• arbitr

Po skončení první řady hodnotím průměrně, tohle novodobé seriálové zpracování Artušovské legendy prakticky ničím nezaujalo, snad jediná Evička v roli Morgany, nejhůře hodnotím Fiennese jako Merlina a druhou řadu (pokud nějaká bude) v podstatě považuji za zbytečnou a o ničem..(5.3.2011)

• Cervenak

Po prvej časti: Černoch medzi rytiermi Okrúhleho stola? Ajaj, ale čo čakať od Hirsta, že? Belosi majú zase ofiny ako z módnych prehliadok. Aspoň že Artuš je celkom sympaťák a záporáci sú super - navyše Eva Green ukáže kozy. Takisto výprava sa mi zdá na televízny seriál slušná. Fiennesov Merlin sa 90% času len priteplene usmieva, snáď sa toho zbaví. Uvidíme, ako sa to postupne vyprofiluje, zatiaľ zmiešané dojmy. - - - Po 2. časti: Začína zostup do pekla. Niečo tak stupídne a bez šťavy sa len tak nevidí. Eva Green má bezosporu najluxusnejšie kozy na planéte, ale to mi bohužiaľ nestačí... :-((4.3.2011)

• Pegas1632

Hezké obsazení bohužel příšerné provedení. Dodnes nechápu kde jsem v sobě našla sílu dokoukat celou sérii. Už nikdy více prosím.(19.6.2013)

Možná je to tím, že současnou seriálovou scénu příliš nesleduji a nemám tedy s čím srovnávat, ale Camelot se mi vcelku líbil. Akorát bych tedy název změnil na Morgan, protože právě o postavu v podání (po všech stránkách) fantastické Evy Green tu kráčí především. Hraje ji jako nevypočitatelného chameleona, nedělá jí problém v jednu chvíli někomu podříznout krk a pár minut nato s naprosto nevinným a uvěřitelným úsměvem jinému lichotit, intrikuje, čaruje do posledních sil, je vyčerpaná i plná odhodlání, které jí do těla pumpuje stará křivda... A divák to všechno přímo cítí. Ale ostatní postavy se také povedly. Artuš tedy mohl být sympatičtější (jeho starší verzi by mohl v klidu hrát Steve Buscemi), ovšem Merlin jako drsný intrikán nemá chybu, Guinevera je krásná, Artušovi rytíři / bodyguardi nejdou pro ránu mečem nebo rukou daleko, jeptiška Sybila je odporná... A v prvních dvou dílech hrál můj oblíbený James Purefoy a mě mrzí, že se nezdržel déle. Co se týče příběhu, přišli scenáristé se spoustou dobrých nápadů oživujících klasickou legendu (díly Meč a koruna a Jezerní paní se mi líbily ze všech nejvíce), jen je škoda, že v závěru seriálu se děj jaksi rozmělnil a bitvě, na niž tvůrcům očividně chyběly peníze, bylo věnováno tolik prostoru. Tři a půl.(28.9.2015)

• Ant

Camelot není úplně obvyklý historický seriál z kabelovky. Na kabelovce totiž bývá většina seriálů naprostá top kvalita. No, Camelot měl smůlu a do vínku mu byla nadělana blbá výprava a scénář o kvalitě Ordinace v Růžové zahradě (ale to už přeháním). Řekněme, že bylo bolestivé některé repliky poslouchat. O hromadě nelogičností ani nemluvě. Když vezmeme v úvahu, že celý seriál stál asi stejně jako Game of Thrones, tak opravdu nevím, kam se ty prachy poděly. Starz by si mělo vzít na paškál hlavního účetního. Hudba je ale výborná a herci jsou obstojní. Arthur se sice ze začátku chová jako nevyspělý harant, ale když vydržíte, tak se dočkáte trochu toho mučení po královsku. Bower se s rolí popral slušně vzhledem k scénáři. Merlin je kupodivu jeden z nejtrapnějších kouzelníků v historii lidstva a Fiennes docela nepokrytě přehrává. Závěrečný cliffhanger je skvěle vymyšlený a zároveň dost zvrácený, když nad tím přemýšlím - Morgan alias Eva Green je prvotřídní psychopatka. Jako historická jednohubka je to naprosto akceptovatelné a s vypnutým mozkem dokonce i zábavné. Ten potenciál tam pořád prostě je, a pokud odklepnou další řadu, tak Camelotu dám ještě šanci odčinit své prohřešky. Neodklepli.(12.6.2011)