Lov lososů v Jemenu

• Velká Británie Salmon Fishing in the Yemen (více)

Dr. Alfred Jones má mnoho důvodů ke spokojenosti. Přesto má pocit, že mu v životě něco chybí. Nečekaně je požádán, aby se zapojil do bláznivého projektu, jehož cílem je vybudování řeky pro lososy v Jemenu. Fred myšlenku zavrhne jako naprosto nesmyslnou. Projekt však upoutá pozornost několika zasloužilých britských politiků. Napadne je totiž, že by se tak dala odvést pozornost médií od nepříjemností, ke kterým na Středním východě došlo. Vládní soukolí se dává do pohybu. Fred je donucen, aby odsunul svou výzkumnou práci stranou a místo ní začal přemýšlet, jak přepravit deset tisíc lososů na poušť – a přesvědčit je, aby tam plavali. Celý bláznivý projekt se zrodil v hlavě jemenského šejka, zbožného a bohatého muže, jehož láska k lovu lososů a neotřesitelné přesvědčení, že lze vírou dosáhnout nemožného, nakonec Freda nadchnou. Potlačí v sobě všechny logické námitky – i námitky své nesnesitelné ženy. Když se pak setká s šejkovou elegantní a krásnou správkyní majetku, trhlina, která se objevila v jeho pečlivě organizovaném životě, se ještě zvětší. A když se společně vydají na neobyčejnou cestu víry, a rybolovu, nesmělý dr. Jones v sobě objeví zdroj důvěry, lásky a hrdinství, který zaskočí nejen jeho samotného... (oficiální text distributora)

kolodej1

nečekaně dobré. Námět filmu napovídal, že by z toho mohla být pěkná sračka. Ale nekonalo se. Především to bylo zábavné a bylo se čemu zasmát. Bylo to svěží, s romantikou se to zase tolik nepřehánělo, bylo to vkusné. Kvalitní herectví Blunt, McGregor, A také Scott Thomas, ta, když se objevila, tak jsem vždycky měl důvod ke smíchu. Oceňuju i citlivou práci s kamerou ()

ludovit14

Lasse Hallström nám predstavil pekný projekt:Lososy v Jemene.Ale,bohužiaľ nemôžem hovoriť o dokonalom projekte,kedže dej filmu sa veľmi pomaly rozbieha.Príbeh začne naberať to správne TEMPO,až po 45 minutách-keď zavolajú Emily Blunt zlú správu,že jej priateľ je niekde v púšti vo vojne nezvestný a neskôr ho pokladá za mrtvého.Do vtedy sa to iba vlečie a vlečie a nič sa dokopy neudeje,len blá,blá,blá.Potom sa to rozbehne a do samého konca je to dosť slušný príbeh,pričom celý dej je zavŕšený najprv dramatickou udalosťou a potom si romantici prídu na svoj pekne ukončený príbeh.HOD:64%.Škoda,že režisér Hallström,ma nedokázal zaujať po celých 103 minút-pričom námet na skvelý film mal viac ako slušný.PS:herecké výkony,všetkých predstavených boli veľmi slušné-ale najviac ma zaujala Kristin Scott Thomas,ktorá ma prekvapila a ako jediná sa starala o humor. ()

WoodoX

Britský humor nemôže byť v žiadnom filme či seriáli zlý. Keď sa k tomu pridá ešte aj klasicky kvalitné herecké obsadenie, tak z toho vzniká veľmi podmanivé filmové prostredie. Takéto okolnosti sa zišli aj v tomto konkrétnom kúsku a všetko je tak, ako aj malo byť. ()

Nicole32

Objektívne je to absurdný, britsky-vtipný, ale romaticky klišovitý film. Čiže priemer. Na mňa to však zapôsobilo. Možno je to spôsobené tým neobyčajným hlavným motívom - lov lososov a ešte v Jemene je vskutku neobvyklý námet na film. Možno to bolo hereckým obsadením. Kristin Scott Thomas je neskutočne vtipná a zjavne sa svojou úlohou baví, Emily Blunt je obrovská sympaťáčka a na Ewana McGregora mám osobnú slabosť. A možno som bola počas sledovania proste romanticky-pozitívne naladená. ()

KhalifaW

Nádhernej relaxační film, (v kterém neni milióny zvratů) s hezky plynulým příběhem, Emily jako vždy nádherná. Co víc si u odpočinkového filmu přát. ()

CabelkaB

Dlouho jsem se na tento film chtěla podívat, ale nikdy jsem na něj nedostala tu správnou náladu. Určitě nelituji, je to příjemná podívaná u které se uvolníte a nemusíte nad tím ani moc přemýšlet, ale určitě to není bezmyšlenkovitě natočené, má to své osobní kouzlo a proto si 4 hvězdy zaslouží. ()

RebekaFox

Krásně absurdní pohádka, ve které má hlavní hrdina Alfred za úkol, věřte nevěřte, vybudovat řeku pro lososy v Jemenu! To si totiž usmyslel místní šejk, aby ty lososy mohl lovit...Stojí to sice pár miliard, ale vášeň je vášeň. Tak rozjede velkolepý projekt, který ve svůj prospěch využije dokonce i britská vláda...Hlavně je tu ale taky love story, Alfred má totiž překvapivě za asistentku krásnou vědkyni a odbornici přes ryby, Emily Blunt (ta navíc čistě náhodou mluví plynně arabsky)...No a jak to celé dopadne? Dobře! Lososi navzdory fyzikálním zákonům začnou na poslední chvíli v jemenských řekách plavat tím správným směrem, Alfred pro Emily opustí manželku a dokonce i marnivý šejk, přestože má zvláštní lososí zálibičku, ukáže, že má hlavně dobré srdce. K neuvěření, to tu ještě nebylo:-) ()

v.indruchova

Zdálo se to býti takové pomalé, a člověk ani nečekal nějaký rozjezd. Ale stejně bych to trošku zrychlila. První polovina měla pěkný britský humor a já si to užívala, ALe. Potom přišlo gradování romantické zápletky. To co vyhlíželo tak nenásilně s hlubší myšlenkou, se náhle změnilo v některých chvilkách, v americký násilný kýč. Já cítila, že ten angličan se změnil v američana. Zajímavé: Radek99. ()

Horác

Skřípe to, není divu, když je tam tolik písku. Ale na druhé straně i nedokonalé může být milé a milá jest rozhodně i Emily. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

PTuranyi

Príjemný romantický film, ktorý sa zdráham nazvať komédiou hoci situačných gagov tu je množstvo, ale vážnych scén je tu rovnako veľa. Hlavným komickým prvkom je tu mierne autistický Dr. Alfred Jones, ktorého sarkastické poznámky na adresu nemožného projektu prípadne nemožné vtipy. Šejk Muhammed dodáva príbehu filozofický rozmer, ale najdôležitejším je vzťah Dr. Jonesa s Harriet, ktorý prirodzene ústi do ľúbostného trojuholníka. Ten je však na záver vyriešený trápne sentimentálnym a predvídateľným spôsobom. Produkcia je kvalitná a všetky potrebné ingrediencie mieša s citom a vďaka výborným hereckým výkonom Emily Blunt a Ewana McGregora funguje v príbehu chémia. 70% ()

drkva

Nějak nechápu, proč tenhle film vůbec vznikl. Tuny navrstvených klišé zachraňuje jen pár úsměvných momentů, a to je sakra málo... ()

De Large

Škoda toho hlúpučkého príbehu. Samotný rybolov v Jemene bol tak nereálny, že mi to pripadalo až smiešne. Tak som sa zameral na fantastického Ewana a veľmi dobrú Emily. Práve ich príbeh vytiahol tento film do vysokého nadpriemeru. ()

mnu

Postelovymi scenami neprotkany, zato skvelym britskym humorem prospikovany film. Za me jedine ano! A jako tresinka na dortu bozsky Ewan, ach. ()

Epco

Kombinácia suchého Britského humoru, fylozofujúceho Šejka a rybačky sa papierovo zdá byť úplne smrtiaca a vhodná max. na bláznivú komédiu. Pravda je však iná, film pekne odsýpa a režisér nám dávkuje romancu dvoch ľudí, ktorých spojí jeden skoro šialený podnik, pošramotené súkromie a ryba ktorá by nemala v púšti prežiť. Ideálne na nedeľné popoludnie. ()

Pickardino

...je to takovy ten pekny film, jak se na nej pekne diva, usmivate se, a pak to skonci, a ten usmev vam na tvari zustane. Jo, a McGregor me naprosto dostal. ()

08.12.2012

07.07.2012