• Nettrass

Ten začátek jsem moc nepochopil. Pořád se tam handrkují o korunu. To já mám v peněžence někdy i dvacetikorunu a nehandrkuju se o ní.(6.12.2013)

• Morholt

Britové se zjevně vzhlédli v seriálech z produkce HBO a rozhodli se v těchto intencích ztvárnit svojí národní legendu. Bohužel vznikl z toho paskvil s mizernou výpravou, příšerným hlavním představitelem a řadou kýčovitých dialogů, při kterých mi bylo za autory stydno. Jediné, co tuhle slátaninu chrání od černých čísel, je herecké obsazení, kdy Eva Green ztvárnila snad nejlepší Morganu v historii, jíž zdatně sekundoval druhý padouch James Purefoy v roli krále Lota. Kupodivu mi sedl i Joseph Fiennes a jeho afektovaný Merlin. Je škoda, že byl Camelot svěřen naprostým amatérům, proptože finance a tím i potenciál tu zjevně byli. Snad příště. 30%(3.6.2011)

• Sheldra

Nechápejte mě špatně - jsem velkou milovnicí legendy o Artušovi a rytířích kulatého stolu... a to je právě důvod, proč bych s chutí popadla Excalibur a narvala ho tvůrcům do prdele. Takhle sprasit tuhle nádhernou pohádku a ještě se přitom ohánět serem Mallorym! Herci vypadají jak vytažení ze soutěže miss a missáků (výstavnost koz Evy Green nechť posuzují jiní, ale snad můžu říct, že Bower není chlap ani náhodou a čest zachraňuje snad akorát tradičně skvělý Purefoy), scénář je blbovzdorný až hrůza a snaha napodopit produkci HBO se odráží snad akorát v míře nahoty a muckání. To si radši pustím starýho dobrýho Boormana... Verbal má recht, je to sračka!(17.6.2011)

Camelot měl tu smůlu, že byl postaven ve stejné době jako Zimohrad.(26.3.2011)

Je sice pravda, že Artuše v podání JCB bych se nedotkla ani pohrabáčem, nicméně koukalo se na to jinak pěkně. Eva Green byla jako vždy božská (ať už se ukázala nahá nebo ne), i když mě už trochu unavuje její výběr rolí. Ano, narušení jedinci a divné postavy se sice hrají jedna báseň a Evě tahle poloha sedne, ale u herečky, která si tak pečlivě vybírá své role, až nehraje skoro nikde, je tohle zaškatulkování se v jednom typu postav celkem problém. Alespoň já ho začínám s Evou mít. Její Morgana byla ovšem zahraná skvěle, to bez debat. Stejně propracovaná byla i Sybil v podání Sinéad Cusack, její postavu jeptišky jsem postupně začala nenávidět. Další milé překvapení byla Claire Forlani, kterou jsem měla doteď v hlavě jako "tu z Joea Blacka". No a třešničkou na dortu byl Clive Standen, kterému bych ale dala rozhodně větší prostor. Jeho Gawain je postava, se kterou by se dalo ještě hodně pracovat, škoda. Co mě ovšem mrzí nejvíc je role Merlina. Pro Josepha Fiennese mám slabost, ale co je moc, to je moc. Počítám, že k smíchu být neměl. Jeho pitvoření se díl od dílu víc mi lezlo na nervy. Asi se budu muset podívat na KILLING ME SOFTLY, abych si spravila chuť. Po dlouhé úvaze dávám 3*, každopádně těch ušmudlaných 50%, které má CAMELOT hlavně kvůli hodnocení po prvním dílu, si nezaslouží.(18.11.2011)