• Pegas1632

Hezké obsazení bohužel příšerné provedení. Dodnes nechápu kde jsem v sobě našla sílu dokoukat celou sérii. Už nikdy více prosím.(19.6.2013)

Je sice pravda, že Artuše v podání JCB bych se nedotkla ani pohrabáčem, nicméně koukalo se na to jinak pěkně. Eva Green byla jako vždy božská (ať už se ukázala nahá nebo ne), i když mě už trochu unavuje její výběr rolí. Ano, narušení jedinci a divné postavy se sice hrají jedna báseň a Evě tahle poloha sedne, ale u herečky, která si tak pečlivě vybírá své role, až nehraje skoro nikde, je tohle zaškatulkování se v jednom typu postav celkem problém. Alespoň já ho začínám s Evou mít. Její Morgana byla ovšem zahraná skvěle, to bez debat. Stejně propracovaná byla i Sybil v podání Sinéad Cusack, její postavu jeptišky jsem postupně začala nenávidět. Další milé překvapení byla Claire Forlani, kterou jsem měla doteď v hlavě jako "tu z Joea Blacka". No a třešničkou na dortu byl Clive Standen, kterému bych ale dala rozhodně větší prostor. Jeho Gawain je postava, se kterou by se dalo ještě hodně pracovat, škoda. Co mě ovšem mrzí nejvíc je role Merlina. Pro Josepha Fiennese mám slabost, ale co je moc, to je moc. Počítám, že k smíchu být neměl. Jeho pitvoření se díl od dílu víc mi lezlo na nervy. Asi se budu muset podívat na KILLING ME SOFTLY, abych si spravila chuť. Po dlouhé úvaze dávám 3*, každopádně těch ušmudlaných 50%, které má CAMELOT hlavně kvůli hodnocení po prvním dílu, si nezaslouží.(18.11.2011)

• Morholt

Britové se zjevně vzhlédli v seriálech z produkce HBO a rozhodli se v těchto intencích ztvárnit svojí národní legendu. Bohužel vznikl z toho paskvil s mizernou výpravou, příšerným hlavním představitelem a řadou kýčovitých dialogů, při kterých mi bylo za autory stydno. Jediné, co tuhle slátaninu chrání od černých čísel, je herecké obsazení, kdy Eva Green ztvárnila snad nejlepší Morganu v historii, jíž zdatně sekundoval druhý padouch James Purefoy v roli krále Lota. Kupodivu mi sedl i Joseph Fiennes a jeho afektovaný Merlin. Je škoda, že byl Camelot svěřen naprostým amatérům, proptože finance a tím i potenciál tu zjevně byli. Snad příště. 30%(3.6.2011)

|| Scenár: Chris Chibnall, Michael Hirst | Hudba: Mychael Danna, Jeff Danna | Produkcia: Graham King, Morgan O'Sullivan, Michael Hirst | Distribúcia: Starz (US), Channel 4 (UK), RTÉ (Ireland), CBC (Canada), Nine Network (Australia), RTL (The Netherlands) | Štúdio: Ecosse Films, GK-tv, Octagon Films, World 2000 Entertainment, Starz Originals | Rozpočet: 7 miliónov $ / za 1epizódu || Celkom zábavný počin, ktorý namiesto toho aby mystifikoval osobnosť Merlina, ho skôr odľahčuje. Eva Green je jedna radosť. Predstaviteľ Arthura je najslabším článkom celku, scenáristický zámer jeho vykreslenia ako slabocha ktorý spasí Anglicko bol trochu prepálený. Uvidíme, kam to dotiahne.(11.6.2012)

• Davies182

S pilotem nemám větší problém, takže uvidíme do budoucna, potenciál by tam byl... Chci věřit tomu, že Bower mi do role Artuše totálně nepasuje proto, že bude za začátku schválně dětinský a neohrabaný, aby se postupem času pod Merlinovým vedením vypracoval na důstojného protivníka pro charismatické záporácké duo Purefoy-Green. UPDATE po třetí epizodě: Camelot je nehorázná mrd*a (a je mi fakt líto, že tohle slovo musím použít)! Z hlubin odpadu! jej tahají pouze skvělý Purefoy (dva! díly), Eva Green, bombastická atmosférická znělka, hudba, a sem tam závan originality. Jinak ale děs a hrůza. Tupý seriál plný imbecilních zvratů, nedomyšleností a hrozných herců. Ze čtyř hvězdiček na dvě a zároveň jeden z největších seriálových failů posledních let.(20.3.2011)

• - Daragh O'Malley a James Purefoy předtím spolu pracovali na Sharpe's Sword (1995). (Elwanelyn)

• - Podle tvůrce série Chris Chibnall, hlavním zdrojem materiálu pro tento seriál je kniha "Le Morte d 'Arthur", jejímž autorem je sir Thomas Malory . (Elwanelyn)