bláznivého projektu, jehož cílem je vybudování řeky pro lososy v Jemenu. Fred myšlenku zavrhne jako naprosto nesmyslnou. Projekt však upoutá pozornost několika zasloužilých britských politiků. Napadne je totiž, že by se tak dala odvést pozornost médií od nepříjemností, ke kterým na Středním východě došlo. Vládní soukolí se dává do pohybu. Fred je donucen, aby odsunul svou výzkumnou práci stranou a místo ní začal přemýšlet, jak přepravit deset tisíc lososů na poušť – a přesvědčit je, aby tam plavali. Celý bláznivý projekt se zrodil v hlavě jemenského šejka, zbožného a bohatého muže, jehož láska k lovu lososů a neotřesitelné přesvědčení, že lze vírou dosáhnout nemožného, nakonec Freda nadchnou. Potlačí v sobě všechny logické námitky – i námitky své nesnesitelné ženy. Když se pak setká s šejkovou elegantní a krásnou správkyní majetku, trhlina, která se objevila v jeho pečlivě organizovaném životě, se ještě zvětší. A když se společně vydají na neobyčejnou cestu víry, a rybolovu, nesmělý dr. Jones v sobě objeví zdroj důvěry, lásky a hrdinství, který zaskočí nejen jeho samotného... (oficiální text distributora)

owwidius

Filmik ktory nenudi, ale zase ani nicim extra nenadchne. Trochu komedie, trochu takeho prijemneho filmu o tom ako sa nevzdavat, dokonca aj trosku dramy, huhu, ale inak celkovo nezanecha nejaky extra dojem. Skoro az take televizne mi to prislo, zo vsetkeho trochu ale chyba tam nieco zapamatatelne. Peniaze v kine nelutujem ale ze by som to odporucal sa tiez neda povedat. Ewan hral takeho celkom typka, ale tiez mi neprisiel zrovna moc presvedcivy. [#46/2012, kino#26] ()

Brousitch

"U herecké spolupráce je pro mě nejdůležitější velkorysost. Proto jsme si s Emily tak dobře rozuměli. Oba pocházíme z Velké Británie, která má bohatou divadelní tradici, takže se pak od nás očekává, že do toho půjdeme naplno a ne jen od krku nahoru. - Ewan McGregor ()

bagetka007

Nevhodný mládeži do 12 let? A to jako proč? Každopádně - je to britské, je to milé, není to přehnané (no, když přehlédnu samotnou ideu vysezení lososů v Jemenu)...Emily prostě zbožňuji; absolutně nesouhlasím s tím, že by se tato role "sexsymbolu" Ewanu nedala věřit a Kristin Scott Thomas přidává onen záblesk komedie. Hezké průměrné 3*. ()

Hermi14

Zajímavý film, který, i když není nijak výjimečný, na člověka tak nějak dobře působí. Za zmínku stojí určitě skvělá kamera i dobrý výkon ústřední trojice (Blunt, McGregor, Thomas). Linie s atentátníkem a sabotéry tam je na jednu stranu navíc, na druhou bychom se bez ní zase nedostali ke stejnému konci. Film, který stojí za shlédnutí. ()

Rokle

Mezi Emily a Ewanem to funguje. Kristin Scott Thomas si náramně užívá roli mrchy. Do toho hezká příroda, rybky a nějaké to poselství. Já si to užil. 70% ()

Kopi1

Konečně nějaké odreagování od těch amerických "pohádek". Skělý Ewan a Emily přináší podívanou, na kterou bych se mohl koukat hodiny. Škoda jenom, že to Lasse Hallström nevyšperkoval o trochu víc, pak by to bylo zasloužených pět hvězd. ()

Adm.Nelson

Čím začať? Opozeraným príbehom o vzťahovom trojuholníku, nefungujúcou chémiou medzi obidvoma hlavnými postavami, neskutočne otravnou postavou K.S.Thomas, premúdrenými šejkovými kecami o viere, či gýčovými zábermi na plávajúce/skáčúce lososy? Pre mňa to celé bolo iba exotickejšia variácia ľubovoľného príbehu od Rosamundy Pilcher, akurát s dobrými hercami. Hviezda za Emily Blunt, romantika by u mňa mala vyzerať inak, predovšetkým by som to mal ústrednej dvojici veriť, tu som ale nepostrehol kedy to vlastne medzi nimi mohlo prepuknúť, čo je pre mňa najväčší problém tohto filmu. 2/10 ()

LaMangue

Elegance, s jakou se nám Emily Blunt a Ewan McGregor představili v tomto filmu, se najde málokdy. Neskutečná pohoda, praktický humor, přiměřená dávka dojetí a především - naděje. ()

Rockerman

Bláznivý šejk si chce v Jemenu zachytat lososy a tak hledá lidi, kteří by mu to umožnili. Zároveň se tento šílený projekt hodí do karet britské vládě, která si chce udobřit veřejné mínění a tak dá dohromady Dr. Jonese a Harriet. Je tu zaděláno na solidní komedii i srdcervoucí romantiku. Ta první část se povedla jen zčásti (hlavně v první třetině filmu, kdy to má spád a vtip), to druhé bylo splněno do puntíku. Bohužel film také dost často nudí a je zbytečně dlouhý. Nejvtipnější hlášky a vůbec nejvděčnější roli má Kristin Scott Thomas v roli tiskové mluvčí britské vlády. 60% ()

Iwiiik

Čekal jsem romanťárnu v britském stylu, dostal jsem romanťárnu v britském stylu! Čekal jsem výborného Ewana, dostal jsem výborného Ewana. Čekal jsem zajímavě uchopený scénář, dostal jsem naprosto prvoplánově naškrabaný patos z prostředí rybolovu! Holt málokdy vyjde všechno. Nicméně velmi příjemná kamera potěšila alespoň mé oko a standardně dobrá režijní práce Lasse Hallströma udržela tento snímek mírně nad hladinou.. 65%. ()

Bejbinka

Nebyl by to špatný film, kdyby už takových neexistovalo desítky, možná stovky. I přes to se tam našel chytrý vtip a šarm Emily je nepřehlédnutelný. Další plus je neotřelé téma. I když nemuškařím nýbrž kaprařím, v tomhle směru mi byl film sympatický a dokázala jsem ocenit moc pěkné záběry fauny a flóry. Nakonec ale vše vyznělo docela fádně a lacině... ()

matkoulko

Ryby nechytám, udicu nemám. A po zhliadnutí tohto filmu to zatiaľ meniť nebudem. Ani do Jemenu sa mi nechce. Pre mňa nemastné-neslané. Vtipná politická linka a anglický accent. Romantická línia slabšia, možno tam bolo málo klišé, možno som sa postavám nedostal pod kožu, vlastne ani na ňu. Dramatická línia ešte slabšia, asi to bolo tou arabskou náturou, ktorej celkom nerozumiem. Všetko je vôľa Aláhova, tak prečo sa vzrušovať nad atentátom alebo teroristickým činom. Takže nejaký ten priemer... cca 50%. Veľká škoda, že tento film o sne jedného "vizionára" vo mne nevzbudil ani trochu záujmu realizovať niečo zo svojich snov. :( ()

JirkaLexa

Skvělé, romantické, nápadité. Ukázkové herecké výkony Emily Blunt a Ewana McGregora, zmínit však musím i Amra Wakeda, jež perfektně záhadně ztvárnil roli šejka. Vhodná hudba a malebné prostředí Jemenu perfektní pro romantický děj propletený vtipnými pasážemi a místy dramatickými situacemi... 70% ()

Ben Nevis

Nebýt britského inteligentního humoru (ještě existuje britský trapný humor) stříknutého satirou ze světa politiky, byla by to jenom další romantika o tom, jak se dva potkají. Ze začátku je hned jasné, kdo jsou ti dva a na konci se jedna postava promění v egoistu zmítaného krizí středního věku a druhá postava v egoistku, která se odmiluje rychleji, než stihne vychladnout prostěradlo po vášnivé noci. Těch opuštěných partnerů mi bylo líto, protože spáchali jediný prohřešek - stali v cestě OPRAVDOVÉ FILMOVÉ LÁSCE. Takže humor 4/5, romantika 0/5. ()

BOURQUE

Tento film nie je len o láske a čistých citov medzi mužom a ženou. Herecky nadpriemerne rozohraná vec. Film ma príjemne prekvapil a to zo všetkých strán. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Ombak▼Penari

Slabší hodnocení mě překvapuje, protože to patří určitě k tomu lepšímu z Hallströmovy tvorby. Opět zavání romantickým kýčem, opět pracuje s omalovánkovým příběhem a prostředím a postavami jak z leporela, ale je to zábavné, plné dobrých fórů a hlavně to klasicky zahřeje na duši. Samozřejmě s klasickým poselstvím "Kašlete na civilizační války a praštěnou kariéru a oddejte se ideálům!". Perfektní pro pohodový večer s vínem. ()

KHkomiks

Kdo by řekl ,že to bude trochu akční. Příjemný oddechový filmek o nudném životě Ewana McGregora lezoucímu do zadku šejkovi a sexy Emily Blunt. ()

Gabretta

Ještě štěstí, že ten jeden moudrý losos vyskočil z té vody v pravý čas, jinak by to nebyl ten opravdový happyend... ()

08.12.2012

07.07.2012