Podle zdejších komentářů jsem čekala kdovíjakou katastrofu...nevim, možná je to tim, že já nesrovnávám dva seriály kvůli stejnýmu roku vzniku, přijde mi logičtější verzi mýtu o Artušovi a Morganě porovnávat s ostatními verzemi téhož mýtu...a jelikož mám Artušoviny hrozně ráda a ráda se vztekám nad tim, jak je dokážou dějově zprznit, ani jsem moc neočekávala, že bych se mohla nudit:-D A tahle verze byla pořád nadprůměrná. Hodně nadprůměrná. Snažila se těm příliš zmýtičtělým postavám hledat lidštější podoby a to oceňuju. A byla to hezky slaďoučká romantika:-D Jen škoda, že tam nebyl Purefoy víc, dobře se na něj dívá. Ženskejm směle doporučim.(21.2.2013)

• arbitr

Po skončení první řady hodnotím průměrně, tohle novodobé seriálové zpracování Artušovské legendy prakticky ničím nezaujalo, snad jediná Evička v roli Morgany, nejhůře hodnotím Fiennese jako Merlina a druhou řadu (pokud nějaká bude) v podstatě považuji za zbytečnou a o ničem..(5.3.2011)

• Davies182

S pilotem nemám větší problém, takže uvidíme do budoucna, potenciál by tam byl... Chci věřit tomu, že Bower mi do role Artuše totálně nepasuje proto, že bude za začátku schválně dětinský a neohrabaný, aby se postupem času pod Merlinovým vedením vypracoval na důstojného protivníka pro charismatické záporácké duo Purefoy-Green. UPDATE po třetí epizodě: Camelot je nehorázná mrd*a (a je mi fakt líto, že tohle slovo musím použít)! Z hlubin odpadu! jej tahají pouze skvělý Purefoy (dva! díly), Eva Green, bombastická atmosférická znělka, hudba, a sem tam závan originality. Jinak ale děs a hrůza. Tupý seriál plný imbecilních zvratů, nedomyšleností a hrozných herců. Ze čtyř hvězdiček na dvě a zároveň jeden z největších seriálových failů posledních let.(20.3.2011)

• liskam

Vidět dva díly opravdu stačí. Za mě 25%(25.10.2012)

• verbal

A je to venku! Artuš byl ve skutečnosti transka, Lancelot měl osobního homokadeřníka, Ginévra chodila spát s natáčkama, Merlin se xichtil jako zamilovaný Šejxpír a Morganiny katalogové kozy to celé holt neutáhnou. Papundeklová výprava a teploušské potyčky pětihlavých, vymydlených armád jen podtrhují zoufalství tohoto úsvitu Albionu. Jen čekám, ve kterém díle se objeví Joláos a Mixér, retardovaný bratr Sama Raimiho.(8.4.2011)

• - Podle tvůrce série Chris Chibnall, hlavním zdrojem materiálu pro tento seriál je kniha "Le Morte d 'Arthur", jejímž autorem je sir Thomas Malory . (Elwanelyn)

• - Daragh O'Malley a James Purefoy předtím spolu pracovali na Sharpe's Sword (1995). (Elwanelyn)